فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

10 راه موفقیت در کسب و کار در دوران کرونا

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. این روزها کرونا باعث شده که خیلی از کسب و کارها، روزهای بدی رو سپری کنن. اما باید باور کنی که
5/5

سلام ماهانی عزیز. این روزها کرونا باعث شده که خیلی از کسب و کارها، روزهای بدی رو سپری کنن. اما اگر باور داری که میشه در هر شرایطی، موفقیت در کسب و کار رو تجربه کنی. اگه نمی‌خوای تسلیم کرونا بشی، این مقاله ی آموزشی رو دنبال کن:  

همه‌ی ما میدونیم که یه بخش از هر کسب و کاری اتفاقات غیر منتظره‌ای هستش که برای مسیر بیزینس ما میفته. طبیعتا یه وقتایی دیر رسیدن مواد اولیه، یه وقتایی مشکل در تحویل بار و حتی یه وقتایی از دست دادن یه نیرو میتونه بخشی از کسب و کار ما رو دچار مشکل کنه.

اما مسئله اینجاست که ما به عنوان کسی که در حوزه‌ی کسب و کار، فعالیت می‌کنیم و برای موفقیت در کسب و کار برنامه ریزی می‌کنیم، عمدتا یه بخش از فکرمون رو اختصاص میدیم به این اتفاقات غیر منتظره و سعی می‌کنیم یه سری پیش بینی‌هایی برای جایگزین کردن مشکلات با راه حل‌ها داشته باشیم.

اما یه وقتایی همه چیز تغییر میکنه. یه وقتایی اتفاقاتی میفته که نه تنها تو ذهن من و شما، بلکه تو ذهن هیچ کس حتی یه درصدم بهش فکر نشده و این باعث میشه که یکهو چرخ کسب و کار ما بخوابه و روند صعودی موفقیت در کسب و کار، یه خرده سیر نزولی بگیره.

پیشنهاد ما به شما : تبلیغات اینترنتی

تغییر اجتناب ناپذیره!

اما چیزی که من می‌خوام بهت بگم اینه که این بار کرونا، به من و تو ثابت کرد که باید یه خرده دیدمون رو گسترده تر کنیم. باید برای موفقیت در کسب و کار بجنگیم و باور کنیم که هر اتفاقی یه راه حل داره. اما یه خرده این شرایط برامون سخت شده.

حالا به نظرم وقتشه که بعد از چند ماه خونه نشینی و شاید تعطیلی کسب و کار به این فکر بیفتیم که با یه روش جدید، موفقیت در کسب و کار رو تجربه کنیم و دوباره کسب و کار خودمونو به اوج برسونیم. حتی اگر کرونا همین فردا تموم بشه، برنامه‌ای که ما ریختیم، به ما کمک میکنه که همیشه یه ذهن آماده برای اتفاقات مختلف داشته باشیم.

راه حل چیه؟

به جرئت می‌تونم بگم که کرونا بدترین چیزی بوده که تا حالا توی جهان مدرن در این چند سال اخیر اتفاق افتاده و فکر میکنم که بدترین اتفاقی بوده که یه صاحب کسب و کار در مسیر موفقیت در کسب و کار میتونسته تجربه کنه. اما از یه طرف دیگه باور دارم که اگر ما یه راه حل درست حسابی برای مقابله با کرونا توی کسب و کارمون داشته باشیم، میتونیم خودمون رو برای سالها در برابر مشکلات کاری و موانع موفقیت در کسب و کار، واکسینه کنیم.

من توی این مقاله بهت نکاتی رو میگم که توی این مدت خیلی بهشون فکر کردم و توی کسب و کار خودمم تک تکشون رو اجرا کردم و حالا می‌خوام تجربیات شخصی خودم رو برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار توی دوران کرونا رو بهتون بگم.

موفقیت در کسب و کار در دوران کرونا

ده تکنیک طلایی برای موفقیت در کسب و کار در کرونا

این ده تکنیکی که می‌خوام بهت بگم، بیشتر شبیه ده تا رازه که همشونو تک به تک در این مدت تجربه کردم و سعی کردم که تا میشه، اونها رو به عمل نزدیک تر کنم و امروز یه نسخه‌ی کاملشو میخوام براتون بگذارم که بتونید با خیال راحت دوباره به موفقیت در کسب و کار خودتون فکر کنید.

1- فراموش کن چی شده…

اگر می‌خوای دوباره موفقیت در کسب و کار خودتو بچشی. اگر میخوای دوباره به اوج برگردی، اولین کاری که باید انجام بدی، اینه که فراموش کنی چی شده. خیلی سخته میدونم. طبیعتا خودت و اطرافیانت همگی درگیر کرونا بودن.

روحیه‌ها یه خرده بهم ریخته است. اعصابا از خونه نشینی خرد شده و همکارات هم به مشکلایی برخورد کردن که طبیعتا روحیه‌ی تو رو هم بهم ریخته. اما مهم نیست. یک چند لحظه‌ای با خودت خلوت کن و به دوران موفقیت در کسب وکار خودت فکر کن.

روزایی که با انرژی برای رفتن به سر کارت آماده میشدی، فکر کن. روزایی که با خستگی اما با کلی شوق و ذوق برمیگشتی خونه، فکر کن. به روزای پر پول فکر کن. به روزایی فکر کن که یهو یه مشتری میومد تو کسب و کارت و اونقدر خرید میکرد ازت که روزت رو میساخت.

قدرت ذهن ما

یه لحظه به همه‌ی این‌ها فکر کن و باور کن که موفقیت در کسب و کار تو، یه چیزیه که خیلی وقته ریشه کرده و قرار نیست که از بین بره. تو همون کاسب، تاجر، کارمند، مدیر قوی‌ای هستی که روزهای عالی توی کسب و کارت داشتی، پس نیاز نیست که نگران روزهای از دست رفته باشه.

خیلی از دوستان این روزها ویدیو‌های متفاوت پر کردن و هر کدوم به هم روحیه میدادن. خیلی از دوستان خودم، سعی میکردن که از طریق شبکه‌ی مجازی با هم ارتباط بزنن و روحیه به هم بدن. و این‌ها همه یه نشونه بیشتر نداره. اونم اینه که تو تنها نیستی و مطمئن باش که ماهان تیموری به فکر توئه.

این مشکل فقط تو رو درگیر نکرده و هممون درگیر بودیم و حالا هممون یه بار دیگه می‌خوایم، از نو شروع کنیم و موفقیت در کسب و کار رو به خودمون برگردونیم. کسی موفق میشه که باور داشته باشه، ایمان داشته باشه که میشه در روزهای سخت، یه فولاد آبدیده شد.

2- ارتباطات رو قطع نکن

دومین تکنیکی که برای موفقیت در کسب و کار می‌خوام بهت بگم اینه که ارتباطات رو با مشتری‌ها قطع نکن. اگر آموزش‌های قبلی تیم ماهان تیموری رو دنبال کرده باشی، بارها اینو بهت گفتیم که برای مشتری‌ها راه ارتباطی بگذار و حداقل یه آیدی، شماره، ایمیل و یا یه آدرس ازشون بگیر و برای خودت یه باشگاه مشتریان شخصی درست کن.

این اتفاق برای امروزت خوبه. وقتی تو یه لیست کامل از مشتری هات داشته باشی و بتونی باهاشون راه ارتباطی بزنی، میتونی موفقیت در کسب و کار خودت رو از زمینه‌ی برند سازی در کرونا، شروع کنی. یکی از راه‌های برند سازی، اینه که شما همیشه کنار مشتریت باشی.

خب چی بهتر از این روزها. تو میتونی با یه پنل پیامکی ارزون قیمت، برای همه‌ی مشتریات از سمت کسب و کارت یه پیام بفرستی و بهشون روحیه بدی و بگی که توی ایام کرونا، کنارشون هستی و پیشنهاد‌های ویژه‌ای براشون داری.

یا اگر ایدی اینستاگرام ازشون داری، کافیه که یه وویس براشون ضبط کنی و بهشون بگی که در این ایام کنارشونی. یا حتی یه کد تخفیف بفرستی و بگی که اگر تو این مدت چیزی نیاز داشتن، میتونن از شما خرید کنن. این باعث میشه که مخاطب به لحاظ روانی شما رو کنار خودش ببینه و این دقیقا یعنی موفقیت در کسب و کار.

ویترین مجازی | موفقیت در کسب و کار

3- ویترین مجازی درست کن.

یکی از نعمت‌هایی که شاید تو این سالهای اخیر نصیب کسب و کارها شده اینه که همشون تونستن از طریق شبکه‌های مجازی، با مردم ارتباط برقرار کنن. اما خب حالا تو این شرایط به نظرتون باید چکار کرد؟ قبلا این شکلی بود که پیج ما یه بروشور از کار ما محسوب می‌شد.

اما خب امروز تکلیف چی میشه؟ چی کار باید انجام بدیم که بتونیم با این روش موفقیت در کسب و کار رو به خودمون برگردونیم؟ نیاز نیس که کار خاصی انجام بدیم، فقط باید رویکرد پیجمون رو از یه پیج اطلاع رسانی، به یک فروشگاه آنلاین تغییر بدیم.

فرقی هم نمیکنه که پیچ اینستاگرام باشه یا پیچ تلگرام یا پیچ وبسایت. ما باید این ذهنیت رو در ذهن مشتری ایجاد کنیم که میتونه درست مثل وقتی که حضوری از ما خرید میکنه یا وقتی که همه چیز عادی بود و میتونست زنگ بزنه و کسی جوابشو میداد و راهنماییش میکرد، خرید کنه و هیچ چیز براش تغییر نکرده.

شکست نخور!

بعضی از مجموعه‌ها به کل این روزها، خودشونو رها کردن و قافیه رو باختن. چرا؟ به این دلیل که راه‌های ارتباطیشون بسته است. پیجشون زیاد فعال نیست. ارتباط با مخاطبشون صفره و خب این یعنی عدم موفقیت در کسب وکار.

اما برای اینکه ما یه خرده موفق تر در این حوزه عمل کنیم، باید از تکنیک ویترین استفاده کنیم. کارشناسان شبکه‌های مجازی به این نتیجه رسیدن که تو این ایام که مردم همه تو خونه هستن، وقت زیادی توی نت صرف میکنن و این نت گردی، براشون درست مثل یه خیابون گردی میمونه.

یعنی میان تو پیج‌های مختلف، پستای مختلف رو زیر و رو میکنن و هی از این پیج به اون پیج میرن. درست مثل زمانی که از این مغازه به اون مغازه میرفتن، حالا اومدن تو نت دارن اینکارو میکنن. خب حالا ما باید چکار کنیم؟ همونجوری که برای موفقیت در کسب و کار خودمون ویترین فروشگاه هامون رو زیبا میکردیم، حالا باید ویترین سایت و صفحات مجازی خودمون رو زیبا کنیم.

یعنی کاری کنیم که وقتی افراد مختلف به وبسایت یا اینستاگرام ما میان، احساس کنن که دارن از فروشگاه ما یا از مجموعه و خدمات ما دیدن می‌کنند. اینکار کمک میکنه که حس بهتری پیدا کنن و درگیر مجموعه و یا فروشگاه ما بشن. یادتون باشه که درگیر کردن مشتری با محصولات و خدمات یک راز مهم موفقیت در کسب و کار محسوب میشه.

4- به فکر کمیت فروش باشید نه سود

تکنیک بعدی‌ای که میخوام براتون بگم اینه که وقتی که همه تو بحران کسب و کار هستن، بهترین راه اینه که ما از سودمون یه خرده چشم پوشی کنیم و به کمیت فروش فکر کنیم. چرا؟ به این دلیل که هممون میدونیم که یکی از المان‌های موفقیت در کسب و کار اینه که خروجی مجموعه و فروشگاه ما زیاد باشه.  

وقتی که یک کاسب، یک تاجر، یک مدیر و یا حتی یه کارمند، ببینه که خروجی مجموعه، سفارش‌ها، پروژه‌ها کمن، روحیشو از دست میده. پس برای اینکه ما بیایم یه مقدار روحیه‌ی خودمون رو به دست بیاریم، باید از یه تکنیک جدید استفاده کنیم و موفقیت در کسب و کار خودمون رو به شکل دیگه‌ای بنا کنیم.

تکنیکی که من به شما میگم اینه که اولا بشینید یه لیست محصولات و خدمات از خودتون داشته باشید. یه لیست کامل که به شما بگه از هر محصول چقدر توی انبار خودتون موجود دارید؟ یا به شما بگه که چقدر تولید دارید و چقدر بازدهی تولید شما روی هر محصول بوده. اگر کار خدماتی میکنین، باید ببینین که کدوم یک از خدمات شما، بیشتر طرفدار داره و کدوم یک کمتر.

دست به عمل بزنید!

وقتی این لیست رو تهیه کردید، حالا وقتشه که یه تصمیم درست و اساسی بگیرید برای ارائه‌ی هر کدوم. بگذارید یه مثال بزنم که به نظرم نمونه‌ی بارز موفقیت در کسب و کار با این روش بوده. خیلی از فروشگاه‌های اینترنتی خارجی، این روزها سعی کردن پیشنهاد‌های ویژه بدن.

سعی کردن به کل قیمت‌ها رو کاهش بدن، یا هزینه‌های ارسال رو بردارن. سعی کردن به افرادی که درگیر کرونا هستن، خدمات با قیمت پایین تری بدن و کمیت فروش خودشون رو ببرن بالا. مثلا در یکی از فروشگاه‌هایی که من دیدم که فروشگاه لباس هم بود، این امکان رو گذاشته بود که هر فرد اگر سه تا لباس رو انتخاب کنه و خرید کنه، یک پک ماسک رایگان هم بهش داده میشه.

یا جایی رو دیدم که خدمات تبلیغات اینترنتی میداد و برای موفقیت در کسب و کار خودش، به همه‌ی مشاغلی که درگیر کرونا شده بودن، خدمات قسطی ارائه میداد. این کارها باعث میشه که محبوبیت شما زیادتر بشه و از طرفی هم خیلی به روحیه‌ی جامعه کمک میکنه و این دقیقا یعنی موفقیت در کسب و کار.

مشاوره اینترنتی و موفقیت در کسب و کار

5- مشاوره اینترنتی بدهید

یه لحظه تصور کنید که کرونایی وجود نداره و شما یک روز عادی رو توی محل کارتون طی می‌کنید. خب سیستم فروش شما به چه شکله؟ اصولا این شکلیه که مشتری وارد فروشگاه شما میشه و یا یه مراجع به محل کار شما میاد و با شما وارد گفتگو میشه. درست؟

بعد اگر یه مقدار دقیق تر نگاه کنید، می‌بینید که مشتری زمانی از شما خرید میکنه که با شما وارد گفتگو بشه و از شما اطلاعات کافی در مورد محصولاتتون کسب کنه و بعد اقدام کنه به خرید محصول و یا اینکه از خدمات شما استفاده کنه.

خب حالا شما در زمان کرونا قرار دارید و باید موفقیت در کسب و کار خودتون داشته باشید. به نظر شما مشتری‌ای که سالها عادت کرده به اون شیوه خریداری کنه، ذهنیتش تو این مدت کوتاه تغییر میکنه؟ صد در صد نه.

پس این شما هستید که برای موفقیت در کسب و کار خودتون باید فضای کاری خودتون رو مشابه سازی کنید و مشتری احساس کنه که درست مثل همون روزها داره با شما حرف میزنه و ارتباط میگیره و میتونه از شما خریداری کنه.

مشاوره اینترنتی

بهترین راه برای این مسئله، اینه که شما توی وبسایت یا توی صفحه‌ی اینستاگرامتون تا میتونید مشاوره اینترنتی بگذارید و این امکان رو به مشتری بدید که بیاد و از شما سوال بپرسه. با شما حرف بزنه. از شما کمک بخواد تا که محصول خودشو انتخاب کنه.

برای این کار دو تا اصل رو باید رعایت کنید تا بتونید با این تکنیک موفقیت در کسب و کار خودتون رو به فضای کاری خودتون برگردونید. اول از همه باید همیشه آنلاین باشید. البته منظورمون اینه که تا میتونید راه‌های ارتباطی رو همیشه باز نگه دارید و سعی کنید که بدون تاخیر به مشتری‌ها پاسخ بدید.

برای این کار میتونید نوتیفیکشن گوشی خودتون رو برای پیجتون یا برای وبسایتتون تغییر بدید و همیشه اینترنت رو روشن بگذارید که هر موقع مشتری بهتون پیام دادید، سریعا اقدام کنید و بهش پاسخ بدید. اما نکته‌ی دوم اینه که:

صبور باشید

” تا میتونید صبر داشته باشید. “. مشتری شما نمیدونه که شما به چند نفر در روز پاسخ میدید و فکر میکنه که شما اولین نفر هستید. پس شما هم باید درست مثل اولین نفری که در روز بهش پاسخ دادید، با هر مشتری برخورد کنید و انرژی بگذارید.

برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر، سعی کنید یه سری از سوالات متداول رو در ذهن خودتون حدس بزنید و براشون جواب بنویسید و این جواب‌ها رو تایپ کنید. این جواب‌ها به شما کمک میکنه که سرعت کاری خودتون رو بالا ببرید.

6- روی سئو خودتان کار کنید.

همه‌ی ما میدونیم که سئو، نقش مهمی توی موفقیت در کسب و کار اینترنتی داره و هر مجموعه‌ای روی سئو خودش کار کنه، میتونه برای همیشه، خودش رو در صدر نگه داره و مشتری بیشتری جلب کنه. اما نکته اینجاست که ما چرا باید تو این زمان کرونا این کار رو کنیم؟

جواب ساده است و باید به دو بخش تقسیم بشه. اول از همه باید بگم که توی زمان کرونا، شما وقت بیشتری دارید و میتونید وقت بیشتری صرف سئو سایت خودتون کنید. و هر میزان که وقت بیشتری صرف سئو کنید، میتونید درآمد بیشتری داشته باشید. چرا؟ به این دلیل که گول سریعا متوجه میشه که شما دارید روی سایت خودتون کار می‌کنید.

و این تو زمان هم گوگل و موتورهای جستجوی دیگه، بیش از هر چیزی دنبال رضایت مشتری هستند و اگر شما روی سایت خودتون کار کنید و سئو رو جدی بگیرید، میتونید توی مدت زمان کوتاهی نتیجه‌ی بسیار عالی‌ای بگیرید.

گوگل، راه نجات کسب و کار ها

اما دومین دلیلی که باید خیلی بهش توجه کنید اینه که بر اساس آماری که مجله کار آفرینی، قبل از شیوع کرونا، اعلام کرده بود. بیش از 70 درصد از تجربه‌های اینترنتی مردم، در سالهای اخیر، با سرچ در موتورهای جستجو آغاز میشه.

خب حالا یه حساب سرانگشتی کنید و ببینید که چند درصد به مخاطب‌های اینترنت در طول این روزها اضافه میشه و چند درصد به رشد سرچ‌ها ختم میشه. این نشون میده که شما باید در همین دوران روی سئو سایت خودتون کار کنید.

چون هر میزان که ورودی بیشتری داشته باشید، میتونید فروش بیشتری رو هم کسب کنید. همچنین سئو، میتونه خیلی روی برند سازی به شما کمک کنه. شما با یک سئو خوب میتونید همگار گوگل بشید و این خودش یه موفقیت در کسب و کار محسوب میشه که ردخور نداره.

7- از بازاریابی اینترنتی غافل نشید

طبیعیه که وقتی کرونا همه جا رو تعطیل کرده، و هیچ کس بیرون نیست و اکثر مردم ترجیح میدن که توی خونه بمونن، بازاریابی محلی و حضوری به کل تعطیل میشه و شما توی این قسمت یه خرده آسیب می‌بینید. خب به نظرتون باید چه کار کرد؟

اینجا جاییه که ما برای موفقیت در کسب و کار خودمون باید از سایت‌های بزرگ، از مجموعه‌هایی که سالهاست استراتژی‌های قوی‌ای چیدن، کمک بگیریم و بریم سراغ بازاریابی اینترنتی. البته بازاریابی اینترنتی راه‌های مختلفی داره و هر کدوم از این روش‌ها، میتونه به نوعی کار شما رو قوی تر جلوه بده.

اما چیزی که شما باید بهش توجه کنید اینه که توی این دوران برای موفقیت در کسب و کار، باید پیش از هر چیزی اصول بازاریابی اینترنتی رو بدونید و بعد شروع کنید به راه انداختین یک کمپین تبلیغاتی و با این روش مشتری بیشتری برای خودتون جذب کنید.

ما در قبل مقاله ای با عنوان “تبلیغات اینترنتی در سال جدید” براتون آماده کردیم که بهتون پیشنهاد می کنیم که بخونید.

بی گدار به آب نزن!

نکته ای که نباید فراموش کنید اینه که برای کمپین‌های تبلیغاتی خودتون و برای بازاریابی اینترنتی نباید بی گدار به آب بزنید. چرا؟ به این دلیل که خب ما الان توی وضعیتی هستیم که صد هزار تومن هم برامون مهمه. ما نباید زیاد خرج کنیم در این مورد و باید با یه بودجه بندی درست و با یه هدف درست وارد عمل بشیم و سعی کنیم که بازاریابی اینترنتی رو به عالی ترین شکل ممکن انجام بدیم.

خب به نظر شما کدوم بستر برای بازاریابی اینترنتی قوی تره و کجا میشه نتیجه‌ی بهتر رو با صرف هزینه‌ی کمتر گرفت؟ به نظر من بهترین جایی که الان میتونه بازاریابی اینترنتی ما رو پوشش بده، اینستاگرام و تبلیغات کلیکی هستش.

تک بعدی بودن ممنوع!!

ما میتونیم با استفاده از این دو بستر، کاری کنیم که موفقیت در کسب  و کار رو توی مشت خودمون بگیریم. برای شروع بهترین کار اینه که یه طراحی خوب داشته باشیم. نیازی نیست که هزینه‌های سنگین کنید. کافیه یه سر برید توی سایت‌های واگذاری پروژه و با قیمت مناسب، تبلیغ‌های عالی طراحی کنید.

یه نکته‌ی دیگه هم ازش غافل نشید. اونم اینه که برای رسیدن به موفقیت توی بازاریابی اینترنتی، نباید فرصت‌ها رو از دست بدید. یعنی نباید تک بعدی باشید. اگر موفقیت در کسب و کارمی خواید، تو این بازه که مردم بیشتر وقتشون رو توی نت صرف می‌کنن، تلاش کنید همه‌ی جنبه‌های بازاریابی اینترنتی رو در نظر بگیرید. از تبلیغات کلیکی گرفته تا اینستاگرام تا تلگرام و.. . این تنها راه موفقیت در کسب و کار به شیوه‌ی بازاریابی اینترنتی هست.

8- تخفیف‌های درست و عالی بگذارید

توی بحث کمیت فروش به این نکته اشاره کردیم که داشتن یک خروجی مناسب توی زمان کرونا، خیلی مهم تر از اینه که ما سود بیشتری بدست بیاریم. اینکه فروش ما در جریان باشه کمک میکنه که ما موفقیت در کسب و کار خودمون رو از دست ندیم.

پس با این اوصاف، ما باید تو این دوره، تا میتونیم خودمون رو به درخواست‌های مخاطب نزدیک تر کنیم. یکی از کارهایی که ما رو به فروش بیشتر میرسونه و مشتری رو راضی نگه میداره، گذاشتن جشنواره‌های مختلف فروش و تخفیف‌های ویژه است.

بهتره بر اساس لیستی که تو بحث کمیت فروش برای خودمون درست کردیم، ببینیم که کدوم یکی از محصولاتمون برد بیشتری دارن و اونها رو با تخفیف کمتر اما پیشنهاد ویژه تر و اون محصولاتی که فروش کمتری دارن، با تخفیف بیشتر اما شرایط محدود تر، به فروش بگذاریم.

به عنوان مثال برای محصولات پر فروش یه تخفیف ده درصدی بگذاریم و در عوض ارسال رایگان رو به محصول اضافه کنیم.  و برای محصولات کم فروش تر، تخفیف سی درصدی بگذاریم اما بیایم زمان تخفیف رو محدود تر کنیم.

این کار دو حسن داره. یک اینکه ما فروشمون رو بالاتر می‌بریم. دو اینکه مخاطب به برند ما، به کسب و کار ما خوش بین میشه و این یعنی موفقیت در کسب و کار در زمان بحرانی. ما باید هر کاری کنیم که مخاطبای ما تو این دوره سخت، ما رو ازهمیشه به خودشون نزدیک تر بدونند.

9- پروتکل‌های بهداشتی رو رعایت کنید

مسئله‌ی پروتکل‌های بهداشتی البته بیشتر برای کسایی کاربرد داره که کار فروش محصول انجام میدن. اما در یک نگاه کلی باید بگیم که تمام کسب و کارهای فروشگاهی و تمام کسب و کارهای خدماتی، باید به طور کامل، تو این بازه، این اطمینان رو به مخاطبانشون بدن که پروتکل‌های بهداشتی رو کاملا رعایت می‌کنند.

طبیعتا این روزها یکی از نگرانی‌هایی که افراد دارن اینه که وقتی چیزی رو خرید میکنن، حتما بهداشتی باشه. شاید خیلی  از محصولات رو بشه شست و ضد عفونی کرد. ولی خب خیلی از چیزها مثل لباس، کتاب، گوشی تلفن همراه و.. رو نمیشه با الکل ضدعفونی کرد.

پس شما باید به فکر یک راه حل باشید که چطور میشه پروتکل بهداشتی رو برای مخاطب توضیح داد و قانعش کرد که محصولی که میخره، تمام پروتکل‌های بهداشتی رو رعایت کرده. یک اتفاق خوبی که من  در این مدت دیدم این بود که اکثر برند‌ها همراه با محصولشون یک پد الکلی هم میگذاشتن که قیمتی نداره ولی میتونه روی ذهن مخاطب تاثیر بسزایی بزاره.

 

پیشنهاد ما به شما : تبلیغ اینترنتی

10- آموزش ببینید

موفقیت در کسب و کار، فقط وابسته به این نیست که ما روی فروشمون کار کنیم یا بخوایم فقط برند خودمون رو بالاتر ببریم. یه جاهایی ما باید یه مقدار دیدمون رو باز تر کنیم و گسترده تر به قضایا نگاه کنیم. چطوری؟

یه اشتباهی که تو بازار کسب و کار ایران وجود داره اینه که صاحبان مشاغل، وقت برای آموزش و یادگیری نمیگذارن. بر اساس یه سری از چیزهایی که با تجربه به دست آوردن و یا چند تا مقاله خوندن پیش میرن و این روند موفقیت در کسب و کار رو کند میکنه.

به نظرم یکی از خوبی‌های کرونا میتونه این باشه که شما در این زمان، خیلی آموزش ببینید. از مسائل هوش مالی گرفته تا بحث بازاریابی، حتی بحث مدیریت و اقتصاد، میتونه به شما کمک کنه که با دید بازتری مسائل رو بررسی کنید و توی بحران‌هایی که براتون پیش میاد، قوی تر عمل کنید.

یک تکنیک عالی

یه پیشنهاد بسیار جالبی رو در یکی از سایت‌های خارجی دیدم که خیلی به نظرم جالب اومد. نوشته بود که حالا که کرونا اومده و حالا که وقت بیشتری داری، بیا یه کاری کن. بیا تولید محتوا یاد بگیر. بیا فوتوشاپ یاد بگیر. سعی کن اطلاعاتت رو مناسب با شغلت بالا ببری.

چرا این پیشنهاد رو داده بود؟ وقتی که ما خودمون بتونیم تولید محتوای سایتمون رو در دست بگیریم، اولا خیلی از هزینه‌ها رو کم کردیم، دوما خیلی میتونیم قوی تر عمل کنیم، چرا که تنها کسی که میدونه تو کسب و کارش چه خبره خود ما هستیم.

پس ما میتونیم با یه مقدار وقت گذاشتن، هم دانش خودمون رو بالا ببریم هم اینکه به شدت رشد فروش داشته باشیم و چندین قدم به موفقیت در کسب و کار نزدیک تر بشیم. یادمون باشه که برای رشد در کسب و کار و کسب موفقیت در کسب و کار، ما فقط به یک تصمیم نیاز داریم.

برای حرف آخر…

باید بگم خدمتتون که کرونا و یا هر اتفاق احتمالی دیگه، هیچوقت نمیتونه ما رو از رسیدن به رویاهامون دور کنه. چون ما ماهانی‌ها، تصمیم گرفتیم که مسیر زندگی خودمون رو تغییر بدیم و به گونه‌ای زندگی کنیم که لایق اون هستیم.

سوالات متداول :

چگونه برای موفقیت در کسب و کار در دوران کرونا ،ارتباطات خود را حفظ کنیم؟

تکنیکی که برای موفقیت در کسب و کار می‌خوام بهت بگم اینه که ارتباطات رو با مشتری‌ها قطع نکن،این اتفاق برای امروزت خوبه. وقتی تو یه لیست کامل از مشتری هات داشته باشی و بتونی باهاشون راه ارتباطی بزنی، میتونی موفقیت در کسب و کار خودت رو از زمینه‌ی برند سازی در کرونا، شروع کنی. یکی از راه‌های برند سازی، اینه که شما همیشه کنار مشتریت باشی.

چگونه در ایام کرونا ،ویترین مجازی از کسب و کارمون درست کنیم؟

یکی از نعمت‌هایی که شاید تو این سالهای اخیر نصیب کسب و کارها شده اینه که همشون تونستن از طریق شبکه‌های مجازی، با مردم ارتباط برقرار کنن. فرقی هم نمیکنه که پیچ اینستاگرام باشه یا پیچ تلگرام یا پیچ وبسایت. ما باید این ذهنیت رو در ذهن مشتری ایجاد کنیم که میتونه درست مثل وقتی که حضوری از ما خرید میکنه یا وقتی که همه چیز عادی بود و میتونست زنگ بزنه و کسی جوابشو میداد و راهنماییش میکرد، خرید کنه و هیچ چیز براش تغییر نکرده.

چه طور به فکر کمیت فروش باشیم نه سود؟

وقتی که همه تو بحران کسب و کار هستن، بهترین راه اینه که ما از سودمون یه خرده چشم پوشی کنیم و به کمیت فروش فکر کنیم. چرا؟ به این دلیل که هممون میدونیم که یکی از المان‌های موفقیت در کسب و کار اینه که خروجی مجموعه و فروشگاه ما زیاد باشه.

وقتی که یک کاسب، یک تاجر، یک مدیر و یا حتی یه کارمند، ببینه که خروجی مجموعه، سفارش‌ها، پروژه‌ها کمن، روحیشو از دست میده. پس برای اینکه ما بیایم یه مقدار روحیه‌ی خودمون رو به دست بیاریم، باید از یه تکنیک جدید استفاده کنیم و موفقیت در کسب و کار خودمون رو به شکل دیگه‌ای بنا کنیم.

آیا حضور در فضای اینترنت برای ما واجب است؟

طبیعیه که وقتی کرونا همه جا رو تعطیل کرده، و هیچ کس بیرون نیست و اکثر مردم ترجیح میدن که توی خونه بمونن، بازاریابی محلی و حضوری به کل تعطیل میشه و شما توی این قسمت یه خرده آسیب می‌بینید. خب به نظرتون باید چه کار کرد؟

اینجا جاییه که ما برای موفقیت در کسب و کار خودمون باید از سایت‌های بزرگ، از مجموعه‌هایی که سالهاست استراتژی‌های قوی‌ای چیدن، کمک بگیریم و بریم سراغ بازاریابی اینترنتی. البته بازاریابی اینترنتی راه‌های مختلفی داره و هر کدوم از این روش‌ها، میتونه به نوعی کار شما رو قوی تر جلوه بده

چطور با آموزش دیدن در فضای کار خود موفق باشیم؟

موفقیت در کسب و کار، فقط وابسته به این نیست که ما روی فروشمون کار کنیم یا بخوایم فقط برند خودمون رو بالاتر ببریم. یه جاهایی ما باید یه مقدار دیدمون رو باز تر کنیم و گسترده تر به قضایا نگاه کنیم. چطوری؟

یه اشتباهی که تو بازار کسب و کار ایران وجود داره اینه که صاحبان مشاغل، وقت برای آموزش و یادگیری نمیگذارن. بر اساس یه سری از چیزهایی که با تجربه به دست آوردن و یا چند تا مقاله خوندن پیش میرن و این روند موفقیت در کسب و کار رو کند میکنه.

به نظرم یکی از خوبی‌های کرونا میتونه این باشه که شما در این زمان، خیلی آموزش ببینید. از مسائل هوش مالی گرفته تا بحث بازاریابی، حتی بحث مدیریت و اقتصاد، میتونه به شما کمک کنه که با دید بازتری مسائل رو بررسی کنید و توی بحران‌هایی که براتون پیش میاد، قوی تر عمل کنید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

8 پاسخ

  1. سلام، درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   رسالت استاد ماهان تیموری و تیم آموزشی ماهان تیموری هر چه ثروتمند تر شدن شما مردم عزیز هست
   سلامت ، شاد و ثروتمند باشید !

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد