راه اندازی مشاغل درآمدزا با سرمایه کم در ایران

کارآفرینی و کار در منزل با وجود اینترنت امروزه یک فرصت عالی است. شما با یک ایده ساده می‌توانید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. یک کسب و کار اینترنتی پر درآمد با سرمایه کم. با کار در منزل حتی بدون سرمایه هم می‌توان یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد.

 

 

 

در اینجا ما ایده های کار در منزل پولسازی آماده کردیم. ایده های کسب و کار با سرمایه کم و ایده های پولساز کار در منزل با سرمایه کم. بسیاری از این ایده ها مناسب کار در منزل هستند. برخی از این ایده ها مناسب شغل دوم هستند تا بتوانید با کمترین سرمایه پیاده سازی کنید. ایده های کارآفرینی و کسب و کار با سرمایه کم دست پیدا کنید.

دو دسته اصلی کسب و کار:

۱- کسب و کار اینترنتی

۲- کسب و کار در دنیای واقعی

 

پیشنهادی: دوره های هوش مالی میتواند شما را برای راه اندازی یک کسب و کار با سرمایه کم آماده کند

 

۱. مشاوره اینترنتی

کسب درآمد از اینترنت با مشاوره. در زمینه‌ای تخصص دارید؟ اگر جواب‌تان مثبت است پس می‌توانید از این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم کسب درآمد کنید. در سایت‌های مربوط به یافتن مشاور (مانند الو مشاور) ثبت نام کنید و برای کسانی که با شما تماس می‌گیرند تا با شما صحبت کنند نرخ تماس دقیقه‌ای خود را مشخص کنید. ایده کسب و کار با سرمایه کم

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۲. تولید محتوا

یکی از ایده های عالی کار در منزل می تواند تولید محتوا باشد. فرقی نمی‌کند آگهی می‌نویسید یا مقاله یا کتاب الکترونیکی، محتوا باید توسط فردی نوشته شود. یکی از جاهایی‌که بیشترین تقاضا برای خلق محتوا وجود دارد، در بخش شبکه‌های اجتماعی است.

تولید محتوا یک فرآیند کم‌هزینه است، زیرا تنها چیزی که نیاز دارید یک کامپیوتر است و یک ارتباط اینترنتی سرعت بالا، و همچنین یک برنامه‌ی خاص گرافیکی (یا دیگر نیازهای نرم‌افزاری) که ممکن است هزینه‌ی راه‌اندازی داشته‌باشد. به‌هرحال، جدای از این‌ها، تنها چیزی که باید برای تولید محتوا صرف کنید زمان است. می‌توانید از خدماتی مانند ویکی محتوا برای جا افتادن در بازار و ایجاد حلقه‌ی مشتریان خود استفاده کنید.

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

 

۳. طراحی گرافیکی

این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم این است که اگر توانایی‌های گرافیکی دارید، باید بدانید مشتریان بسیاری برای کسب و کارشان به‌دنبال لوگو، طراح‌های گرافیکی و کارهای هنری هستند. به دنبال سایت‌هایی مانند دیزاینو بگردید تا بتوانید کسب و کار خودتان را راه‌بیاندازید و حلقه‌ی مشتریان‌تان را گسترش دهید. ایده کسب و کار با سرمایه کم

 

 

۴. اختراع

پیشترها، مخترع بودن یک هدف دست‌نیافتنی بود، و گاها افراد برای توجیه روانی بودنشان از این اصطلاح استفاده می‌کردند. ولی دیگر این‌چنین نیست! با پلتفرم‌هایی مانند مرکز ایده و اختراعات تجاری ایران،‌ تأمین سرمایه‌ی مالی برای ایده‌ها و اختراع‌ها ممکن است. مزیت این مدل این است که اگر پول موردنیازتان فراهم شود و به‌اصطلاح از لحاظ مالی تأمین شوید، نشان‌دهنده‌ی موفیقت شما در یافتن بازار است. اگر ایده‌ی شما مورد استقبال قرار نگیرد، به این معنی است که لازم است مسیر آمده را برگردید و دوباره طرح‌ریزی کنید.

 

 

۵. سازنده‌ی طلا و جواهر

کم نیستند بانوانی که دوست دارند خودشان را با زیورآلات زیبا بیارایند. این مورد را با علاقه‌ی روزافزون به زیور آلات دست‌ساز ترکیب کنید و خواهید دید که نسخه‌ی موفقیت در دستان شما است. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۶. فروش اجناس دست دوم

عموما در بازارهای محلی مانند جمعه‌بازارها و سمساری‌ها و هرجای دیگری، می‌توانید اجناس جالب و ارزشمندی پیدا کنید. شما ارزش واقعی آن‌ها را درمی‌یابید و آن‌ها را در فهرست اقلام فروشی قرار می‌دهید. سایت‌هایی مانند دیوار و شیپور بازار خوبی برای ارائه‌ی کالاها هستند. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم عالی است. ایده کسب و کار با سرمایه کم

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۷. موسیقی‌

این ایده به آن‌چه در ذهن شماست شباهتی ندارد. ما درباره‌ی این صحبت نمی کنیم که ستاره‌ی موسیقی بشوید،‌بلکه فقط قرار است چرخ زندگی‌تان را از این طریق بچرخانید. از ضبط موسیقی در استودیو گرفته تا نوشتن ریتم و شعر برای کسب و کارها. اگر این مهارت را داشته‌باشید مطمئن باشید می‌توانید از این طریق امرار معاش کنید. با نرم‌افزارهایی مانند Reaper (که بسیار ارزان است) می‌توانید درست روی کامپیوترتان، استودیوی تولید موسیقی خودتان را داشته‌باشید.

 

 

۸. مدیریت شبکه‌های اجتماعی

ارتباط برقرار کردن با افراد یک هنر است. برخی در این هنر خوب عمل می‌کنند و برخی عالی هستند و برخی …..! خودتان متوجه منظورم شدید. ارتباط برقرار کردن با مشتریان کاری است که بسیاری از کسب و کارها وقت انجام آن را ندارند. خبر خوب این است که، علیرغم این‌که وقت ارتباط با مشتریان را ندارند ولی به کسی نیاز دارند که بتواند این بخش از کسب و کارشان را مدیریت کند و آن‌ها هم هزینه‌اش را پرداخت می‌کنند. مهارت‌های ارتباطی خوب و به روز بودن در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، واین، پریسکوپ و غیره بسیار مهم هستند. باید بدانید که هر پلتفرم برای چه گروهی از افراد جذابیت دارد و در هر یک از این جوامع ارتباطی چگونه باید حاضر شوید.

 

۹. آموزش/ مربی‌گری

قابل توجه مربیان مشتاق آموزش: این کسب و کار به هزینه‌ی بسیار کمی از نظر راه‌اندازی یک محیط یادگیری مجازی و/ یا محیط آموزشی نیاز دارد. در آغاز فرآیند مربوط به استارت‌آپ، علاوه بر اینترنت سرعت بالا، به زمان و تلاش نیاز دارید. درمجموع، هزینه‌ی استارت‌آپ راه‌اندازی و هدایت یک سرویس آموزش/ یادگیری مجازی، هزینه‌ی بسیار کمی دارد. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید. ایده کسب و کار با سرمایه کم

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۱۰. مشاور فنی

یادگرفتن امور مرتبط با کامپیوتر همیشه مورد تقاضا است. درنتیجه، یک راه برای کمک به این مسئله این است که آموزش‌هایی بر مبنای برنامه‌های کامپیوتری خاص (یا چندگانه) آماده‌کنید که جزئیات مربوط به استفاده از آن برنامه و تکمیل پروژه را به ارباب رجوع بدهد. بنابراین، بهترین راه برای کاهش هزینه‌های استارت‌آپ در این ایده این است که هم برنامه را در اختیار داشته‌باشید و هم برنامه‌های مرتبط با آن را، تا بتوانید دستورالعمل یا ویدیوی “چگونه می‌توانم” درست کنید. به‌علاوه، اگر می‌خواهید یک وب‌سایت به اینکار اختصاص دهید که تمامی فعالیت‌های انجام شده در آن قابل دسترسی و پیگیری باشند، پس باید هزینه‌ی راه‌اندازی وب‌سایت را نیز در هزینه‌های اولیه‌ی استارت‌آپ‌تان لحاظ کنید. در نهایت، در این راستا، خدمات‌رسانی اینترنتی/ تلفنی نیز بسیار سودمند خواهد بود.

 

۱۱. پیاده‌سازی فایل‌های صوتی

پیاده‌ساز کسی است که یک فایل صوتی را به نوشتار تبدیل می‌کند. این کار به‌نظر روبه‌زوال می‌آید، ولی حقیقت این است که به‌خاطر افزایش ویدیوهای اینترنتی این شغل نیز رو به گسترش است. حقیقت این است: کامپیوترها هنوز هم در شناسایی کلام با مشکل مواجه هستند. صاحبان کسب و کار و کارآفرینان نیاز دارند فایل‌های ویدیویی‌شان به نوشتار تبدیل شوند تا هم کسانی که مشکل شنوایی دارند از آن‌ها بهره بگیرند و هم موتورهای جستجو متوجه محتوای این ویدیو شوند.

به‌علاوه، شما سفارش‌تان را از کسانی می‌گیرید که صرفا می‌خواهند فایل‌های آن‌ها پیاده شوند تا بهتر مطالعه و درک شوند. برای شروع می‌توانید از پارسکدرز سفارش کار بگیرید. این ایده برای راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم را امتحان کنید.

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۱۲. مترجم

مانند تولیدکننده‌ی محتوا، خدمات ترجمه (حداقل در این بخش) مستلزم متنی است که می‌خواهند از یک زبان به یک زبان کاملا متفاوت برگردانده شود. درحالی که این مهارت اساسا مستلزم این است که فرد در چند زبان مهارت داشته باشد، هزینه‌ی اولیه‌ی استارت‌آپ شامل هزینه‌ی اینترنت/ تلفن و نیز مخارج مربوط به سفر است. به‌علاوه، مخارج بازاریابی نیز می‌تواند در هزینه‌های استارت‌آپ اعمال شود. فقط این نکته را به‌خاطر داشته‌باشید که: اگر در هیچ زبانی تسلط یا مهارت ندارید، به‌هیچ‌وجه سراغ این کار نروید. فکر نکنید با ابزاری مانند “ مترجم گوگل” می توانید این کار را به‌درستی انجام دهید.با وجود این که مترجم گوگل بی‌نظیر است، ولی همیشه کارش را عالی انجام نمی‌دهد. ایده کسب و کار با سرمایه کم

 

 

۱۳. ستاره‌ی یوتیوب

خوب، لازم نیست که یک ستاره باشید! ولی با استفاده از دوربین یک گوشی هوشمند و یک موضوع خوب، می‌توانید از طریق یوتیوب خودتان کسب و کاری راه‌بیندازید. شما یک‌شبه میلیونر نخواهید شد، ولی با مخاطب‌یابی قطعا می‌توانید مبلغ قابل قبولی به واسطه‌ی شهرت تازه به‌دست‌آمده‌‌تان به دست آورید.

 

۱۴. خدمات کاریابی

می‌توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید و به سایر شرکت‌ها خدمات استخدامی ارائه دهید. فقط به اطلاعات خوبی درباره‌ی جویندگان کار نیاز دارید. تنها کافی است یک فرد جویای کار را به یک شرکت ارجاع دهید و از این طریق کسب درآمد کنید.

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

۱۵. خدمات رسانه‌های اجتماعی

امروزه رسانه‌های اجتماعی نقش بزرگی در کسب و کار بازی می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ها به دنبال متخصص و تهیه‌کننده‌ی خدمات رسانه‌های اجتماعی هستند. می-توانید شرکت خودتان را تاسیس کنید که برای کسب و کارها سایه‌نویسی انجام دهد، و در وبلاگ‌ها، لینکدین و صفحات فیسبوک و حساب‌های توئیتر محتوا بارگذاری کند.

مشاغل درآمدزا با سرمایه کم

 

شغل یا کسب وکار امروزه از بزرگترین معضلات در کشور ما یاد میشود. ما در این مطلب به بررسی ۱۰ شغلی که در بازار ایران به شما کمک میکند که به درامد خوبی برسید و به شما برای شروع یک فضای کاری جذاب با درآمد خوب کمک خواهد کرد.

فروش محصولات هنری

امروزه هر چقدر بتوانید ایده ای خلاقانه تر را با شیوه های ارزان قیمت عرضه کنید می توانید فروشی دست نیافتنی داشته باشید، فروش محصولات هنری اعم از نقاشی و ساخت وسایل با متریال های متفاوت می تواند یک بازار کار ایده آل برای افرادی باشد که دارای ذوق و سلیقه هنری هستند و می خواهند یک درآمد ثابت و ساده در خانه ی خود داشته باشند. ساخت زیور آلات، دست سازهای متفاوت با مواد بازیافتی و … همه ایده هایی هستند که در بین عام مردم می تواند رواج پیدا کند، علاوه بر این ارزش افزوده ی این شغل به طور چشم گیری بالاست.

طراحی دکوراسیو

بسیاری از افراد علاقه دارند محیط پیرامون و زندگی خود را شخصا طراحی و دیزاین کنند، این امر می تواند یکی از نشانه هایی باشد که بتوانید این کار را برای دیگران نیز انجام دهید و با دست مزدی کم شروع به فعالیت کنید، این امر که بتوانید مکانی را مناسب زندگی ایده آل شخصی کنید امروزه یکی از پر طرفدارترین شغل های دنیاست. اگر بتوانید با استعدادی که در خود دارید همراه با مجلات و کتب به تجربه ی خود نیز بیافزایید می توانید یک طراح خاص و کاربلد شوید.

سرویس فروش هدیه

برای شما هم پیش آمده که برای خرید هدیه برای عزیزانتان دچار مشکل و تردید شده باشید و دست آخر هم مبلغی را به عنوان کادو در ساده ترین شکل ممکنه به طرف مقابل داده باشید. اما با کمی جست و جو در اینترنت شما می توانید کسی باشید که ایده های جدید را در قالب یک پیشنهاد و در برابر دریافت مبلغی ارائه می دهید و اینگونه یک کسب و کار بی دردسر و همیشگی داشته باشید، سرویس فروش هدیه می تواند یک استارت اپ هم قلمداد شود چرا که با تهیه و دسته بندی انواع هدیه ها و عرضه ی مستقیم آن ها به صورت آنلاین در وقت بسیاری از افراد هم صرفه جویی می شود.

نمایندگی فروش

یکی از مهارت های مهم در عرضه ی کالای مورد نیاز بحث بر روی متقاعد کردن برای خرید و تخفیف گرفتن است، که به طور عامیانه به چانه زدن معرفی می شود. همیشه در هر معامله ای دو طرف حضور دارند، خریدار و فروشنده، نمایندگی فروش با اتصال این دو طرف به یکدیگر سعی دارد هم محصول شرکتی که نمایندگی آن را به عهده دارند به فروش برسانند و هم بتوانند با متقاعد کردن طرف خریدار سودی خوب را نصیب خود کنند. در راه این شغل پیشرفت های زیادی قابل پیش بینی است به طوری که می تواند در صدر یکی از شغل های درآمد زا قرار گیرد.

مشاور برگزاری مراسم

برگزاری یک مراسم علاوه بر استرس های خاص خودش و حضور در آن احتیاج به یک بلده کار دارد که بداند چه چیزی مورد نیاز است و چه کارهایی باید انجام شود. اگر شما هم اهل برگزاری مهمانی های بزرگ هستید و تجربه ای در این زمینه دارید می توانید با عهده دار شدن این مسئولیت و بستن قرارداد با شخص مورد نظر یک کار جدید را شروع کنید، برای انجام درست این امر احتیاج به یک روابط عمومی قوی و تجربه زیاد دارید، باید بدانید چه چیزی مناسب و ایده آل مراسم است و تهیه و زمان بندی آن به چه صورت انجام گیرد.

وب هاستینگ فروش فضای اینترنتی

سایت هایی که همه روزه در حال خدمات رسانی به شما هستند همگی متشکل از چندین بخش هستند، تصاویر، اسناد و … برای دست رسی به این تصاویر و فایل ها به مراجعه کنندگان نیاز است که رایانه ای بر روی شبکه ی اینترنت این فایل ها را در خود نگه داری کند، کسانی می توانند این شغل را انتخاب کنند که تا حدودی آشنایی به این فضا و نوع عملکرد آن داشته باشند و از همه مهم تر سرعت اینترنت مناسبی در اختیار داشته باشند، این کار به صورت دور کاری و با کمترین میزان رفت و آمد انجام می شود که خود باعث سود خوبی از این کار می شود.

تولید صیفی جات

در دنیای ماشینی این روزها کمتر مواد ارگانیک و طبیعی در اختیار مردم قرار می گیرد، داشتن یک باغچه و انجام کارهای باغبانی نتنها روحیه ی شادی به شما خواهد بخشید بلکه می تواند موجب تولیداتی تازه و بازارپسند باشد. صیفی جاتی نظیر سبزی های مختلف، گوجه و .. همه می توانند با کمترین هزینه کاشته شوند به سوددهی قابل توجهی برسند. این کار با کمترین متراژ قابل اجراست و با آبیاری قطره ای می تواند محصولی ارگانیک و طبیعی را به دست مشتری برساند.

ملک یاب

کمتر کسی دیگر برای خرید و فروش خانه و آپارتمان خود املاک های مختلف را کند و کاو می کند، اکثرا با اولین املاکی به تفاهم می رسند تا در وقت خود صرفه جویی کرده باشند و از این کار کسالت بار رهایی یابند، با کمی تحقیق در دور و اطراف و املاک و خانه های مورد نظر می توانید واسطه ای بین فروشنده و خریدار و املاک باشید، طوری که شما به عنوان یک دستیار و همه کار برای آن ها کار انجام دهید و حقوق دریافت کنید تا هم در وقت آن ها صرفه جویی کرده باشید و هم خود به عنوان یک شغل دارای درآمد باشید.

 

مشاغل درآمدزا در ایران و راه های دست یابی آنها

 

۱ » شغل‌های بخش کامپیوتر و اینترنت در  ایران بسیار درحال رشد است

 

 

با توجه به وضعیت حرکت جهانی به سمت زندگی‌های مبتنی بر اینترنت و استعدادی که در کشور ما وجود دارد و همچنین پایین بودن هزینه راه‌اندازی این‌گونه شغل‌ها، شما اگر استعداد این کار را دارید می‌توانید وارد یکی از شغل‌های این مجموعه شوید.

از مزایایی این نوع شغل‌ها این است که شما در شروع فقط به دانش و چند سیستم کامپیوتری احتیاج دارید به طوری که سرمایه گذاری آن حتی از راه اندازی یک فلافل فروشی نیز کمتر است.

» برنامه‌نویسی: برنامه نویسان نرم افزار بخصوص برنامه‌نویسی برای اپلیکیش و بازی‌های موبایل آینده فوق‌العاده روشنی پیش چشم آن‌هاست. شما در این بخش می‌توانید به ساخت اپ های خوب برای بازار داخلی و حتی خارجی بپردازید و از درآمد بالایی برخوردار شوید.

» راه‌اندازی وبسایت: کسب و کار مبتنی بر سایت خود را راه اندازی کنید، وبسایت ها نیز در کشور ما به شدت در حال توسعه هستند، سایت شما می‌تواند آموزشی، خبری، فروشگاهی یا غیره… باشد که راه اندازی آن نیز با سرمایه‌های بسیار کم ممکن است.

اگر بتوانید یک تیم علاقه‌مند نیز جمع کنید می‌تواند با حداقل سرمایه این سایت را راه بی اندازید. برای نمونه سایت‌های مانند مامان پز، دیجی کالا، زومیت، کجارو و…. از نمونه‌هایی هستند که در این کار به خوبی درخشیده‌اند.

» ایجاد اپلیکیشن: شما می‌توانید یک کسب و کار را روی اپلیکیشن ببرید، مانند همین اسنپ، دیوار یا هر چیز دیگری که امروزه به صورت سنتی انجام می‌شود و شما فرصت آن را دارید که یک مدل جدید آن را پیاده کنید.

کارهای بسیار دیگری مانند نویسندگی، مترجمی، طراح سایت، طراح گرافیک و هزاران شغل دیگر وجود دارد که می‌تواند از طریق اینترنت به دیگران خدمت رسانی کند و درآمد خوبی را کسب کند.

 

انواع شغل های درآمدزا با سرمایه کم

 

امروزه مشاغل خانگی زودبازده و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهکاری مهم برای خوداشتغالی و ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان به حساب می آیند. قابلیت انجام این نوع کسب و کار در منزل سبب ایجاد مزایای بی شماری برای شاغلین آن ها می شود، که از جمله می توان به ایجاد توازن بین مسئولیت خانوادگی زنان و اشتغال آنان، حذف هزینه های مربوط به خرید، رهن و اجاره کارگاه و ایاب و ذهاب، استفاده از نیروی کار سایر اعضای خانواده و ایجاد زمینه های کار خانوادگی ، امکان انتقال تجارب از طریق آموزش غیررسمی به شیوه استاد- شاگردی بین اعضاء خانواده و بسیاری فواید دیگر اشاره کرد.
شغل های درآمدزا با سرمایه کم

 

باید توجه داشت که در سالهای اخیر به دلیل تحولات عظیم در بخش فناوری اطلاعات در جهان و ایجاد مشاغل جدید، امکان اشتغال خانگی برای بسیاری از افراد در زمینه های فناوری اطلاعات یا IT نیز فراهم شده است. این مشاغل خانگی زودبازده که روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزونی و تنوع است این امکان را فراهم می آورد تا افراد بتوانند در محیط خانه با استفاده از رایانه و وسایل جانبی مورد نیاز، به انجام کسب و کارهای گوناگون در این حوزه بپردازند.

 

شغل های پر درآمد ایران کدامند و چطور میتوانیم آنها را به دست بیاوریم

 

لیست پردرآمدترین شغلها در ایران شامل ۵ دسته از مشاغل پردرآمد است که در بین آنها برخی با درآمد ۳ میلیاردی خودنمایی می کنند. شغلی که به راحتی و با حجم بالای مشتری در کشور این روزها درآمد زایی می کند.
Image result for ‫پر درآمد ترین شغل های ایران‬‎

 

بررسی پردرآمدترین شغلها در ایران

 

پردرآمدترین شغلهای ایران و جهان تقریبا شغلهای نزدیک به هم هستند البته با کمی تفاوت. به عنوان مثال جراحان زیبایی در بین پردرآمدترین مشاغل در ایران و جهان هستند با این تفاوت که در ایران جراحان زیبایی بینی و در کشورهای دیگر جراحان زیبایی شکم و.. درآمد بالایی دارند.پردرآمدترین شغلهادلایل بسیاری وجود دارند که باعث می شوند هیچ کس دوست نداشته باشد کسی از میزان دقیق دارایی اش باخبر شود. اینها تنها محدود به قشر پردرآمد جامعه هم نمی شود، اگر به دوروبرتان دقت کنید، حتی آدم های کم درآمد هم به طور دقیق به شما نمی گویند چقدر درآمد دارند!بنابراین پرس و جو درباره پردرآمدترین مشاغل حال حاضر ایران را آغاز کردیم و فهرستی که همراه با توضیح می خوانید حاصل همین جست و جو میان جامعه محافظه کار ایران است!

متخصص کامپیوتر/ کسب درآمد مدرن

دیگر حتی در بقالی ها هم روزگار بدون کامپیوتر سر نمی شود. دنیا مدرن شده و در هر کسب و کاری نیاز به استفاده از کامپیوتر وجود دارد. بعضی مشاغل که حتی بدون این وسیله فلج می شوند، نمونه اش همین روزنامه نگاری که اگر کامپیوتر را از تحریریه ها بردارند همه از ناتوانی به گریه می افتند.

در ماه های واپسین سال گذشته بود که چند روزی استفاده از ای میل ها ناممکن شد. بعدها که کارشناسان حوزه فناوری در یک سایت خبری به تحلیل ماجرا پرداختند، آمارهای شگفت آوری از میزان خسارت های اقتصادی بابت همان چند روز مسدودشدن ای میل ها به دست آمد.در واقع امروز معاملات تجاری مهم و رد و بدل شدن پول در شبکه های بانکی داخل و خارج کشور توسط اینترنت و از طریق کامپیوتر صورت می گیرد. به این ترتیب برمی گردیم به سر خط ماجرا و همان متخصص های کامپیوتر.

درآمد متوسط:سالانه ۳۰ میلیون تومان

بالاترین درآمد:سالانه ۱۵۰ میلیون تومان

 

 

پردرآمدترین شغلها در ایران
متخصص و جراح زیبایی/دماغ دانه ای ۷ میلیون تومان

قیمت زیباسازی یک بینی در بازار متخصص های این جراحی متفاوت است. ممکن است شما جراح گمنامی را پیدا کنید که با ۵۰۰ هزار تومان هم دماغ شما را زیر تیغ و چکش ببرد اما در بازار حرفه ای ها قیمت از ۲ میلیون تومان شروع می شود و تا ۷ یا ۸ میلیون هم بالا می رود.

معمولا جراح های حرفه ای و سرشناس دو روز در هفته را به عمل جراحی اختصاص می دهند و سایر روزها را در مطب به ویزیت عمل شده ها و افرادی می پردازند که برای جراحی مراجعه می کنند. در آن روز جراحی هم چهار تا پنج فرد در هر روز مورد جراحی قرار می گیرند.به طور میانگین یعنی هفته ای ۱۶ تا ۲۰ نفر. این ارقام را که ضربدر ماه های سال و قیمت جراحی توسط حرفه ای ها کنید، ارقام ابتدایی مطلب را به دست می آورید.

 

 شغل های حوزه ی علوم پزشکی

چند نمونه از شغل های حوزه ی علوم پزشکی عبارتند از: جراح، دندانپزشک، پرستار، دارو ساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، پرستار سالمند و …

اگر اهل درس خواندن باشید، شغل های حوزه ی علوم پزشکی به دلیل خدماتی بودن، همیشه جزء شغل های مورد نیاز ایران و جهان است و درآمد بسیار خوبی دارد. پردرآمدترین شغل در ایران و جهان جراحی زیبایی است! با این تفاوت که در ایران جراحی بینی درآمد بالاتری دارد، ولی در کشورهای دیگر جراحی زیبایی شکم و …

 

 

معمولاً وقتی به یک مرد ایرانی می گید، درآمد بیشتری کسب کن و شغل فعلی درآمد کافی نداره، آن ها کمی فکر میکنن و سراغ مسافر کشی می رن. معمولاً شغل دوم ایرانی‌ها مسافرکشی و کار در آژانس‌هاست، اما این تنها شغل دوم در ایران نیست و پیشنهادهای بیشتری برای شغل دوم در ایران وجود داره که به اونها در این مقاله اشاره میکنم.

 

اگر علاوه بر شغل ثابتتان یک شغل دوم با ساعات کاری منعطف و پاره وقت پیدا کنید با این شغل، هم می‌تونید درآمد کسب کنید و هم سرگرم بشید. کسب درآمد بیشتر موضوعی هست که همه ما در جستجوی آن هستیم. به لحاظ وضعیت اقتصادی جامعه، وجود شغل دوم برای هر فردی ضروری هست، زیرا جامعه امروز ایران با پیشرفت تکنولوژی و تجملات به سمت سرمایه‌داری و کسب ثروت گروییده است.

کسب درآمد بیشتر

در گذشته شغل دوم نیاز نبود و خرج و مخارج زندگی با وجود یک شغل ثابت می گذشت اما اکنون مخارج زندگی به دلیل تجمل‌گرایی و گرانی بالا رفته. شغل دوم به معنی رفتن به محل کار دیگر و داشتن ساعت کاری خاص برای آن نیست زیرا اگر شما بخواهید در دو محل متفاوت بیش از توانتان کار کنید بازده مناسب خود را از دست میدهید و خسته می شوید.

شغل دوم برای استفاده از زمان اضافی و کسب درآمد بیشتر در هر فضا و مکانی است. در ادامه به بررسی ۲۰ شغل متفاوت که می‌تواندشغل دوم، یا حتی شغل اول شما باشند، می پردازیم:

۱. آموزش آنلاین

 

 

آموزش دادنِ دانسته های خود به دیگران میتونه به عنوان شغل دوم یا شغل اصلی شما باشه، اما موردی که در کلاسهای خصوصی اهمیت زیادی داره نبود اعتماد بین مدرس و دانشجو هستش، که سبب می شه تا مدرسان توانمند نتوانند از توانایی تدریس‌شان استفاده کنن.

اما کلاس‌های آنلاین این امکان را به شما می‌ده که در هر مکانی که هستید بتوانید درآمد زیادی کسب کنید بدون اینکه لازم باشه به مکانی خاص برای آموزش بروید. سایت‌هایی نظیر فرانش، فرادرس و هم‌آموز، این قابلیت را ایجاد می‌کنند تا کلاس‌های خودتان را ایجاد کنید و قابلیت ها و توانایی هایتان را به دیگران آموزش دهید.

۲. نویسندگی و تولید محتوا

اگر سابقه خوبی در مطلب نویسی و ایجاد محتوا در مورد موضوع های جدید دارید، پس، از توانایی مطلب نویسی تان استفاده کنید و کسب و کار موفقی را برای خودتان راه بیاندازید. بسیاری از افراد وجود دارند که سایت یا وبلاگ دارند و برای سایت و وبلاگشان نیاز به محتوا دارند و این بخش از کارشان را به افراد دیگری واگذار می‌کنند. در سایت‌هایی نظیر پونیشا و انجام میدم، این افراد برای تولید محتوا برای سایتهایشان به دنبال افراد تولید محتوا کننده میگردند و شما می توانید این فرصت ها را پیدا کنید و با استفاده از توانایی ها و زمان خالی تان کسب و کار الکترونیک کنید.

۳. بازار بورس و سهام

 

سرمایه گذاری در بازار سهام به عنوان شغل دوم تقریباً تمام افراد موفق دنیاست. برای ورود به بازار سهام باید اطلاعات لازم را داشته باشید و برای آموزش بازار بورس زمان بگذارید. پس از اینکه با بازار بورس و سهام آشنا شدید می‌توانید با صرف ۲ تا ۳ ساعت در روز درآمد بیشتر از شغل فعلیتان داشته باشید.

بازار بورس و سهام این قابلیت را ایجاد می‌کند که با سرمایه اندک در صنایع مختلف بتوانید سهام بخرید و با آگاهی از روند تغییرات اقتصادی از بحران خارج شوید. اگر بار اولتان هست که می خواهید در بورس شرکت کنید از کارگزاری‌های معتبر بورس یا صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید.

۴. تایپ

آیا کار با نرم افزار ورد افیس را بلدید و با آن سریع تایپ می‌کنید؟ اگر جواب شما بله است، تبریک میگم شما همین الان یک شغل پردرآمد دارید. تایپ بسیار راحت و آسان است. موسسات زیادی هستند که با شما برای انجام کارهای مختلف تایپی قرارداد می بندند و این کارها را به شما واگذار می کنند. شما می‌توانید در زمان کمی تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید و شروع به دریافت سفارش کنید.

3 دیدگاه برای “راه اندازی مشاغل درآمدزا با سرمایه کم در ایران

 1. احمد حسینی گفته:

  سلام امیدوارم نظره بنده دیده بشه .خیلی خوبه که ایده هارو معرفی میکنید ولی اینها فقط ایده هستن شما خیلی خلاصه فقط ایده رو معرفی کردین و چیزی از چالش هاش نگفتین اجرا کردن هر ایده نیاز به اطلاعات زیاد تجربه و یا تحقیق و یا حتی مشاور نیاز است .متاسفانه افرادی مثه من با دیدن این ایده به خودشون میگن خب عالیع فردا راه میندازم اما خبر ندارند که چه مسیری رو باید بگذرونند خواهشی که ازتون دارم اینه که خیلی راحت از مسائل نگذرید و حتما به مخاطب گوش زد کنید که اجرا کردن بهمین سادگیا نیست و بهتره واقع بین باشند .
  ممنون میشم جوابمو بدین
  تشکر .ارزوی موفقیت روز افزون

  • گفته:

   سلام ، ممنون از این که ما رو دنبال میکنید و ممنون از پیشنهادی که دادین. ما در دوره هوش مالی کاملا این چالش ها رو توضیح دادیم و مخاطبین ما هم میدونن که برای ران اندازی هر کدام از این کسب و کار ها ساده نیست و نیاز به مشاوره و راهنمایی توسط متخصصین داره

 2. رامین گفته:

  واقعا که چقدر راه های پول در آورد زیاده ولی مشکل اینه برای اینکه بخوای از این راه ها پول در بیاری باید مهارت لازم در هر کدوم رو که میخوای داشته باشی که وقتی در کشور ما متسفانه فرهنگ سازی نشده که باید بیشتر به سمت کسب مهارت رفت و فقط از همون اول در خانواده ها در ذهن بچه میکنن که فقط باید درس بخونن تا به موفقیت برسن کسی که کلی درس خونده و بعد از یه مدت زیادی تازه فهمیده که چه کلاه گشادی سرش رفته باید یه زمانی رو اول بزاره تا یه کم آرامش بگیره بعد یه حرفه رو انتخاب کنه و چند سال وقت بزاره تا در اون حرفه به مهارت کافی برسه و یه آدم سرشناس در اون حرفه بشه تازه وقتی هم ه کارش رو شروع کرد باید چند سال بگذره تا شناخته بشه. متسفانه در این کشور دانشگاه رفتن یه موفقیت تلقی میشه و ب همین دلیله که کسی که میخواد خلاف این جریان حرکت کنه باید خیلی تلاش کنه و اعتماد به نفس و قدرت زیادی داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *