آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

نکات کلیدی چالش سفر رایگان به گرجستان

دوستان من سلام امیدوارم حالتان عالی و پر از انرژی باشید. اگر چالش قرعه کشی ویدئو قبلی را ندیده‌اید حتماً آن را ببینید. که بفهمید موضوع این مطلب چه چیزی است. مطلب دوم در مورد چالش قرعه کشی است. در طی کمتر از 40 ساعت در حدود 11 هزار کامنت برای ما ارسال شد که این موضوع در مجموعه ما اتفاق فوق العاده ای بود. و این 11 هزار کامنت برای ما خیلی عالی است پس اگر ویدئوی قبلی را ندیدید حتماً ان را ببینید.

این ویدئو برای مثال در اینستاگرام تبدیل به یک رفرنس شده است که کلی ایده و نظر در پایین ان وجود دارد یعنی کسی که می‌خواهد یک کاری را شروع کند و یا بر روی هوش مالی خودش کار کند اگر فقط همان کامنت‌ها را بخواند می‌تواند کلی اطلاعات مالی دریافت کند. من به شما تبریک می‌گویم و ما این ویدئو را پاک نمی‌کنیم و به عنوان یک موضوع ارزشمند ان را نگه می‌داریم اما در جنبش کارآفرینی خود اینستاگرام این ویدئو‌ها را پاک می‌کرد و من دلیل این کار را نمی‌دانم.

پس از شما می‌خواهم که اگر قصد شرکت در چالش را دارید در پایین ویدئوی جدیدی که در این ارتباط منتشر شده است کامنت بگذارید چرا که فکر کنم خود اینستاگرام اگر در پایین ویدئویی زیاد کامنت بگذارند و تگ کنند آن‌ها ویدئو را بر می‌دارند. این ویدئو یک رفرنس است و حتما به شما توصیه می‌کنم همه این 11 هزار کامنت را مطالعه کنید.

بودجه بندی

 

نکات کلیدی چالش سفر رایگان به گرجستان

 

وقتی پولی به دست انسان می‌رسد ما باید یاد بگیریم که چطور این پول را بودجه‌بندی کنیم و من خیلی‌ها را در کامنت‌ها می‌دیدیم که این پول را بودجه بندی کرده بودند و برای هر کاری مقداری از پول را در نظر گرفته بودند و این موضوع خیلی برای من جالب بود و از شما خواسته بودم که منتقی فکر کنید اما باز هم بعضی‌ها احساسی رفتار کرده بودند یعنی برای دوستانشان چیزی می‌خریدند یا اینکه ملکی را خریداری می‌کردند و یا برخی گفته بودند که ما با این پول بدهی‌مان را خواهیم داد.

یا برخی‌ها گفته بودند که با این پول ارز می‌خریم یا اینکه ان را در بانک قرار می‌دهیم و سودش را دریافت می‌کنیم. و یا اینکه برخی‌ها گفته بودند که ماشین را نگه می‌دارییم و از آن برای انجام یک کار خوب یا پیدا کردن همسر خوب استفاده می‌کنیم. درکل این ویدئو تجربه بسیار خوبی بود. من همیشه می‌گویم که باید بر روی خودمان سرمایه‌گذاری کنیم اما برخی گفته بودند که تمام این پول را بر روی خودمان سرمایه‌گاری می‌کنیم که باید بگویم که نوابغ هم 500 میلیون آموزش ندیده‌اند. برای مجموعه ما این چالش تجربه نو و جالبی بود و حتما برای شما هم تجربه جالبی بوده است.

رفتار صحیح با پول برای افراد کارجو

من آدم‌ها را به 4 دسته تقسیم می‌کنم. 1- آدم‌های کارجو یعنی آدم‌هایی که کار ندارند.  2- کارمند‌ها    3- خویش فرما‌ها 4- کارفرما‌ها. جالب اینجاست که هر گروه از آدما در جایگاه خودشان باید یک رفتاری را با این پول انجام می‌دادند و من الان می‌خواهم بگویم که رفتار صحیح بر طبق هوش مالی چگونه است. یعنی شما اگر 20% هوش مالی داشته باشید می‌توانید تشخیص دهید که چه رفتاری را باید انجام می‌دادید. کسانی که کار نداشتن بدون شک من به آن‌ها توصیه نمی‌کردم که بروند و سرمایه گذاری کنند چرا که این افراد دانش سرمایه‌گذاری را ندارند.

یعنی کسانی که می‌گویند ما با این پول در بخش‌های مختل مانند ارز و بورس و … سرمایه گذاری می‌کردیم من به آن‌ها می‌گویم که این کار برای آن‌ها درست نیست و برای سرمایه‌گذاری حتماً باید اطلاعات داشته باشید. کسانی که کارجو هستند و به دنبال کار می‌گردند بدون شک باید با این پول کار راه‌اندازی کنند ولی نه آن مدلی که در ذهن خودشان است. این افراد باید بروند و در بازار تحقیق کنند و ببیینند که چه کاری مورد علاقه آن‌ها است و می‌تواند سود و درامدی را که می‌خواهند به آن‌ها بدهد. بعد از انتخاب کار این افراد باید کارآموزی کنند و بعد کارشان را راه بیاندازند. غالباً افرادی که در خانواده سطح بالا از نظر مالی هستند پدر خانواده به این افراد پولی را می‌دهد و این افراد بدون تجربه و بدون کارآموزش کاری را راه‌اندازی می‌کنند و دیدید که چگونه پولشان از بین می‌رود.  

وقتی که وارد کار شدید باز هم در آنجا باید  برای مواردی مانند تبلیغات، دفتر و هزینه پرسنل بودجه بندی داشته باشید. شما باید کاملاً اطلاعاتتان را در مورد یک بیزینس افزایش دهید و بعد اقدام به راه اندازی یک بیزینس کنید. اگر شما کار ندارید این بهترین مسیری است که شما می‌توانید طی کنید.

کارمندان چگونه باید با پول رفتار کنند

 

 

در مورد کارمند‌ها باید بگویم ک خیلی از کارمندان ایرانی هستند که واقعاً اطلاعات خوبی دارند ولی جرآت اقدام کردند را پیدا نکرده‌اند و ترس جلوی آن‌ها را گرفته است. وقتی که پول به دست کارمندان می‌رسد باز هم بهترین کار این است که در کسب و کار سرمایه گذاری کنند. شما وقتی بر روی کسب و کار سرمایه گذاری می‌کنید و به عنوان کار دوم کاری را راه می‌اندازید البته باید باز هم مراحلی را که یک کارجو طی می‌کند، کارمندان نیز باید طی کنند. به این معنی که کارمندان هم باید تحقیق، کارآموزی، راه‌اندازی کار، بودجه بندی و .. را انجام بدهند. البته این موارد باید بر طبق اصول انجام بشوند.

متاسفانه در ایران قبل از دوره هوش مالی پلاس ما هیچ دوره‌ای را نداشتیم که یاد بدهد که چگونه یک بیزینس را راه بیاندازیم. البته برای کسب و کار‌های اینترنتی آموزش وجود دارد اما برای سایر کسب و کار‌ها آموزشی وجود ندارد یا حداقل من ندیده‌ام. من در دوره هوش مالی پلاس یک ماه را اختصاص دادم به هوش مالی کارآفرینی که چطور کاری را راه بیاندازیم، بودجه بندی کنیم، چگونه کار را با ریسک کم راه‌اندازی کنیم ووو اطلاعات اینچنینی تا به حال درایران وجود نداشته است و این دو دسته حتما باید این اطلاعات را به دست بیاورند برای اینکه این پول را بتوانند به درستی خرج کنند.

خویش‌فرماها چگونه باید پول رفتار کنند

دسته بعدی خویش‌فرما‌ها هستند یعنی کسانی که برای خودشان کار می‌کنند. مدیر ندارند و مدیر کسی هم نیستند و برای خودشان کار می‌کنند. این افراد باید بیایند و اهرم ‌سازی کنند. و با بودجه بندی این پول یک فضای کار برای خودشان بگیرند. و اعتبار خودشان را با استفاده از این پول در بیزینسشان بالا برده و از اهرم سازی استفاده کنند. این افراد غالباً همه کار‌ها را خودشان انجام می‌دهند اما با این پول افرادی را استخدام کنند که یک  سری از کار‌ها را این افراد برایشان انجام دهند که تمرکز و انرژی این فرد بر روی کار‌های خیلی مهم در کسب و کارش متمرکز شود. این پول را باید در بیزینس خودش تزریق کند به عنوان مثال بخشی از ان را برای خرید مواد اولیه صرف کند و یا اینکه بر روی تبلیغات و برندینگ کسب و کار خودش کار کند.

مدیران چگونه باید با پول رفتار کنند

 

نکات کلیدی چالش سفر رایگان به گرجستان1

 

دسته چهارم مدیران است که در مورد آن‌ها نکته مهمی وجود دارد که دوست دارم به آن توجه کنیم. مدیران قسمتی ازاین پول را باید بر روی مواردی سرمایه‌گذاری کنند که می‌دانند مهم است اما انجامش نمی‌دهند. من مدیر می‌د‌انم که باید به منابع انسانی و پرسنلم رسیدگی کنم. مواردی مانند برنامه‌های تفریحی، افزایش دستمزد را باید انجام بدهم. من این موضوع را می‌دانم اما چون درکش نکردم آن را انجام نمی‌دهم.

حتما مدیران باید بخشی از این پول را بر روی این قسمت سرمایه‌گذاری کنند و بخشی از این پول را می‌توانند بر روی به روز کردن تجهیزاتشان، تبلیغات و بر روی برندینگ نیز سرمایه‌گذاری کنند. هیچ مدیری را در ایران ندیدم که ارزش تبلیغات را درک کرده باشد و در بیزینس خودش تاپ نباشد. ارقامی مانند 100 ملیون، 200 میلیون و .. پول زیادی است وقتی می‌خواهید که در صنفی که فعالیت می‌کنید خودتان را به دیگران بشناسانید. شما اگر هوش تبلیغاتی خوبی داشته باشید می‌توانید با 100 میلیون کاری کنید که صدای شما و اسم برندتان به گوش تمامی مخاطبیین هدف و یا بخش زیادی از آن‌ها برسد و در صنفی که فعالیت می‌کنید شما را بشناسند.

و من در دوره هوش مالی پلاس در این ارتباط صحبت کردم. زمانی که شما برای تبلییغات هزینه می‌کنیید این هزینه بر خواهد گشت. این کار‌هایی بود که به نظر من افراد باید با این پول انجام می‌دادند و در مورد جایزه در مطلب سوم سحبت خواهم کرد و در روز چهارشنبه ما جایزه قرعه‌کشی را می‌گوییم که به نام کی درآمده است. ما این 11 برنده را اعلام خواهیم کرد چرا که هنوز افراد در حال گذاشتن کامنت هستند.

چالش جدید

 

نکات کلیدی چالش سفر رایگان به گرجستان2

 

اما نکته این مطلب در اینجاست. می‌خواهم بدونم تمام این کار‌هایی را که در کامنت‌ها اعلام کردید چگون می‌توانید بدون سرمایه انجام بدهید. برای من کامنت بگذارید و بگویید که هه کار‌هایی را که برای من نوشته بودید را چگونه می‌توان بدون سرمایه انجام داد. نکته‌ای را می‌خواهم به شما بگوییم به این شکل که نوابغ تنها از 20% از ظرفیت مغزشان استفاده می‌کردند افرادی مانند پرفسور حسابی و انیشتین جزء این گروه بودند و افراد معمولی تنها از 10% ظرفیت مغزشان استفاده می‌کنند و من در این ارتباط یک مقاله علمی خوانده‌ام. اگر از خودتان سوال بپرسید جواب هم به ذهن شما خواهد آمد.

از خودت بپرس که چگونه بدون سرمایه می‌توانم کار‌هایی را که نوشتم انجام بدهم. همین چند ساعت پیش شخصی را دیدم که گفت آقای تیموری من در شرکتی که تولید ظروف یکبار مصرف را انجام می‌داد کار می‌کردم و از آنجا بیرون آمدم من باید چه کاری انجام دهم؟ گفتم همان کار را خودت انجام بده این شخص جواب داد که آقای تیموری این کار امکان پذیر نیست. من پرسیدم به چه چیز‌های احتیاج داری؟

گفت که به یک دفتر. به او گفتم یعنی در بخش کانکت‌های گوشی تلفن تو یک نفر نیست که یه میز در اختیار تو قرار بدهد؟ اگر هم نیست یک میز کار کرایه کن. جواب داد که آقای تیموری برای ویزیت دیگران به شرکت نیاز دارم. من هم که گفتم یک شرکت ثبت کن و یا اصلا به صورت سوری جایی را ثبت کن و یا به عنوان نمایندگی با یک کارخانه قرارداد ببند. دقیقاً جواب سوالش را به او دادم که چگونه بدون سرمایه می‌تواند آن کار را انجام دهد. از شما می‌خواهم که برای من کامنت بگذارید و بگویید که چطور می‌شود تمام این کارها را بدون سرمایه انجام دهید. در مطلب سوم برندگان را اعلام می‌کنیم. شما مرا سوپرایز کردید و من هم سعی می‌کنم شما را سوپرایز کنم. شاد باشید و خدا نگهدار.

 

هوش مالی پلاس

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۳۸ نظر
 1. باقرپور کاربر می‌گوید

  از داشتنش لذت میبرم و خداروشکر میکنم از صمیم قلبم

 2. اميرمحسني کاربر می‌گوید

  با سلام
  من ماشین رو میفروشم و با ۵٠٠ م ت کارهای زیر رو میکنم
  ١-اندکی أز بدهی دلاری که مانده به مبلغ ۶٠م ت تسویه میکنم
  ٢- بخشی از ١٨٠م وإمی که دارم میدهم و تسویه میکنم (حدود ٨٠م)
  ٣-۶٠م ت رو برای خودم و همسرم یه چیزی که هم جنبه تشویقی جهت حفظ حس برنده بودن و هم جنبه کمی سرمایه ای داشته باشه رو انجام میدم مثل ساعت-طلا-
  ۴-باتوجه به اینکه تو واردات هستم شروع به اوردن قطعه جهت تولید محصولی که قبلا کامل وارد میکردم و تخصص کامل تو فروش داریم رو میکنم

 3. رضازاده کاربر می‌گوید

  منم ماشینو میفروشم و توی کار واردات هزینه میکنم چون عاشق اینکارم و مسیر فروش رو هم بلدم.

 4. زهرا توکلی کاربر می‌گوید

  سلام خدمت استاد گرامی من پول ماشین میگیرم ویه زمین در محل زندگی پدرم که اطراف اصفهان وقیمت مناسب هست ،میخرم ویه مجموعه تفریحی وبازی راه اندازی میکنم و یه غذا خوری هم میزنم کیهمقدار هم برا تبلیغات وپشتوانه کا م کنار میزارم .البته همه کارهارو با برنامه ریزی وتقسیم بندی پولم انجام میدم ،بعد همبرای پیشرفت کار از نیروی خودم وبچه هام استفاده میکنم .با تشکر از استاد که این فرصت در اختیار ما قرار دادند.

 5. حسینً کاربر می‌گوید

  من پول ماشینا میگرفتم .اول توی شغل خودم سرمایه گذاری میکردم.کارم فروش دوربین مداربسته .که به صورت مونتاژ یه کارگاه راه مینداختم.دوم باهاش هموم کارگاه تولید اب معدنی میزدم

 6. سبحان کاربر می‌گوید

  من یک کارگاه تولید لباس کار با ۶ نفر نیرو دارم با این پل کارگاهم را وسعت میدادم و در مناقصه های بزرگ شرکت میکردم و افراد بیشتری را سر کار میگذاشتم تا مشکل بیکاری تعدادی از بیکاران حل بشه و خودم ظرف چند ماه پولم ده برابر بشه

 7. سید علی جزایری شوشتری کاربر می‌گوید

  یقینا من ۵۰۰ میلیون پول رو میگیرم و باهاش یه کارگاه میزنم تا سود داشته باشه

 8. سیدی کاربر می‌گوید

  با جایزه گرجستان شما خب پول برنده شدن من:::: . روش من از بعد عید که همه چیز گرون شد من کارم دندانسازی و ۹۰ درصد کارای ما با جنس خارجی یکی از دست دندانهای ما ۱۰۰هزار تومان بوده که بعد عید اصلا وجود نداره و ساخت ایتالیا بوده خب من به شرکتش ایمیل زدم نمایندگیهاش تو کشورهای نزدیک به خودمون گرفتم رفتم به اون کشور و ۵۰ جعبه که میشه ۲۰۰ دست دندان که حجمش کمه و داخل چمدان جا میشود و گمرک ایرانم کاری ندارد دستی ۵۰۰۰۰ تومان جمعا ۱۰ میلیون اومدم مشهد و فروختم به دندانسازیها و فروشگاه ها دستی ۴۰ میلیون ، یلنی ۳۰ میلیون سود خب منم یاد گرفتم و از برج یک تا الان ۱۲ بار رفتم و هربار ۱۵۰۰۰۰۰ پول بلیط دادم و جمعش ۱۸میلیون و سود من حدود ۳۴۲ میلیون تو کمتر از ۳ماه سود کردم تازه با سفر حالا ۲۰ میلزون جایزه شما چشم گرفت چون ۲۰ میلیون اسکناس نو ۱۰۰۰ منم ساداتم میخوام نصفش عید غدیر عیدی بدم . اسم کشور و اسم دندان نمیگم که دست زیاد نشه . حالا جایزه میدید ؟؟؟هوش مالی یعنی پیگیر بودن تو کارت خودت تلاش نه نشستن و بیخیال بودن میتونستم مثل همه همکارام بشینم یه دست دندان گرونتر یا چیز دیگه بگیرم و پول بیشتریم از مردم بگیرم ولی اینکار نکردم بنظر من همیشه قدم اول سخته یاعلی…

 9. سعید گودرزی کاربر می‌گوید

  اگه سرمایه نداشتم با اجرای نمونه ای از ایده هام و شراکت با سرمایه گذار توان مالی خودم رو افزایش میدادم و به ادامه کار م با تمام انرژی می‌پرداختم ؛ در زمینه ساخت و ساز هم الان در حال شروع شراکت با یکی از دوستانم هستم و در اوقات فراغتم قصد همکاری با ایشون رو دارم

 10. ح بختیاری کاربر می‌گوید

  من پول ماشین را میگیرم. چند وقتیه تو فکر تولید همبرگرهای خونگی هستم اگه این جایزه رو ببرم با ۱۵۰ میلیونش یه جا رو اجاره میکنم با ۵۰ میلیونش چند دستگاه همبرگر ساز بزرگ میخرم چند نفر رو استخدام میکنم و مبلغیش رو برای خرید مواد اولیه مثل گوشت و …. اختصاص میدم ۱۰۰ تومنش رو میزارم تو بانک برای هزینه های جاری مثل حقوق کارگرها و قبضهای آب و برق و گاز و…. تا کارم بگیره و به سود برسه و مابقیش رو برای تبلیغات هزینه میکنم.

 11. مسعود کاربر می‌گوید

  سلام اگه اون اون پولو نداشتم برای هزینه راه اندازی گلخانه آلوورا که هزار مترش ۱۲ ملیون میشد از سپاه وام یگرفتم که ۱۵ الی بیست ملیون میده سه ساله با سود کم ولی پیگیر میشن که حتما اون کارو راه انداختی این محصول هر سال چهاربار محصول میده همون کشت اولش که هول حوش ۱۵ ۱۶ ملیون درمیاد پول گلخانه درمیاد و هدف بعدیم کسب کار رشته و تخصص خودم بود که با پول گلخانه تجهیزات و مغازه رهن میکردم چون آلوورا برخلاف گیاهان دیگه یه سالی نیس بیست سال محصول میده هر سال چهار بار یعنی با هزار متر زمینم تقریبا تو هر سال ۴۰ ۵۰ ملیون درامد داشته باشه تو سه چهار سال میتونستم به اون پول ماشین برسم.

 12. فرشید علی محمدی کاربر می‌گوید

  سلام.من اگر برنده بشم .پول رو بر میدارم.۳درصدش به امورات خیریه اختصاص میدادم بعدش با جدیت و دلگرمی بیشتری کارهای مجوز بسته بندی لبنیات و خشکبار که کارهای مقدماتیش رو انجام دادم رو از سر میگرفتم و و با این مبلغ مکان محل فعالیت و دستگاه های مورد نیاز رو خریداری میکردم .با توجه به اینکه تمام کلیپ های آموزشی ماهان تیموری رو گوش کردم انگیزه فوق العاده ای برای به نتیجه رساندن این حرفه دارم و یقین دارم موفق میشم

 13. Farhad کاربر می‌گوید

  باسلام.مهارت مهارت مهارت
  مهمترین عامل قبل از سرمایه مهارت هس

 14. محمد شاوجی کاربر می‌گوید

  حتما پول ماشیینو میگرم بعد یه قطعه زمین در شهرستان میخرم و به پرورش کرم ابریشم مشغول میشم واز پیله کردن کرمها نخ ابریشم تولید میکنم و به صنعت فرش میفروشم/// من در صنعت انگشتر و طنگ مهارت دارم چند دستگاه سنگ تراشی بهمراه یک کارگاه ریخته گری میزنم وتولید انگشتر نقره را راه اندازی میکنم/// یک قطعه زمین را میخرم وچمن مصنوعی میکنم و شروع به اموزش فوتبال یا همان مدرسه فوتبال میکنم چون خودم در نوجوتنب و جوانی بازیکن تیمهای بزرگ بودم و به علت مشکل مالی نتوانستم ادامه دهم///یک عدد دستگاه تزریق میخریدم و شروع به تولید لیوان یکبار مصرف میکردم چون من ۱۲ سال در شرکت تزریق پلاستیک اسیا الکتریک مشغول به کار بودم و سرپرست قسمت تزریق بودم//// کار زیاده اقای ماهان تیموری اسپورتج نیست و سرمایه یا علی در پناه حق موفق باشید

 15. AHMAD کاربر می‌گوید

  گفته بودم گسترش کارم در تولید و احداث سردخانه و خرید محصولات و انبار کردن و فروش در زمان مناسب
  و بعدش ثبت شرکت برای صادرات
  خب چطور بدون سرمایه؟!!!
  اول باید ذهنت ٱماده باشه
  که در این جهت اقداماتی انجام دادم
  در واقع رسیدن به خود باوری
  مرحله دوم حرکت در جهت خواسته هام بود
  در واقع من کارمو چند وقته شروع کردم.و طبق پیشرفتم توضیحات رو نوشتم
  دو سال پیش که سرباز بودم
  شروع کردم به پس انداز حقوقم
  چون لیسانس با درجه ستوانی بودم
  حقوقم ۲۲۰تقریبا بود
  چیز در خوری نبود اما سختی کشیدم ولی خرجش نکردم
  تا از خدمت اومدم پول رو دادم واسه کشت زعفران
  دوباره
  از صفر شروع کردم
  کار کردم با پولش یه کشت انجام دادم
  ۲ هکتار باغ داشتیم که بخاطر مشکلات خشک سالی و عدم رسیدگی مناسب بازده نداشت رو شروع کردم با تجربه ای که خودم داشتم از صفر رسیدگی کردم
  خیلی کارش سنگین بود اما پا پس نکشیدم و نمیکشم
  الان به بار نشسته
  کم کم دارم پول جمع میکنم و بعد برداشت محصول هم منتظر یه پول خوب هستم تا کارم رو گسترش بدم و یه شغل دوم خوب راه اندازی کنم
  چون مملکت وضعیت خوبی نداره
  منتظر شغل دولتی و استخدامی ننشستم
  و چون بخاطر مشکل مالی نمیتونستم به شهر دیگه ای برم برا کار
  با همین امکانات کم و شرایط بد خشکسالی شروع کردم
  و خدا هم کمک کرده تا این لحظه و دارم مسیر پیش روم رو بخوبی طی میکنم
  و انشاالله در ٱینده نزدیک اونقدر پیشرفت میکنم که علاوه بر گسترش کارم و در جهت انبار کردن و ساخت سردخانه
  یک شرکت هم ثبت میکنم و اجناس با کیفت ایران رو به کشور های دیگه صادر میکنم

 16. علي کاربر می‌گوید

  سلام. من در این اوضاع اقتصادی ماشین رو میگرفتم. و هر وقت تصمیم گرفتم به طور دقیق چه کسب و کاری با پولش راه بندازم،میفروختمش.

 17. فرشاد کاربر می‌گوید

  سلام من با اون ۵۰۰میلیون راحت سالی تا ۳۰۰میلیون از طریق فروش اقساطی گوشی میتونم پول در بیارم کسی باش که سرمایه گذاری کنه در خدمتم یا حق

 18. فاطمه کاربر می‌گوید

  با سلام.با دست خالی و بدون سرمایه کارآفرینی سخت میشه انجام داد ولی راه های دگ ای هم برای تامین سرمایه وجود داره.مثل وام های کم کارمزد.یا قرض و درخواست مالی از اطرافیان؛یا خرید برای کار و سرمایه بصورت نسیه و اقساط و فروش کالا و خدمات بصورت نقد و تبدیل سریع ان به پول نقد.مثلا برای ایجاد یه فتر یا شرکت خدماتی حتی بدون گرفتن جاومکان اجاره ای و میز اجاره ای ؛یک قسمت از منزل یا خونه خودمون را طراحی کنیم و با کسانی که حرفه ای رو بلد هستن قرارداد میبندیم به اینصورت که بعد از انجام کار مشتری و دریافت حق الزحمه کار و خدمت بصورت درصدی سهم طرفین رو مشخص میکنیم.اینطوری میشه بدون هیچ سرمایه ای میشه کارافرینی کرد.

 19. علي کاربر می‌گوید

  سلام. در اوضاع اقتصادی موجود،ماشین رو میگرفتم و وقتی تصمیم گرفتم دقیقا چه کسب و کاری راه بندازم میفروختمش.

 20. امید کنعانی کاربر می‌گوید

  جناب ماهان تیموری عزیز از ما در ویدئو ی دوم نکات کلیدی چالش خواستن که بگیم چطور بدون سرمایه یا با سرمایه کم اون کاری که میخواین شروع میکنین من چون در کامنت اولم گفته بودم که در زمینه کسب و کار اینترنتی زندگی محور خودم که در حال راه اندازی هستم روی خودم سرمایه گذاری میکنم و مهارت و تخصص م رو بالاتر میبرم نیازی به سرمایه نخواهم داشت و با دانشی که دارم سایت شخصی م رو راه اندازی می کنم و با همون میزان مهارتی که در کسب و کار مورد علاقه خودم دارم و عشق و علاقه شخصی م و اشتیاق سوزانم هست شروع میکنم و با روش تیم سازی و همچنین ارتباط سازی و ایجاد قبیله ، مخاطبان هدف خودم رو در کسب و کارم رو با تولید محتوای جذاب جمع می کنم و تمرکزم رو بر روی محصول مورد نیاز آنها قرار میدم و محتوای آموزشی م رو با مطالعه بیشتر و درست و کمک گرفتن از متخصصین و دوستان هم رشته م در کسب و کارم با کیفیت بالا تولید میکنم و با تعامل مستقیم با قبیله ای که ساختم و با سیستم سازی سایتم کسب و کارم رو به صورتی در میارم که زندگی محور خواهد بود و آزادی مکانی و زمانی برای من ایجاد خواهد کرد و نیازی به دفتر وحضور فیزیکی کامل در کسب و کارم نخواهد بود و با مدیریت از راه دور و برون سپاری برخی از کارهام میتونم از هر کجای دنیا کسب و کارم رو داشته باشم در نهایت این کارهایی که در حال انجامش هستم بیشتر با سرمایه اصلی زمان و مدیریت بهره وری بدون سرمایه مالی آنچنانی و کم خواهد بود و در این مسیر محتوای خوب سایت های استاد ماهان تیموری و اساتید دیگر در زمینه موفقیت و کسب و کار به من همواره کمک خواهد کرد سپاسگزارم شاد باشین و سربلند.

 21. کمال محمدی کاربر می‌گوید

  سلام
  من گفته بودم کاری که علم و تجربه و علاقش را داشتم شروع میکردم
  اون کار دامداری بود که گفتم با کار آفرینی برای ۴ نفر برکت خوبی را تجربه خواهم کرد
  اما بدون سرمایه اولیه
  من چون علم و تجربه و علاقه را داشتم منتظر سرمایه نشدم و چند ماه هست که کار را با تعداد کم در دامداری یک نفر که بهش اعتماد دارم شروع کردم که به مرور زمان گسترشش بدم تا جائی که خودم بتونم مستقلا ادامه بدهم

 22. محدثه کاربر می‌گوید

  سلام
  تو شهر ما یه کارخانه آب‌میوه گیری هست که بخاطر عدم مدیریت صحیح غیر فعال شده همیشه دلم می خواست پول داشته باشم اون کارخانه رو رونق بدم
  البته ۱۰۰ میلیون پول ماشین رو بر میداشتم بقیه رو میذاشتم بانک تسهیلات می گرفت واسه خرید تجهیزات مدرن کار خانه مذکور و خودم از چندتا کارخانه دار که توی این زمینه سرشناس هستند میرفتم روش صحیح رو آموزش میدیدم
  از اون ۱۰۰ میلیون حدود ۱۰ میلیون هزینه می کردم داداشم رو میفرستادم آموزش دوره های بورس. که کلاس تضمینی برگزار می کنند و ۴۰ میلیون هم سرمایه‌گذاری توی بورس
  ۴۰-۵۰ میلیون هم یه کسب و کار خانگی واسه زنان سرپرست خانواده راه اندازی می کردم

 23. احمد کاربر می‌گوید

  من خونه ام راهم می‌فروختم وحدود ۸۰۰میلیون سرمایه آماده میکردم واز دوستی که دارم و میشناسم میخواستم ایشان هم سرمایه ای آماده کنند چون ایشان تجربه ساخت و ساز دارن زمینی خریداری وشروع به ساخت آپارتمان میکردیم و میفروختیم

 24. محسن گوهری کاربر می‌گوید

  سلاااااااام
  گفته بودم که با ۵۰۰ میلیون با برادرم توی کاری که برای خودش میکنه دوربین میفروشه شریک میشم. حالا خودم و برادرم توی شرکتی در مورد کارمون یا با کسی که توی این کاره شریک میشیم باهاش کار می‌کنیم هم به تجربه و دانشمون استفاده بشه هم سرمایه رو برای کار جور کنیم از کم شروع میکنیم بعد از اهرم انسانی استفاده می‌کنیم تا بهتر راحتر تصمیم درست بگیریم تا سرمایه بیشتر کنیم.

 25. محمد حسین سرگزی کاربر می‌گوید

  سلام من پول ماشین رو میگرفتم ۳۰میلیون خرج میکردم که با ۱۰نفر از کسانی که داخل کشور کارخانه ی داروسازی رو افتتاح کردند و الان به موفقیت رسیدند صحبت کنم و دیدگاه و پیشنهاد ها و تجربه آنها استفاده کنم . بعد چون خودم مقداری پول دارم روی همین پول میگذارم و چون کسانی رو میبینم که مثلا یه دارویی رو اختراع کردند و هیچ کارخونه ایی اون ها رو تولید نمیکنه با اینکه تاثیر زیادی هم بر روی بیماران داخل کشور داره و هم میشه این دارو رو صادر کرد و این دارو دارویی هست که بیشتر مردم دنیا به اون دارو نیاز دارن تلاش میکردم که با چند نفر داخل خانواده که به این نظر من اعتقاد دارند شریک می شدم و با کمک خداوند کارخانه تولید رو افتتاح میکردیم ممنون از این چالشی که شما گذاشتیم تا مردم بتونن که یه تکونی بخورن وبه دنبال یه فکر اقتصادی برای نجات دادن خودشون از این بیکاری ها بکنن

 26. جعفری کاربر می‌گوید

  من اکه ۵۰۰ملیونوبرنده میشدم اول یه کارخوب برای خودم ایجادمیکردم تارفاه خودموخانوادموفراهم کنم واین که مقداری هم برای بیماران خاص میزاشتم چون خودم هم دردبیماری کشیدم دوست ندارم که هیچ مریضی به خاطربیماریش عزیزشوازدست بده واین که مقداری ازاین پول راهم به شوهرم میدادم چون همیشه دغدغه اینوداره که یه کارخوب برای خانوادش فراهم کنه ودراخرکه یه سفرخارج کشورباخانواده

 27. جواد شاکر کاربر می‌گوید

  سلام

 28. جواد شاکر کاربر می‌گوید

  سلام
  براستاد بزرگوار ثروت ساز محبوب خلاقیت عالی ذهنهای پیاده

 29. کاربر می‌گوید

  سلام
  من چون الان دارم روی آموزش خودم در زمینه سرمایه‌گذاری درست در بورس و سهام و بورس بین الملل نزد آقای قربانی دوره میبینم و با توجه به رسالتم که آموزش به دیگران هست (در حال حاضر مدرس یک تخصص خاص در صنعت نیروگاهی هستم) با این پول دوره آموزش خودم را که حدودا ۲۰ میلیون می‌شود را به اتمام رسانده و با توجه به تئوری لامپ تمام سرمایه و انرژی ام را جهت آموزش به ایرانیان به منظور کسب درامد به دلار (نه ریال) از بورس میکنم ( برای اولین بار است که حتی گفته میشود)
  با ایجاد کانال آموزشی همانند استاد تیموری و برگزاری سمینارها و دوره های آموزشی ارزان قیمت در سراسر ایران و تبلیغات گسترده و تشکیل تیمهای مختلف روشهای کسب درامد به دلار را به ایرانیان برای اولین بار( پیشگام در این عرصه ) یاد میدهم و مطمئنم که موفق میشوم
  هدف اصلی کسب درامد به دلار جهت هر ایرانی
  اگر این پول را نداشته باشم به جای دو سال که پیش بینی کرده ام در ۵ سال به این هدف میرسم
  حمیدرضا نیک نهاد

 30. نرگس احمدی کاربر می‌گوید

  سلام.اول آقای ماهان تیموری روپیدامیکنم وازش مشاوره میگیرم…ابتدامیذارم بانک روزشمارسودبگیرم وبه اندازه هدفم ازش برمیدارم.ومن ۲۰تومنشودرکارگذاری بورس میذارم خریدوفروش سهام انجام بدن….۱۰تومنشوفعلایک پرایدمدل پایین سالم میخرم که بتونم راحت کارهاموانجام بدم.۷۰تومنشویک زمین که میدونم میخادپلاک بندی بشه میخرم وبعدپلاک شدن میفروشم.۵۰تومن درکارصادرات چندقلم کالای مصرفی کشورترکیه وعراق میذارم که مطمانم سرمایه ام چندبرابرمیشه..۲۰تومنشودرکارپرورش گیاهان دارویی میذارم ودرروستایک مکان برای اینکاراجاره میکنم.۱۳۰تومنشویک زمین دردوسه جاسراغ دارم که میشه آپارتمانی میدم براساخت وپیش فروشش میکنم.۱۰۰تومنشویک سوییت اجاره میکنم هم خودم که نماینده بیمه ام وهم شوهرم که وکیله که هردونتونستیم تاحالا دفتری اجاره کنیم که کارمونوبااهدافمون که داریم ادامه بدیم.از۱۰۰تومن مانده هم چندتادستگاه دیدم که میدونم درکشورمون موردمصرف هست واردمیکنم وباهمکاری تولیدکننده به انبوه تولیدوواردبازارمیکنم….البته ازسودهمه کارهااول قسطهامونومیدم ماهی پنج تومن قسط داریم واقعاالان سختمونه.بعدازسودش قطعاروی خودم سرمایه گذاری میکنم روی رشدفکراقتصادیم,وتفریحات وزیارت .قطعاکارهامومدیریت میکنم امابه نیروهای باانگیزه میسپارم تاانجام بدن اینجورکارآفرینی هم هست.و ازسودکارهابه جوانهایی که میخان ازدواج کنن پول ندارن قرض بلندمیدم وبادریافت اقساط بدون سودازاونهاواردچرخه کمک به جوانهای دیگه میشم…چون الان خودمون خیللللی فشارمالی داریم تازه ازدواج کردیم وخیللللی درفشاریم….

 31. حسین آراسته کاربر می‌گوید

  سلام بدون پول و سرمایه کار مقداری سخت میشه برای مرحله اول پیشنهادی قبل( یعنی سرمایه گذاری روی خود و خرید دوره هوش مالی) ان شا الله تو قرعه کشی برنده میشم و اطلاعات مالی خودم رو تکمیل میکنم، در غیر این صورت جسته و گریخته با مطالعه و تحقیق اطلاعات هوش مالی خود رو تقویت می کنم و با این وجود فقط باید به صورت خویش فرما و کم کم کار مورد علاقه و در راستای اطلاعاتی که کسب کردم راه اندازی میکنم و گام به گام با افزایش سرمایه به تبلیغات بیشتر و سرمایه گذاری بیشتر روی کارم می پردازم . با سپاس فراوان

 32. ابراهیم محمدی کاربر می‌گوید

  سلام من هیچ سرمایه ای ندارم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

 33. کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت اقای تیموری و تیم پرتلاشتون
  اقای تیموری من یه جوون کارجو هستم و برای چالشی که فرمودید من ۲ ایده ی استارت اپی دارم که بواسطه ی آن میتوان ۲ شرکت مجزا ثبت کرد و به درآمد میلیاردی رسید و مطمئنم برای اینکار نیاز به ۵۰۰میلیون نیست و حتی میتونم اینکار رو بدون سرمایه اولیه انجام بدم … ایده اول ایده ی خدماتی در مورد طرحیست که در کشور ما اجرا نشده … خیلی از ملک ها به ساختمان تبدیل شده .. جمعیت زیاد شده و به ملک و منازل بیشتری نیاز است … تو این ساختمونا به هر حال یک نفر باید مدیریت انرا بر عهده داشته باشه شامل هر کار خدماتی … یک مدیر هیچوقت در زمینه های مختلف خدماتی تخصص لازم را ندارد … ما در اینطرح استارت اپی کار مدیریت ساختمانها و هر چیزی که در خانه به ان احتیاج داشته باشیم را انجام میدهیم .. یعنی ما بعنوان واسطه ی افرادی که کار خدماتی انجام میدن با ساختمانها قرارداد میبندیم و مدیریت ان کارهارا انجام بدهیم(مدیریت ساختمان) (لوله کشی و برق و تعمیرات اسنانسور و غیره و نظافت و نقاشی و هر چیزی که به فکر میرسد …) و مسلما میتوان انرا گسترده کرد .. بعد از گسترش میتوان سایت و اپلیکیشنی مطابق با ان ثبت کرد و هر شخصی با توجه به مهارت و تخصصش در ان ثبت نام کند و حتی هر مدیر ساختمان هم به عنوان جوینده خدمات در سایت ثبت نام کند و نیاز هاشونو برطرف کنن(نمیشه کامل توضیح داد) ….. ایده دوم ایده اینترنتی میباشد و ایجاد یک سایت است که حتی نیاز به برنامه نویسی هم نیست و مدیریت سایت هم کار سختی نیست .. این ایده یک ایده فوق العاده درامدزا و تکمیلیست در حوزه دیجیتال مارکتینگ … خیلی از فروشگاههای بزرگ به فروشگاههای اینترنتی تبدیل شدند اما هنوز خیلی از کسب و کارهای خرد هنوز وارد این حوزه نشدند مثل سوپر مارکت یا ارایشگر یا هر چیز دیگری .. کارش اینه .. ایجاد مجموعه و شهری از فروشگاههای مختلف … در این ایده ما سایتی داریم بعنوان جزیره فروشگاههای اینترنتی .. این سایت پلتفرمهای مجزایی برای هر شغل ایجاد میکنند و مردم بعنوان صاحبان کسب و کار در ان ثبت نام میکنند و فروشگاه و محصولات خود را اماده و ارائه میکنند و هر کدام سایت مجزایی خواهند داشت . جزیره ای از مشاغل مختلف که دارای طرح درآمدی بسیار بالایی است . (توضیح کامل نمیشه داد اینجا)به هر حال من مطمئنم که حتی با کمترین و حتی بدون سرمایه اولیه هم میشود اینکار را انجام داد اما اگر همچین پولی داشته باشم مطمئنم شرکتم خیلی زود گسترده تر و بزرگتر و زودتر به رشد خواهد رسید . (با تبلیغات گسترده تر و استخدام بازاریاب های مختلف و مهمتر از همه استفاده از اهرم سازی و شبکه سازی)
  سپاس فراوان

 34. کاربر می‌گوید

  باسلام و احترام. اگر بخوام بدون سرمایه آرایشگاهی مجهز به تجهیزات به روز را برای خانمم احداث کنم در وهله اول با کمک خودش و با توجه به تخصصو تبهری که در آموزشها کسب کرده است میتواند با دعوت به همکاری با آرایشگاه های معتبر و آموزش دادن به هنر آموزان کسب درامد و پینداز کند و همچنین با تبلیغات گسترده خدمات لازم را در خانه مشتری به عمل آورد و برند خود را به همه بشناسوند و به مرور زمان در عرض یک سال به هدف اصلی خود برسد و با احداث آرایشگاه معتبر خود و ایجاد کار آفرینی آرزوی خود را براورده سازد.البته کمک و پای کار بودن من برای حمایت نتبجه را زودتر به عمل می انجامد.

 35. ابراهیم محمدی کاربر می‌گوید

  سلام من هیچ سرمایه ای ندارم توروخداراهنمایی کنید توروخدا۳۰سالدارم بیکارم

 36. دانیال کاربر می‌گوید

  ..

 37. حمزه کاربر می‌گوید

  سلام ماهان عزیر من پول ماشین میگرفتم و باهاش کارافرینی میکردم . من خودم از افرادی هستم که به شدت اعتقاد دارم که میشود بدون سرمایه پول به دست اورد من بعد از گوش دادن به دوره شما یه گروه تلگرام راه اندازی کردم و از درامد صفر الان خدارشکر ماهی ۶ میلیون ثابت پول بدست میارم واکثر افراد فک میکنن باید ممبرهای زیادی داشته باشی اما من ممبرهای زیادی هم ندارم فقط در یه حوصه تخصصی دارم کار میکنم.من یه ایده فوق العاده درارم در زمینه فروش اینترنتی مثل دیجی کالا و سایت های دیگه دارم اما ایده من تو ایران زود بالا میاد چون قیمت محصولات من همان محصولات دیجی کالا هست اما خیلی مناسب تر به دست مشتری خواد رسید و میخوام به مردم کشورم خدمت کنم و این ایده فوق العاده کارافرینی خواد کرد .من خودم چون این ایده سرمایه زیاد میخواد با یه محصول شروع کردم و امید دارم به زودی به اون جایگاهی که لیاقتشو دارم برسم با توکل به خدا و ازت ممنونم که اطلاعات تو با ما داری در میان میگذاری . و کاری که تو در ایران داری انجام میدی مطمن هستم تا نسل های زیادی از اسم تو یاد خواد شد با تشکر

 38. حمزه کاربر می‌گوید

  اینترنتی مثل دیجی کالا و سایت های دیگه دارم اما ایده من تو ایران زود بالا میاد چون قیمت محصولات من همان محصولات دیجی کالا هست اما خیلی مناسب تر به دست مشتری خواد رسید و میخوام به مردم کشورم خدمت کنم و این ایده فوق العاده کارافرینی خواد کرد .من خودم چون این ایده سرمایه زیاد میخواد با یه محصول شروع کردم و امید دارم به زودی به اون جایگاهی که لیاقتشو دارم برسم با توکل به خدا و ازت ممنونم که اطلاعات تو با ما داری در میان میگذاری . و کاری که تو در ایران داری انجام میدی مطمن هستم تا نسل های زیادی از اسم تو یاد خواد شد با تشکر

 39. ابرار ملکی کاربر می‌گوید

  با سلام
  من به عنوان یک زن دوست دارم شغل یا کاری رو داشته باشم که با روحیات من ساز گار باشه و من بتوانم اون کارو خیلی راحت و دریک محیط امن انجامش بدم بنابراین طی تحقیقاتی که داشتم فهمیدم شغل آرایشگری یکی از پردرامد ترین شغلها در حال حاضر برای یک زن در ایران میتونه باشه پس همه ی فکروتلاشم رو برای رسیدن به این هدف میزارم ولی برای رسیدن به این هدف نیاز به سرمایه ی زیادی هست ولی خوب العان که فکرشو میکنم میبینم میتونم با کمک گرفتن از بعضی از افراد کارمو شروع کنم مثلا میتونم از برادر شوهرم بخواهم که بزاره من از زیر زمین مغازش که سالهاخالی مونده بعنوان محلی برای شروع کارم استفاده کنم بعدم از شوهرم بخوام که چند تا میز و صندلی برای شروع کارم در اختیارم قرار بده و خیلی راحت کارمو از تبلیغات داخل فامیل شروع کنم و برای خودم مشتری جذب کنم بعد با درامد حاصله به افزایش مهارت های لازم در این زمینه بپردازم و روز به روز پیشرفت کنم تا جای که حتی امکانات داخل سالن آرایشگاهم رو توسعه بدم و یا حتی با افزایش میزان تقاضابعنوان یک کارفرما چند تا شاگرد هم بگیرم ..
  آقای تیموری عزیز من خیلی از شما ممنون هستم که بهترین راهکار ها رو در اختیار ما قرار دادید
  من روزی آرایشگری حرفه ای و ثروت مندی خواهم شد من به توانای های خودم و حرفهای شما ایمان دارم شاید سالها طول بکشه ولی به امید خدا میشه ?

 40. حسین رضایی کاربر می‌گوید

  با سلام

  در مورد سوالتون که پرسیدین چگونه می توان بدون سرمایه کسب و کار جدید راه انداخت، مطالب ذیل رو که خودم در حال حاضر برای ایجاد کسب و کارهای ذکر شده در حوزه تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی ، که در کامنت چالش اول براتون نوشتم، بدون سرمایه در حال انجام دادن هستم مینویسم:
  ۱- ابتدا باید طرح و پلن کسب و کار رو به صورت کامل نوشته و نیازمندیهای اجرای اون را مشخص کرد. چونکه بدون داشتن یک بیزینس پلن و گان چارت برنامه زمانبندی نمیشه به هدف رسید.
  ۲- با توجه به نیازمندیهای طرح کسب و کار، دنبال دوستان، اقوام و اشخاصی میگردیم که در هر یک از مراحل میتونن بهمون کمک کنند.
  ۳- سپس بسته به نوع کسب و کار اگر نیاز باشد، میتوان یک گروه از اشخاص علاقه مند به کمک کردن به ما که در مطلب شماره ۲ ذکر شد، تشکیل داد و کار رو به صورت گروهی پیش برد. چونکه احتمال موفقیت کارهایی که به صورت گروهی انجام میشود بیشتر است.
  ۴- نکته مهم این هست که نیاز نیست، از ابتدا کل سرمایه مورد نیاز پروژه که در بیزینس پلن براورد کردیم رو در اختیار داشته باشیم. با مبالغ ناچیز و خیلی کم هم اگر کمی جستجو کنیم، میبینیم که میشود کار را شروع کرد و تک تک نیازمندیهای اجرای کسب و کار رو مرتفع کرد.
  ۵- در صورت نیاز به پول بیشتر میتوان از دوستان و نزدیکان کمک مالی گرفت یا حتی دنبال سرمایه گذار بگردیم. یک راه دیگر هم استفاده از روشهای سرمایه جمعی (crowdfunding) هست که در ایران هم الان موجوده.
  ۶- کسب و کار رو به صورت ازمایشی ولی بسیار قوی شروع کرده و فیدبک از مشتریان، بازار و … میگیرم.
  ۷- با توجه به فیدبکها کسب و کار را اصلاح، بهبود و توسعه میدهیم.

 41. محسن اله مرادی کاربر می‌گوید

  سلام بنده کارمندم و خونه و.ماشینم رو دارم ،با این پول من ۴۰ درصدش رو برای راه اندازی کار پرورش …. تقریبا با بازگشت سود ۳۰۰درصد خرج میکردم ،۲۰درصد سرمایه احتیاطی میزاشتم ،۲۰درصد در شرکت دوستم که پخش بود سرمایه گذاری میکنم ،۲۰درصد دیگه برای اکوزشم و همچنین بخش تفریحاتم برای ریکاوریم خرج میکردم نه اینکه به صورتی باشه که یکهو همش بره نه بلکه حساب شده بدون خرجهای الکی

 42. نجمه صدمه دار کاربر می‌گوید

  باعرض سلام اول پکیج هوش مالی میخریدم، با۲۰۰میلیون کار نوتلا در شهرستن را می انداختم چون کارجدید وتازه ای در شهرستان ماهست. ۲۰۰میلیون خونه میخریدم و مابقی ماشین .

 43. نوید تنومند کاربر می‌گوید

  در مورد ایده هایی که گفتم سعی میکنم در مورد پرورش مرغ های اورگانیک تمام ریزه کاریا رو یاد بگیرم ، پیگیری کنم و از افراد مختلف سوال کنم و به روستاهای اطراف برم و کار تامین کنندگی رو انجام بدم ، یعنی مرغ اورگانیک رو از جایی تهیه کنم و بازار هدف برسونم تا برای خودم سرمایه جمع کنم و کار خودم رو شروع کنم

  در مورد کشت زعفران هم شاید طول بکشه تا محصول به عمل بیاد
  زمینی اجاره میکنم و تا وقتی که محصول زعفران به عمل بیاد در کنارش چیزایی میکارم که در بازه زمانی کمتری محصول بده و بتونم بفروشم و صرف هزینه محصول اصلی بکنم

  در حوزه پوشاک هم شاید نتونم همون اول هم کارگاه و هم مغازه رو باز کنم میشه با یادگیری مهارت های لازم و یکی دو تا چرخ خیاطی دوخت این لباس هارو شروع کرد و کم کم بین مغازه ها پخش کرد تا به سرمایه ای رسید و مغازه رو باز کرد

  در حد امکان چیزایی که نیاز دارم یا کاری از دست کسی برمیاد هم از نزدیکان و افراد مختلف کمک میگیرم

 44. Solo098 کاربر می‌گوید

  خب من ماشین رو میگرفتم….چون قیمتش روبه افزایشه…ازطرفی لذت سواررشدن اسپورتج رو میبردم….وقتی گرون تر شد میفروختمش…بعد توی این مدت که با کریپتوکارنسی اشنا شدم دیدم میشع درواقع token طراحی کرد ….چون به خاطر اینکه از کارهای کامپیوتری دورشدم اول طراحی و برنامه نویسی که لازم هس و …هزینه میکردم یاد میگرفتم ازطرفی پولمو درگردش میاوردم با خرید اوراق و …توی مدت اموزش و یادگیریم….بعد برای فروش و تبلیغات هرینه میکردم….اینا تقریبا کمترازر۷۰ تومن هزینه میبره و من هنوز ۴۰۰ تومن دارم…اون ۳۰ تومنه هم میرفتم سفر….
  با این ۴۰۰ تومن ایده ی مادرم رو راجع به کار ی که میخواد انجام بده دررابطه با خرما اجرا میکردم….وازطرفی یه شرکت دارویی میزدم و دارووارد میکردم…..بازم حس می‌کنم از پولو ۲۰۰ تومن مونده….با این ۲۰۰ تومن باقی مانده اوراق میخرم تابدونم باهاش میخوام چیکارکنم درگردش باشه…من میخوام یادبگیرم چجوری از پول استفاده کرد تا بشه پول روچندبرابرکرد…ولی نه علم ش رو دارم نه روشش رو بلدم….وخیلی دوست دارم یاد بگیرم
  چون هم سنم کمه…هم اینکه جز کنکور و درس خوندن و پول توجیبی بابام فعلا چیزی نداشتم….و رشته پزشکی هرچندکه خوبه و علاقع دارم….دوست دارم درکنارش یادبگیرم چگونه پول رو بتونم‌درست بدست بیارم و نمیخوام ازطریق درمان یا گرفتن ویزیت زیاد به پول برسم…..و درمان نیازی اس که مردم دارن….گرفتن ویزیت زیاد سواستفادهداز نیازه…ولی ازطرفی درنقش یه پزشک به پول حتما احتیاج پیدامیکنم وراه درامد م دوست دارم راه دیگری باشه

 45. متین شریعتی کاربر می‌گوید

  در پاسخ به سوال آقای تیموری که چطوری میشه بدون سرمایه
  اهداف خودمون رو به واقعیت تبدیل کنیم
  میتونم بگم که خیلی کار سختیه ولی با فکر کردن و مشورت گرفتن تا حدودی شدنیه
  من اگه بتونم بدون سرمایه کارم رو شروع کنم
  اول از کامپیوترم شروع میکنم و چند تا سایت طراحی میکنم و
  این سایت ها رو میفروشم
  دوم بعد از فروش سایت ها و به دست آمدن مقدار کمی سرمایه
  تجهیزات کارم رو ارتقا میدم و اونقدر ادامه میدم تا شرکت طراحی صفحات وب رو دایر کنم

 46. آیدین چاوش باشی کاربر می‌گوید

  من پول ماشینو میگرفتم اول با ۲۰۰ میلیون نزدیک به ۵ عدد قالب لوازم خودرو درست میکردم چون من کارم لوازم قطعات خودرو هستش با ۱۰۰ میلیونشم مواد اولیه تهیه میکردم برای تولید قطعات با ۲۰۰ میلیون الباقی نزدیک ۱۰۰ میلیونشو فقط فقط هزینه تبلیغات میکردم و با ۱۰۰ میلیون البقاقیش بابت پول پیش قسط ۵ عدد قالب دیگه اضافه میکردم و با تولید کالا و سود جنس اولی الباقی پول قالبو تسویه میکردم و همین منوال ادامه میدادم و کالا وقالبهامو اضافه میکردم

 47. علیرضااحمدی شاپورآبادی کاربر می‌گوید

  باسلام عرض ادب واحترام
  من ۲۰۰ملیون به استاد تیموری میدادم وخواهش میکردم یکماه خصوصی وحضوری بام کارکنه و۳۰۰میلون باقیمانده را بهمراه استاد وباراهنمای ایشون در گرجستان سرمایه گزاری میکردم.

 48. احیا کاربر می‌گوید

  سلام من پول ۵۰۰ میلیون رو میگیرم نقد
  در بورس سرمایه گذاری میکنم و سهام های خوب رو میخرم قبلش هم به یک تکنیکالیست نشون میدم که تایید کنه این سهم ها سود دارن یا نه بعدش قرض مامانمو که از۶ میلیونه این سود ها بدست میارم میدم و مجدد باقی سود ها رو سرمایه گذاری میکنم وقتی به حد مناسبی رسید یک طرح خاصی از رستوران که در ذهنم هست را راه اندازی میکنم

 49. امید کاربر می‌گوید

  سلام .خود ماشینو میگرفتم چون داشتن یک وسیله نقلیه ی خوب از ضروریات زندگیه.

 50. حسین اکبرپور کاربر می‌گوید

  سلام و خسته نباشید به ماهان تیموری ها
  خب ۵۰۰ میلیون پول کمی نیست خیلی کارا میشه با این پول انجام داد.من خودم به شخصه به تجارت(خرید و فروش)علاقه زیادی دارم.البته خرید و فروشی که رییسش خودم باشم.من این پول رو به ۳ قسمت تقسیم میکنم(دوتا ۲۰۰ و یدونه ۱۰۰).با ۲۰۰ میلیون اولی یک مغازه لباس فروشی باز میکنم.چون به تجارت لباس علاقه دارم.تا یکم تجربه بازاری کسب کنم(چون هنوز ۲۰ سالمه).بعد از مدتی حتما مغازه رو میفروشم و یک تولیدی لباس راه اندازی میکنم(۵۰ میلیون از ۱۰۰ میلیون رو صرف تبلیغات برای تولیدی لباسم میکنم)
  خب از اونجایی که لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران کالایی هستش که تقریبا زیاد مصزف میشه ۲۰۰ میلیون دوم رو روی خرید و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی سرمایه گذاری میکنم.
  در مدتی که مشغول به خرید و فروش این کالا خواهم بود تجربه کافی در زمینه تولید لباس رو هم کسب میکنم(شاید این دو به هم مرتبط نیستن ولی…)
  درآمد حاصل از این کارم و پولی که سرمایه گذاری کرده بودم رو از این کار(تجارت لوازم آرایشی و بهداشتی) میکشم بیرون و به کارگاه تولیدی لباسی که راه اندازی کردم تزریق میکنم و کارگاهم رو به کارخونه بدل میکنم و ۵۰ میلیون باقی مونده رو صرف تبلیغات برای کارخونه خودم میکنم…
  و حالا من یه تاجر کارخونه دار پوشاک هستم

 51. امید کاربر می‌گوید

  سلام.خود ماشین رو میگرفتم چون داشتن یک وسیله نقلیه ی خوب وامن از ضروریات زندگیست.

 52. امیدتقیزاده کاربر می‌گوید

  سلام .خود ماشینو میگرفتم چون داشتن یک وسیله نقلیه ی خوب و امن از ضروریات زندگیست.

 53. پريسا حقيقي کاربر می‌گوید

  سلام ، در رابطه با چالش جدید و جایزه سفر به گرجستان
  من قطعا پول ماشین و دریافت میکردم و اول از همه ١٪؜ این پول و تقدیم موسسه خیریه ای برای تهیه داروی بیماران خاص میکردم یعنی ۵ میلیون، با ۵٠ میلیون یک سوله کوچیک تو یک باغ در خارج از شهر رهن میکردم که تو اون به انجام کارهای تبلیغاتی بپردازم که ، هم بصورت آکادمیک این حرفه رو دنبال کردم هم مجوز رسمی از وزارت ارشاد برای شروع کار دارم، بین ٣٠ تا ۴٠ میلیون برای تهیه تجهیزات و دکور سوله هزینه میکنم و کمتر از ١٠ میلیون برای چاپ اوراق اداری و هویت سازی دفتر در نظر میگیرم و ١۵ تا ٢٠ میلیون برای تشکیل یک مهمانی در همان باغ (کانون تبلیغاتی) و ارسال دعوتنامه به تمامیه کارخانه های ٣ شهرک صنعتی بزرگ شهرم برای دعوت به مهمانی معرفه کانون تبلیغاتی x. که با توجه به شناختی که از محیط زندگیم و نوع آداب مردم شهرم بخصوص تولیدکنندگان که چندین کار پروژه ایی با چند کارخانه انجام دادم پس به نوعی به این مسئله واقفم که این مهمانی به اندازه ١٠٠ میلیون تبلیغ برام کارساز هست،
  برای شروع کار نیاز به ٣ همکار(نیروی کار) دارم که بطور میانگین بین ١/٢٠٠ میلیون تا ١/۵٠٠ میلیون برای حقوق ماهیانه و آموزششان باید در نظر بگیرم رو این حساب ۵٠ میلیون و تو یک حساب روزشمار میزارم تا برای حداکثر ٣ تا ۴ ماه اول ، پشتوانه مالی خودم و حفظ کنم .
  ۵ تا ١٠ میلیون یه سایت خوب برای کارهای تبلیغاتی( اختصاصی) یکی از مشاغل موفق کشور طراحی میکردم تا بهترین خدمات و در کمترین زمان ارائه کنم، که در صورت راه اندازی سایت حداقل ٣ تا ۵ نیروی کار نیاز هست البته طبق لیست و برنامه.
  تا اینجا شد ١٨۵ میلیون، بین ٨٠ تا ١٠٠ یه ماشین میخرم و ١۵٠ میلیون یک خونه کلنگی در یک نقطه نسبتا خوب شهر میخرم و بین ٢٠ تا ٣٠ میلیون رهن میدم. تا اینجا ۶۵ میلیون از ۵٠٠ مونده و ٣٠ میلیون از رهن خونه ، در مجموع ٩۵ میلیون، که کل این پول بیت کوین میخرم چون معتقدم بهترین سرمایه گزاری بعد از ملک در ایران خواهد بود و خصوصیت برترش نسبت به ملک نقدشوندگی بالاست.

 54. پريسا حقيقي کاربر می‌گوید

  در رابطه با سوال بدون سرمایه چالش
  خوب باید بگم بدون سرمایه خیلی سخت تر پیش میره اما شدنی هست مثلا به جای اجاره مکان و طراحی سایت و … تنها با یک هزینه کم یک کارت ویزیت و یک cv خوب از تحصیلات و نمونه کارهای قبلیم آماده میکنم و بعد از همون مشاغل که گفتم چند نفر در فامیل و آشناها هستن که میتونم باهاشون صحبت کنم و کار و نحوه کار و بهشون توضیح بدم و ازشون بخوام من و معرفی کن به کسی که تصمیم گیرنده این اموره و از ترفندهای تبلیغاتی استفاده کنم برای اینکه سفارش کار بگیرم و خوب بعد از ۶ ماه الی ١ سال قطعا میتون یک دفتر کوچیک اجاره کنم و سایت و راه اندازی کنم و خوب میتونم در کنار این کار نرم افزازهای مربوط به طراحی و به صورت خصوصی آموزش بدم تا بعد از ۶ ماه الی یک سال از پله ١ و ٢ روند و درآمد بهتری داشته باشم.

 55. محمد رضا بیرجندیان کاربر می‌گوید

  سلام استاد من ۵۰۰ میلیون رو بصورت چند مرحله ای ۳۰درصد نقد و مابقی چک ۶ماهه زعفران میخریدم از قاینات البته بالاتر از قیمت دلال های محلی و به امارات و اروپا صادر میکردم یعنی خرید با ریال نقد و قسطی و فروش با دلار و یورو خدا بده برکت ممنون

 56. سام کاربر می‌گوید

  من میتونم بدون اون ۵٠٠ میلیون مشارکت در ساخت بگیرم و با استفاده از پیش فروش و وام بانک مسکن که اون هم بصورت مشارکت مدنى هستش شروع کنم به ساخت و ساز چون علم و تجربه کافى رو دارم

 57. کاربر می‌گوید

  سلام و عرض ادب

  وقت بخیر

  خب حالا اگه این سرمایه رو نداشتم.

  ١. ایجاد یک کانال تبلیغاتی تلگرام برای شرکت مورد نظرم با اعضای غیر واقعی، به ازای هر ٢٠٠ نفر مبلغ جزئی ۵٠٠٠ تومان

  ٢. ایجاد یک صفحه اینستاگرام برای تبلیغات

  ٣. درخواست از اعضای خانواده ( خواهر زاده هام ) برای هدایت تلگرام و اینستاگرام؛ ١ نفر ادمین کانال و ١ نفر برای اینستاگرام

  ۴. درخواست اجاره میز در شرکت یکی از دوستانم که به تازگی این شرکت تبلیغاتی و طراحی کارت ویزیت رو زده، و گرفتن مهلت یک ماهه برای پرداخت اجاره آن و بلافاصله معرفی و ثبت شرکت اطلاع رسانی در زمینه گردشگری و توریسم ( با توجه به رشته دانشگاهی و مهارت های تور لیدری) و همزمان تدریس خصوصی زبان انگلیسی در همان شرکت ( هر جلسه ۵٠ هزار تومان) برای پرداخت اجاره. با این روش بعد از شروع به تدریس به تعداد ۴٠ نفر، بعد از ١٠ جلسه با هر کدام از شاگردان، مبلغ ٢٠٠٠٠٠٠٠ تومان که برای ثبت شرکت در گرجستان نیاز داشتم تهیه میشه و بعد از دریافت اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت، میشه برای تعدادی از افراد به عنوان کارمند سوری شرکت درخواست اقامت گرجستان رو کرد و از هر نفر معادل تقریبا ١٢ هزار دلار دریافت کرد.

  ۵. برای دریافت اقامت بقیه افراد خانواده ام در گرجستان، میتونم از اونها به عنوان کارمندهای اصلی شرکتم استفاده کنم. برای هزینه هر کدام از همان ١٢ هزار دلاری که از بقیه دریافت کردم استفاده میکنم.

  ۶. از اونجایی که طبق گفته خودتون، به علت تورم، بهتره پولهای داغ رو تبدیل به مواد اولیه کنیم و از اونجایی که در هر شرایطی ( شرایط خوب یا بد اقتصادی ) هر جامعه برای خوراک و حمل و نقل هزینه میکنه، ایجاد یک کیترینگ میتونه سودزا باشه. اجاره محل مناسب طبق بررسی هایی که داشتم تقریبا ١٠ میلیون پول پیش و ٢ میلیون اجاره ماهیانه است که به خاطر “خاک خوری” ماه اول میشه تقریبا ١٢ میلیون. هزینه یک پکیج بسته بندی غذای ببرون بر تقریبا ٣۵ میلیون تومان هست که باید با هزینه آشپز، پیک، مواد اولیه جمع بشه که طبق براورد من برای حداقل دوره “خاک خوری” اولیه چیزی حدود ۵٠ میلیون تومان هزینه میشه. خب، چون این مبلغ رو ندارم، با شخصی که میدونم الان این مبلغ رو داره و ایده درستی نداره و در همین بازار بدنبال هدف و سرمایه گذاری هست وارد مذاکره میشم و طبق قراردادی که باهم میبندیم با مقداری از سرمایه اون (سرمایه اولیه از ایشون و تمامی کارها شامل دریافت مجوز و بازاریابی و تبلیغات و جستجوی آشپز ماهر و پیک و غیره با بنده) شروع میکنیم تا کار شرکت من در گرجستان به سود دهی برسه.

  ٧. درخواست اجاره یک میز کار در دفتری ایرانی در گرجستان برای انجام کارهای شرکت گردشگری و توریسم (معرفی و تبلیغات شرکت از طریق همون کانال و اینستای تبلیغاتی )
  در مورد این موضوع باید جستجوی بیشتری داشته باشم و اونقدر قاطعانه صحبت کنم که اون شخص با توجه به قوانین اون کشور قانع و راضی به این امر بشه.

  ٨. استفاده از تمام تلاش و تبلیغات و توانایی و آموزشهایی که در زمینه زبان و گردشگری دیدم و همینطور ارتباط های خوبی که در ایران دارم برای شروع کار در این شرکت و برگزاری تورهای ورودی خروجی هفتگی و ارتباط با هتل ها و هاستلها برای اجاره به ایرانیهایی که نیاز به اقامت مناسب، امن و با قیمت منطقی هستند.

  و باز هم در آخر دیگه نوبت دریافت و نتیجه گیری هست ?✌?️

 58. زهرا کاربر می‌گوید

  سلام
  من گفته بودم که پولشو میگیرم و باش ” نمایندگی کیف و کفش و مانتوی ۳۹تومنی ” رو در بهترین جای شهرم اهواز میگیرم.
  که برای شروع کار ۵۰تومن باید از نمایندگی جنس بخریم.
  ۱۰۰تومن هم برای رهن کامل یه فروشگاه بزرگ تو بهترین نقطه ی کیانپارس.
  ۵۰تومن هم خرج دکور خاص و نورپردازی و…
  ۵۰تومن هم تبلیغات گسترده طوری که حتی یک همشهری هم نمونه که اسم “فروشگاه ۳۹تومتی” به گوشش نخورده نباشه! مثلا در افتتاحیه “جناب خان” رو دعوت میکنم!!! (تئوری بز)
  ۲۵۰تومنی هم که از پول مونده ترجیح میدم کم کم و طی ماه های آینده وارد بیزینس کنم تا از درامدش در کمتر از یکسال یک فروشگاه بخرم و شعبه دومو افتتاح کنم.

  و اما الان که این پولو ندارم با قرض و وام همونکارو در ابعاد خیلی کوچیکتر انجام میدم (همین الان در حال انجامش هستیم و ۵تومن به نمایندگی اصلی تهران دادیم که نمایندگی انحصاری اهوازو به کسی ندن تا ما دکور بزنیم و شروع کنیم)
  الان ۵۰تومن جنسی ک باید بخریمو داریم با وام جور میکنیم و ۲۰تومن قرض کردیم و یک فروشگاه رهن و اجاره کردیم و برای دکور هم یک وام دیگه داریم جور میکنیم.

  (در آخر اضافه کنم که ما از شاگردان خودتون هستیم و الان داریم دوره هوش مالی پلاس رو گوش میدیم.)

 59. سلمان کاربر می‌گوید

  سلام من . ی دوستگاه بنر . ۵۰ میلیون . ۵ عدد دستگاه چاپ تامپو به ارزش صد میلیون و ی سوله به ارزش صد میلون و ۵۰ میلیون وسایل برا کارم.میخرم.وما بقی برا تبلیغات

 60. کریم کاربر می‌گوید

  سلام و خسته نباشید. من اگر بخوام بدون پول و سرمایه کسب و کار خودم رو راه اندازی کنم چون قبلا تحقیق کرده بودم در موردش و کسب و کار درآمدزایی از سایت آمازون رو آموزش دیده بودم از پس انداز خودم خرج کسب و کار خودم میکردم چون میدونم چه قدرت پتانسیل درآمدزایی رود اره و داری دلار و ارز وارد میکنی‌‌. یا برای بقیههات اندازه‌های کسب و کار مثل پرورش میگو یا شتر مرغ و زالو. پس از بررسی و اینکه چقدر هزینه میخوات. اون پول رو وام میگرفتم و یا از کسی قرض میکردم

 61. مژگان کفیلی کاربر می‌گوید

  سلام و خدا قوت استاد. اگه بخوام بدون سرمایه شروع کنم به جای سفر به چین و ژاپن و … از طریق سرچ اینترنتی سعی میکنم با تکنولوژی ها و فناوری های روز اون ها آشنا بشم. بعد که زمینه مورد علاقه خودم و مورد نیاز جامعه رو پیدا کردم تحقیقاتمو در موردش شروع میکنم و بعد شروع میکنم آموزش هایی که لازم هست رو میبینم و بعد از جمع آوری اطلاعات شروع به کار میکنم و بعد از مدتی که تونستم یکم سرمایه جذب کنم نیروهای کارآموز علاقه مند رو جذب میکنم و به اون ها آموزش میدم و به اون ها اطمینان میدم که با رونق گرفتن کار انرژی و ایده های اون ها رو قدردانی میکنم و حقوق و مزایای خوب براشون در نظر میگیرم و امید به خدا روز به روز با ایده پردازی و نوآوری کسب و کارمون رو رونق میبخشیم. در پروسه اوج گرفتن کسب و کار به تیم کاریم قول میدم که دست اون ها رو هم بگیرم و با هم از نردبون پیشرفت بالا بریم

 62. علی شفیعی کاربر می‌گوید

  سلام استاد
  من علی هستم و تو فیلم قبل قرار بود اگه برنده شدم پولش رو بگیرم و باهاش استارتاپ خدمات در حوزه گیم رو ارائه بدم،ولی حالا یکم کار سخت تر شده.
  من باید برای تأمین مالی هدف بزرگم یعنی خدمات گسترده گیم که نیاز به بودجه تقریبا زیادی داره،از یه کار کوچیک تر شروع کنم،من کلا دویست هزار تومن بودجه دارم که باید با همین کسب و کارم رو شروع کنم. اول با ۵۰تومنش میرم و نسخه های مختلف یک بازی خاص که مخاطب زیادی دارد را همراه با مودچیپ ها،ترینر ها،مود ها،ترفندها،آموزش ها،کلیپ ها و… رو تهیه می کنم و به صورت یک پکیج درمیارم و رایت می کنم،و بعد با استفاده از بستر تلگرام و اینستاگرام پیج میسازم و محصولات رو معرفی می کنم، صد هزار تومن هم هزینه تبلیغات می کنم و پنجاه تومن باقی هم هزینه وسایل مورد نیاز. و محصولات رو به مشتریان پست می کنم و در نتیجه با دویست هزار تومنم یه کاسبی کوچیک ایجاد کردم. حال با بهبود کارم و افزایش سودم ،کم کم کارم رو گسترش میدم و فروش قطعات و لوازم جانبی رو هم به کارم اضافه می کنم و انقدر پیش میرم تا به هدفم برسم

 63. محمد آهنگر خراسانی کاربر می‌گوید

  با عرض سلام خدمت استاد عزیز
  تو اینستاگرام کفته بودم :با توجه به شرایط فعلی برق و نیاز شدید مردم به آن میرفتم رو یو پی اس-موتور برق و سولار سرمایه گذاری می کردم -کسب و کارم که راه اندازی سیستم های مداربسته هستش رونق میدادم
  در حقیقت من کار خودم رو بدون سرمایه استارت زدم به هر کس میگفتم باورش نمی شد
  من هر پروژه ای که میگیرفتم هفتاد درصد مبلغ رو پیش میگرفتم ازشون و با این پول میرفتم اجناس رو خریداری می کردم چند سالی رو به همین منوال پیش رفتم
  الان از سودی که از پروژه ها جمع کردم یه سرمایه ثابت دارم و در کنار این کارم کارهای دیگه ای هم انجام میدم مثل روغن گیری کنجد و تولید میز لپتاپ

 64. علی آریایی نژاد کاربر می‌گوید

  با سلام
  من از اونجایی که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنیم، پول فروش ماشین رو برای توسعه کسب و کار خودم هزینه میکنم و یک شرکت تبلیغاتی راه اندازی میکنم. ابتدا دنبال افراد متخصص در زمینه های متفاوت مثل گرافیست و عکاس و متخصص تولید محتوا میگشتم. سپس پول رو بودجه بندی میکردم. تقریبا ۱۰۰ میلیون تومان برای هزینه رهن یک دفتر کنار میگذارم. نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان برای اجاره ۳ماه اول دفتر و حقوق ۳ماه نخست متخصصینی (۳یا۴ گرافیست و یک عکاس و ۳ نفر هم برای تولید محتوا) که برای شروع استخدام کرده بودم، اختصاص میدادم. مابقی پول رو هم برای تبلیغات و از همه مهمتر برای خرید تجهیزات پیشرفته (تجهیزاتی مثل قلم نوری برای طراحی های حرفه ای، چندین کامپیوتر و لپ تاپ و میزکار و…) و مورد نیاز کسب و کارم هزینه میکنم. تجهیزات از همه مهمتره چونکه با توجه به نوسانات ارز و تورم رو به رشد در شرکت خرید تجهیزات به نوبه خود یک سرمایه گذاری حساب می شود.

 65. سید سعید حسینی کاربر می‌گوید

  سلام.
  پیشنهاد بنده یک شرکت consulting بود که شما شرایطش رو دارین.با ۵۰۰م پیشنهاد شراکت میدادم.حالا بدون سرمایه:
  روش اول(سریع):بدون سرمایه هم همون پیشنهاد رو میدم اینبار شراکت نمیشه ولی میتونم کمک های خوبی کنم و در عوض سهم دریافت کنم.شما همه شرایطتون جوره برای اینکار. حتی میتونین با برند خودتون این کار رو نکنین و کاربر هاتون رو با یک شرکت دیگه آشنا کنین و ….
  البته شرکتی که تحت نظر خودتون باشه و سهام اصلی برای خودتون باشه.
  دیر یا زود اینگونه شرکتها در ایران ایجاد میشن و آینده ی روشنی دارن چون همه افراد دوس دارن یه نمونه موفق ببینن و شبیهش باشن افراد کمی هستن که دوس دارن ریسک کنن و ….
  البته پیشنهادم رو همینجا رسما اعلام کردم دیگه!?

  روش دوم(طولانی تر): اول از شغل خودم شروع میکنم و با توجه به آموخته هام شغلم رو پیشرفتش میدم زمانی که به نتیجه خوب رسیدم اون رو تبلیغ میکردم و به چند نفر در شهرهای دیگه میفروشم که رقیب هم نباشن.یعنی اینکه چطور به اینجا رسیدم رو بهشون یاد میدم در ازای یه مبلغی.اگه اینکار رو بتونم روی یک مورد انجام بدم پس روی موارد دیگه هم میشه.
  مثلا اینکه با ۱۵ م میشه ماهی ۲ م درآورد و خویش فرما باشی+ اینکه در مواقع افزایش سفارش مث عید برون سپاری هم انجام بدی.(البته در حال حاضر خودم دارم همینکار رو انجام میدم.)(پارسال ۳ تا نیروی بیرون بر داشتم که به دلایل کم شدن سفارشات فعلا کار نمیکنم باهاشون.)مشتری هام ثابت هستن ولی سفارششون کم شده پس دارم دنبال مشتری جدید میگردم تا نیروهام رو برگردونم.)
  باید بازده کاریم رو افزایش بدم.
  الان نمیشه برم چون اولین نکته در بازاریابی سلف مارکتینگ هست وقتی خودت شخص موفق نباشی مردم بهت اطمینان نمیکنن باید اول خودم خوب پول دربیارم و موفق تر ازینی که هستم بشم و یک بار اینکار رو انجام بدم بعد …. تفکراتم قوی هست ولی مردم عقلشون به چشمشونه.
  حالا میرفتم نمونه کارم رو به افرادی که در شغل خودشون موفق هستن نشون میدادم و میگفتم ببینید میشه(راه و روش موفقیت) رو هم فروخت و ازین راه هم پول درآورد طوری که طرف رقیب هم نشه. مثلا شما یه رستوران موفق داری یک فرد جویای کار از شهر دیگه بهمراه سرمایه ش رو میاوردم و نشون میدادم که این رستوران چقد در میاره با چقد سرمایه و ….. و میگفتم اگه دوست داری روش رو هم بهت میگیم xتومان میشه.
  در آخر اینکه آدم باید عاقل باشه:
  برای من روش اول بهتره چون پیش نیازش آماده ست و چند ماهه به پول میرسه و میشم جزو اولین های اینکار حالا حتی اگر درصد کمی از سود رو بگیرم چون سهم زیادی از بازار بدست میاد صرف میکنه.
  در روش دوم حداقل یک سال دیگه طول میکشه تا مرحله اول رو رد کنم توی این مدت احتمال اینکه شرکت های دیگه بیان و سهم بازار رو بگیرن زیاده و من بعد یکسال مطمئنا سهم کوچکی بدست میارم و حتی اگر سود زیادی هم کنم با توجه به کم بودن سهم از بازار ….

 66. محمود کاربر می‌گوید

  سلام من در حال حاضر کارمندم ولی اگه پول داشتم روی کسب و کار سرمایه گزاری می کردم و یک قنادی در بهترین جای شهر میزدم و با یک بازاریابی خوب درهمان سال اول حتی بار خودمو می بستم و در اولین درآمدم از شغل کارمندیم حتی بیرون می آمدم

 67. کاربر می‌گوید

  سلام
  اولی شش ماه میرفتم کار اموزی شرکتای الکترونیکی و کار یاد میگرفتم و ریزه کاری ها رو یاد میگرفتم.
  بعد با دوتا از دوستام ی ایده خوب پیدا میکردیم و شش ماه روش کار میکردم و توی این شش ماهم بیشتر وقتم رو روی افزایش دانش فنی و اقتصادیم سرمایه گذاری میکردم
  بعد شش ماه اقدام میکردم برای تاسیس ی شرکت دانش بنیاد توی پارکت علم و فناوری فارس
  وقتی شرکتم رو راه اندازی کردم از دونفر ادم با تجربه یکی با تجربه و دانش تخصوصی بالا در الکترونیک و یکی با دانش تخصوصی در فروش میخواستم بیان و به عنوان کوچ کننده و استراتژیست کمکمون کنن و در هرکدوم هفت درصد سهام شرکت رو بهشون میدادم.
  بعد میگشتم و دنبال سرمایه گذاری میگشتم و حدود سی میلیون سرمایه جذب میکردم و با این پول تجهیزات اولیه رو تهیه میکردم و یه تعداد از محصول تولید میکردم و خرج تبلیعات اولیه رو پرداخت میکردم و شروع به فروش میکردم
  بعد از سپری شدن چند ماه شروع که کار رونق گرفت شروع میکردم به جمع کردن پول و حدود پانزده میلیون که شد با پدرم به صورت مشاورکتی ی کارگاه پروش عقرب درست میکردم و ایشون رو مسول اونجا میکردم و از فروش زهر عقرب شروع به کسب سرمایه میکردم.بعد در امد های کسب شده از دو کار شرکت و زهر عقرب رو جمع میکرد و وقتی به پانزده رسید به صورت شراکتی با مادرم ی دستگاه روغن گیری میگرفتیم و شروع به تولید روغن های خوراکی میکردم و مدیریت اونجا رو به مادرم میدادم.
  بعد با سود حاصل اول ی سویت برای خودم رهن میکردم و بعد با سود حاصل از این سه کسب و کار به ازای هر پنج میلیون سهام ی شرکت که قبلا روش تحقیق کرده بودم رو خریداری میکردم تا زمانی که تعداد شرکت به ده شرکت برسه و سهام دار ده شرکت باشم.
  بعد سود حاصل از کسب و کارهام و سرمایه گذاری هم رو جمع میکردم و وقتی به دویست میلیون رسید ی زمین توی شاهین شهر میخریدم و به صورت شراکتی با خانوادم و خانواده عمه ام شروع به ساخت ی اپارتمان شش واحد میکردیم.
  توی تمام این زمان هایی که گذشت شرکتم رو هم گسترش میدادم و محصولات جدید تولید میکردم و بیشتر کسب در امد میکردم.
  وقتی سود حاصل از سرمایه گذاری هام به پانصد میلیون رسید همون ماشین پانصد میلیونی رو میخریدم و بازهم به سرمایه گذاری و روی خودم و کسب و کارم و گسترش کارم ادامه میدادم
  توی همه این مدت میزان پنج تا ده درصد درامد ماهیانه ام رو صرف اومور خیریه میکردم و میبخشیدم.

 68. کبری کاربر می‌گوید

  من از روش درخواست کردن استفاده کردم و به زودی به یاری خدا و با دعای شما کار خودم و استارت میزنم، بدون سرمایه اولیه.

 69. فاطمه سالاری کاربر می‌گوید

  سلام استاد عزیز
  من حتما ماشین رو میگرفتم. بعد چند ماه با افزایش قیمت میفروختم. ابتدا یک دوره هوش مالی از شما خریداری میکردم. و سپس حدود ۲۰۰ تومن زمین میخریدم.توی قسمتی از شهرم که زمینش رو به افزایش. با ۲۰۰ تومنش ی کارخانه بسته بندی حبوبات و پسته راه مینداختم.که توی شهرم بازار فروش خوبی داره. فاسد نمیشه .از مد افتادگی نداره. و همچنین محصول شهرم پسته است. با بسته بندی خوب صادر میکردم به کشورهای خارجی که بازار فروش داره اونجا. بقیشم توی کارخانه استادم که کارافرین نمومه هستن سرمایه گذاری میکردم.

 70. F.a کاربر می‌گوید

  من پول میگرفتم ..و پول را بعنوان پول داغ استفاده میکردم با توجه به شرایط فعلی.
  البته با فکر و تحقیق و توجه به اوضاع روز.
  مثلا خریدن طلا با توجه به نوسان روز و مشورت از مطلعان این اوضاعو به همین ترتیب ..

 71. مهدی آهاز کاربر می‌گوید

  سلام استاد ، من اگه قرار بود ماشین یا پولو بگیرم ،مطمئنن ماشین و میگرفتم چون بانک پول ماشین و قطعن نمیده و خیلی کمتر از اون قیمت اصلیش نصیبم میشه ، پولو میگرفتم و با توجه به بالا رفتن دلار سر وقتش میفروختم ،با پولش هم نگاه میکردم ببینم امروز مردم به چه چیزی نیاز دارن اونو وارد میکردم و میفروختم البته با مقدار کمی از پولش ، یخوردش هم زمین تو شمال میخریدم چون قیمتش صد در صد رو به اقزایشه ، بقیه ش رو هم تبدیل به دلار و سکه میکردم .مرسی

 72. مرتضی آزاد کاربر می‌گوید

  سلام و درود بر شما. راستش من همه این کارها رو از ۱۰ ماه پیش واقعا بدون پول شروع کردم. یه میز مطالعه از قبل داشتم که به عنوان میز کار ازش استفاده کردم . بعد یه انباری متروکه کنار خونه مون رو برای کارم با هزینه کمتر از ۵۰۰ هزار تومان تبدیل به یک خونه قابل زندگی کردم. کارهای گچکاری و بنایی رو از دوستم کمک گرفتم بهش مقداری برنج و وسیله که بدردم نمی خورد دادم و راضیش کردم و با کمترین هزینه کارگاهم رو مهر پارسال راه انداختم کارم رو خیلی در مقیاس کوچک که بلد بودم شروع کردم . سپس نیاز به وسیله و ظروف کار داشتم که خانه ای رو که اجاره کرده بودم ۳میلیون پیش و ماهی ۴۰۰ تومن بلند شدم و خدا را شکر خانه ای با اجاره ۱میلیون ماهی۲۰۰ تومن پیدا کردم و با خریدن وسایل از تهران و شروع در مقیاس قابل قبول دارم پیش به سمت جلو میرم اما قدم به قدم با صبر . امروز به مرحله برداشت کارم رسیدم و دارم با شرکتی معتبر چنانچه محصولم مورد توافق آنها واقع شد قرارداد ببندم و به نسبت تقاضای بازار کارم رو گسترش بدم . تشکر میکنم از تیم فوق العاده قوی و سطح بالای استاد ماهان تیموری که آموزه های شما در خصوص هوش مالی و کار آفرینی خیلی کمکم کرد

 73. یاسر کیماسی کاربر می‌گوید

  صد درصد استارت اپ هایی ک یک عمره براش زحمت کشیدم و دنباال سرمایه گدار میگردم رو عملی میکردم و باز گشت سرماییه تصمینی رو طی چند ماه مقداریش رو ماشین میخریم و بقیش رو طبق بودجه بندی تو کارم دخیل میکنم

 74. Amirfar کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشیدگفتیدبدون سرمایه کارموچطورشروع میکنم گفته بودم شهربازی سربازیاسرپوشیده میزنم بدون سرمایه اول بصورت قسطی یکی دوتکه وسیله ی بازی میگیرم مطمیناباخوش حسابی کسب اعتبارمیکنم ومیتونم کم کم گسترش بدم درمورد رستوران هم ازفروش غذای خانگی شروع میکنم بعدباکارموپله پله گسترش میدم مثلاتامین غذای باکیفیت برای ارگانهای دولتی مثل بیمارستانهاونیروی انتظامی و…استادبخاطرهمه ی تلاش شماو تیمتون خسته نباشیدومتشکر

 75. محمد حسین کاربر می‌گوید

  سلام ???استاد گرامی اگر بدون پول بخوام شرکت بزنم
  اول ایکنه چون مردم روستا من رو میشناسن یه قرارداد واسه زمینش بنویسم چک بدم یا ایکنه وعده بدم یک سال دیگه ولی زمینش رو یه مقدار بیشتر بخرم تا بتونم راضیش کنم
  دوم برم سراغ یه کسی که قبلا این کار رو انجام داده تجربش رو داره وازش تجربه کسب کنم
  بعدش تا میتونم از رفیقام کمک بیگرم که نخوام زیاد وام بگیرم
  وامیدوارم اگر یه روزی خدا خواست و من استارت چنین کاری رو زدم
  بتونم تمام اهداف چند ساله ای که تو سرم هستش رو عملی کنم
  یه مورد دیگه ایکنه من همیشه به دعای خیر پدر ومادر اعتقاد داشم
  پدر من به رحمت خدا رفته ۳ ساله ولی الحمدلله از دعای خیر مادر بی بهره نیستیم
  انشالا یکی از برندگان شما منم ????

 76. ایمان ندائی کاربر می‌گوید

  من ماشین رو انتخاب میکنم.
  و طبق گفته‌ها و فرمایشات شما که تاکید بر کارآفرینی با دستان خالی و بدون پول رو داشتید،من اولین کاری که میکردم یه مسافرت توپ میرفتم و بعد از مسافرت ماشین یک عاملی برای افزایش درآمد من میشه به این صورت که پرستیژ من رو بالا میبره و توی کار مهندسی و مغازه هایی که قصد زدنشون رو دارم تاثیرگزار خواهد بوددر صورتی که نه پول رو در خطر میندازم نه توی هیچ کاری پولشو صرف میکنم و اون رو تبدیل به سرمایه برای کار نمیکنم چون همین الان ایده‌‌هایی واسه زدن مغازه دارم که بدون پول و با چک میشه کارم رو راه بندازم

 77. سهیل زمانی کاربر می‌گوید

  سلام .من یک مقدار از پول را برای جمع اوریه اطلاعات هزینه میکنم و سپس یک گلخونه برای گیاهان دارویی میزنم و کیفیت را بالا میبرم که محصولم قابل صادرات باشه.و همینطور مقداری از پول را مواد اولیه و تجهیزات برای ادامه کارم میخرم و مقداری پول را نگه میدارم برای هزینه های جاری،،اتفاقات یا موارد پیش بینی نشده .

 78. علی ضیایی زیارتگاهی کاربر می‌گوید

  سلام ‌به شما دوستان خوبم
  من پول رو انتخاب میکنم
  وارن‌بافت میگه بزرگترین سرمایه گذاری روی خودته!
  ۲۰%پول رو با زمانبندی درست تمام دوره های هوش مالی شرکت میکنم
  ۵%پول رو میبخشم به خیریه
  ۲۰%پول رو سپرده بلند مدت میکنم و دست بهش نمیزنم
  ۱۰%پول رو برای تفریح و حس خوبم خرج میکنم
  ۲۰%پول رو برای خرج‌ و برج زندگیم میزارم
  الباقی رو هم یه کار کوچک که دوسش دارم رو شروع میکنم برا شروع تا ببینم چند مرده حلاجم ?

 79. mohammad کاربر می‌گوید

  درود
  بنظرم خیلی ام سخت نیست کار بدون سرمایه
  یکم همت میخواد که معمولا ماها نداریم
  میتونیم اهرم سازی کنیم
  قرارداد ببندیم کار و بیزینسو به صورت پیمانی به کسانی که دنبال کارن و خیلی تو اون شغل برند نشدن با هزینه مناسب انجام داد
  بعد از تسویه حساب با طرف مقابل پول پیمانکارو پرداخت میکنی و سو خودتم بر میداری
  روش خیلی مرسوم و ساده در عین حال سختیه که دیگه به هوش و زبان و اعتبار نیازه
  البته خیلی کلی گفتم و قطعا هر شغل و بیزینس فرق میکنه و رمز و رموز خودشو داره

 80. محمد رضا بیگی زاده کاربر می‌گوید

  با سلام من ده در صد رو بهَآموز و ارتقاء افکار و ایده ها، شخصیت و هوش مالی اختصاص می آدم البته در تمام زمینه های لازم مثلَآموز کامپیوتر، زبان و… بقیه هم در زمینه مورد علاقه ام که گردشگری و کارهایی هنری هست سرمایه گذاری میگردم و با تلفیق اونا سبک جذابی رو بوجود می‌آوردم در

 81. نرگس مکنتی کاربر می‌گوید

  به نام خدا
  من ترجیح میدم پول ماشین را بگیرم ۵میلیون ررا برای یاد گیری زبان ۵میلیون سرمایه گذاری روی خودم۱۰ملیون برای بخشش
  ۸۰میلیون سرمایه گذاری بدون ریسک وذخیره ۱۵میلیون برای سفر ولذت های حلال
  ۸۵تومن هم یه کارخانه ساخت سویق که عالیه سود دهی اون
  ۳۰۰تومن هم تو کار خرید وفروش ماشین
  شاد وپیروز وسربلند باشید?

 82. مرادی کاربر می‌گوید

  با سلام
  من اگه سرمایه رو نداشتم یه میز اجاده میکردم تو یه آموزشگاه و مشاوره تحصیلی میدادم و تدریس میکردم تا به هدفام برسم.

 83. کاربر می‌گوید

  سلام
  پول ماشین رو میگرفتم و در ایده خدماتی که دارم سرمایه گذاری میکردم
  ولی قبل از سرمایه گذاری یک مشاور جهت ایجاد بستر درست برای راه اندازی کسب و کار ( اول در مقیاس کوچیک جهت کسب اطلاعات و به قول معروف گرگ شدن در کار ) استخدام میکنم و قسمتی از پول رو سرمایه گذاری میکنم
  از قسمت باقی مانده بخشیش رو برای تبلیغات و معرفی شرکت توسط مشاور تبلیغاتی استفاده میکنم ( به صورتی که اگه لازم شد بتونم حتی سرمایه گذار جذب کنم )
  و در زمانی که شرکت رو خواستم گسترش بدم از پول و درامدها استفاده میکنم و کسب و کار رو گسترش میدم

  اگه بخوام همه این کارها رو بدون سرمایه ایجاد کنم اول می رم و در کارهای مشابه مشغول به کار میشم و اطلاعات رو از نزدیک و از دل کار بیرون میارم
  بعد شرکت خودم رو ایجاد میکردم و شروع به تبلیغ می کردم
  با تبلیغ درست و انجام چند کار (هرچند کوچک) سراغ افرادی میرفتم که سرمایه گذاری کنن و از پول انها استفاده میکردم و شرکت رو گسترش میدادم

 84. ندا حسيني کاربر می‌گوید

  سلام من رشتم فلسفست تا بحال به داشتن سرمایه فکر نکردم و دنبال راهی برای کمترین هزینه بودم تا بتونم برنامه خودم رو برای حل چالش های فکری و فلسفی جامعه با راه اندازی همایش های انگیزشی و گفت و شنودهای فلسفی در سطحی ملموس برای جامعه ، و بالا بردن سطح روحی و فکری افراد ، انجام بدم ، و اگر سرمایه ای ۵٠٠ میلیونی داشتم ، صرف ارتقای دانش خودم در این زمینه و شناخت بازار و تبلیغات و راه اندازی اصولی و هدفمند آن میکردم تا با بالارفتن سطح فکری ، انسان ها بتونن در هر وادی از ثروتمند شدن، روابط و… قدرتمندتر ظاهر شوند .
  بدون سرمایه هم میشه شروع کرد و در ابتدای کار میشه بصورت درصدی کارمند جذب کرد و بطرف فضای مجازی بیشتر منعطف بود تا بعد از به سود رسیدن در فضای واقعی تر و با هزینه بیشتر روند رو به جلویی رو داشت
  و این کار رو من الان دارم در مورد موسسه مشاوره پایان نامه ای که دارم انجام میدم
  با تشکر از اینکه این نظر رو خوندید
  موفق باشید

 85. رسول مصری کاربر می‌گوید

  سلام باتوجه به اینکه خودم کارمند بانک هستم و خانمم نمایندگی بیمه دارن
  اول ۵۰ میلیون افتتاح حساب خیرین امتیاز وام رو برای اونهایی که لازم دارن میدم
  دوم ۱۵۰میلیون تومن احداث گلخانه در زمین کشاورزی خودمون
  سوم ۱۵۰ میلیون تومن خرید زمین و ساخت کارواش نیمه اتوماتیک
  چهارم ۶۰میلیون تومن خرید خودپرداز درکنار کارواش
  پنجم ۳۰میلیون تومن خرید خودرو قرعه کشی برای مشتریان بیمه
  ششم ۹۰میلیون تومن سرمایه در گردش برای بخش بیمه

 86. احمد کاربر می‌گوید

  من دارم روی طرحی فروشگاهی کار میکنم به این شکل که با تمام اصناف وارد مذاکره شده قراردادی یکساله کاملا رایگان با آنها می‌بندیم برایشان مشتری می‌فرستیم داخل سایتی که داریم وفضای مجازی برای فروشگاه تبلیغ میکنیم که کاملا رایگان است یعنی هیچ هزینه ای برای صنف مخصوص نداره فقط از اونها می‌خواهیم که به مشتریان ارسالی از طرف ما تخفیف ویژه بدهند از اون طرف برای مشتریان کارت تخفیف یک ماهه

 87. الی کاربر می‌گوید

  من این پولو میدم یک آپارتمان تو تهران بعد میدمش اجاره

 88. علی آقا کاربر می‌گوید

  سلام.خودشو میگیرم و میریم تو شهرهایی که نیاز به ساخت و ساز دارن.و اونجا با جلب اعتماد و با توجه به تخصصم وارد ساخت و ساز میشم.

 89. Mahdokht کاربر می‌گوید

  من باهاش ارایشگاه میزدم وسایل میخریدم و از یکى از دوستام که حرفه ای این کاره کمک میگرفتم و بروشور چاپ میکردم و کانال درست میکردم تا هرکى میشناسم و نمیشناسم بیاد
  و بعد نیرو میگرفتم و شروع به کار میکردم ?

 90. Mahdokht کاربر می‌گوید

  من باهاش ارایشگاه میزدم و وسایل میخریدم و از یکى از دوستام که حرفه ای این کاره کمک میگرفتم و بروشور چاپ میکردم و کانال میزدم و اینجورى هرکى میشناسم و نمیشناسم میاد

 91. جواد کاربر می‌گوید

  پول رو میگیریم و درباره یک کار تحقیق میکردم و یه کار خوب راه اندازی میکردم و داخل کار خودم هم تزریق نیکردم

 92. جعفری کاربر می‌گوید

  اگه من ۵۰۰ملیونوبرنده میشدم با۱۰۰ملیونش برای خودم یه کاررامینداختم ۵۰ملیونشوبرای کمک به بیماران خاص میکردم چون خودم دردبیماریوکشیدم دوست ندارم که هیچ خانواده به خاطربیماری عزیزشوازدست بده۲۰۰ملیونش هم میدادم به شوهرم که کارشوتوسعه بده چون همیشه دغدغه کارشوداره بقیه راهم سرمایه میکردم برای توسعه بیشترکارم ودراخریه سفرخانوادگی به خارج کشور

 93. احمد مشکوری سعدآباد کاربر می‌گوید

  کارمن که بدون هیچ هزینه ای شروع کردم تبلیغ رایگان درسایت خودمان فضای مجازی وارسال مشتری وقراردادرایگان یکساله با اصناف مختلف میبندیم از اصناف وفروشگاها فقط تخفیف ویژه برای مشتریان میگیریم برای مشتری هم کارت تخفیف یکماهه صادر کرده پس از خرید مشتری از فروشگاههای طرف قرارداد ما ولذت بردن ازتخفیف وکاهش هزینه چنانچه تمایل به استفاده از تخفیفات برای همیشه داشته باشن کارت دائم صادر واز هر کارت دائم صادر شده ۳۰هزارتومان درآمد کسب میکنیم وبه همین صورت مشتری اول ازمشتری دوم که همین پروسه راطی کند وکارت دائم بگیرد هم مشتری اول وهم من دوباره ۳۰ تومان درآمد کسب میکنم تا جایی که بعد مدتی بدون هیچ هزینه ای درآمد میلیونی ماهیانه حاصل میشود

 94. عادل حزباوی کاربر می‌گوید

  سلام

  بنده آقا عادل حزباوی از خوزستان اهواز هستم
  که ۲۵ ساله متاهل دو دختر دارم

  کارت پایان خدمت سربازی دارم

  نه کاری و نه خونه و نه ماشینی و نه سرمایه دارم

  کار فعلایم هم نون خوشکی هست

  این حال بنده

  لطفاً لطفاً راهنمایی کنید

  ۰۹۳۷۵۰۵۵۹۵۱

 95. محمدعلی بهشتی کاربر می‌گوید

  خوب برای انجام ایده ی خودم بدون سرمایه، ابتدای کار بودجه ای برای تامین اطلاعات کنار گذاشته بودم که میتونم از پسر عمم توی کشور ژاپن کمک بگیرم و یه تحقیقات میدانی از ایشون داشته باشم همینطور ازسایر اقوام توی کشورهای فرانسه و کانادا، برای ارائه ی طرح به شورای شهر شیراز از استادم که دوستم هست و عضو شوراست کمک میگیرم، برای تخصیص زمین با ارائه ی طرح توجیهی به شورای شهر و کسب مجوز از اداره ی منابع طبیعی جهت استفاده از چند هزار متر زمین به مدت معلوم و مشخص بهره میبرم، بجای مارک در طرح فروش خودرو سنگین و بکار گیری رانندگان با شرکت سبز زیور که مسئولیت جمع آوری زباله در سطح شیراز را دارد همکاری میکنم، بجای خرید و وارد کردن دستگاه سعی در طراحی و تولید در داخل و فروش سهم به جای هزینه ی دستگاه ماشین آلات را تامین می کنم و کار را شروع میکنم.

 96. پروانه حمدی کاربر می‌گوید

  با سلام پروانه هستم از آذربایجان غربی پولشو میگرفتم من الان آشپزی خونگی میکنم ۱۰درصد ازاین پول روی خودم سرمایه گذاری میکردم و دوره های آشپزی میرفتم وخود مو به روز میکردم ۲۰درصد برای تامین یک جای که بتونم کار کنم اختصاص می دادم ۱۰درصد هم برا تبلیغات و ۱۰درصد هم برای تهیه مواد اولیه آشپزی اختصاص میدادم۵درصدهم می بخشیدم ۴۵درصد باقی مونده طوی حساب نگه می داشتم برای سرمایه در گردش

 97. مصطفی کرامتی کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشید واقعا ممنونم
  اول اینکه پول ومیگرفتم لوازم اتوماسیون صنعتی(plc, ولوازم وابسته) میخریدم و به جای کار برای کارخونه دار برای خودم کار میکردم و هر شب خونه میبودم به جای اینکه شب هارو کارخونه توشهرک شکوهیه قم بگذرونم

 98. فاطمه کاربر می‌گوید

  سلام! اولین کاری که میکنم اینه که مهارتی که علاقه دارمو یاد میگیرم به صورت حرفه ای.بعد ازونجاییکه همیشه مستاجر بودیم و خونه واسم مهمه یه خونه ارزون میخریدم ازین ققولنامه ایا بعدش میرفتم چندتا پراید ثبت نام میکردم ۱۹ ملیونی بعد از سه ماه که تحویل میدادن به قیمت روز میفروختم .

 99. سید مرتضی میرزاده کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گلم.در مورد اول بنده۵۰۰ میلیون رو انتخاب میکنم چون داشتن پول نقد قدرت مانور بیشتری جهت سرمایه گذاری به انسان میدهد و در جهت راه اندازی کسب و کار جدید و سود ده راحت تر میشود تصمیم گرفت و کار را انجام داد.بنده حتما از این پول در جهت راه اندازی کسب و کاری نو و جدید و اون چیزی که نیاز جامعه باشد قدم بر میدارم و حتما از یک سوم سرمایه جهت شروع استفاده خواهم کرد و الباقی را به عنوان پشتوانه کارم نگه میدارم.یکی از ارزوهای بنده راه اندازی کسب و کاری است که در آن چند نفر یا ده ها نفر و یا صد ها نفر بتوانند روزی و رزق زندگی خودشان را تامیین کنند چون موفقیت و سربلندی دیگران باعث موفقیت و سربلندی و پیشرفت من خواهد شد.یک کسب و کار هر چقدر پایه های قویتری داشته باشد سقف محکمتری خواهد داشت.
  مورد دوم در مورد راه اندازی این کسب و کار بدون سرمایه باید عرض کنم خدمتتون که شرط اول یک بزینس موفق جلب اعتماد متقابل و دو طرفه است.بنده سعی خواهم کرد با معرفی کار خود از طریق افراد صاحب قدرت و سر شناس در جامعه و بازار و کسانی که در بین مردم و بازار از وجه و نفوذ خوبی برخوردار هستند کمک بگیرم و کار و ایده خودم رو به عموم مردم معرفی کنم و شرط اول یعنی اعتماد سازی و بعد موفقیت را به انجام برسانم و در ادامه با انجام تبلیغات محیطی و زیر مجموعه ای و استفاده از بازاریاب و ویزیتور و خدمات رسانی قوی کار را با قدرت به پیش ببرم.ببخشد که طولانی شد.موفق باشید.

 100. محمد کاربر می‌گوید

  با ۱۰۰ میلیون پول یک ۲۰۷ میگیرم ویکی دوتا سفر خارجی میرم و با ۴۰۰ میلیون مابقی یک شعبه ماینه فنی میزنم چون شهرمان ماینه فنی نداره و مردم بهش نیاز مبرم دارند و با مابقی پول اگر پرورش شتر مرغ راه میندازم

 101. يحيي کاربر می‌گوید

  سلام استاد عزیز
  من روز اول کارما بدون سرمایه شروع کردم
  چون هیج پولى براى سرقفلى مغازه نداشتم
  خلاصه اینقدر گشتم تا یه صاحب مغازه اى را پیدا کردم
  و گفت توسر قفلى نده و ماه به ماه پول اجاره را بده و مغازه را بدون پول اولیه راه انداختم و خدا را شکر تونستم کار کنم و ماه به ماه اجاره بدم بهش و هر ماه باهاش تصفیه میکردم
  خلاصه کم کم تونستم مغازه را ازش بخرم و خودم صاحب مغازه بشم

 102. سید مرتضی میرزاده کاربر می‌گوید

  باسلام.طبیعتا من ۵۰۰ میلیون رو انتخاب مبکنم چون داشتن پول نقد قدرت مانور بیشتری در جهت سرمایه گذاری به انسان میدهد و در جهت راه اندازی کسب و کاری جدید و سود ده راحت تر میشود تصمیم گرفت و کار را انجام داد.بنده حتما از این پول در جهت راه اندازی کسب و کاری نو و جدید و اون چیزی که نیاز جامعه باشه قدم برمیدارم و حتما از یک سوم سرمایه جهت انجام کار استفاده میکنم و الباقی رو بعنوان پشتوانه نگه میدارم.یکی از ارزوهای بنده راه اندازی کسب و کاری است که ور آن چند نفر یا چند ده ها نفر و یا صد ها نفر بتوانند رزق و روزی زندگی خودشونو تامین کنند چون موفقیت و سربلندی دیگران باعث موفقیت و پیشرفت من خواهد شد.یک کسب و کار هر چقدر پایه های قویتری داشته باشته سقف محکمتری خواهد داشت.

 103. مسجدی کاربر می‌گوید

  سلام من ۳۷ سالمه متاهل و ی دختر خوشگل دارم.اگر ۵۰۰م داشتم ۳۰۰ مواد اولیه کار در خانه و هنرهای خانگی میکردم مثل آویز،سبد بافی،کاشی کاری یعنی خورده کاشی روی اجسام،تولید فرش با تریکو،کارهای خانگی کله و هنرهای دستی که بهشون مسلط هستم و۱۰۰ دیگه ابزار آلات ی آندروید نویس حرفه ای چون دارم دوره اندروید رو میگذرونم و۵۰دیگه را خرج تبلیغات و برند کردنو خرج دفترو غرفه های نمایشگاهی برای فروش و ۵۰ دیگه کمک به بیماریهای خاص مثل پروانه ای ،زایه نخاعی و از این قبیل چون داداشم زایه نخاعیه و میدونم چی میکشه چوم خودم کاراشا میکنم

 104. شهره بابايي کاربر می‌گوید

  پول و میگرفتم. چون خودم سالهاست شرکت دارویی کار میکنم برای راه اندازی داروخانه با پزشک داروساز همکاری مبکردم و شریک میشدم

 105. کاربر می‌گوید

  سلام وحید مسجدی هستم ۳۷سالمه متاهلم ی دختر خوشگل ۵ساله دارم اگه ۵۰۰ ملیون داشتم ۳۰۰ را مواد اولیه کار های خانگی مثل ساخت آویز،کاشی کاری یعنی خرده کاشی روی اجسام،تولید فرش با تریکو و کلا هنرهایی که مسلطم بهش و ۱۰۰ خرج تجهیزات ی اندروید نویس حرفه ای چون دارم دوره حضوری را میگذرونم و ۵۰ خرج تبلیغات و برند کردن خودم و دفترم و ۵۰ اون را کمک به بیماریهای خاص مثل پروانه ای ، زایعه نخاعی چون داداشم ۵ساله زایعه نخاعی شده و میدونم این مریضا چی میکشن چون خودمم کارهاشا میکنم،به امید اون روز که هیچ زیر فقری توی مملکت نباشه خیلی دلم میخواسته پکیج را داشته باشم ولی هنوز نشده پس از ۲.۵که میشناسمتون و دنبالتون میکنم

 106. دانیال خراسانی کاربر می‌گوید

  من پولشومیگیرم
  ۱۰۰میلیون یه سوله ۲۰۰متری تو دلیجان اجاره میکنم
  ۱۵۰میلیون وسایل پرورش ماهی و پرورش میگو خریداری میکنم (اکواریم .پمپ هوا.تصفیه کننده صنعتی اب .گرمکن اب )
  ۱۰۰میلیون خرید ماهی های مخصوص از کشورهای تایلند واندونزی به تعداد ۳۰۰تا
  ۴۰ میلیون خرید نوزاد میگو(غذای ماهی )
  ۴۰میلیون اجاره ۲۰۰۰متر زمین کشاورزی در نزدیکی سوله
  ۱۰ میلیون لوازم ابیاری محصول هندوانه و خربزه
  بااین کار ابتدا جلبک تولید میشود که مورد نیاز کارخانه جات داروسازی میباشد و اولین زمان تولید جلبک ۳۰ روز بعداز شروع کار میباشد وبه یک نیروی کار نیاز دارد
  ودرامدی ماهانه ۳۰میلیون تا۵۵میلیون دارد
  کاردوم اب موردنیازش از پساب کاراولی استفاده میشود به دلیل وجود جلبک حاصل خیزی خوبی دارد
  کاشت هندوانه وخربزه از راحتترین کاشت ها است و زمان خاص نیاز دارد ونیازی به اب خیلی زیادی ندارد ودریک بازه ۳ماهه تابستان بدون هیچ خرج اضافی وفقط هزینه یک نفر نیرو کار سودی معادل ۳۵میلیون تا ۴۰میلیون میدهد

 107. فاءزه فکوری کاربر می‌گوید

  سلام.
  من پول رومیگرفتم .یه مغازه ارایشی دارم ۴۰۰ ملیون جنس توشه که ۲۰۰ ملیونش بدهیه .۱۰۰ تومنش مال بانکه که تسویه ش میکنم .۱۰۰ تومنش مال بازاره.بازارهمیشه باادم میسازه وسودهم نداره.بنابرین میمونه ۴۰۰ ملیون.۲۰۰ ملیون جنس دیگه میریزم تومغازه چون قیمتا تصاعدی داره بالامیره.می مونه ۲۰۰ تای دیگه.دوتاخونه کلنگی کوچیک میخریدم بادرامدمغازه روش کارمیکردم ۶ ماه دیگه میفروختم ودوباره میرفتم چندتادیگه میخریدم.ایطوری درامدفعالم مغازه بودودرامدغیرفعالم هم خونه ها.عالی میشد.وکاری هست که اصلاریسک نداره چون خونه هاروتوحاشیه شهرمیخرم که سریع ساخته بشه وسریع فروش بره.
  من به این نتیجه رسیدم که هرپولی که دستم میرسه حتی اگه روزمین هم پیداش کنم سریع جنسش میکنم میریزم تومغازه.
  گرجستان روهم چون هزینه ش روشمامیدی ویه مسافرت بافرصت های تازه س حاضرم بیام اونم میخوام ببینم چه برندهای جدیدوخوبی اونجاهست برای کارخودم وگرنه به نظرمن وقتی ثبات مالی نداری مسافرت رفتن معنی نداره .

 108. مرتضوی کاربر می‌گوید

  پول ماشین رو میگرفتم
  و یه ساختمان سه طبقه واقع در کاشان دارم اونو می ساختم ،طبقه بالا رو فروشگاه لوازم یدکی ،طبقه همکف آسانسور برا حمل خودرو به طبقه پایین و طبقه پایین مخصوص تعمیر انواع خودرو ،در طبقه پایین چندین تعمیر کار ماهر و جود دارد و به این ترتیب طبقه بالا که یدکی هست پر رونق خواهد بود ،چون قطعات احتیاجی تعمیر کاران رو فراهم میکنه و حد اقل ۱۵نفر اشتغال رایی میشه…
  چون تو شهر کاشان همچین تعمیر گاهی و لوازم یدکی نبوده ،فک میکنم درآمد زیادی داشته باشه،

 109. ستی پری کاربر می‌گوید

  سلام.
  خودشو میگرفتم و با کمک یکی از آشنایان به بالاترین قیمت ممکن میفروختمش.
  پولشو سعی میکردم وارد یه کار تولیدی قابل صادر کردن یا خدماتی کنم.
  مثل تولید زعفرون که خاص ایرانه و محصولات وابسته.همینطور آرایشگاه و لوازم آرایشی

 110. ارشد کاربر می‌گوید

  با سلام
  من الان سعی میکنم
  که دوره شما را تهیه کنم بعد با اطلاعات مالش واطلاعات که خودم دارم وبا پرسش از این و اون سعی میکنم راه این که چطور میشه تا حدودی بدون سرمایه کسب و کار را شروع کرد پیدا میکنم

 111. علی محمدی کاربر می‌گوید

  من تلاش میکنم یه مهارت در خودم ایجاد کنم که اون مهارت انگلیسی و برنامه نویسی هست (بدون سرمایه هم میشه ثروتمند شد)

 112. ارمین کاربر می‌گوید

  سلام
  اول سعی می کردم چندین نفر زرنگ ،زبل یعنی افرادی که کارها را سریع انجام می دهند را استخدام کنم و در ساختمان سازی سرمایه بگذارم یعنی برای مثال بر روی یک زمین فرد دیگر یک ساختمان بسازم مثلا با قیمت ۱۰۰ میلیون بعد با فرد توافق می کنم که اگر قیمت فروش خانه یک ملیارد است من ۲۰ درصد را بگیرم یا اگر قصد فروش ندارد پول حق کارگران خود و هزینه های مصالح را می گیرم و مقداری برای حق خودم میگیرم مثلا در مجموع ۱۲۰ میلیون. حتی اگر سرمایه را نداشتم سعی می کردم پول را بگیرم زودتر و کار را شروع کنم. دوم تلاش می کردم ماشین اسم بنویسم بعد با قیمت بیشتر در بازار ازاد بفروشم

 113. علی جان کاربر می‌گوید

  من تلاش میکنم یه مهارت در خودم ایجاد کنم که اون مهارت انگلیسی و برنامه نویسی هست (بدون سرمایه هم میشه ثروتمند شد)

  1. ايرج قاسمي کاربر می‌گوید

   سلام
   من با مبلغی ۵٠٠ میلیون که به دست آوردم میام در قسمتهای که براش یک استراتژی مالی کشیدم لبه کار میبرم اول میام میلغ ١٠ دوصد اون پول رو میزاوم برای آموزش کسب کار و کار و آموزش خود شناسی خودم یعنی آموزش برندینگ کارم و آموزش تولید سایت -سعو-تولید-محتواتا در این زمینه متخصص بشوم بعدش ۵ درصد مابقی پولمو میزارم برای تحهیز و محل کسب و کار خودم و بعد از اون ۵٠ درصد از اون پول رو میزارم برای یک اتبلیغ کامل و جامع با برنامه در سطح کل کشور و ساخت ١٠ سایت برندینگ برای شروع کارم و بعد از اون یک تیم قوی و متخصص رو استخدام میکنم جهت اهرم انسانی کارم و استخدام یک مشاور مالی عالی و مابقی از پولم یعنی ١۵درصد اون رو میزارم برای سرمایه در گردش کارم و کارم رو سریع استارت میزنم و شروع به اجرای فروش میکنم و مابقی ١٠ درصد باقی مانده رو برای طلای آتی و بورس کالا و سهام سرمایه گذاری میکنم البته با آموزشی که در طول زمان خواهم دید تا در این نوع سرمایه گذاری متخصص بشوم

 114. حسین رضایی کاربر می‌گوید

  با سلام، من یکبار نظرم رو ارسال کردم، اما با توجه به اینکه در بین کامنت ها ندیدم، مجددا خدمتتون ارسال میکنم.
  چالش دوم:

  با سلام

  در مورد سوالتون که پرسیدین چگونه می توان بدون سرمایه کسب و کار جدید راه انداخت، مطالب ذیل رو که خودم در حال حاضر برای ایجاد کسب و کارهای ذکر شده در حوزه تجارت الکترونیک و کسب و کار اینترنتی ، که در کامنت چالش اول براتون نوشتم، بدون سرمایه در حال انجام دادن هستم مینویسم:
  ۱- ابتدا باید طرح و پلن کسب و کار رو به صورت کامل نوشته و نیازمندیهای اجرای اون را مشخص کرد. چونکه بدون داشتن یک بیزینس پلن و گان چارت برنامه زمانبندی نمیشه به هدف رسید.
  ۲- با توجه به نیازمندیهای طرح کسب و کار، دنبال دوستان، اقوام و اشخاصی میگردیم که در هر یک از مراحل میتونن بهمون کمک کنند.
  ۳- سپس بسته به نوع کسب و کار اگر نیاز باشد، میتوان یک گروه از اشخاص علاقه مند به کمک کردن به ما که در مطلب شماره ۲ ذکر شد، تشکیل داد و کار رو به صورت گروهی پیش برد. چونکه احتمال موفقیت کارهایی که به صورت گروهی انجام میشود بیشتر است.
  ۴- نکته مهم این هست که نیاز نیست، از ابتدا کل سرمایه مورد نیاز پروژه که در بیزینس پلن براورد کردیم رو در اختیار داشته باشیم. با مبالغ ناچیز و خیلی کم هم اگر کمی جستجو کنیم، میبینیم که میشود کار را شروع کرد و تک تک نیازمندیهای اجرای کسب و کار رو مرتفع کرد.
  ۵- در صورت نیاز به پول بیشتر میتوان از دوستان و نزدیکان کمک مالی گرفت یا حتی دنبال سرمایه گذار بگردیم. یک راه دیگر هم استفاده از روشهای سرمایه جمعی (crowdfunding) هست که در ایران هم الان موجوده.
  ۶- کسب و کار رو به صورت ازمایشی ولی بسیار قوی شروع کرده و فیدبک از مشتریان، بازار و … میگیرم.
  ۷- با توجه به فیدبکها کسب و کار را اصلاح، بهبود و توسعه میدهیم.

 115. شهربانو بانعمت کاربر می‌گوید

  با سلام اگه من ۵۰۰میلیون برنده بشم. با توجه بخ. مطالبی که از کانال یاد گرفتم میگردم دنبال علاقه واستعدادم وکاری که سود دهی بالایی داشته باشه با توجه به بازار بعد از اینکه کار یاد گرفتم اون راه اندازی میکنم نا در ‌‌لوای عشق الهی وعدالت خداوند تعداد بیشتری از این سفره بهره مند بشن یک دهمشم سهم من. نیست در جهت امور خیریه صرف میکنم بعد با سودش میرم دنبال ارزوهام البته در تمام مراحل انشالا از مشاوره های سودمند ماهان خان بهره مند میشم تا موفقیت کاما حاصل شود یا خود خدا

 116. کاربر می‌گوید

  با سلام، من با ۵۰۰ میلیون پول از طریق سایت ماموت تو پیش فروش فلکس واگن مدل تیگوان که قیمتش۳۴۰ میلونه و تو بازار ۶۰۰ میلیون به فروش میرسه ثبت نام میکنم تو دو ماه ۸۰ درصد سود مینکم

 117. نوید کاربر می‌گوید

  سلام.
  با ۷۵ میلیون؛ آموزشگاه تدریس فیلمنامه نویسی تاسیس میکردم.
  با ۲۵ میلیون؛ صندوق حمایت تاسیس میکردم و به بهترین های آموزشگاهم کمک هزینه برای ساخت فیلم کوتاه از روی سناریوی خودشون میدادم.
  نفر اول ۱۵میلیون. نفر دوم ۸ و نفر سوم ۷ میلیون تومان.
  .
  با ۱۵۰ میلیون بعد؛ شرکت تیزرسازیم رو راه اندازی میکنم و در زمینه تولید محتوای ویدیویی و عکس کار میکنم
  .
  با ۱۵۰ میلیون؛ در یزد بعد از اجاره یک ملک قدیمی؛ اون رو تبدیل به فضایی توامان از کافه رستوران. مرکز فرهنکی هنری میکنم و ۱۰۰ میلیون باقی مانده را برای تبلیغات این مرکز هزینه میکنم.
  .

 118. ریحان کاربر می‌گوید

  قطعا پول رو میگرفتم و ایده تولیدی که در ذهن دارم و به دلیل نداشتن سرمایه نمیتونم عملیش کنم رو عملی می کردم.

 119. علی آقا کاربر می‌گوید

  خودشو میگیرم،
  باهاش میرم کرمانشاه،
  یک تعاونی تشکیل میدم،
  بنام تعاونی و بصورت چکی یکی دوتا سرویس بهداشتی میسازم( اعتماد و اعتبار سازی)
  قطعه زمین چکی میخرم( با اعتبار ایجاد شده)
  فراخوان ساخت مسکن توس تعاونی میدم،
  سرمایه پراکنده مردم رو جمع میکنم،
  بعد ماشینو میفروشم چکهای زمین رو پاس میکنم
  با پول جمع شده در تعاونی ساخت‌و ساز رو شروع میکنم

 120. حسین کاربر می‌گوید

  سلام
  اول ۴۰ میلیون اونو در راه خیر و کمک ب فقرا میذاشتم چون این پول از فضل خدا رسیده
  به داداشام هم کمک میکردم ک خونه بخرن ( تک خوری واقعا بده )
  بعد به سرعت برنامه نویسی موبایل یاد میگرفتم و با استخدام چندتا برنامه نویس حرفه ای شرکت میزدم و میفتادم تو اینکار. البته تا اون موقع باید اونو save کنم تا ارزشش تو این شرایط بد مالی مملکت افت نکنه. بخشی با خرید خونه و اجاره دادن اون ، بخشی خرید طلا ، بخشی خرید ماشین

  اما حالا ک سرمایه ندارم باید وقت بیشتری بذارم برای یادگیری رشته مورد علاقم برنامه نویسی موبایل
  اما بدبختی اینه ک وقت ندارم … هم خودم کارمندم هم خانومم … بچه کوچیک هم داریم صبحا من کارمیکنمو بچه پیش خانومه
  عصر خانومم کار میکنه و بچه پیش من
  آقا ماهان هرکاری میکنم نهایت روزی دو ساعت بیشتر وقت ندارم
  با روزی دو ساعت هم نه میشه کار آزادی رو شروع کرد نه میشه برنامه نویسی موبایل یاد بگیرم
  موندم چکار کنم… چطوری میتونم ازتون مشاوره بگیرم

 121. محمدکارشناس کاربر می‌گوید

  سلام
  من با ۱۰۰ میلیون چندتا دستگاه مربوط به کارم میخرم و با ۵۰ میلیون یک کارگاه رهن و اجاره میکنم، ۳۰۰ میلیون را برای خرید مواد اولیه جهت شروع به کار هزینه میکنم
  و ۵۰ میلیون باقی مانده را به عنوان پشتوانه توی حسابم می ذارم…
  اینجوری میتونم حداقل برای ۵ نفر شغل ایجاد کنم

 122. حمید فلاحیان کاربر می‌گوید

  سلام من فردی بودم که می خاستم کسب وکار خودم را ایجاد کنم وجویای کار بودم و دانشجوی دانشگاه ازاد بودم و دو کار پلاسگوی خانگی و پلاستیک فروشی و بوتیک رو مد نظر داشتم من اگه بخواهم از صفر شروع کنم ابتداه تحقیق می کنم که چه جوری کسب وکار رو میشه بدون پول شروع کرد وهر کار که بشه رو انجام می دم مثل در کار پخش کار میکنم و جنس میگیرم و میفروشم ویا واسطه میشم ویا پول دیگران کار میکنم وبا ان ها شریک میشم ویا شاگردی می کنم پول در میارم و کار یاد می گیرم و پول را جمع می کنم و ارام ارام کار خود م شر وع می کنم ویا از راه های دیگری سرمایه جمع می کنم مثلا کسب وکار های اینترنتی و.. برای شروع اول خوب اطلاعات جمع می کنم وکار یادمی گیرم و از امکانات کم شروع می کنم توکل به خدا
  من تو اینستا هم نظر گذاشتم

 123. پوریاشیدماهر کاربر می‌گوید

  ۲) جواب سوال دوم: چگونه ایده ۵۰۰ میلیونیتان را بادستان خالی اجرا میکنید؟
  خب سلام خب سلام من یه پسر ۱۵ ساله ام که توی دسته ی افراد جویای کار قرار می گیرم …از ۴ سال پیش من آموزش خودم رو روی پرورش طوطیسانان شروع کردم و حالا می خوام وارد کاری بشم که بیشتر از هر چیزی بهش علاقه دارم و برای جمع آوری اطلاعتش ۴ سال زحمت کشیدم. برای شروع من به یه مکان کوچیک نیاز دارم برای این کار از خواهرم می خوام که مقداری از وسایل اتاق مشترکمون رو کم کنه … اینطوری فضا برای شروع کار من با حداکثر ۸ جفت طوطی کوچک مثل لاو برد و کوکاتیل فرام میشه مرحله بعد خرید خود پرنده ها هست . با سرمایه بسیار کم ۱ میلیون تومن میشه ۲ جفت لاوبرد یا کوکاتیل کارداده (قبلا تولید مثل کرده اند حداقل یکبار) خرید. بطور متوسط ۲ ماه طول میکشه که اینا دوباره تخم بزارند و جوجه ها از پ تخم بیرون بیان و …. قیمت هر جوجه جفت های ۵۰۰ هزار تومنی حدود ۱۵۰-۱۲۰ هزار تومن هست که هر جفت با تغذیه و رسیگی درست وصحیح ۴-۵ تا جوجه میده . با این حساب ما صاحب ۸ جوجه هستیم که هر کدوم ۱۲۰ تومن قیمت دارن که همه باهم میشن ۹۶۰ هزار تومن. هزینه رسیدگی به این جفت ها حدود ۶۰ تومن هست برای ۲ ماه که سود ما میشه ۹۰۰ تومن با این پول میشه ۲ جفت دیگه خرید ادامه این روند تا داشتن ۸ جفت حدود از اولین روز ۸ ماه تا ۱ سال طل میکشه وسود ما با داشتن ۸ جفت ۲ میلیون ۴۰۰ خواهد بود خوب حالا سود ما میتونه یه جایی رو اجاره کنه که البته پول آب ، برق گاز و اجاره به هزینه جاری ما اضافه میشه در ضمن می تونیم با افزایش محل تعداد جفت ها رو افزایش بدیم…
  در مورد بحث فروش و تبلیغات هم باید گفت با وجود مکان هایی مثل گروه های تلگرامی و دیوار و شیپور نیاز ما رو تا تعداد جفت های ۳۰ جفت تامین میکنه . اما در همین حین باید یه پیج و وبسایت و یه کانال تلگرامی هم ایجاد و سعی در گرفتن دنبال کننده با استفاده از تولید محتوی که خودم با استفاده از عکس نوشته ها و فیلم ها ایجاد میکنم انجم بشه نکته و خاص بودن اساسی این فیلم ها این هست که تو اینترنت پر از فیلم آموزش هست اما همشون زبان اصلی هست و بدون زرنویس اما فیلمهایی که من ولید میکنم فارسی هست. این پیج و وبسایت به ما کمک میکنه که وفتی کارمون پیشرفت کرد به عنوان یه برند و فارم پرورش طوطیسانان شناخته شده مطرح بشیم. برای انگیزش مخاطب هم میشه از مسابقه های زیباترین طوطی که با عکس کاربرا رقابت انجام میشه استفاده کرد
  با تشکر از سایت ، صفحه و کانال تون که انگیزه دوباره ایجاد فارم و پریدن مثل یه عقابو بهم داد.

 124. کاربر می‌گوید

  سلام .من با ۵۰۰ میلیون تومن خب خیلی از پکیجهای اموزش کسب درامد رو میخریدم تا اطلاعات خودم رو افزایش بدم تا کار دلخواهم رو انتخاب و بعد شروع کنم به کسب درامد .

  با ۵۰۰ میلیون تومن با یه مشاور املاک شریک میشدم و وارد بازار ملک و خرید و فروش میشدم.

  با ۵۰۰ میلیون تومن وارد بیزنس امازون میشدم .

  با ۵۰۰ میلیون تومن وارد بازار کشت گندم و هندوانه میشدم . (درامدش زیاده )

  به مدت یک سال در زمینه شغلی مورد نظر اموزش و اطلاعات کسب میکردم و بعد یک سال وارد بازار اون کار یا کالا میشدم.

 125. آرش کاربر می‌گوید

  برای بدست اوردن اون قطعا در کارم تلاش می کنم و سعی میکنم با فروش بیشتر امکانات مورد نظرم رو بدست بیارم

 126. مصطفی چالاکی کاربر می‌گوید

  من ۱-با۱۵۰میلیون در زمینه پخشم جنس نقدی میخرم که باتوجه به تورم وخریدنقدی طی یکسال حدودا ۱۲۰میلیون سود میکنم
  ۲-با ۱۰۰میلیون در خرید خونه با خانمم نصف شریک میشم که طی یکسال هم اجاره نمیدم ماهی یک میلیون و هم از خونه سود میکنم حدودا ۲۰تا ۲۵میلیون
  ۳-با ۱۰۰میلیون یه واحد ۱۰۰متری رو پیش خرید میکنم و طی یکسال تحویل حدودا ۴۰تا۵۰میلیون سود میکنم
  ۴-با۵۰میلیون بدهی به چند قسط بانکی رو تسویه میکنم که ماهیانه ۴میلیون قسط میدم .کی طی یکسال ۴۸میلیون سود پولم انباشته میشه
  ۵-با ۴۰میلیون دو محصول جدید رو واسه نمایندگی میگیرم که دوتاش حدودا ماهیانه ۱۰میلیون سود دهی دارد .طی یکسال ۱۲۰میلیون سود
  ۶-با ۳۰میلیون در حساب بانکی به عنوان پشتوانه مالی قرارمیدم واسه خرید مواقع خاص و استثنایی که خود اون هم سود دارد
  ۷با ۳۰میلیون آخر یه وسیله نقلیه جهت رفاه خانواده میخرم

 127. محسن کاربر می‌گوید

  سلام استاد
  من اگه این ماشینو برنده بشم میفروشمش
  یک درصدی قابل توجهی میزارم برای آموزش کسب و کاری که قرار انجام بدم چون رقیبا اکثرا به آموزش اهمیت نمیدن
  یه بخش دیگشو میزارم برای سرمایه گزاری تو بخش مسکن که اونم یه درصدی از این مبلغ رو حتما برای مشاوره که کجا سرمایه گذاری کنم کنار میزارم
  یه بخشی برای خرید ماشین که اعتبار کارم باشه
  وپولی که بخوام پس انداز کنم حتما به دلار و سکه خواهد بود که ارزش پولم پایین نیاد
  ومبلغی که بخوام به کسی یا مجموعه ای کمک کنم ترجیح میدم بجای دادن اون پول به اونها با اون مبلغ یک کسب و کار راه بندازم و دآمد کاملشو کامل برای همیشه بدم به اونا

  ممنونم استاد

 128. سعید کاربر می‌گوید

  باسلام من مبلغ ماشسن رادریافت میکردم وچون تازه بازنشسته شده ام ومدت ۱۰سال هم دربورس فعالیت دارم بخش عمده آنرادربورس سرمایه گذاری میکردم مقداری نیزقسمت مسکن سرمایه گذاری میکردم

 129. فاطمه کاربر می‌گوید

  سلام… اگه بخوام ایده اپلیکیشنم و بعد نیروگاه خورشیدی و بعد خرید زمین های کوچیک برای گیاهان دارویی و بعد شریک شدن برای تاسیس آزمایشگاه تحقیقاتی و از همه مهم تر تولید آنزیم رو که قبلا توضیح دادم بدون سرمایه شروع کنم، اول برای اپلیکیشنم که الان طراحی شده یه سرمایه گذار ریسک پذیر یا یه همبنیانگذار خوب انتخاب میکنم و با استفاده از یک تیم قوی اپلیکیشنم رو رونمایی میکنم و میدونم که کمتر از ۱ سال میترکونه و میتونم بقیه ایده هامم با سرمایه بدست آوردم عملی کنم… خیلی هم عالی، مرسی آقای تیموری عزیز

 130. کاربر می‌گوید

  سلام.آقای تیموری
  در مورد اینکه ایا همون ایده ها رو میشه بدون سرمایه انجام داد یا نه باید عرض کنم که میشه انجام داد اما با توجه به شرایط من که متاهل و مستاجر و کار مشخصی ندارم زمان بیشتری احتیاج دارم و همچنین دیگه با فکر باز و بدور از مشکلات خانه و خانواده نیستم و فشار فکری و استرس و حتی بد خلقی برام به همراه داره.در هر حال بدون سرمایه باید به جایی که آموزش طلا سازی میده مراجعه کنم و بعد از یاد گرفتن باید پیش یکی از طلا سازها به عنوان شاگرد مشغول به کار شم و احتمالا چند سال طول میکشه تا بتونم برای خودم یک گارگاه کوچیک اجاره کنم و کم کم و با سرعت کم برای خودم کار آموز داشته باشم.و در مورد پیش خرید اپارتمان هم از یکی از دوستان مبلغ ۵۰ ملیون قرض میگیرم و با توجه به شناختی که دارم دنبال مورد های خاص و اکازیون میگردم که همون لحظه قیمتش پایین تر باشه نسبت به بازار .حتی اگه ساخته شده و اماده باشه یا چند سال ساخت باشه.سریعا با ۵۰ ملیون قولنامش میکنم و سریعا اقدام به فروش میکنم یعنی میتونم یک واحد ۵۰۰ ملیونی رو با ۵۰ م قولنامه کنم و چند روزه با قیمت بالاتر بفروشم.حالا میخواد ۱۰ یا ۳۰ بیشتر باشه سریع میفروشم.ولی همونطور که گفتم دیگه اون شادابی که با اون ۵۰۰ م سرمایه داشتم رو الان ندارم .مثل اینه که وقتی همه چی تو یخچالتونه احساس گشنگی نمیکنید ولی کافیه یخچال خالی باشه حتی اگه سیر هم باشید احساس گشنگی میکنید و این خوب نیست.اگه مجرد بودم میتونستم با استرس و زمان طولانیش بجنگم و کنار بیام.

 131. محمد جواد اعرابی کاربر می‌گوید

  سلام
  با پولش پرورش عقرب میزنم و با سودش کارم را گسترش میدم
  بعد که سود زیاد شد یه انبار میخرم و با کاکائو پرش میکن چون تا پنج سال دیگه خیلی گرون میشه و به اژز فروشش میتونم هرکاری که دلم بخواد بکنم مثلن با چند میلیارد میشه با وارد کردن غیر مجاز از قطر و عمان پول را بازم چند برابر کرد

 132. مهدی جمالی کاربر می‌گوید

  من هم دارم تمام این کار های که گفتم انجام میدم . در حال خرید هوش مالی هستم(۵ میلیونی که کنار کذاشته بودم براش میتونستم به صورت کلی خریداری کنم ) . اپلیکیشن هم دارم مرحله به مرحله پیش میره ولی برای ساخت اپلیکیشن نیاز به هزینه زیاد داره و من برا ی این کار دارم از طریق سرمایه گذار پیش میره و یک سرمایه گذار خوب پیدا کردم و در حال عقد قرارداد هستم و گرفتن مجوز ها برای تبلیغات که میدونم از دوره هوش مالی یاد میگیرم ولی به پول نیاز دارم و ی بخشی از حقوقم رو اختصاص دادم بهش( ماهانه )و برانامه نویسی رو هم دوره شو شروع کردم فقط برای کسب دانش چون یک تیم برنامه نویسی . گفتم در منطقه ما یک محل تنفریحی وجود داره که تا چند ماه بعد به ثبت جهانی میرسه و من برای خرید زمین در آن منطقه نیاز به ۱۵۰میلیون پول داشتم ویلای ما در ۵۰۰ متری آن محل وجود دارد و می توانم در خانه (ویلا) آن رستوران سنتی را بزنم برای ساختن دکور روستای و محلی هزینه زیاد نمیخواد چون وسایل مورد نیاز این کار را میتوان با هزینه کم (۵۰۰ تومان )و ذخیره کردن چند چیز کوچک اما با کیفیت پایین چون دست ساز هستند ولی به صرفه تهیه کرد وبا یک نقشه خوب ساخت میتوان آن را ایجاد کرد .هزینه که برای گاوداری گفتم و دستگاه ساخت ماست محلی گفتم رو از جهاد سازندگی سپاه وام روستای با بهر کم بگیرم و این کار را دارم انجام میدهم .برای میز صندلی و ظروف که گفتم میز و صندلی از جنس چوب درست میکنم چون خودم کار با چوب رو بلدم برای ظروف هم که گفتم سفالی هستن برای ساخت آن نیزا به هزینه ندارم چون ساخت آن تخصص خانواده ما است و فقط نیاز دارم به یک گرافیک کار که عکس غذا ها را در صفحه ظروف بچسباند که این کار را طراحیش را خودم انجام میدهم و فقط هزینه چاپ و چسباندن است . هزینه خاک برداری که گفته بودم رو میتوانم با گشتن در سر زمین های کشاورزی خودم و گودبرداری از چند نقطعه از آن ها بدست بیارم و از کود حیوانی که در هر صورت استفاده میکنم . برای آن فروشگاه صنایع دستی که گفته بودم میتوانم فعلا در حیاط خانه مان بزنم و از گل گیاه مخصوصا گیاه الوورا وترشی جات محلی و ماست دوغ شیر کره که از گاو ها بدس می آورم به فروش برسانم .تا با بدست آوردن پول یک زمین کنار آن محل تفریحی خریداری کنم تا رستوران رو بسازم .

 133. منصورخلیلی کاربر می‌گوید

  سلام.من اگه این مبلغ رو برنده بشم قسمتی از پول رو جهت آموزش در مورد پرورش حیوانات خانگی هزینه میکنم.چون الان مردم پول خوبی بابت انواع حیوانات خانگی میدن.
  قسمتی رو هم صرف هزینه های راه اندازی کار و خرید و راه اندازی تجهیزات و مکان کارم میکنم.در آخر هم که به مرحله تولید رسیدم بخشی از مبلغ رو بابت تبلیغات و فروش و برندسازی رفتن محصولم هزینه میکنم.
  با سپاس از تیم خوب و پرانرژی و خود استاد تیموری

 134. Navid کاربر می‌گوید

  سلام خدمت موسسه ماهان تیموری
  بنده اگر این فرصت رو داشته باشم که بتونم پونصد میلیون پول داشته باشم به این صورت عمل میکنم:
  ۱.اگر در زمینه خارج کشور بخام اقدام کنم یک کشور گرجستان رو مد نظر میگیرم چون درحال پیشرفت هستش و در صنعت کشاورزی تقریبا موفق هستش و درحال جذب سرمایه گذار هستند و به سرمایه گذاراها بها میده من از این کشور تصمیم دارم بذر انواع گیاه رو وارد کنم چرا چون کشورما به بی آبی خورده ونیاز داره با وارد کردن بذر گیاهان ویا گیاهان تزئینی سود خوبی بدست آورد و بذر گیاه حجم کم وسود بالایی دارند.
  ۲. در داخل کشور سعی میکنم شروع به تولید پیاز خشک آماده تبخ رو به بازار عرضه کنم چون قیمت پیاز ارزان هستش و بدلیل اشک آور بودن و سخت بودن آماده سازی آن و مصرف زیاد در رستوران ها و منازل مورد توجه هستش
  ۳. تولید کنسرو قارچ که مصرف بالایی داره
  ۴. اینجاد یک شرکت نظافتی برای حیوانات خانگی (حمام بردن سگها،اصلاح، یا تفریح بردن سک ها)
  ۵. با توجه به نبودن آب وگرون شدن گل و گیاه هاشده و ی مشکلی که اثر خانوادها اطلاعات کمی راجب نگهداری و پرستاری گلها و گیاه دارن یک شرکت مشاوره گل وگیاه ایجاد میکنم به عنوان مثال به نام دکتر گیاه ?که مردم بتونن با تلفن زدن بتونن بتونن گل وگیاهشون رو پرستاری کنن و از طریق تلفن رو قبض هزینه مشاوره رو پرداخت کنن
  ۶. تشکر از ماهان تیموری و گروه خوبشون

 135. مجید کاربر می‌گوید

  سلام
  به نظر من باید ماشین رو بفروشیم و یه کسب وکاری رو شروع کنیم و از محل این کسب وکار بتونیم در آینده همچین ماشینی رو بخریم . من ۲۰۰ میلیون تومان از این پول رو در بخش پرورش شترمرغ سرمایه گذاری میکردم چون هم علاقه دارم و در موردش مطالعه میکنم وزمینش هم مهیاست و بازار خوبی در آینده خواهد داشت .حدود ۲۰۰ میلیون تومان رو در شرکتی که به عنوان حسابدار دارم کار میکنم در بخش واردات سرمایه گذاری میکردم چون سود فوق العاده ای داره و حدود ۱۰۰ میلیون تومان رو تو بورس سرمایه گذاری میکردم چون رشته تحصیلیم حسابداری و میتونم صورتهای مالی شرکتها رو تجزیه وتحلیل کنم و سود خوبی رو از این محل بدست بیارم

 136. آرش مرشدیان کاربر می‌گوید

  با سلام حضور استاد تیموری محترم
  من ماشین را میگیرم (اگر پول ماشین را بگیرم بانک با قیمت کارخانه به من پول میدهد) و سرفرصت و با حوصله ماشین را با حداقل ۳۰ میلیون سود میفروشمش و پولم میشه ۵۳۰ میلیون
  ۱۰۰ میلیون میدم به صاحب خانه تا ماهی ۳ میلیون اجاره برگرده به جیبم
  ۱۰۰ میلیون + ماشینی که الان سوار میشم = کیا سراتو ۹۵ به مبلغ ۱۲۵ میلیون (امتحان کردم ماشین خوب بعنوان تبلیغ کار میکنه باعث میشه بتونم کار بازسازی خانه های گران قیمت بگیرم )
  ۱۱۰ میلیون برای همسرم طلای کارکرده (بدون کارمزد) میخرم تا فعلا سرمایه گذاری بشه
  ۱۵۰ میلیون هزینه تجهیز کارگاه ها و دفتر و بروز رسانی ابزارها و تجهیزات
  ۵ میلیون خرید دوره کسب ثروت و آرامش و آموزش زبان فرانسوی
  ۵۵ میلیون میبخشم
  ۱۰ میلیون هزینه خوش گذرانی با جناب تیموری در اوقات فراغت در گرجستان
  ارادتمند
  آرش مرشدیان

 137. امیر همتی کاربر می‌گوید

  سلام به همه هوشیاران مالی آینده
  من یک حسابدار هستم؛
  حدود چهل روزه که با این دوره آشنا شدم و تا الان فقط تونستم ویدئوهای ماه اول و دوم هوش مالی و ماه اول هوش مالی پلاس رو بصورت کامل ببینم.
  اگر من اسپورتیج رو برنده بشم باتوجه به مطالبی که تا الان یاد گرفتم ترجیح میدم پولش رو دریافت کنم و باهاش یک خودرو در حد سی تا چهل میلیون بخرم و با بقیه پول و باتوجه به فرصتهای حقیقی که اطراف من وجود دارن سرمایه گذاری کنم.
  اما سرمایه گذاریها:
  مورد اول: چون من یک کارمند هستم اول باید برای خودم یک یا چند درآمد نیمه فعال یا غیرفعال ایجاد کنم که من این کار رو با اهرم سازی برای مدیرم انجام میدم، اما چطور! با تحقیق روی شرکت های بزرگتر.
  نوع فعالیت مجموعه ای که من در اون کار میکنم تولیدی لوازم خانگیه. بعد از عید که قیمت دلار حدود سه برابر شد، مجموعه ی ما دچار کاهش قدرت خرید مواد اولیه و کاهش فروش عمده،بنا به کاهش تقاضا از طرف فروشگاه داران بدلیل افزایش قیمتها روبرو شد. ایده ی من برای حل این مشکل یه چیزی شبیه پیش فروش و فروش بدون واسطه ای که شرکتهای ایران خودرو و سایپا در بازه های زمانی مختلف انجام میدن و یا دی جی کالا که اجناسش خیلی هم نسبت به بازار ارزونتر نیست.
  اما این سودش کُجیس!
  بهای تمام شده محصولی که ما تولید میکنیم میشه xتومان، این محصول رو با سی تا پنجاه هزار تومان سود میفروشیم به فروشگاه دار، که اونم تا چهل و پنج درصد میکشه روی قیمت و میفروشه، اما چون قیمتا بالا رفته،میزان خرید مردم و پیمانکارهایی که برای ساختمونهاشون از فروشگاهداران ما خرید میکردند هر روز کمتر میشه و این روزا به کمترین میزان تولید در چند سال گذشته رسیدیم!
  برای حل این مشکل، بنا به میزان نقدینگی که برای پاس کردن چکهامون و بقای مجموعه نیاز داریم،ما در حالت خوبمون باید روزانه هفتصد عدد محصول تولید کنیم که تعدادی از محصولاتمون رو توسط یک سایت و کانال تلگرامی بدون واسطه(سایت خودمون، نه یه واسطه دیگه مثل بامیلو و …) به مردم میفروشیم ، با قیمت بهای تمام شده+یک سوم درصدی که فروشگاه دار روی محصول میکشید که اضافه شدن همین یک سوم به مجموعه، ما رو کاملا سرپا نگه میداره.
  من با استخدام یک متخصص طراحی و پشتیبانی سایت و هزینه ای تا پنج میلیون برای طراحی آن و ماهی یک میلیون بابت پشتیبانی و یک مسئول تبلیغات و بازاریابی که میتونه بصورت پورسانتی باشه و یک اپراتور سایت با حقوق حدود یک و نیم که بطور کلی در ماه حدود چهار میلیون و نیم بابت دستمزد روی این کار سرمایه گذاری میکنم.
  این ایده سه سر برد داره، من درگام اول درصدی از سود فروش هر محصول که از طریق سایت بدست میاد یک درآمد غیر فعال بدست میارم که با توجه به رونق فروش سود من بیشتر میشه اما هزینه پرسنل سایت تقریبا ثابته، هم سرمایه در گردش به صورت نقد(در فروش عمده معمولا چکی معامله میشود) با سود بیشتر به مجموعه برمیگرده و هم تعدادی از مردم میتونن ارزون تر خرید کنند.(حتی با پرداخت هزینه پیک)
  نکته: اگر بیش از حد مجاز، محصولات رو به این صورت بفروشیم، فروش، فروشگاه دارانی که از ما خرید میکردند کمتر از قبل شده و کسب و کار آنها از رونق می افتد که درپی آن، این مجموعه ما است که ضرر میکند، این مشکل هم تا حدودی قابل حل است، به این صورت که میتوان از برندهای مختلف نسبت به برندهای فروشگاه دارانمان در سایتمان بفروشیم.(بازی با برندها راه حل مورد استفاده تولیدکنندگان برای تعادل بازار مصرف کنندگان میباشد).

  مورد دوم: برای من خیلی پیش اومده که بارها میخواستیم یک کسب و کار راه اندازی کنم، اول توی اینترنت تحقیق کردم، کلی توضیح و مطلب درمورد یک ایده برام نمایش میده که با مطالعه اونها خیلی نسبت به اون ایده شناخت پیدا میکنم، ولی وقتی به فکر پیدا کردن بازار هدفم می افتم دیگه توی این مرحله گیر میکنم و کلا پشیمون میشیم!
  قصد دارم پنجاه میلیون واسه ساخت و پشتیبانی یک اپلیکیشن و کانال تلگرامی و یک سایت کاملا حرفه ای با قابلیت های ثبت اطلاعات تولیدکننده ها و یا هر گروهی که بتونن محصولشون رو به مصرف کننده ها معرفی کنن و دغدغه ای بابت ارتباط تولیدکننده و خریدار نداشته باشن(با کلی جزئیات دیگه)، به همراه تبلیغات زیاد توی کافه بازار و سایتها و کانالهای معروف کارآفرینی و مخصوص کسب و کارها. حدود چهل میلیون هم برای اجاره یک دفتر کوچک، با یک میز و کامپیوتر استفاده میشود.

  مورد سوم: نزدیک به دو سال است که با طب سنتی و طب اسلامی آشنا شدم و الان در مرحله ی تحقیق بر روی گستردگی این طب ها هستم، نزدیک به نه ماه هم هست که در دوره های آموزشی اون ها شرکت میکنم تا درنهایت یک مدرک معتبر بگیرم(البته کمی زمان میبره)، باتوجه به درآمد غیرفعالی که در مورد اول بهش اشاره کردم، از شغلم استعفاء میدم و دویست میلیون توی ترویج این طب سرمایه گذاری کنم، چون همیشه کارهایی که به خرید و فروش دارو مخصوصا داروهای چاقی و لاغری و کلا داروهایی که نوع شیمیایی اون بی تاثیر و عوارض زیادی داشته باشه، خیلی پرسوده، فقط باید عموم مردم تاثیر این داروها و در کل این طب ها رو درک کنن تا متقاضی اون بشن، برای این هدف هم باید خیلی گسترده تبلیغات کنم، برای تبلیغات روی این کار هم صد میلیون هزینه میکنم چون معتقدم چند برابرش برمیگرده و دوباره توی کار سرمایه گذاری میشه.
  حدود شصت میلیون هم برای اجاره یک دفتر کارکوچک و یک انبار برای داروها در حاشیه شهر مصرف میشه.
  تمامی ایده های بالا رو میتوان بصورت پورسانتی با طرف مقابل مشارکت کرد البته با کمترین هزینه ها از جانب من.
  ببخشید که مطالب خیلی طولانی شد، چون واقعا این مطالب جزء اهدافم بود و الان تا حدودی درگیرشون هستم.

 138. علی کاربر می‌گوید

  سلام من با ۵۰۰تومن رو شغل و حرفه خودم سرمایه گذاری میکنم چون از قبل اموزش دیدم و تمام فوت فن کارمو بلدم و دنبال کاری که تجربه ندارم نمیرم چون بی شک زمین میخورم

 139. زهرا توکلی کاربر می‌گوید

  باسلام خدمت استاد عزیز من برای راه اندازی مجموعه تفریح وبازی برای بچه ها وخانواده ،میام واز یکی که زمین داره میخام که باهام شراکت کنه پول از اون وکار از من ،چون که من نیروی انسانی دارم البته اصول شراکت اول یاد بگیرم که اون هم باید آموزش ببینم . باتشکر از استاد.

 140. حسین لسانی کاربر می‌گوید

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای تیموری و تیم خوبشون
  من با استفاده از شراکت و یافتن سرمایه گذار پول رو جور میکنم زیرا به نظرم در شرایط فعلی عقلانی نیست که آدم وام بگیرد ولی با استفاده از شراکت خیلی راحت تر می شود چون در سود و زیان شریک هستیم البته شراکتی که همه نکات از جمله قرارداد و مقدار سود هر فرد مشخص باشد تا سر کسی بی کلاه نمونه.
  در زمان رکود شراکت
  در زمان رونق وام
  حسین لسانی ۱۷ ساله از تهران

 141. کاربر می‌گوید

  من با ۵۰۰ میلیون توی املاک و مستغلات سرمایه گذاری میکنم تا بتونم درامد غیر فعال ایجاد کنم و به پشتوانه ی این درامد کسب و کار دیگری مانند تولید کردن یک محصول کم هزینه رو شروع کنم و قدرت ریسکم رو بالاتر ببرم

 142. منا فاطمی الشریفی کاربر می‌گوید

  سلام.خسته نباشین.من تازه عضو کانال شما شدم.و حتما باید ی تغییر اساسی توی زندگیم و اقتصادمالی خودم ایجاد کنم چون رفته رفته از نطر مالی در تنگا قرار میگیرم،اما،باید اعتراف کنم ک نمیدونم چ جوری باید اینکارو انجام بدم و شاید کلا از صفرتاصد ب خودم صفر میدم از این نظر،ازتون میخوام منو راهنمایی کنید.در مورد چالش هم اگه ب احساسم بود و ب حرف دلم بدون شک ماشینو میگرفتم.اما عقل حکم میکنه از بین دو انتخاب پول رو بگیرم.و با اون پول روی گاری ک خودم دوست دارم و اون ارایش و پیرایش هست سرمایه گذاری کنم و اونو بالا ببرم.ولی کو پونصد میلیون تومن?

 143. منا فاطمی الشریفی کاربر می‌گوید

  سلام.خسته نباشین.من تازه عضو کانال شما شدم.و حتما باید ی تغییر اساسی توی زندگیم و اقتصادمالی خودم ایجاد کنم چون رفته رفته از نطر مالی در تنگناا قرار میگیرم،اما،باید اعتراف کنم ک نمیدونم چ جوری باید اینکارو انجام بدم و شاید کلا از صفرتاصد ب خودم صفر میدم از این نظر،ازتون میخوام منو راهنمایی کنید.در مورد چالش هم اگه ب احساسم بود و ب حرف دلم بدون شک ماشینو میگرفتم.اما عقل حکم میکنه از بین دو انتخاب پول رو بگیرم.و با اون پول روی گاری ک خودم دوست دارم و اون ارایش و پیرایش هست سرمایه گذاری کنم و اونو بالا ببرم.ولی کو پونصد میلیون تومن?

 144. محمد کاربر می‌گوید

  من ارز دیجیتال میخریدم.

 145. مهدوی حمیذ رضا کاربر می‌گوید

  سلام ممنون از اموزشهای خوب شما کارمند مخابرات هستم در شرف بازنشستگی پس از دیدن کلیپ های شما د رتلگرام ( دوره هوش مالی پلاس رو برای پسرم که مغازه دارد خریدم ) و الان از کلیپهای نوشیاران مالی استفاده میکنم
  دذ خال حاضر جهت پرورش گوسفند( دامداری صنعتی) تجقیق میکنم تا زمان بازمشستگی به اینکار رو بیارم علت انتخاب این شغل حدیثی از پیامبر گرامی اسلام است مکان نزدیکترین روستای که دارای بیشترین دام است که یک تا الان ۱ روستا رو هدف قرار دادم در ادامه از تجربیات روستائیان و کارشناسان این حرفه بهره برداری میکنم در اینترنت مراحل ساخت ، بودجه بندی ؛ و …. هست و از اونها هم استفاده میکنم بازار کوتاه مدت ( ۲ ساله) دوستان آشنایان و متوسط مدت ( ۴ ساله) استان خراسان و بلند مدت ( ۷ ساله) تمام ایران و در صورت امکان شرایط ۱۰ سال آینده صادرات کوشت کوسفند مد نظر م است

 146. مهدی کاربر می‌گوید

  سلام به استاد تیموری عزیز…
  اولش من تا ۵۰ میلیونش رو صرف رفتن به کلاس بهترین استاد برای آموزش و یادگیری در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب میکنم بعدش ۴۵۰ میلیون دیگه رو یه سرمایه گذاری کم ریسک میکنم تا ارزش پولم حفظ بشه تا وقتی که برنامه نویسی رو به طور کامل یاد بگیرم .
  بعد از اون ۳۰۰میلیونش رو صرف بیزینس که چند وقته ذهنم رو مشغول کرده میکنم در کنار بیزینس اولم شغل برنامه نویسی رو ادامه میدم.
  ۱۰۰میلیونش رو توی بورس سرمایه گذاری میکنم ۵۰ میلیون دیگه رو هم یه خونه رهن میکنم.

  بعد از چند سال که پولم به اندازه کافی رشد کرد با پولی که دارم یه واحد تولیدی موادخوراکی آماده رو راه اندازی میکنم.

 147. محمد مهدی کاربر می‌گوید

  اولا خودرو را تبدیل به پول می کردم؛
  نود درصد (معادل ۴۵۰ میلیون تومان) را در ملک سرمایه گذاری می کردم (ترجیحا ملکی که قابل اجاره دادن باشد)
  نه درصد (معادل ۴۵ میلیون تومان) را برای توسعه کسب و کارم سرمایه گذاری می کردم
  یک درصد (معادل پنج میلیون تومان) را هم به شکرانه برنده شدنم می بخشیدم

 148. ابوالفضل اصغرپور کاربر می‌گوید

  پول ماشین رو میگیرم

 149. مجید کاربر می‌گوید

  با سلام.بدون سرمایه یک دفتر ایجاد میکردم و فروش کاشی و سرامیک از کارخانه به استان ها انجام میدادم.

 150. علیرضا توکلی کاربر می‌گوید

  به نام خدا
  پولو میگرم من۵۰۰میلیون تومان آرایشگاه راه میندازم(البته دارم سرمایه شو جمع میکنم که خودم راه بندازم ولی اگه ۵۰۰میلیون باشه کار سرعت بیشتری پیدا میکنه)
  با ۵۰۰میلیون ۱۲ تا آرایشگاه میزنم که در هر آرایشگاه ۱۰نفر کار میکنن هزینه هر اریشگاه حدود ۴۰/۳۰میلیون تومان میشه پس تا این جا ۳۵۰/۳۶۰ میلیون تومان شو خرج شد (قدم به قدم ) ۱۵۰/۱۴۰میلیون باقی مانده رو صرف تبلیغات و برندیگ آرایشگاه میکنم (که فکر های زیادی براش دارم که فوق‌العاده هست)
  ……………………………………
  بدون سرمایه اولیه میشه راه انداخت ولی حداقل ۳۰الان ۴۰ میلیون باید داشته باشیم در مشهد (هزینه اجاره معازه ارایشگرها…. کلا باید برای اول کار یکم محتاد بود و هزینه این ها رو از قبل داشته باشیم تا آرایشگاه رونق پیدا کنه)
  هزینه راه اندازی بقیه اریشگاه ها از همون آرایشگاه اولی در بیشتر از این توضیح نمیدم میاد این یکی از فرمول های من برای این کار بود

 151. مهدی سلمانزاده کاربر می‌گوید

  سلام و عرض ادب به آقای ماهان تیموری من ایده رستوران الگو برداری شده از رستوران های ترکیه رو دادم که آشپزخانه از پشت شیشه در دید مشتریان باشه من اگه بخام بدون پول این کارو بکنم یا یه سرمایه گذار پیدا میکنم و یا با یه رستوران صحبت میکنم که فروشش با ایده من دو برابر بشه و در عوض ۲۵ درصد درآمد مال من بشه. با پولی که به دست میارم یه رستوران واسه خودم میزنم و برندم رو ثبت میکنم

 152. سيده معصومه حسيني کاربر می‌گوید

  سلام اقای تیموری پر انرژی و شاد قبل از هر چیز خدا رو شکر میکنم که با شما که یک انسان فوق العاده و موفق هستین آشنا شدم امیدوارم که همیشه شاد و پیروز باشید
  چالش خیلی خوبی رو گذاشتین به نظر من سوار شدن همچین ماشین خوبی واقعا لذت بخشه ولی خوب با پول نقد اگه کاملا راهش رو بلد باشی میتونی سرمایه زیادتری رو بدست بیاری
  من با ۵۰۰ میلیون اولین کاری که میکنم دوره های هوش مالی رو از شما خریداری می کنم تا با آگاهی کامل تری قدم بردارم بعد سعی میکنم اگه بشه با سرمایه گذاری در بانک یا جاهای دیگه مبلغ اولیه خودمو افزایش بدم که با کمبود سرمایه مواجه نشم درصدی از پولی که بدست میارم رو پس انداز میکنم یه درصدی از پول هم که متعلق به خودم نیست انفاق میکنم بعد یه شغل خیلی مناسب و پر درآمد رو که انتخاب کردم روی اون سرمایه گذاری میکنم

 153. یژن نژاد کاربر می‌گوید

  سلام خسته نباشید….اگه اون سرمایه خیالی نباشه….من از وسط نوشته های قبلم شروع میکنم. ابتدا ..تخقیق و آ موزش و…..در رابطه با پرورش زالو ….و جمع آ وری سرمایه و….کار وکار…

 154. سيده معصومه حسيني کاربر می‌گوید

  سلام به اقای تیموری شاد و پر انرژی خدا رو شکر میکنم که با شما که انسان فوق العاده و موفقی هستین آشنا شدم امیدوارم همیشه شاد و پیروز باشید
  چالش خیلی خوبی گذاشتین سوار شدن همچین ماشینی واقعا لذت بخشه ولی خب با ۵۰۰ میلیون هم میشه سودآوری داشت و ماشین بهتری هم خریداری کرد
  من اولین کاری که میکنم دوره های هوش مالی رو از شما خریداری میکنم تا با آگاهی بیشتر و آرامش خاطر بیشتری تو کار سرمایه گذاری قدم بردارم و سرمایه های خوبی رو بدست بیارم
  قبل از هر چیز با توکل به خدا هزینه برای یادگیری انجام میدم بعد سعی میکنم همون ابتدای کار پول اولیه خودم رو حداقل دوبرابر کنم که با کمبود سرمایه روبرو نشم درصدی از اون پول که متعلق به خودم نیست رو انفاق میکنم چون مطمئنم که چند برابر اون پول به خودم بر میگرده مبلغی رو هم به عنوان پس انداز کنار میذارم بعد با انتخاب یه شغل مناسب و مورد علاقه خودم و مورد نیاز منطقه با آمادگی روی کار مورد نظر سرمایه گذاری میکنم ولی هر روز بعد از اتنخاب هدفم باید کاملا از لحاظ فکری و ذهنی روی هدف تمرکز کنم و بهترین حالت هایی که در کار انتظار دارم برایم اتفاق بیفتد را تجسم کنم تا با ذهن م عمل به اوج موفقیتی که دوست دارم برسم خدا رو شکر که انسان های خیلی خوبی مثل شما در ایران هستند و خدا رو شکر که ما با شما آشنا شدیم
  آرزوی موفقیت برای شما و تمام دوستانتان دارم

 155. علی میر جلالی کاربر می‌گوید

  سلام.امیدوارم پاسخ قبلی من را خوانده باشید
  اگه سرمایه ای برای ایده هام ندارم
  ایده هام را با چند سرمایه گذار مطرح میکنم و بهدطور کامل انها را از برنامه کاریم اگاه میکنم

 156. حسن زنگنه کاربر می‌گوید

  با سلام
  بدونه سرمایه میتونیم با اتبار رفقا و دوستان بری جنسی که مد نظرته بیاری و کم کم راه بیفتی با پشتکار قوی

 157. علی جعفری کاربر می‌گوید

  سلام شاید بتونم با اون پول یک مغازه کوچیک بگیرم و شروع به فروش مواد غذایی که نیاز مردم مثل سبزی یا خوراکیهای مصرفی رو شروع کنم

 158. علی جعفری کاربر می‌گوید

  سلام با پولش مغازه میخرم چون الان مغازه رو میشه زیر قیمت خرید چون کسب و کار خرابه وبعد شروع بفروش مواد خوراکی ومورد نیاز مردم رو بفروشم

 159. ali.y کاربر می‌گوید

  با سلام و درود.
  در مورد جواب کلیپ دوم میتونم بگم که میشه اولش با افرادی که پلاسنیک جمع میکنن یه توافقی کرد که پول پلاستیکهایی ک میاره میشه ۴ روزه یا هفتگی دریافت کنه اما با سود بیشتری که قبلا از جاهایه دیگه میگرفت و مطمئنا با کمی اعتماد دادن میشه قانع کردشون.و میتونیم طی اون روزی ک توافق کردیم جنس رو بفروشیم و سهم خودمونو برداریم بدون هیچ هزینه ای.
  و اما در مورد کار توریستی خارج کشور میشه با توافق با بنگاه های املاک و بردن مشتری به آن بنگاه پول خوبی در آورد یعنی هزینه بنگاه پرداخت میشه و سود خودمونم جدا از اون در میاد
  و با یه قرار دادی مجانی با شرکتهای توریستی و توافق سود درصدی بدون سرمایه میشه پول در آورد.
  که بعد جمع کردن پولی میشه برا خود یه شرکت توریستی ثبت کرد

 160. محمدرضاخان محمدی کاربر می‌گوید

  سلام جناب آقای ماهان تیموری
  ممنون از ثروتی که در اختیارم گذاشتین…
  من اگه پانصدمیلیونو به جا داشته باشم حتما قسمت زیادی ازاونو ازدست میدم…پس درنظر میگیرم که من ۵میلیون ازاون پولو درحال حاضردراختیار دارم..من چند وقتی هست تو شرکت نتوورک مارکتینگ پنبه ریز مشغولم ..دارم هوش مال.اطلاعات درمورد حرفه ام واطلاعات پیرامونم که به حرفه ام مربوط میشه رو بالا میبرم…گفتم ۵میلیون ..چرا ۵میلیون؟
  به این دلیل گه ثروت هوش مالی وحرفه ی خودم برابر با ۵میلیون ..اگه تمام ۵۰۰میلیونو سریع سرمایه گذاری کنم قطعا ترازوی ثروت زندگی من که هوش مالی واطلاعات حرفه ی خودم هست+ثروت مالیم بهم میریزه…پس الان من اندازه ۵میلیون از این پولو تومسیر استفاده قرار میدم..من تویکی از هتل ها مشغول کار هستم …سعی میکنم درامد هتلیم خرج زندگیمو بده و این پول فقط وفقط صرف حرفه ای من بشه یعنی حسابهاجدا…شاید باورش سخت باشه .ولی من با۵میلیون تومن میتونم به اسپرتژ که ماشین دلخواه من نیست ولی برسم البته یه شبه نه و زمانی میرسم که همه چی اندازه اسپرتژباشه..آقای ماهان تیموری ازاین حرفم ناراحت نشین ولی اگه برنده جایزتون بشم اگه امکانش باشه من هزینه سفروازتون میگیرم…………سپاس ازشما وهمه دوستانی که تصویرشونو نداریم.❤

 161. کاربر می‌گوید

  سلام آقای تیموری .
  شایان فرهنگ پژوه هستم و ۱۲ سال دارم .
  من اکنون یک سایت و یک پیج اینستاگرامی دارم . نام این پیج وردپرس با شایان هست چون من در وردپرس مهارت زیادی دارم و چند سال بصورت خودکار از اینترنت وردپرس یاد گرفتم . با این پیج و این وبسایتم کسب در آمد می کنم چون وبسایت وردپرسی می سازم .
  من ۵۰۰ میلیون تومان را انتخاب می کنم . با بخشی از آن پول می خواهم برای وردپرس با شایان بسیار تبلیغ کنم ، در سطح شهر و… بعد کارمند استخدام می کنم و پکیج آموزشی وردپرس را می سازم و یک کار آفرین نوجوان می شوم . با بخش دیگری از پولم آموزش کسب در آمد و تبلیغات و بازاریابی می بینم . بخش دیگری از آن را پس انداز می کنم . بخشی از آن را برای سلامتی خودم و ورزش و تفریح و… خودم خرج می کنم و بخش دیگر آن را برای خرید یک دفتر (یک محل کار برای خودم) خرج می کنم.
  این کار ها برای همین نوجوانی من است . وقتی بزرگتر شوم شرکت خیلی خیلی خیلی بزرگ تری خواهم ساخت….

  همین کارها بدون سرمایه ی اولیه :
  می توانم در خانه کار هایم را انجام دهم ، از راه دور (اینترنتی) کارمند می گیرم. همین الان می توانم پکیج آموزشی جامع وردپرس را بسازم . تبلیغات هم کمی خلاصه تر و مختصر تر انجام می دهم .

  ممنون از شما ، آقای تیموری عزیز ، شما در زندگی من به من خیلی خیلی کمک کردید .
  (می توانید در گوگل جستجو کنید شایان فرهنگ پژوه تا درباره ی من بیشتر بدانید . وبسایت فعلی من ، اولین نتیجه ای هست که در گوگل نمایش داده می شود . )
  سپاس فراوان از شما .

 162. مرتضی حدیدی کاربر می‌گوید

  بدون سرمایه میشه با یک گیم نت به صورت ساعتی از ای پی هاش استفاده کرد ی قرارداد هم با شرکت های اینترنتی ببندیم که به ازای تبلیغاتی که حین بازی برای مخاطبین پخش میشه درامد زایی کنن پهنای باند در ازای تبلیغات ……. راه دوم کنار فروش اکانت میشه فروش بازی ها رو از طریق همین تلویزیون های تعاملی هم پیگیر بود چون اونا این قرار داد رو بستن با یک اپ اندروید میشه ارتباط بین یوزر و سرور های ارایه کننده بازی ها در شبکه تلویزیونی اینترنتی بر قرار کرد.

 163. مجيد ربيع زاده کاربر می‌گوید

  با سلام
  از اونجایی که من تو خرید و فروش مواد غذایی هستم با ٣٠ میلیون از این پول یه دفتر اجاره میکنم و با ما بقی پول از شرکت ها جنس میخرم به اینصورت که نصف خرید رو بصورت نقدی و نصف دیگه رو بصورت اعتباری پرداخت میکنم به اینصورت حدود ١ میلیارد جنس میخرم که حدود ١٠ درصد روش سود میکنم در ماه اول، و از اونجایی که من چندین ساله المشغول به همین کار هستم تو تمام ایران و بعضی از کشورهای همسایه مشتریانی دارم که باعث میشه ریسک کارم بیاد پایین ، به امید پیروزی برای همه دوستان

 164. یاوری کاربر می‌گوید

  سلام خدمت آقا ماهان عزیز
  من پانصد میلیون را می گرفتم و باهاش کارهای زیر را انجام می دادم.
  ۵حساب در بانک رسالت باز می کردم و در هر حساب ۵۰میلیون می گذاشتم که جمعا ۲۵۰میلیون می شود و بعد از چند ماه از هر کدام حساب ۳۰میلیون وام می گیرم.
  مبلغ ۱۰۰میلیون آن را بابت تبلیغات و شرکت در نمایشگاه ها می گذارم.
  مبلغ ۱۵۰میلیون آن اجناس مورد نیاز مغازه را میخرم اجناسی که با شرایط حال قابل رشد قیمت باشند.
  بعد از چهار ماه وام را از بانک رسالت می گیرم تا مبلغی که در حسابها گذاشته بودم بشود ۴۰۰میلیون.
  مبلغ۳۰میلیون آنرا بابت رهن کامل مغازه بر می دارم.
  مبلغ۲۵میلیون آنرا بابت دکوراسیون مغازه ولوازم مورد نیاز بر می دارم.
  مبلغ ۶۵میلیون آن را بابت رهن انبار مغازه بر می دارن.
  مبلغ ۶۰میلیون آنرا در ۵حساب می گذارم بابت اضافه کردن نیرو و ذخیره مالی و بعد از تمام شدن اقساط وام می گیرم.
  مبلغ۱۰۰میایون آنرا به ۱۵۰میلیون اولیه اجناس مورد نیاز اضافه می کنم تابشود ۲۵۰میلیون.
  مبلغ۸۰ میلیون آنرا بابت ازدواج و اجاره منزل استفاده می کنم.
  مبلغ۷۰میلیون آنرا با براردم که در زمینه ملک اطلاع دارم سرمایه گذاری می کنم.

  بدون سرمایه چطور می توانم اینکارها را بکنم.
  با اطلاعات داشتن.
  با اعتباری که در بازار دارم.
  گام به گام جلو بردن اهداف.

 165. مقدم کاربر می‌گوید

  با سلام
  من با کمترین سرمایه کارم شروع میکنم ..اول ا یدمو ثبت میکنم ..مواد اولیه تهیه می کنم …کار شروع می کنم ..کانال می زنم ..واسه تبلیغات سرمایه گزاری می کنم ..وباتوکل به خدا استارت کارم می زنم و باور دارم آینده روشنی پیش رو دارم …برای کسایی ک دوست دارن تو زندگی موفق باشن اما از نظر مادی نمی تونن هوش مالی تهیه کنن …سهم بخشش ماهناموجمع میکنم ..هوش مالی واسشون تهیه می کنم و قسط بندی می کنم واسشون ..ماهانه مبلغی رو می گیرم..شادو پیروز باشید..

 166. حامد کاربر می‌گوید

  سلام
  من اگه پولی نداشتم برای شروع می رفتم سراغ افراد با تجربه و موفق تو زمینه ای که می خوام در اون فعالیت کنم و به صورت رو در دو و مستقیم از اونها اطلاعات کسب می کردم چون اونها هم تو کارشون با مشکلات و شکست هایی رو به رو شدند که با استفاده از این اطلاعات میشه خطر روبه رو شدن با اونها رو کمتر می کنه همچنین کتابخونه ها و اینترنت منبع بزرگی از اطلاعات کسب و کار هستند که میشه بهش مراجعه کرد و چیزای زیادی یاد گرفت و اما برای شروع کار من به جهاد کشاورزی مراجعه می کنم و از اونها راهنمایی می خوام و ببینم در صورت امکان بهم تسهیلاتی رو برای شروع کار میدن یا نه همچنین سعی میکنم دو تا سه شریک برای خودم پیدا کنم چون کار گروهی پیشرفت رو چند برابر و فشار کاری رو تقسیم میکنه و باعث میشه در طول کار ایده های جدید مطرح بشه و مهم تر از همه سرمایه برای شروع افزایش پیدا می کنه در منطقه ما زمین هست سعی میکنم از مالکان زمین ها یه زمین زرشک و همچنین اب برای ابیاری زمین  اجاره می کنم و قرار داد رو مدت طولانی مثلا ۱۰ساله می بندم علاوه بر اون برای کارگاه شروع می کنم به جذب سرمایه از مردم منطقه خودم چون بی کاری بیداد می کنه و جوون بی کار زیادن مردم حتما کمک می کنن و من می تونم به جاش کارگاه رو سهامی کنم و اونا رو تو سود کارم شریک کنم و همچنین بچه هاشونو تا جایی که بشه بیارم سر کار تا کم کم انشاءالله به سود دهی رسید زمین و اب رو بخرم و کارم رو توسعه بدم و گیاهان دارویی در کنارش کشت کنم و محصولات کارگاه رو متنوع تر کنم و بعد ۵یا۱۰سال بشه کارگاه رو تبدیل به کارخونه کرد و شروع کرد به برند سازی .برای پنل خورشیدی نیز میشه زمینی رو اجاره کرد و رفت شرکت برق تا اگه شد تسهیلات دریافت کرد اگر هم نشد با کمک مردم و فروش سهام و تقسیم سود میشه سرمایه کسب کرد البته گرفتن شریک نیز می تونه کمک کنه تا سرمایه لازم رو بگیری و کم کم شروع به کار کنی من سود خالص خودم رو تا ۲الی ۳سال سعی میکنم در جهت افزایش پنل ها هزینه  کنم و کارم رو توسعه بدم .اما برای سرمایه گذاری تو بورس که گفتم میشه هم در کارگزاری های بورس شروع کرد به کارآموزی هم در تالار بورس مجازی و چون تالار بورس مجازی نیاز به سرمایه نداره میشه تجربه های زیادی کسب کرد بدون ترس از شکست بخاطر اینکه سرمایه از دست نمی دم.

 167. فرشاد احمدی کاربر می‌گوید

  میشه از وام های خوب استفاده کرد
  مثل قرض الحسنه
  یا میشه از چند تا آدم پولدار پول قرض کرد بعد پس بدیم
  و یا جذب سرمایه گذار که بهترین راه هست

 168. فاطمه عبدی کاربر می‌گوید

  اول اینکه هوش مالی شما رو تهیه میکنم وکار تاتو رو به طور حرفه ای ادامه بدم و بقیه پول رو برای فرزندانم سرمایه گذاری کنم

 169. مجید کاربر می‌گوید

  با سلام جناب تیموری
  به نظر من اول باید ماشینو بفروشیم و یه کسب وکاری راه بندازیم و از محل سود این کسب وکار همچین ماشینی رو تهیه کنیم . من ۲۰۰ میلیون از این پول رو تو پرورش شترمرغ سرمایه گذاری میکنم چون هم علاقه دارم و هم دارم راجع بهش مطالعه میکنم و هم زمینش مهیاست و به نظر من بازار خوبی در آینده خواهد داشت. ۲۰۰ میلیون رو تو شرکتی که دارم کار میکنم تو بخش واردات سرمایه گذاری میکنم چون سودش فوق العادست. و ۱۰۰ میلیون رو تو بورس سرمایه گذاری میکنم چون رشته ام حسابداری و می تونم صورتهای مالی شرکتها رو تجزیه وتحلیل کنم و نسبتهای سودآوری شرکتها رو با هم مقایسه کنم

 170. اميد کاربر می‌گوید

  خود ماشین رو میگیرم تا به قیمت بهتر بفروشم. ١٠٠ میلیون آن را در بورس که تجربه دارم سرمایه گذارى میکنم و ۵ میلیون آن را به نیازمندان که میشناسم کمک میکنم. مابقى پول را در کارى که مربوط به کالایى خاص در رشته عمران است و چون تخصص خودم هست و براى اون برنامه زیاد ریختم سرمایه گزارى میکنم و در کنار اون افرادى که نیاز به کار بودن را استخدام میکنم.

 171. بهاره حسینی راد کاربر می‌گوید

  سلام
  من تو زمینه صادرات مواد غذایی به کشورهای همسایه سرمایه گذاری میکنم چون چند سالی هست که در این زمینه فعالیت میکنیم ، علاوه بر مواد غذایی در زمینه صادرات کاشی هم فرصت زیاد هست ، در موردش تحقیق کردم .
  علاوه بر این راه اندازی گلخانه کاکتوس و گلهای زینتی کار پر سودی میتونه باشه .

 172. علیرضا میرزایی کاربر می‌گوید

  بنام خدای ثروتمندان
  اگر اتومبیل اسپورتیج ببرم
  معادل مبلغ آن ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان از بانک مربوطه پول دریافت می کنم و بر اساس جدول هوش مالی از آن پول استفاده می کنم:
  وضعیت من در جدول هوش مالی: هوش مالی ” متوسط – متأهل ”
  هزینه های جاری ۵۵% = ۲۷۵۰۰۰۰۰۰ تومان
  (که نیازی به استفاده نیست چون کارگاه من فعال و پولساز است و این را در سرمایه گذاری پر ریسک بکار میبرم)
  تفریح و شادی ۱۰% = ۵۰۰۰۰۰۰۰ تومان
  (جهت سفر به گرجستان با جناب آقای ماهان تیموری)
  ۳- بخشش ۵% = ۲۵۰۰۰۰۰۰ تومان
  (جهت راه اندازی یک کسب و کار کوچک برای کمک به یکی از اقوام)
  ۴- سرمایه گذاری کم ریسک ۲۰% = ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان
  ( سیو پول برای خطرات احتمالی از شکست طرح پر ریسک و تبلیغات برای فروش اجناس وارداتی )
  ۵- سرمایه گذاری پر ریسک ۱۰% + ۵۵% = ۶۵% = ۳۲۵۰۰۰۰۰۰ تومان
  (جهت واردات ملزومات مربوط به حرفه ی خودم برای فروش به دیگران و استفاده در کارگاه خودم)
  تهیه کننده: علیرضا میرزایی از اهواز ۰۹۱۶۶۱۵۶۸۸۹
  تاریخ تنظیم: ۳۱/۰۴/۱۳۹۷

 173. فرزاد تارورديزاده کاربر می‌گوید

  با سلام بنده وارد کننده مواد اولیه پلاستیک هستم من در کار خودم سرمایه کذاری میکنم اول ۵٠٠ میلیون را انتخاب میکنم وبعد در ماه های اینده مواد اولیه افزایش قیمت جهانی دارد در ۴ ماه ٢۵٠ میلیون سود اوری دارد

 174. بابك فيروزي کاربر می‌گوید

  پولشو در حال حاضر هیج کاری نمی کردم

 175. امیرحسین حسن پور کاربر می‌گوید

  باسلام خدمت جناب تیموری
  من تمام پولو میگیرم ی مغازه میخرمو لوازم تاسیات کامل توش میریزم
  چون کار من تاسیسات و دوست ندارم مشتری به مغازم اومد دست خالی برگرده ریز تا درشت اغلامو داشته باشم تا مشتریام جای دیگه نرن

 176. فاطمه کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت شما
  من پولش رو میگیرم و توی صنعت بسته بندی مواد غذایی صادراتی مثل پسته و زعفران و خرما سرمایه گزاری میکنم تا هم کشورهای اروپایی محصولات ایران را به نام خودشان در بازارهای جهانی نفروشند هم ارز وارد کشور بشود.
  ۵۰ تومان برای تبلیغات در نظر میگیرم ،۱۰۰تومن برای تحقیق و بررسی در این زمینه و چند نیروی متخصص و با تجربه و کلا برای نیروی کار،۲۵۰تومن تجهیزات و مکان، ۱۰۰تومنم پنل خورشیدی میگیرم توی محوطه کارگاه میذارم برای پشتوانه ی مالی اوایل کار تا کار راه بیفته

 177. حامد ربانی کاربر می‌گوید

  سلام
  من اگه پولی نداشتم برای شروع می رفتم سراغ افراد با تجربه و موفق تو زمینه ای که می خوام در اون فعالیت کنم و به صورت رو در دو و مستقیم از اونها اطلاعات کسب می کردم چون اونها هم تو کارشون با مشکلات و شکست هایی رو به رو شدند که با استفاده از این اطلاعات میشه خطر روبه رو شدن با اونها رو کمتر می کنه همچنین کتابخونه ها و اینترنت منبع بزرگی از اطلاعات کسب و کار هستند که میشه بهش مراجعه کرد و چیزای زیادی یاد گرفت و اما برای شروع کار من به جهاد کشاورزی مراجعه می کنم و از اونها راهنمایی می خوام و ببینم در صورت امکان بهم تسهیلاتی رو برای شروع کار میدن یا نه همچنین سعی میکنم دو تا سه شریک برای خودم پیدا کنم چون کار گروهی پیشرفت رو چند برابر و فشار کاری رو تقسیم میکنه و باعث میشه در طول کار ایده های جدید مطرح بشه و مهم تر از همه سرمایه برای شروع افزایش پیدا می کنه در منطقه ما زمین هست سعی میکنم از مالکان زمین ها یه زمین زرشک و همچنین اب برای ابیاری زمین  اجاره می کنم و قرار داد رو مدت طولانی مثلا ۱۰ساله می بندم علاوه بر اون برای کارگاه شروع می کنم به جذب سرمایه از مردم منطقه خودم چون بی کاری بیداد می کنه و جوون بی کار زیادن مردم حتما کمک می کنن و من می تونم به جاش کارگاه رو سهامی کنم و اونا رو تو سود کارم شریک کنم و همچنین بچه هاشونو تا جایی که بشه بیارم سر کار تا کم کم انشاءالله به سود دهی رسید زمین و اب رو بخرم و کارم رو توسعه بدم و گیاهان دارویی در کنارش کشت کنم و محصولات کارگاه رو متنوع تر کنم و بعد ۵یا۱۰سال بشه کارگاه رو تبدیل به کارخونه کرد و شروع کرد به برند سازی .برای پنل خورشیدی نیز میشه زمینی رو اجاره کرد و رفت شرکت برق تا اگه شد تسهیلات دریافت کرد اگر هم نشد با کمک مردم و فروش سهام و تقسیم سود میشه سرمایه کسب کرد البته گرفتن شریک نیز می تونه کمک کنه تا سرمایه لازم رو بگیری و کم کم شروع به کار کنی من سود خالص خودم رو تا ۲الی ۳سال سعی میکنم در جهت افزایش پنل ها هزینه  کنم و کارم رو توسعه بدم .اما برای سرمایه گذاری تو بورس که گفتم میشه هم در کارگزاری های بورس شروع کرد به کارآموزی هم در تالار بورس مجازی و چون تالار بورس مجازی نیاز به سرمایه نداره میشه تجربه های زیادی کسب کرد بدون ترس از شکست بخاطر اینکه سرمایه از دست نمی دهید.

 178. فاطمه کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت شما
  پول رو میگیرم و در زمینه بسته بندی شیک و مشتری پسند در دنیا و صادرات مواد غذایی مثل پسته، زعفران و خرما سرمایه گزاری میکنم تا کشورهای خارجی محصولات کشور ما را به نام خودشان نفروشند و همچنین ارز وارد کشور بشود.
  ۵۰تومن رو برای تبلیغات، ۱۰۰ تومن رو برای تحقیق و بررسی و نیروی کار، ۲۵۰تومن برای تجهیزات و مکان، ۱۰۰تومن هم پنل خورشیدی میگیرم میذارم توی کارگاه برای پشتوانه ی مالی اوایل کار تا کار راه بیفته
  ، در زمینه ی گردشگری هم کشورمان بسیار جای فعالیت دارد ، خصوصا در قسمت کویرگردی و آثار تاریخی و صنایع دستی و روستاهایی که بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند.

 179. منیر جلیلی کاربر می‌گوید

  من این پول را در صنعت گیاهان دارویی که به صورت خویش فرما انجام میدهم سرمایه گزاری میکنم تا اهرمی برای پیشرفتم باشد

 180. محمد کاربر می‌گوید

  سلام
  من زمینه فعالیتم در کسب و کار اینترنتی هست و بدون اون پول همین کار هایی را دارم انجام میدهم رو ادامه میدهم و نیازی هم به اون پول نیست تنها تفاوتش در این هست که با یه سرمایه میشه سرعت گسترش کسب و کار رو زیاد کرد و در مدت زمان سریع تری به نتایج بالاتری دست پیدا کرد و بدون پول به نتیجه میرسه ولی کمی دیرتر

 181. ملیحه قلی پور کاربر می‌گوید

  سلام
  من می خواستم با پونصد میلیون شرکت و آموزشگاه تخصصی کامپیوتر و برنامه نویسی موبایل و …. راه بندازم حالا که ندارم خودم با یک لپ تاپ و میز کار توی خونه مشغول میشم و وقتیکه دوره آموزشی برنامه نویسمو کامل کردم، نوشتن برنامه های موبایل و فروش اون رو شروع میکنم و امیدوارم که بار اره اندازی این کار و بعد بدست آوردن سرمایه بتونم کارمو رشد بدم. البته باید بگم الان شروع به همین کار کردم و مشغول آموزش دیدن هستم.

 182. مجید کاربر می‌گوید

  سلام آقای تیموری قطعا پول برمی دارم و بخشی از ان پول خرید وفروش ماشین وملاک میکردم وبخش دیگر ازپول سرمایه گذاری میکردم ودر آخر هردو به دست میاورم
  موفق و پیروز باشی

 183. محمد کاربر می‌گوید

  سلام ماهان جان من پول ماشینو میگرفتم وتمامشو وقف بچه های سرطانی میکردم و بعد حضورا به شما مراجعه میکردم و از تجربیات شما استفاده میکردم. الان من نظر بدم که چی بشه,اول باید شخص تجربه پیدا کنه انشاالله که در کنار شما این محقق میشه.

 184. جواد افتخاری کاربر می‌گوید

  سلام و عرض ادب
  من توی حیطه ی کاری خودم بدون سرمایه تنها با یه گوشی بازاریابی میکردم و راحت مشتری جذب میکردم میز کار که دارم اگه نداشتم یه میز کار با درخواست جفت و جور میکردم ،از دپو کنندهای کاغذ یا بازرگانی ها با ودیعه یا به طور امانی آلبوم و سمپل تهیه میکردم و با تهیه ی سمپل وکاتالوگ استارت محکمی میزدم
  چون دوبار شکست خوردم واز صفر شروع کردم
  میدونم میشه وشدنی هستش
  و بدون سرمایه هم میشه استارت زد و شروع کرد و دوباره اوج گرفت
  من با ۴تا آلبوم شروع کردم
  الان شرکت ها خودشون میان آلبوم میدن حدود ۱۴۰تا آلبوم دارم
  و میدونم که اگر بخوام بازم میتونم با صفر استارت بزنم
  باتشکر

 185. عباسعلی میرزامحمدی تیمورلوئی کاربر می‌گوید

  سلام استاد ، در شروع کار با ۳۰۰میلیون مغازه می خریدم وبا بقیه پول برای جنس و تبلیغات خرج می کردم وبا مشاوره گرفتن واستفاده از هوش مالی پلاس کارم رو روز به روز رونق مبدادم .
  با تشکر

 186. رضا قربانپور درزی نقیبی کاربر می‌گوید

  من پول ماشین رو میگیریم چون کتبینت ساز هستم و جواز مغازه و تولیدی کابینت رو میگیرم و دو کارگر میارم و شروع به کار میکنم چون خودم ۱۷ سال هست منتظر یه جهش هستم امیدوارم برنده بشم به امید خدا

 187. رضا قربانپور درزی نقیبی کاربر می‌گوید

  من ۱۷ سال شغلم کابینت و دیزان داخلی هست یه مغازه میخرم با جواز کارم و تولیدی میزنم با چهار شاگرد شروع میکنم ایده ام هست چند سال منتظر جهش هستم ایشالا که میبرم

 188. رضا قربانپور درزی نقیبی کاربر می‌گوید

  سلام عرض ادب شغلم دیزاین داخلی هست کابینت و غیره یه مغازه میخرم و تولیدی میزنم و چند نفر رو مشغول به کار میکنم همراه با نمونه کار امیدوارم این اتفاق بیفته .

 189. احسان کاربر می‌گوید

  سلام ,من برقکار هستم ,و ترجیه میدم پولش رو بگیرم ,و با کمک چند نفر از دوستانم که اطلاعات کافی رو دارن ,یه کسب اینترنتی راه بندازیم ,شاید تقلید باشه ولی یه شرکت مشابه اسنپ ,که مردم ار همه جای تهران بتونن انلاین درخواست برقکار کنن برای خرای تلفن ,و آیفون و تمام کار های برقی خورده کاریشون درخاست برقکار کنن,و اینجوری خیلی ها هم بیکار نمیمونن

 190. امیر خانی کاربر می‌گوید

  در حال حاضر شغل من خدمات خودرویی هستش
  نصف این پول رو به خرید محل کسب و کارم اختصاص میدادم
  یک چهارم پول رو صرف تجهیزات ، تحقیق و توسعه

 191. حسین سهل ابادی کاربر می‌گوید

  سلام استاد…نکته اول اینکه ماشین بعنوان کالای سرمایه ای محسوب نمیشه……بهترین کار فروش ماشین در اولین فرصت هستش……دومین کار استفاده از یه طرح توجیهی بودش چون هم میتونم از اصل پولم استفاده کنم و هم پول وام رو وارد این چالش کنم ……بهتریت کار سرمایه گذاری در انرژی های تجدید پذیر هستش…..بعنوان مثال استفاده از پنل های خورشیدی برای تولید برق و اموزش راهکارهای استفاده از تکنولوژی های جدید و امروزی……مثل هوش مصنوعی………در واقه یک برند تجاری مناسب و شناخته شده برای این منظور ایجاد کردن……با تشکر سهل ابادی….۰۹۱۲۸۴۴۰۷۷۱

 192. ملیحه قلی پور کاربر می‌گوید

  سلام
  من گفتم اگ ۵۰۰ میلیون داشتم شرکت و آموزشگاه کامپیوتر و نرم افزار موبایل و طراحی سایت و انیمیشن و ….. راه مینداختم الان که ندارم خودم با یک لپ تاپ و توی خونه مشغول آموزش دیدن ساخت نرم افزار های موبایلی هستم و با تولید اونها میتونم درآمد کسب کنم و ان شالله بعد از بدست آوردن پول کافیروی کارم سرمایه گذاری میکنم.

 193. حمید کاربر می‌گوید

  سلام..ماشین خونه هر دو کالایی مصرفی هستن و ارزشی برای پول دار کردن ما ندارن…اینکه ادم ملک بخر یا ماشین اشکالی نداره ولی من تونستم بدون هیچ سرمایه ای فقط با خرید یه پکیج آموزشی برنامه نویسی تازه اونم نخریدم از دوستش که خریده بود قرض گرفتم تونستم در مدت یه سال برنامه نویسی یاد بگیرم ایده های مختلف تو ذهنش داشتم که در حال حاضر دارم روی پروژای کار میکنم…شما میتونی روی خودت سرمایه گذاری کنی و بیشترین سود داشته باشی ..این یعنی کار بدون سرمایه .

 194. محمد کاربر می‌گوید

  سلام
  به قول رابرت کیوساکی ما معمولا سرمایه گذاری ها و بدهی های منفی و بد داریم
  از نظر من هم ماشین گران قیمت بد نیست اما یک سرمایه گذاری منفی حساب میشه و ترجیح میدم پولشو بگیرم و سرمایه گذاری کنم
  ساده ترین ایده ای که به ذهنم میرسه تاسیس یک رستوران با امکانات کامل رفاهی برای معلولان و افراد خاص جامعه هست
  دلیل: ۱ این افراد برای حضور در جامعه دچار مشکل هستن و این کار قسمتی از این موضوع رو حل میکنه ۲ خدمتی به انسانها کردم و مزدمو از خدا طلب میکنم ۳ افرادی را شاغل میکنم

 195. haan کاربر می‌گوید

  سلام’من انمیشن سازی دارم یاد میگیرم’رشته ام کامپیوتره”نزدیک به یکساله دارم بصورت جدی روی هدف وهوش مالی کار میکنم’مهمترین چیز برای شروع باور کردن خودتو’اعتماد بنفس’اینکه اگه بقیه تونستن منم میتونم’سرمایه‌گذاری روی بورس میکردم’خونه میخریدن

 196. مهدی زارعی کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت استاد عزیز
  من شغلم خویش فرما هستش قبلا کارمند بودم توی همون حوزه خودم کارمو شروع کردم درحال حاضرفقط باتلفن( موبایل ) جنسم رو میفروشم باتماسهای تلفنی که ازقبل باهمه مشتری ها اشناهستم.
  از ۵۰۰ملیون ۱۵ملیون به خانوادم اختصاص میدم
  با۱۰۰ملیون یه دفتر توی یه ساختمان تجاری معروف توطبقات اخرولی باقرارداد سه ساله میگیرم
  با۳۰ملیون اونجاروشیک میکنم وسایلشو میگیرم کامپیوتر پرینتر….
  و۵ملیون برای خط های تلفن رند وسیم کارت رند هزینه میکنم
  ۳نفر خانوم اشنا به کامپیوتروباحوصله استخدام میکنم برای صرف هزینه کمتر
  ۵ملیون برای تبلیغات کارت وتقویم رومیزی وسالنامه
  ۱۰۰ملیون برای خرید نقدی باقیمت خوب وسودبالاروی کارخونه ای که تسلت بیشتر روش دارم کنار میزارم
  و۱۵۰ملیون برای خرید از سه تا کارخونه دیگه هرکدام۵۰ملیون به دلیل تک محصول نبودن ونوسان قیمت وتنوع بیشتر برای جذب مشتری
  و۹۵ملیون روبرای خرید یک زمین سند داروایند دارهزینه میکنم
  تابعد بتونم ازسندش به عنوان ضمانت درکارخونه هااستفاده کنم ونقدینگی کمتری هزینه کنم وگردش مالی بالاتری ایجاد کنم

 197. داود کاربر می‌گوید

  سلام
  من اگر ۵۰۰ ملیون برنده بشم اونو میبرم همدان میدم به اون کسی که عروسک درست میکرد و باهاش یه قرارداد همکاری می بستم چون اونا نوابغن از کاه قادرن کوه بسازن ما اگر رو نوابغ سرمایه گذاری کنیم سرمایه مون بدون ریسک چند برابر میشه مرسی از شما که به فکر اشتغال مردمی دوست دارم ماهان

 198. عماد کاربر می‌گوید

  سلام استاد عزیز

 199. امید کاربر می‌گوید

  با سلام و خسته نباشید.
  با توجه به شرایطی که من دارم نمی تونم ماشین رو نگه دارم چون هم هزینه نگهداری چنین ماشینی بالاست(از جمله بیمه و …) و هم من مشکلات دیگه ای دارم که اولویت دارند و می تونم با پول ماشین به اولویتهام برسم. پس در ابتدا بررسی می کردم ببینم اگه ماشین را بگیرم و بفروشم پول بیشتری گیرم میاد یا پول ماشین رو از بانک بگیرم.
  سپس بهترین کار ممکن را می کردم و آن هم اینه که در قدم اول اصلاً پول رو خرج نمی کردم حتی یک ریال اون رو. و در قدم بعدی راه رفته را دوباره می رفتم و اون راه اینه که من حدود یک هفته پیش یه وام قرض الحسنه حدود ۱۵ میلیون تومان گرفتم و با پس اندازی که داشتم جمع کردم و در جایی مطمئن سرمایه گذاری کردم به طوری که سودی که به من تعلق می گیره چیزی در حدود مبلغ اضافه کاری ای است که ماهیانه به من از طرف اداره داده میشه با این تفاوت که دادن اضافه کاری از طرف اداره با دردسرهایی همراه است ولی این سود سپرده (که برابر اضافه کاری اداره است) بدون دردسر. حالا هم پول ماشین رو در همان جا با کمترین ریسک سرمایه گذاری می کردم به این طریق در حالی که هر روز ارزش پول کشور پایین میاد، ارزش پول من روز به روز بیشتر میشد البته بهتره بگم که تا حدودی ارزش پولم حفظ می شد.
  و حالا نوبت مهمترین قسمته و اون هم اینه که با این پول چکار می کنم؟ در واقع هیچ کاری نمی کنم چون نمی دونم چکار باید بکنم. درست مثل سالی که خواستم کنکور شرکت کنم و انتخاب رشته کردم و قبول نشدم چون با کسی مشورت نکردم و سالی که مشورت کردم و انتخاب رشته کردم و قبول شدم و درست مثل موقعی که با کسی مشورت نمی کردم و ازدواج نمی کردم و وقتی که مشورت کردم و ازدواج کردم و درست مثل موقعی که بعد از ۲۰ سال کارمندی (هم اکنون) هیچ پس اندازی نداشتم و الان با فکر کردن و مشورت کردن، یه مقدار پس انداز دارم وتازه آن را هم حفظ کرده ام و تازه مهمتر از همه دارم اون پس انداز را افزایش میدم، الان هم حتماً حتماً برای استفاده از این پول با فرد یا افراد مورد اعتمادی مشورت می کنم که چکار کنم و هم زمان هم توانایی خودم رو در مورد مسائل اقتصادی و هوش مالی بالا می برم.

 200. علی کاربر می‌گوید

  با ۵۰۰ تا در کار جواهر ک حرفه خودمه سرمایه گذاری میکردم و اشتغال زائی میکردم
  الان خیلی ها با استعداد های خوب در این کار بیکار هستند و این وضعیت بخاطر نبود سرمایه است

 201. معصومه درستی کاربر می‌گوید

  سلام من اگه ماشین رو میبردم پولش رو میگرفتم و اول دوره هوش مالی پلاس رو شرکت میکردم تا بفهمم با بقیه پول چکار باید انجام بدم .از اونجایی که خیلی دوست دارم در دوره هوش مالی پلاس شرکت کنم و اصلا نمیتونم حتما این کار رو انجام میدادم .خداکریمه

 202. Hadis کاربر می‌گوید

  سلام .من پول نقد رو میگیرم باهاش ی میوه فروشی بزرگ و لوکس میزنم یا در زمینه تخصصم ی موسسه علمی پژوهشی میزدم . قبلش حتما ی مشاوره مالی میگیرم

 203. حمید کاربر می‌گوید

  سلام خدمت شما
  من کل پول تو کار خدماتی تبلیغاتی که هستم سرمایه گذاری میکنم یه مجتمع تبلیغاتی خدماتی میزنم که تو کل منطقه خودمون نمونه باشه تا بتونم به خانوادم ثابت کنم که منم میتونم و اونارو خوشحال میکنم و یه گردش خوب دسته جمعی به حساب من میریم

 204. محبوبه نراقيان کاربر می‌گوید

  من سیصد میلیون پس انداز دارم میذاشتم روی پول ماشین باهشتصد میلیون یک کارخانه اب اشامیدنی راه اندازی میکردم که حداقل ماهی ۱۵۰ میلیون برگردونه

 205. میلاد سلطانی کاربر می‌گوید

  سلام من با ۵۰۰ تومن ی ۲۰۶ می خرم و مابقی پولو اتوگالری رامیندازم

 206. ربابه اریامنش کاربر می‌گوید

  سلام وقت ب خیر ..من اگه ۵۰۰ میلیون برنده بشم چون ک ارایشگرم اول ۲۰۰ میلون رو ی جای رهن کامل میکردم .۱۵۰ میلون رو خرج دکور وسایل وتجهیرات میکردم .. ۵۰ میلیون رو هزینه تبلیغات ۵۰برای خرید لوازم ارایشی ومواد اولیه ..۵۰ میلیون هم ی خرید ی ماشین هزینه میکنم .

 207. عماد کاربر می‌گوید

  سلام آقا ماهان عزیزو دوستان گلم
  من پولو میگیرم و به ۴ بخش تقسیمش میکنم
  بخش اول ۶۰درصد یعنی ۳۰۰ میلیون و اونو در جهت ارتقاء دادن در کارم به کار میبرم وبرای رسیدن به خواسته هام و پیشرفت در کار.
  بخش دوم ۲۰ درصد و ۱۰۰میلیونه که برای سرمایه گذاری به کار میبرم به منظور رسیدن به استقلال مالی کامل .مثلا یه خونا میخرمو اجارش میدم.
  بخش سوم ۱۵ درصده و میشه ۷۵ میلیون و فقط باهاش عشق و حال و تفریح میکنم و شایدم با آقای تیموری تو سفر همشو خرج کنم?
  بخش ۴ که ۵درصده و میشه ۲۵میلیون که مال من نیست و مخصوص خدا و امور خیریه میشه.
  با سپاس فراوان

 208. رائین جورکش کاربر می‌گوید

  پول رو میخوام
  اول اموزش سرمایه گذاری رو می بینم بعد ۵ تومن سرمایه گذاری میکنم
  ۲۵ تومن دستگاه جوراب بافی میخرم .
  ۳ تومن هزینه تبلیغ
  ۱۵ تومن دستگاه روغن
  ۳ تومن تیلیغ
  ۳۰ تومن گارکاه رهن میکنم
  ۱۵۰ ازمایشگاه چکاب میزنم
  ۴ تومن تبلیغ
  ۱۰ دستگاه لیوان کاغذی
  ۳ تومن تبلیغ
  ۵۰ تومن نمایندگی شکلات نتولا میزنم
  ۵ تومن تبلیغ
  ۴۰ تومن رهن خونه
  ۲۵ تومن خرید ماشین
  ۸ تومن برای امنیت کارم هزینه میکنم
  ۱۲۴ تومن میزارم بانکی که بیشترین سود کوتاه مدت داشته باشه و هم باشه برای روز مبادا که یه فرصتی پیدا کنم که سرمایه گذاری کنم وهم پولی باشه برای پشتوانه کارای که راه انداختم

 209. زهرابدره کاربر می‌گوید

  سلام چون تابحال خیلی ضررکردم کلا توقسمت مالی زندگی سعی میکنم اگه فرصتی بدستم اومدکاملا باچشم واطلاعات کافی سرمایه گذاری برای پیشرفت ورشدمالیم انجام بدم درنتیجه اول کم کم قدم بردارم وباحتیاط شروع بکارکنم یعنی قدم ب قدم اولین فکرم مهیاکردن باغچه کوچک ازدرحاشیه تهران جای خوش اب وهوا شروع به کشت وکارسیفی جات وسبزیجاتی که مصرف روزانه داره اول اینکه خودم دیگه بابت فرضاخریدخیاروگوجه وپیازسیب زمینی و……ازاین قبیل هزینه نکنم واینکه اول تاراه افتادن وروال شدن بسودکمترقانع باشم که اگه احیاناضرری داشت خیلی اسیب نبینم یعنی همون قطره قطره جمع گرددوانگهی دریاشودپیشه کارم کنم بامیدخدا

 210. قاسم مظاهری کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت شما. من با ۵٠٠ میلیون. یه ملکو بصورت مشارکتی با مالک میساختم . که نصف ملک مال من میشد . مصالح فروش. واهن فروش اشنا هم دارم. هر جا هم که نیاز باشه یه واحدشو جای پول به شون میدم . ودوباره یکی دیگه تا جایی که بتونم مستقل کار کنم. ٢. کلبه جنگلی توشمال ساختن هم برای اجاره. یکی از اهدافمه. البته من فکرهای بزرگتری هم دارم که با داشتن سرمایه. یا سرمایه گذار. میتونم عملیشون کنم. ممنون از وقتی که میگذارید.

 211. مسلم کاربر می‌گوید

  من باپول جنس خارجی مثل ضبط وبانداتومبیل ولوازم دیگرچون بایدریسک پذیری بالاداشتی باشی تاپول وسرمایه چندبرابربشه

 212. فاطمه کاربر می‌گوید

  سلام..من پول رو میگرفتم بانک سپرده میکردم سود میگرفتم.

 213. طیبی کاربر می‌گوید

  سلام اقای تیموری

  بدون سرمایه فقط باید از اعتماد مردم استفاده کرد و بخواهیم که سرمایه گذاری کنن

  یعنی فکر وایده از من سرمایه ازکسی

  وترجیحا سود نصف نصف

  بعدا میشه سرمایه گذارهارو کمترکرد یا سودرو بیشتر کرد باتوجه به سرمایه گذلری خودم از سود بدست امده

 214. میلاد آتتار کاربر می‌گوید

  چون من فروشگاه پوشاک زنانه و بچه گانه دارم سعی می کنم فروشگاه خود را گسترش بدم اولین کاری که می کنم یک مغازه بزرگتر در حد ۲۰۰ متر اجاره میکنم و بعد در صنف پوشاک در همه ی زمینه ها من جمله لباس مجلسی زنانه و مردانه و لباس مجلسی بچه گانه و لباس زیر زنانه و در کنار اینها لوازم آرایشی هم میارم من ۲ نفر مرد با روابط عمومی بالا استخدام می کنم که کار تبلیغات را در سطح وسیع برای من انجام بدهند و از این طریق درآمد زایی می کنم

 215. محمدرضا ایمانی فرد کاربر می‌گوید

  با سلام به آقا ماهان تیموری عزیز
  بنده تقاضای پول میکنم. از آنجا که گرجستان تا چند وقت دیگر به اتحادیه اروپا میپیوندد کل پول را به آن کشور میبرم و سعی بر خرید ملک و زمین در آن کشور میکنم. طبق پرس و جو اندکی که کردم در آن کشور الان آپارتمان و ملک به پول ما متری ۳ تا۵میلیون تومان هست . بعد از خرید ملک میشود براحتی اقامت آن کشور را گرفت . پس از پیوستن به اتحادیه اروپا هم اقامت اروپا را داری و هم ملک ات چندین برابر شده است.
  با تشکر از شما
  محمدرضا ایمانی فرد
  M.reza.i1355@gmail.com

 216. محبوبه کاربر می‌گوید

  باسلام.
  جناب تیموری ، بنده پول رو دریافت میکنم.

  ۶۰% رو صرف سرمایه گذاری کار مورد نظرم میکنم که شامل همه هزبنه های کار میشه.
  ۱۰% رو هم پشتیبان کارم نگه میدارم تو بانک با سرمایگذاری تو اوراق که سودش هم بیاد.و صرفا جهت پشتیبانی از ضرر و زیان کارم و حوادث غیرمترقبه مربوط به اون صرف شه
  ۵% رو صرف امور خیریه میکنم.
  ۱۰% رو پس انداز میکنم برای خودم اونم یه جای دیگه ت. بانک اوراق میخرم که لااقل بی گردش نمونه.برای روز مبادا
  ۱۰% رو خرج خودم و همسر و بچه ها برا تفریح و گردش و خرید و خوشگذرونی
  ۵% رو هم صرف خانواده و اقوام میکنم .

 217. بهروز عبدالهى خوب کاربر می‌گوید

  سلام
  اول از همه پکیج شما رو میخرم و کاملا بررسیش میکنم بعد یه شرکت کوچیک ثبت میکنم
  یک پنجم پولو صرف ساختن اپلیکشنى که ایدشو دارم از طریق برون سپارى میکنم
  سه پنجمشو واس تبلیغات صرف میکنم
  صد میلیون تا اینجا میونه که نصفشو تو صندوق سرمایه گذارى خطر پذیر میذارم ( غیر ثابت ) بقیشو طلا میخرم

 218. فهیمه محسنی کاربر می‌گوید

  با سلام من با پولش خط تولید آب معدنی احداث میکنم وافراد یتیم وبدسرپرست رو استخدام میکنم با سود حاصله یتیم خانه تاسیس میکنم

 219. علی کاربر می‌گوید

  سلام
  من با ۳۰۰میلیون پول خانه میخریدم‌ واجاره‌ میدادم
  با۵۰میلیون ماشین میخریدم
  ۱۰۰میلیون سرمایه گزاری میکردم تا با سود‌ اون‌ بتونم‌ خرج‌ ازدواج‌ رو بتونم پرداخت کنم
  با ۳۰میلیون‌ اون دلار یا طلا میخردیم‌ که موقع گران تر شدن آن بفروشم
  با۲۰میلیون دیگه هم خرج دانشگاه میکردم

 220. علی کاربر می‌گوید

  با۳۰۰تومن خرج خرید خانه و اجاره آن
  با ۵۰تومن خرید ماشین
  ۱۰۰تومن سرمایه گزاری و استفاده از سود برای خرج ازدواج
  ۳۰ تومن خرید طلا وفروش اون به موقع گران شدن و گسترش آن
  با۲۰تومن اون هم خرج دانشگاه

 221. قاصدک کاربر می‌گوید

  با سلام و عرض ادب.من پولو میگرفتم و تو بانک میزاشتم و برای خرج کردنش عجله نمیکردم بخش کمی از پولو صرف هنر مورد علاقه خودم شمع سازی میکردمو اول آموزش کاملشو میدیدم و بعد وقتی که مهارت لازمو بدست آوردم به صورت مجازی و حضوری گسترشش میدادم و برای بقیه پول به دنبال افرادی میگشتم که بهترین ایده رو با توجه به هنر و تجربه ای که دارن برای کارافرینی ارائه بدن و روی اونا سرمایه گذاری میکردم

 222. میلاد کاربر می‌گوید

  من اول بگم پول رو میگرفتم از جایی که محرم نزدیکه همش رو برنج میخریدم و بعد تو محرم دوبلو ثوبل میفروختم با این تورم و کمبود برنج و از طرفی مصرف بالای برنج تو محرم مطمعنا قیمت برنج خیلی خیلی بالا میره و یا ۱۰ پوزیشن خوب میدونم که واسه اون ۵۰ میلیون میگیرم نظرم رو میدم که ۲۵۰ درصد به تضمین خودم سود میده ولی چون سرمایش رو ندارم نمیتونم انجام بدم میده

 223. محمد کاربر می‌گوید

  سلام
  من پولش رو میگیرم وکار گاه مفتول کشی راه اندازی میکنم چون خودم رابیتس کارم و خیلی وفته ایده ش توی سرمه ولی چون پولش رو نداشتم صبر کردم تا موقیت مناسب

 224. عیسی خسروی کاربر می‌گوید

  سلام من کارگر شهرداری هستم ۲۵ مییلون تومن پول دارم چه کار در حال حاضر بهتره که انجام دهم لطفا مرا راهنمایی کنید

 225. عیسی خسروی کاربر می‌گوید

  سلام لطفا راهنمایی کنید من را

 226. وحید الماسی کاربر می‌گوید

  با سلام خدمت استاد و مشاور اقای تیموری عزیز

  با داشتن اطلاعات کاربردی در هر زمینه و خلاقیت و نواوری میشه از بی اهمیت ترین ها (از نظر شخصی) که ممکن است هرروز با ان در ارتباط باشیم به درامدهای کلان نزدبک بشیم به طور مثال:
  من بک مغازه کفش فروشی داشتم و به خاطر رونق دادن به کسب وکارم با داشتن دانش دیزاین خودم اقدام به تغییر دکوراسیون میکردم و فقط با خرید متریال لازم و یک شاگرد نصاب MDF وبدون پرداخت هزینه های طراحی این کار رو با ایده های ذهنی خودم و مشورت هایی که لازم بود انجام میدادم….و گاها به دوستان زیادی برای تقییر دکور فروشگاه یا کافه ها و رستوران های دوستان بنده بدون هیچ انتظار مبلقی و دوستانه مشاوره میدادم من قدر این سرمایه ای که بهش علاقه داشتم رو ندونستم تا وقتی که با یک خادثه کسب و کار اصلی خودم (کفش فروشی) رو از دست دادم ……بعد از مدت ها افسردگی به خاطر بدهی هایی که هنوزم به خاطر اون حادثه به وجود امده بود هم دارم فقط دوباره خلاقیتم رو بکار گرفتم و شروع به انجام طراحی و بعظا اجرای پروزه های دکوراسیون پرداختم کار رو فقط با دانشی که داشتم انجام میدادم

 227. زهره اکبری کاربر می‌گوید

  سلام.به نظر من اصلی ترین سرمایه ی یک فرد استفاده از قوه ی عاقله و کار کشیدن از مغز هست.به این صورت که من باید استعدادهای خودمو شناسایی کنم و کار کنم.در مرحله ی بعد ببینم مردم جامعه به چه چیزی بیشتر نیاز دارن.باتوجه به نیاز مردم و استعداد خودم.روی کاری که میخوام.انجام.بدم کار کنم و محاسن.و معایبش رو بسنجم و برطرف کنم.به عنوان مثال یکی از نیازهای اصلی جامه داشتن پول هست.پس من.باید تحقیقی جامع در رابطه با پول درآوردن رو انجام بدم و فایلی رو تحت عنوان سرمایه دار بیکار وارد عرصه ی بازار کنم و به همین.راحتی پول دربیارم.یا علی

 228. peyman aras کاربر می‌گوید

  من تو کار اخن هستم کار خودمو وسعت میدادم و جنس بیشتری میخریدم

 229. peyman aras کاربر می‌گوید

  من تو کار اهن هستم تو کارم سرمایه گذاری میکردم و جنس میخریدم

 230. مریم کاربر می‌گوید

  سلام من پول رو میگرفتم و روی چیزهایی که تو ایران بی ثباتن و ارزششون پایین نمیاد و همیشه مطمینم که رو به رشد هستن سرمایه گذاری میکرم

 231. سجاد محمدی کاربر می‌گوید

  سلام من اگه ۵۰۰داشتم.تو دامداری و اجاره باغ سرمایه گذاری میکردم و تا عید سرمایه اولیه خود رو به دو تا سه برابر میکردم و در سال دوم باتوجه به شرایط اقتصادی و آب و هوا بخشی از سرمایه در همین حوزه و بخش دیگردر ساختمان سازی سرمایه گذاری میکنم.سال بعد بخشی از سرمایه خود رو در همین زمینه و بخشی دیگر برای ساخت کارخانه مورد نظر خودم و بازار یابی قوی و شناختن برند در جامع ،سال بعدش افزایش زیر ساخت و بازار یابی قوی در خارج کشور،و…….

 232. سید حسین کاربر می‌گوید

  سلام اقای تیموری
  من پسر ١٩ ساله هستم نه سرمایه ای داریم نه وضع انچنانی داریم تازه با سایت شما اشنا شدم و دوست دارم از راهنما های شما استفاده کنم و با اون پول می خواهم کسب و کار خوبی انجام بدهم تا هم به خودم و هم دیگران که مثل من بیکارهستند کمک کنم

 233. مهدی کاربر می‌گوید

  کسب کار بدون سرمایه که خیلی مشکله
  یا باید سرمایه گذار جذب کرد
  یا در صورت داشتن اعتبار با وام بانکی کار شروع کرد
  ولی در ایران ریسک تولید خیلی بالاست
  بهتر نمایندگی یه کالارو گرفت و بازاریابی کرد

 234. جابر کریم نژاد کاربر می‌گوید

  سلام جناب آقای ماهان تیموری عزیز من خیلی وقته تو این فکرم که از چه کارهای شروع کنم که بتونم تو اون کار موافق باشم و هنوز به جای نرسیدم ولی با کمک ویدیو های خوب شما دارم راه خودمو پیدا میکنم
  اولین قدمم اینه تا جای که امکانش هست از دوستان خودم کمک بگیرم
  تا به اون چیزی که میخوام برسم من خیلی دوست دارم مثله شما باشم بابت این که یه کانال زدید و رایگان دارید به ما مشاوره میدید ازتون سپاس گذارم.ممنون

 235. جابر کریم نژاد کاربر می‌گوید

  سلام جناب آقای ماهان تیموری عزیز من خیلی دوست دارم روزی مثله شما بشم و میشم.این به خودم قول میدم .از شما خیلی ممنونم به خاطر مشاوره های رایگان شما چون خیلی بهم انرژی میده .من همه روزها پیاده میرم سرکار چون پول تاکسی رو جمع میکنم و اینترنت میخرم تا همیشه تو کانال تلگرام شمارو دنبال کنم .واقعأ ممنونم.

 236. Faramarz khoshkam کاربر می‌گوید

  باسلام وخسته نباشی خدمت گروه هوش مالی.من قطعا پولشو میگرفتم وطبق راهنماییای شما یک شرکت اب معدنی راه مینداختم با۱۰۰میلیون.وبا سرمایه باقیمانده شغل و کسب و کارهای تازه وارد کشور شده مانند سقف سه بعدی و… که برای مردم جذابیت بیشتر و خواهن بیشتری دارد را راه اندازی میکردم و البته به همراه برادرام ک بتونم اونها رو بالا بکشم و قسمتی از این پول رو نگه خواهم داشت ک اگر یکی از این کسب و کارها با مشکل روبرو شد سرمایه گذاری کرده و از ضرر ان جلوگیری کنم

 237. Fatemeh کاربر می‌گوید

  سلام من اگر ۵۰۰ میلیون داشتم اختراعمو به ثبت میرسوندم و بعدشم تولید انبوه.بعدم اگر تهش چیزی موند که ۱۰۰ درصد میمونه تمام آرزوهای پدرومادرو ابجیمو برآورده میکردم ?