کاربردی ترین راه های تبلیغات در اینستاگرام

کاربردی ترین راه های تبلیغات در اینستاگرام

از جمله تبلیغات رایگان و موثر تبلیغات در اینستاگرام می باشد.ما در مقاله تبلیغات در اینستاگرام نکاتی را برای حرفه ای شدن در اختیار شما گذاشتیم. اما در اینجا موارد کاربردی را برای شما توضیح میدیم. شما با ثبت نام در اینستاگرام میتونید به روشهای مختلفی برای کسب و کار خود تبلیغ کنید.

تبلیغات در این شبکه اجتماعی میتونه برای کسب و کارتون بسیار مفید باشه اما باید به نکاتی خیلی دقت کنید: شما باید از تصاویر خوبی استفاده کنید زیرا اینستاگرام شبکه ای است که کیفیت و چگونگی تصویر در آن بسیار مهم است زیرا مخاطب از طریق تصویر با محصول و خدمات شما آشنا میشود.

انواع تبلیغات در اینستاگرام

افزایش فالور (کسانی که شما را دنبال میکنند)

افزایش فالور بسیار مهم است،که این خود ۲ روش دارد:

افزایش فالور فیک که این روش را توصیه نمیکنم زیرا این فالورها نرم افزاری هستن ; و قابلیت لایک کردن پست های شما را ندارند و در کسب و کار شما مؤثر نیستند. 

تبادل تبلیغات

روش دیگر تبادل تبلیغات بین شما و پیج دیگر است به صورتی که آنها کسب و کار شما را پست می کنند و شما کسب و کار آنها را پست می کنید؛ پس شما به فالورهای همدیگر معرفی می شوید و باعث افزایش فالورهایتان می شود.

تبلیغات پولی

روش دیگر برای  تبلیغات در اینستاگرام تبلیغ پولی هست که شما میتونید با پیج هایی که در این زمینه کار می کنند. تبلیغاتتون رو معرفی کنید البته دقت لازم رو برای اینکار بکنید و با پیج های مورد اعتماد این کار را انجام دهید.

اما بهترین تبلیغات در اینستاگرام از نظر من این هست که شما یک پیج رو خریداری کرده و در آن شروع به فعالیت کنید و نتیجه بسیار خوبی بگیرید.

البته کسب و کار ها و تبلیغات بستگی به پشتکار و گذاشتن انرژی و اصول گرایی فرد دارد. شما با استفاده از مدیریت زمان ، ایده های خلاقانه و مطالعه میتوانید در این نوع  تبلیغات موفق عمل کنید .

چند روش کوتاه و موثر در منتشر کردن تبلیغ شما در اینستا گرام

استفاده از تصویر هایی با کیفیت بالا

استفاده از متن های کوتاه ، مفید و تاثیر گذار 

استفاده از هشتگ (#)

به طور مثال اگر کسب و کار شما در زمینه عینک با برند ریبن است :  #عینک #ریبن #GLASSES و هر کلمه ای که مربوط به محصول یا خدماتتان است; این کار باعث می شود که تبلیغ شما به طور هم زمان در این صفحه ها نمایش داده شود و به راحتی بازدید شود . سعی کنید پاسخگوی افرادی که زیر تبلیغتان متن مینویسند باشید. 

 

نکات مهم برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی

تعامل با دیگران

سعی کنید با دیگر کاربران در صفحه شخصی خود در تعامل باشید و ارتباط موثر برقرار کنید. جواب کامنت ها و سوالات آن ها را بدهید و سعی کنید به آن ها این احساس را منتقل کنید که کاربران برای شما اهمیت زیادی دارند. این کار باعث می شود بتوانید اعتماد آن ها را بیشتر جلب کنید. علاوه بر این شما میتوانید به صفحات پربازدید بروید و در بحث های آنها نیز شرکت کنید.

به روز باشید

سعی کنید به حوادثی که به صورت روزانه اتفاق می افتد با انتشار یک مطلب و پست واکنش نشان بدهید. شما با این کارمیتوانید مخاطبان بیشتری جمع کرده و با آنها رابطه بهتر برقرار کنید.

ایجاد انگیزه و رقابت

برای رسیدن به هدف خود که همان جذب مخاطبان بیشتر در اینستاگرام است میتوانید در صفحه خود رقابت ها و مسابقاتی را ایجاد کنید. شما با این کار مخاطبان را ترغیب می کنید که صفحه شما را دنبال کنند و همچنین صفحه شما با سرعت بیشتری به دیگر کاربران معرفی خواهد شد. با افزایش فالوئر ها شانس موفقیت شما در تبلیغات اینستاگرامی افزیش خواهد یافت.

کیفیت بالای تصاویر

در اینستاگرام همیشه به دنبال انتشار تصاویر با کیفیت بالا باشید چرا که اینستاگرام یک رسانه اجتماعی تصویر محور است. به عبارت دیگر میتوان گفت در اینستاگرام این تصاویر هستند که حرف اول را میزنند و اگر میخواهید به اهداف خود در این زمینه برسید باید به دنبال معرفی کسب و کار خود با استفاده از تصاویر با کیفیت باشید.

انتشار ویدئو و یک فرصت طلایی

گاهی وقتا چند دقیقه فیلم میتواند بهتر از چند صفحه متن کسب و کار شما را به دیگر کاربران معرفی کند. از این قابلیتی که اینستاگرام در اختیار شما قرار داده است برای معرفی بهتر کسب و کار خود استفاده کنید. شما با انتشار یک ویدئو کوتاه در اینستاگرام علاوه بر معرفی کسب و کار خود میتوانید به فالوئرهای خود این پیام را انتقال بدهید که پروفایل اینستاگرام شما زنده است. همچنین قابلیت دیگری در اینستاگرام به نام استوری وجود دارد که موجب میشود تصاویر و ویدئو ها بهتر دیده شوند. با استفاده از این قابلیت نیز میتوانید صفحه خود را بهتر به دیگر کاربران معرفی نمایید.

قدردانی خود را نشان دهید

اینستاگرام مانند یک جاده دو طرفه است. زمانی که دیگران پیام های شما را لایک می کنند و برای شما نظر میگذراند شما نیز برای نشان دادن قدردانی خود باید چنین کاری را برای آن ها انجام دهید. این کار باعث افزایش فالوورهای شما و همچنین افزایش لایک پست های شما خواهد شد.

کمی شوخ طبع باشید

بسیاری از افرادبرای گذراندن اوقات فراغت خود به اینستاگرام می آیند. سعی کنید برای معرفی کسب و کار خود و جذب مخاطبان از شوخ طبعی نیز استفاده کنید. البته مراقب باشید که استفاده بیش از حد از شوخ طبعی و یا استفاده از آنها در زمان های نامناسب میتواند نتیجه عکس داشته باشد. اما اگر شما بتوانید به صورت مناسب از این گزینه استفاده کنید. شانس اشتراک گذاری مطالب خود را تا حد قابل توجهی افزایش می دهید. به طور کلی میتوان گفت که ارسال پستهای شاد و طنز آمیز تعداد اشتراک گذاری بالاتری را برای شما به ارمغان می آورد و این موضوع باعث افزیش فالوئر های شما در اینستاگرام خواهد شد.

هدف خود را مشخص کنید.

برای خود اهداف کوتاه مدتی را در نظر بگیرید. مثلا بگویید در این بازه زمانی به این تعداد فالوئر خواهم رسید. تعیین هدف به شما کمک میکند که تمرکز کافی را برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرامی داشته باشید.

بهترین زمان برای قرار دادن پست در اینستاگرام

پستهایی که شما در اینستاگرام قرار می دهید با توجه به ماهیتی که دارند باید در ساعات و روزهای خاصی در هفته منتشر شوند. برای مثال بهتر است در روزهای پایانی هفته از پست های سرگرم کننده بیشتر استفاده کنید. شما باید تلاش کنید که روحیات و سلایق مخاطبان خود را در اینستاگرام بشناسید و متناسب با انها پست های خود را منتشر کنید. شما باید به این نکته توجه کنید که محتوای منتشر شده از طرف شما برای چه سن و قشری جذاب هستند و این افراد بیشتر در چه ساعاتی به اینستاگرام خود سر میزنند.

هیچگاه چند پست را به صورت پشت سر هم در اینستاگرام منتشر نکنید چرا که ممکن است باعث شود که مخاطبان به شکل مزاحم به پست های شما نگاه کنند. اگر قصد قرار دادن چند پست را در یک روز دارید بهتر است فاصله زمانی را بین انتشار پست ها در نظر بگیرید برای مثال میتوانید هر چهار ساعت یکبار یکی از پستهای خود را منتشر کنید.

بازه های زمانی در طول روز

بازه زمانی بین ۵ تا ۷ صبح نرخ مشارکت مخاطبان در اینستاگرام بیشتر می شود چرا که معمولاً این ساعات برابر است با پایان ساعات کاری و همچنین ساعت مدارس و مخاطبان در این ساعات دوست دارن در زمان استراحت خود اوقات فراغتشان را در اینستاگرام بگذرانند. این بازه زمانی یکی از بهترین بازه های زمانی برای قرار دادن پست در اینستاگرام است.

بازه زمانی ۹ شب تا ۱ صبح نیز یکی دیگر از بازه های زمانی مناسب برای قرار دادن پست دراینستاگرام است. چرا که تعداد زیادی از افراد در این بازه زمانی بعد از خوردن شام دوست دارند قبل از خوابیدن اینستاگرام خود را چک کنند.

۷ صبح تا ۹ صبح نیز یکی دیگر از بازه های زمانی است که اگر مخاطبان شما افراد شاغل یا محصلین هستند میتوانید از این بازه زمانی نیز استفاده کنید. چنین افرادی معمولاً در هنگام رفتن به سر کار و یا کلاسهای خود از فرصت استفاده کرده و اینستاگرام خود را چک میکنند.

به طور کلی میتوان گفت که بازه زمانی مناسب برای انتشار پستهای شما در اینستاگرام تا حد خیلی زیای به نوع مخاطبان شما بستگی دارد. به این نکته توجه کنید که بخش عمده مخاطبان شما از چه قشری هستند و در چه ساعاتی از روز وقت آزاد دارند و میتوانند اینستاگرام خود را چک کنند.

 

اینستاگرام در بازاریابی آنلاین

اینستاگرام در بازاریابی آنلاین : وقتی مشاغل و کسب و کارها در صفحات اجتماعی برای خود صفحه ایی راه اندازی می کنند و تصمیم می گیرند از طریق بازاریابی های آنلاین منافع مالی ایجاد کنند باید اصولی را رعایت کرده و در ارتباط با صفحات مجازی اطلاعاتی کسب کنند .

 در این مقاله اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  را بررسی خواهیم کرد .

اینستاگرام چیست ؟

 

 

یک اپلیکیشن است که بر روی گوشیهای هوشمند، ابتدا بر روی آیفون و آی پاد پیاده شد و اخیرا قابل دانلود بر روی گوشیهای اندرویدی هم می باشد.

یکی از سایت هایی که شبیه به اینستاگرام از لحاظ عملکرد است توییتر می باشد. در توییتر شما متن و لینک را به اشتراک می گذارید اما در اینستاگرام شما عکسی را با توضیح یا بدون توضیح به اشتراک می گذارید و همانند توییتر عده ای شما دنبال یا فالو می کنند و یا شما آنها را دنبال یا فالو می کنید و برای یکدیگر کامنت گذاشته یا لایک می کنید .امروزه از اینستاگرام در بازاریابی آنلاین به عنوان یک ابزار مهم استفاده می کنند .

افکت ها

در اینستاگرام قابلیت های تصویری خوبی قرار داده شده است که با استفاده از آنها می توانید عکس خود را قبل از ارسال بر روی شبکه اینترنت بسیار جذابتر  کنید ، این تغییرات و افکت های تصویری عالی هستند و یکی از دلایل جذابیت اینستاگرام محسوب می شوند .

 

آپلود عکس

یکی از قابلیت های خوب اینستاگرام در بازاریابی آنلاین ، ارسال عکس بر روی سایت های معروف دنیا از جمله توییتر ، فیس بوک ، فلیکر  و تامبلرو فوراسکوور است . این راه شما را آسان می کند زیرا همزمان با آپلود عکس در اینستاگرام می توانید آن را روی سایت های ذکر شده نیز ارسال کنید؛ در این ارسال ها نیاز به آپلود مجدد تصویر نیست زیرا منبع آپلود تصویر شما همان اینستاگرام خواهد بود .

 

اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  به عنوان یک ابزار موثر در کسب و کارها شناخته می شود . 

جستجو در اینستاگرام و بازاریابی آنلاین

در اینستاگرام می توانید عمل جستجو انجام دهید البته بر اساس کلمه کلیدی یا همان تگ ها، به این ترتیب می توانید عکس های مورد علاقه ی خود را پیدا کنید و عکاس آن عکس را فالو یا دنبال کنید

 

چرا اینستاگرام در بازاریابی آنلاین  اهمیت دارد ؟

 

در روش اینستاگرام در بازاریابی آنلاین ، مردم به گرفتن اطلاعات از طریق تصاویر و انتشار اطلاعات از طریق آن، تمایل دارند که البته این پدیده را اینفوگرافیک نیز می گویند. طرفداران اینفوگرافیک دوست دارند به این شکل از وقایع مهم زندگی خودشان یا کسب و کارشان تصاویری را تهیه کرده و نهایتا با اشخاصی که به آنها علاقه دارند به اشتراک بگذارند. برای داشتن یک بازاریابی موفق باید خودتان را در جای کاربران قرار بدهید.

امروزه میتوان گفت اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی محبوبیت بیشتری دارد و اگر شما از دوستان خود سوال کنید به احتمال زیاد به شما خواهند گفت که به صورت روزانه اینستاگرام خود را چک میکنند اما ممکن است هر چند روز یکبار ایمیل خود را چک نکنند. همین فراگیر بودن اینستاگرام میتواند مانند یک فرصت طلایی برای شما باشد. تعداد بالای کاربران فعال در اینستاگرام نشان دهنده محبوبیت بالای این شبکه اجتماعی است.

شاید دانستن این موضوع برای شما نیز جالب باشد که در حال حاضر چیزی در حدود ۲۰ میلیارد تصویر در اینستاگرام وجود دارد. پس اینستاگرام میتواند محلی مناسب برای آشنایی دیگران با کسب و کار شما به صورت رایگان باشد.

تاثیر محتوای خوب در اینستاگرام

محتوای خوب همیشه مشتری خود را پیدا می کند. فرقی نمیکند شما قصد بازاریابی آنلاین در اینستاگرام را داشته باشید و یا در شبکه اجتماعی دیگر؛ اگر بتوانید محتوای مفیدی را برای مخاطبان آماده کنید مطمئن باشید که دیر یا زود مخاطبان زیادی به سمت شما جذب خواهند شد.

شما میتوانید تصاویر و ویدئوهای مفیدی را در مورد کسب و کار خود تهیه کرده و آنها را در اینستاگرام منتشر کنید. قرار دادن تصاویر و پست های تکراری در مورد کسب کارتان نمیتواند به تنهایی باعث موفقیت شما در این زمینه شود. سعی کنید از محتوای متنوع و مفید در مورد کسب و کار خود برای جذب مخاطبان بیشتر استفاده کنید.

عکس و ویدئو به جای متن

 

گا+هی اوقات یک عکس و یا یک ویدئو کوتاه در مورد کسب و کار شما میتواند به اندازه چندین صفحه مطلب تاثیرگذار باشد. اینستاگرام فضایی مناسب برای انتشار عکسها و ویدئو های شما است. با کمی خلاقیت میتوانید تصاویر و ویدئو های جالبی را در مورد کسب و کار خود تهیه کرده و آنها را در اینستاگرام منتشر کنید.

افراد ناموفق در این زمینه چگونه عمل میکنند

 

 

برخی از افراد با استفاده از روشهای اشتباه باعث عدم موفقیت بازاریابی کسب و کارشان در اینستاگرام میشوند. در ادامه برخی از این روشها را توضیح می دهیم.

خریدن فالوئر

برای موفقیت در تبلیغات اینستاگرام و دیده شدن لازم است که شما تلاش کنید. برخی به اشتباه با خرید فالوئر سعی دارند خود را پرطرفدار نشان بدهند. مشکل این کار علاوه بر صرف هزینه تاثیری در افزایش لایک و کامنت پستهای آنها ندارد و در بین فالوئر های خریداری شده اکانتهای نامناسبی وجود خواهد داشت که وجه مناسبی به کسب و کار آنها نمی دهد.

بیش از اندازه تبلیغ کردن

 

 

برخی از اشخاص بیش از حد عکسهای محصولات و لوگوی شرکت خود را تبلیغ میکنند این کار باعث از بین رفتن علاقه در فالوئر ها خواهد شد.

بی توجهی به کپشن ها

 

 

برخی از افراد با بی توجهی به کپشنها شانس خود را برای افزایش تعامل با مخاطبان کاهش می دهند. استفاده از کپشنهای مناسب میتواند باعث بروز واکنشهای احساسی مخاطبان نسبت به پستهای شما شود.

]استفاده غیر اصولی از هشتک ها

 

 

درصد قابل توجهی از پستهای اینستاگرامی حاوی ۱ تا ۷ هشتک هستند. این آمار ارزش هشتک ها را در اینستاگرام نشان می دهد. مانند بسیاری از ابزارهای دیگر باید از هشتک ها به صورت مناسب استفاده شود. استفاده بیش از حد از هشتکها و یا استفاده کم از هشتک ها هردو میتوانند این ابزار قدرتمند را بی تاثیر کنند. همچنین برخی نیز از هشتک های نامربوط استفاده می کنند. کسانی که از هشتک های نا مربوط استفاده میکنند باعث پایین آوردن ارزش و اعتبار اکانت خود میشوند. استفاده درست از هشتک ها در اینستاگرام باعث از دست دادن یک فرصت طلایی برای تعامل با مخاطبان می شود.

بی اعتنایی به دیگر کاربران

 

 

برای موفقیت در بازاریابی اینستاگرام به ارتباطات دو طرفه معنا دار با دیگر کاربران احتیاج دارید. برخی با بی اعتنایی به دیگر کاربران باعث عدم موفقیت خود در این زمینه می شوند. شما باید برای بازاریابی در اینستاگرام وقت بگذارید. کاربران مرتبط را فالو کنید و برای پاسخ گویی به سوالات آن ها وقتی را در نظر بگیرید. شما میتوانید محتوای دیگر کاربران را به اشتراک بگذارید. با این کار در واقع قدردانی خود را از آنها نشان می دهید.

عدم خلاقیت

 

استوری اینستاگرام امکانات متنوعی را برای شما فراهم کرده است. برخی استفاده از استیکرها، ابزارهای نقاشی، تگها و فیلتر ها را فراموش می کنند. با کمی خلاقیت میتوان محتوای جذابتری در اینستاگرام ساخت. عدم توجه به این موضوع میتواند شانس موفقیت را کاهش دهد.

اسپم

 

 

یکی از عادات غلط کاربران اینستاگرام این است که این افراد در طول روز پست های زیادی را در پروفایل خود قرار می دهند. قرار دادن بیش از حد پست باعث خواهد شد که کاربران دیگر به پست های شما به شکل مزاحم نگاه کنند و با گذشت زمان در آن ها احساس نارضایتی به وجود می آید.

 

برای تاثیر گذاری بیشتر پست های شما باید در یک بازه زمانی خاص در اینستاگرام قرار داده شوند.

 

قوانین مهم اینستاگرام در بازاریابی آنلاین 

 

 

۱- سعی کنید در هر روز تنها یک پست بگذارید تا باعث دل زدگی مخاطبتان نشوید .  

۲- برای تعامل دوطرفه شما هم باید صفحات طرفداران خود را فالو کنید .

۳-افرادی که شما را دنبال می کنند باید تعدادشان بیشتر از افرادی باشد که شما آنها را دنبال می کنید این آمار نشان دهنده محبوبیت شما است .

۴- به نظرات کاربران خود احترام بگذارید و به نظرات آنها بی تفاوت نباشید .این یک اصل اینستاگرام در بازاریابی آنلاین است . 

۵- در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام که تعداد سلفی ها بالا است ، نوعی خود شیفتگی در انتهای ذهن شما ایجاد می شود؛ چه بسیار صفحات تجاری بوده اند که با سلفی گرفتن ها سطح کار خود را شخصی نشان داده اند .

۶- در پست گذاری خلاقیت داشته باشید و پیج خودتان را مبلغانه نشان ندهید این امر باعث می شود مخاطب زیادی درگیر تبلیغات شود .

۷- عکس های گروهی ، شرکتی همکاران و دوستانتان را لایک کنید .

۸- عکس های خود را در زمان مناسبی در طول روز به اشتراک بگذارید و برای این کار برنامه ریزی کنید .

۹- روش بهتر برای ارتباط با مخاطبان و مشتریان در اینستاگرام تولید ویدئو های کوچک است که باعث معرفی سطح کار و ارزشی که شما برای کسب و کارتان قائل هستید می شود .

۱۰- صفحه فیسبوک خود را به اینستاگرام لینک بدهید ، اینگونه مخاطبان بیشتری را خواهید داشت .

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله اینستاگرام در بازاریابی آنلاین لذت برده باشید . 

 

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

نتیجه گیری

ما در بسته آموزشی کسب و کار در تلگرام و تبلیغات در اینستاگرام به طور تخصصی شیوه درآمد زایی بالا را در این شبکه ها ; آموزش داده ایم که میتوانید در وب سایت آموزشی ماهان تیموری تهیه و استفاده کنید. همین حالا دوستانی که احساس میکنید به این مطالب احتیاج دارند رو دعوت کنید تا از آموزشهای ما استفاده کنند و کسب و کار خودشون رو رونق بدن.

6 دیدگاه برای “کاربردی ترین راه های تبلیغات در اینستاگرام

 1. گفته:

  سلام
  جالب بود. مخصوصا قسمت بهترین زمان برای قرار دادن پست در اینستاگرام.البته میتونست کامل تر باشه
  اما در کل در بحث تجارت و تبلیغات احساسات و تعامل با دیگران حرف اولو میزنه.
  ما بیشتر از اون که با منطق خرید کنیم با احساسمون خرید میکنیم(تعامل با دیگران خیلی مهمه)

 2. گفته:

  سلام . قسمت بهترین زمان، تایم اولی ۵ تا ۷ عصره دیگه؟؟ چون نوشتین برابر با پایان ساعت کار.. نوشتین صبح!

 3. گفته:

  بسیار عالی وکارآمد
  ممنون که صادقانه و بی ریا این همه مطلب ارزشمند رو به ساده ترین صورت توضیح میدین

 4. گفته:

  خیلی خوب بود…برای کسانی که نمیدونن واقعا سایت اموزشی فوق العاده ای را گذاشتید….با اینکه میدونم خیلی ها نمیفهمن متن ها رو دوباره بخونن…. میدونم چرا نوشتید برای اینکه خیلی ها دوست دارن ولی متاسفانه راهش و بلد نیستن و این نوشته ها برای انها حکم اعتیاد به سایت در ذهن نا خود اگاهشون پیدا میشه… در روانشناسی حکم اموختن یک هدف در ۴فصل متفاوت است….من در مقالتون این کسری رو دیدم … و کسری دیگه روی درصد بندی سنی متمایز با رفتارهای هرمنی در تبلیغات غوغا به پا میکنه….در انتها دمتون گرم که این اموزش ها رو میدید و هر چند میلیارد پول در بیارید حق اللهی شماست… درود/سپاس/بدرود…رضا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *