آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

۲۰ شغل به عنوان شغل دوم و بهترین راه برای افزایش درآمد

۲۰ شغل به عنوان شغل دوم و بهترین راه برای افزایش درآمدReviewed by ماهان تیموری on Apr 28Rating: 5.0۲۰ شغل به عنوان شغل دوم و بهترین راه برای افزایش درآمددر این متن ۲۰ شغل به شما معرفی کردم که شما به صورت حرفه ای می تونید این شغل ها را پیگیری کنید و به کسب درآمد بپردازید.

معمولاً وقتی به یک مرد ایرانی می گید، درآمد بیشتری کسب کن و شغل فعلی درآمد کافی نداره، آن ها کمی فکر میکنن و سراغ مسافر کشی می رن. معمولاً شغل دوم ایرانی‌ها مسافرکشی و کار در آژانس‌هاست، اما این تنها شغل دوم در ایران نیست و پیشنهادهای بیشتری برای شغل دوم در ایران وجود داره که به اونها در این مقاله اشاره میکنم.

شغل دوم

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد2

 

اگر علاوه بر شغل ثابتتان یک شغل دوم با ساعات کاری منعطف و پاره وقت پیدا کنید با این شغل، هم می‌تونید درآمد کسب کنید و هم سرگرم بشید. کسب درآمد بیشتر موضوعی هست که همه ما در جستجوی آن هستیم. به لحاظ وضعیت اقتصادی جامعه، وجود شغل دوم برای هر فردی ضروری هست، زیرا جامعه امروز ایران با پیشرفت تکنولوژی و تجملات به سمت سرمایه‌داری و کسب ثروت گروییده است.

کسب درآمد بیشتر

در گذشته شغل دوم نیاز نبود و خرج و مخارج زندگی با وجود یک شغل ثابت می گذشت اما اکنون مخارج زندگی به دلیل تجمل‌گرایی و گرانی بالا رفته. شغل دوم به معنی رفتن به محل کار دیگر و داشتن ساعت کاری خاص برای آن نیست زیرا اگر شما بخواهید در دو محل متفاوت بیش از توانتان کار کنید بازده مناسب خود را از دست میدهید و خسته می شوید.

شغل دوم برای استفاده از زمان اضافی و کسب درآمد بیشتر در هر فضا و مکانی است. در ادامه به بررسی ۲۰ شغل متفاوت که می‌تواند شغل دوم، یا حتی شغل اول شما باشند، می پردازیم:

۱. آموزش آنلاین

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد3

 

آموزش دادنِ دانسته های خود به دیگران میتونه به عنوان شغل دوم یا شغل اصلی شما باشه، اما موردی که در کلاسهای خصوصی اهمیت زیادی داره نبود اعتماد بین مدرس و دانشجو هستش، که سبب می شه تا مدرسان توانمند نتوانند از توانایی تدریس‌شان استفاده کنن.

اما کلاس‌های آنلاین این امکان را به شما می‌ده که در هر مکانی که هستید بتوانید درآمد زیادی کسب کنید بدون اینکه لازم باشه به مکانی خاص برای آموزش بروید. سایت‌هایی نظیر فرانش، فرادرس و هم‌آموز، این قابلیت را ایجاد می‌کنند تا کلاس‌های خودتان را ایجاد کنید و قابلیت ها و توانایی هایتان را به دیگران آموزش دهید.

۲. نویسندگی و تولید محتوا

اگر سابقه خوبی در مطلب نویسی و ایجاد محتوا در مورد موضوع های جدید دارید، پس، از توانایی مطلب نویسی تان استفاده کنید و کسب و کار موفقی را برای خودتان راه بیاندازید. بسیاری از افراد وجود دارند که سایت یا وبلاگ دارند و برای سایت و وبلاگشان نیاز به محتوا دارند و این بخش از کارشان را به افراد دیگری واگذار می‌کنند. در سایت‌هایی نظیر پونیشا و انجام میدم، این افراد برای تولید محتوا برای سایتهایشان به دنبال افراد تولید محتوا کننده میگردند و شما می توانید این فرصت ها را پیدا کنید و با استفاده از توانایی ها و زمان خالی تان کسب و کار الکترونیک کنید.

۳. بازار بورس و سهام

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد4

 

سرمایه گذاری در بازار سهام به عنوان شغل دوم تقریباً تمام افراد موفق دنیاست. برای ورود به بازار سهام باید اطلاعات لازم را داشته باشید و برای آموزش بازار بورس زمان بگذارید. پس از اینکه با بازار بورس و سهام آشنا شدید می‌توانید با صرف ۲ تا ۳ ساعت در روز درآمد بیشتر از شغل فعلیتان داشته باشید.

بازار بورس و سهام این قابلیت را ایجاد می‌کند که با سرمایه اندک در صنایع مختلف بتوانید سهام بخرید و با آگاهی از روند تغییرات اقتصادی از بحران خارج شوید. اگر بار اولتان هست که می خواهید در بورس شرکت کنید از کارگزاری‌های معتبر بورس یا صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید.

۴. تایپ

آیا کار با نرم افزار ورد افیس را بلدید و با آن سریع تایپ می‌کنید؟ اگر جواب شما بله است، تبریک میگم شما همین الان یک شغل پردرآمد دارید. تایپ بسیار راحت و آسان است. موسسات زیادی هستند که با شما برای انجام کارهای مختلف تایپی قرارداد می بندند و این کارها را به شما واگذار می کنند. شما می‌توانید در زمان کمی تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید و شروع به دریافت سفارش کنید.

 

۵. ترجمه

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد5

 

اگر به یک یا چند زبان دیگر مسلط هستید، می‌توانید با پذیرفتن پروژه های مختلف ترجمه، از این استعدادتان درآمد بیشتر کسب کنید. اگر می‌خواهید در مترجمی شروع به کار کنید باید دانش کافی بر زبان مورد نظر داشته باشید، در غیر این صورت به سراغ این کار نروید. شما می‌توانید به عنوان کارمند پاره وقت در دارالترجمه یا موسسات مترجمی استخدام شوید و هم می‌توانید به صورت دور کاری پروژه قبول کنید.

در صورتی که ترجمه‌های شما شیوا و حرفه‌ای باشد به زودی درآمد شما به بالاترین حد خودش میرسه و وقت سرخواروندن ندارید !!!

۶. فروش دست دوم ها

در اطراف هر کسی وسایل زیادی وجود دارد که از آن ها چندین بار استفاده کرده است و دیگر لازمشان نداره، همچنین وسایل نویی نیز در اطرافتان می‌تواند موجود باشد که هرگز برایتان کاربردی نداشته است. فرصت را از دست ندهید و لیستی از وسایلتان تهیه کنید و در سایت های مختلف فروش لوازم دست دوم مثل دیوار، شیپور و ایسام قرار بدید.

۷. راننده آنلاین

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد6

 

اسنپ و تپ سی و برنامه‌های این چنینی به صورت آنلاین با راننده‌ها و مشتریان خود ارتباط دارند و درآمد مناسبی برای راننده‌هایشان در ماه پرداخت می‌کنند. اگر ماشین دارید و به کسب و کار جدید فکر می کنید همین الان به عنوان راننده در اسنپ یا تپسی ثبت نام کنید. ساعات کاری منعطف از مزایای اسنپ و تپسی است که نیاز به حضور مداوم شما ندارد.

۸. انتشار ویدئوهای آموزشی

 در این زمینه می‌توانم به یکی از دوستان خودم اشاره کنم که با انتشار قسمتی از ویدئو آموزشی خود در سایتها و تبلیغات آن توانست در ۲ سال ۶۰۰ میلیون درآمد کسب کند. او ویدئو آموزشی ریاضی برای کنکور به دانش آموزان تجربی به صورت اینترنتی فروخت. همانطور که از برگزاری کلاس های آنلاین می تونید درآمد داشته باشید، می‌تونید با تولید ویدئوهای آموزشی هم درآمد کسب کنید.

۹. فروش کیک و دسر

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد7

 

آیا کیک های خوشمزه ای درست می‌کنید؟ چه چیزی لذت بیشتر از خوراکی خوردن داره؟ 😀 رستوران ها و کافه های زیادی هستند که از کیک و دسرهای خانگی استقبال می‌کنند. حتی میتونید عکس کیک‌هایتان را با قیمت مناسب در اینستاگرام بگزارید تا بقیه بینند و سفارش دهند.

 

۱۰.  کارهای هنری

اگر هنر خاصی دارید می‌توانید چند نمونه از هنرتان را تولید کرده و در سایت‌های اینترنتی و شبکه های اجتماعی عکس های آن ها را قرار دهید. پس از دریافت سفارش می‌تونید یک بازه زمانی برای تحویل آن مشخص کنید و در طول ۱ تا ۲ روز آن را به دست مشتری برسونید.

۱۱. فروش املاک و خانه های لوکس

می‌توانیم با پیدا کردن آپارتمانهای اجاره ای و یا فروشی از طریق بنگاه ها، روزنامه ها و … برای افراد جویای منزل قدمی برداریم و با دادن مشاوره و ارتباط با خریداران افراد را به خانه های دلخواهشان برسانیم و بابت این مبلغی را دریافت کنیم. اگر دوست دارید شغل مشاوره املاک رو تخصصی یاد بگیرید می‌تونید از سایت شزوما که برای یکی از دوستان خوبم هست استفاده کنید و از این شغل پردرآمد استفاده کنید.

۱۲. پرستاری کودک

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد8

 

زن و شوهرهایی که هر دو سر کار می‌روند همیشه به دنبال پرستار خوب و مطمئن برای کودک خود هستند. پرستاری از کودک سختی‌های خودش رو داره ولی از درآمد خوبی برخوردار هستش.

۱۳.خطاطی و طراحی

کارتهای عروسی، عزا و مراسم نیاز به خط خوب دارند و شما می‌تونید با خط خوش خود این کارت ها را مزین کنید. اگر کمی حرفه‌ای‌تر باشید میتوانید سفارش طراحی لوگو بگیرید و با خلاقیت خود بازی کنید.

۱۴. انجام خدمات شخصی افراد

بسیاری از مردم خیلی پر مشغله هستند و نمی‌توانند در ساعات اداری کارهای ضروری خود را انجام دهند. میتوان امور بانکی، سفارشات، رسیدگی به مطالبات را در قبال گرو گذاشتن سند برایشان انجام داد. پیشنهادی که برای شما دارم تبلیغ در سایتهای آگهی رایگان مانند : شیبور، ایستگاه، دیوار و درج آگهی و توضیح کامل مواردی که می‌تونید انجام بدید تا کاربرانی که آگهی شما رو می بینند بدونن دقیقا چه کارهایی براشون انجام میدید.  💡 

۱۵. باربری با اتومبیل

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد9

[btnForPushNotification]

 

این کار فقط با وانت ممکن است. خیلی از اوقات افرادی در کنار خیابان ساعت‌ها برای اینکه فردی را پیدا کنند تا بارشان را جابجا کند منتظر می ایستند.

۱۶. کشاورزی در حیاط

حیاط کوچک و کمی حوصله برای تولید انواع سبزیجات و صیفی جات از جمله گوجه فرنگی و خیار و بادمجان در منزل چه در زمستان و چه در تابستان کافی است و می توان به راحتی آن ها را فروخت. این محصولات به نام محصولات کشاورزی اورگانیک معرفی میشوند و قیمت اونها از محصولات کشاورزی دیگر کمی گرانتر می تونه باشه چون با کیفیت بالاتری کشت و تولید میشن.  💡 

۱۷. آموزش موسیقی

اگر شما در نواختن سازی مهارت دارید، میتونید آنرا به دیگران آموزش دهید و علاوه بر پیشرفت خود، درآمد خوبی هم داشته باشید. دلیلی که دارم بابت این هست که در شهرهای بزرگ رفت و آمد سخت بوده و مردم ترجیح میدن از استاد خصوصی برای آموزش استفاده کنن.  😀 

۱۸. ارائه مقاله به مجلات و روزنامه ها

 

20 شغل به عنوان شغل دوم و بهترین ها برای افزایش درآمد10

 

با مطالعه دقیق و تحقیق بر روی موضوعی خاص، میتونید آنرا به مجلات و روزنامه ها فروخت. این کار علاوه بر درآمد زا بودن به علم و آگاهی شما نیز اضافه میکنه.

۱۹. فروش فضای اینترنتی

این کار کمی تخصص در اینترنت نیاز داره ولی کار پر درآمدی محسوب میشه. اما کیفیت را نمی توان نادیده گرفت که با چند تحقیق میشه به کیفیت خدمات شما پی برد پس پیشنهاد میکنم کیفیت خدمات و سرویسی که میدید رو بالا نگهدارید.

۲۰.باغبانی

شغلی با درآمد مناسب در تابستان است که باعث باز شدن روحیه انسان می شود. ابزار خاصی هم نیاز ندارد تنها یک عدد بیلچه، یک عدد قیچی باغبانی و در صورت نیاز یک عدد اره درختی لازم است و همونطور که در شماره ۱۶ گفتم می تونید برای خودتون هم محصولات اورگانیک تولید کنید و از فروش اونها هم درآمد عالی داشته باشید.

نتیجه گیری

در این متن ۲۰ شغل به شما معرفی کردم که شما به صورت حرفه ای می تونید این شغل ها را پیگیری کنید و به کسب درآمد بپردازید. شغل دوم خود را مناسب با روحیه و توانمندی تان انتخاب کنید و مطمئن باشید که با کمی تلاش به نتیجه ایده آلتان می رسید.

 

 

 

   

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 نظر
 1. هادی پاکزادی کاربر می‌گوید

  خیلی جالب و مفید بود

  1. Mina کاربر می‌گوید

   عالی بود

 2. احسان کیهانی کاربر می‌گوید

  سلام استاد
  میخواستم بپرسم آیا پیشنهاد شغل دوم دادن بخ افراد با هدف آموزشهای شما در تضاد نیست ؟
  به عنوان مثال یکی از آموزشهای شما به افراد ارتقا و پیرفت و متخصص شدن تو شغل خودشونه در واقع اونطور که من از ویدیو ها و مقاله های آموزشی متوجه شدم لپ کلام شما این بود که افراد باید دو توانمندی رو باهم ترکیب کنن تا به خلق ثروت برسن اول اینکه تو حرفه خودشون اطلاعاتشون زیاد بشه و مهرات کافی پیدا کنن و حرفه ای بشن و بعدش با روشهایی که شما به اونها آموزش میدید این مهارت رو تلفیق کنن تا بتونن ازش پول در بیارن . امیدوارم تا ابنجای موضوع رو درست گفته باشم .
  حالا وقتی ما میایم شغل دوم به افراد پیشنهاد میکنیم یجورایی انگار طرف رو از شغل اولش نا امید کردیم و اینطور القا میشه که از شغل اولت پولی در نمیاد به فکر شغل دوم باش .
  ممنون میشم اگه منو تو حل این تنتقض کمک کنید .
  با تشکر

  1. احسان کیهانی کاربر می‌گوید

   استاد جواب این سوالو نمیدی؟

 3. مينو رضايي کاربر می‌گوید

  عالي بود

 4. مينو رضايي کاربر می‌گوید

  علاقمند شدم كه كار ترجمه هم انجام بدم، ممنونم از راهنماييتون

 5. مهران عنایتی کاربر می‌گوید

  سلام به دوستان عزیزم تشکر از همه خوبای سایت ماهان
  مطالب کاملا مفید بود
  من عاشق کارای هنری هستم و با چوب برج ایفل میسازم
  زمستون داره میاد دمتون گرم

 6. محمد کرابی کاربر می‌گوید

  باسلام بنده معلم هستم،میخواستم نظرتون را راجب نت ورک تلفیق هنر بدونم میشه به عنوان شغل دوم برای معلمی روش حساب کرد؟ اصلا نظرتون راجب تلفیق هنر چیه؟
  باسپاس از لطف شما.

 7. Kamal کاربر می‌گوید

  سلام خودم شغل دوم دارم سیم کشی ساختمان
  عالیه به عنوان شغل دوم
  ودرکنارش جوجه کشی دارم،جوجه کشی ،هم میشه به عنوان شغل دوم وشغل سوم روش حساب کرد
  ممنون