فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

ده نکته بازاریابی اینترنتی

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. دوست داری فروشتو چند برابر کنی؟ این آموزش رو دنبال کن. من تو این آموزش بهت ده نکته بازاریابی اینترنتی رو
5/5

سلام ماهانی عزیز. دوست داری فروشتو چند برابر کنی؟ دوست داری با کمترین هزینه برندتو چند پله، رشد بدی؟ این آموزش رو دنبال کن. من تو این آموزش بهت ده نکته بازاریابی اینترنتی رو میگم که میتونه کسب و کارتو متحول کنه.

خیلی‌ها هنوز بر این باورند که بازاریابی یک کار جانبی در کسب و کارشونه و به این نکته توجه نمی‌کنن که بازاریابی میتونه سریعترین مسیر برای طی کردن مراحل فروش و برند سازی باشه و این نکته رو فراموش کردن که بازاریابی کلید ارتباط مستقیم با مشتری محسوب میشه .

 

پیشنهاد ما به شما : انواع مدیریت ها

 

و زمانی برند ما یا کسب و کار ما، با یک رشد مواجه میشه که ما بتونیم مشتری خودمون رو از قرار گرفتن در برابر هزار محصول و خدمات، به سمت محصول و خدمات خودمون بکشیم. یه مثالی توی حوزه‌ی بازاریابی هست، که میگه:

” اگر ما فرض کنیم که شما فروشنده‌ی کالاهای دیجیتال هستید . بازاریابی درست مثل این میمونه که شما تو همه‌ی فروشگاه‌های بزرگ، یه نیرو بگذارید، تا هر مشتری‌ای که وارد بخش کالاهای دیجیتال میشه رو اولا قانع به خرید محصول دیجیتال کنه و بعد بهش ثابت کنه که محصول شما از همه بهتره و مشتری تصمیم بگیره که  از شما خرید کنه. ” .

حالا چه اتفاقی توی این مثال میفته؟ وقتی که شما بازاریابی انجام میدید . عملا یه کسی که مخاطب کالاهای دیجیتال هست رو تبدیل می‌کنید به یک مشتری و میتونید این فرصت رو بوجود بیارید که فروش خودتون رو بالا ببرید.

اما نکته اینجاست که ما نمیتونیم برای هر فروشگاه، برای هر نمایشگاه و برای هر محصول، یک نفر رو استخدام کنیم تا مردم رو قانع کنه و باید از یه ابزار گسترده تر استفاده کنیم. اینجاست که ما به شما بازاریابی اینترنتی رو پیشنهاد می‌کنیم.

اینترنت، یک فروشگاه با مخاطب 5 میلیاردی روی کره زمینه. اگر شما درست از این فرصت استفاده کنید، میتونید با کمترین هزینه، مقیاس عظیمی از آدم‌ها رو به سمت کسب و کار خودتون بیارید. اما بازاریابی اینترنتی یک سری از نکات داره که باید ازش اطلاعات داشته باشید. این نکات رو به طور کامل تو این مقاله بهتون گفتم.

ده نکته بازاریابی اینترنتی چک لیست کاربردی

ده نکته بازاریابی اینترنتی چک لیست کاربردی

برای رسیدن به یک تارگت فروش عالی در بازاریابی اینترنتی، شما میتونید از ده نکته‌ی طلایی در زمینه‌ی بازاریابی اینترنتی استفاده کنید که کار شما رو برای رسیدن به هدف هاتون راحت میکنه و تا سه برابر میتونه هزینه‌های بازاریابی شما رو کم تر کنه.

 

پیشنهاد ما به شما : انواع مدیر

 

 

مخاطب هدف خودتان را تعیین کنید

1.مخاطب هدف خودتان را تعیین کنید.

این رو همه‌ی ما قبول داریم که اینترنت یک فضای بسیار گسترده با سلیقه‌های متفاوته . پس باید به این نکته توجه کنیم که اگر قراره بازاریابی اینترنتی داشته باشیم، باید بگردیم تو این فضا، کسانی رو که خواستار محصول و یا خدمات ما هستن و یا به این فکر هستند که از محصولات ما استفاده کنند رو جذب کنیم.

اگر بخوام یه مثال ساده بزنم، باید بگم که وقتی که ما قصد داریم پوشاک رو در سیستم بازاریابی اینترنتی به فروش برسونیم و برای برند خودمون مشتری جذب کنیم، باید به این نکته توجه کنیم که کجا و تحت چه شرایطی ما میتونیم کسایی که دنبال پوشاک هستن رو به خودمون جذب کنیم.

در واقع، وقتی کار ما پوشاکه، ما کاری به این نداریم که چه کسایی دنبال گوشی تلفن همراه هستند. مخاطب هدف ما کسیه که پوشاک میخواد. خب، وقتی این نکته رو تعیین کردیم و فهمیدیم که ما قراره چه محصولی رو بازاریابی اینترنتی کنیم، حالا باید به دنبال این باشیم که مخاطبانمون رو به طور دقیق شناسایی کنیم.

اگر بازاریابی اینترنتی رو یه قیف تصور کنیم، ما باید از کل به جز تو این سیستم فعالیت کنیم و مدام دامنه‌ی مخاطبمونمون رو به نوک قیف نزدیک تر کنیم و محدودتر کنیم تا مستقیما به تارگت خودمون برسیم. مثلا اگر ما پوشاک زنانه میفروشیم. پس باید مردها رو بگذاریم کنار . و در قدم بعدی باید به دنبال این باشیم که ما پوشاکمون برای چه گروه سنی‌ای هستش . اگر ما برای خانم‌های جوان بازاریابی اینترنتی می‌کنیم، پس باید تمام سیستم بازاریابی اینترنتی خودمون رو بر اساس سلیقه‌ی خانم‌های جوان طراحی کنیم.

بستر مناسب انتخاب کنید

2.بستر مناسب انتخاب کنید

دومین نکته‌ای که توی بازاریابی اینترنتی ما رو از بقیه جلو میندازه، اینه که ما یه بستر مناسب برای بازاریابی اینترنتی انتخاب کنیم. بستر مناسب چیه؟ ببینید، اینترنت با در یک نگاه کلی، فضای مجازی، امروزه دیگه از انحصاری بودن خارج شده . دیگه فقط سایت‌ها نیستند که ما می‌تونیم توشون تبلیغات داشته باشیم.

بلکه امروزه از اینستاگرام، تلگرام، توییتر، وبسایت‌ها، مجله‌های خبری، مجله‌های اینترنتی سرگرمی، شبکه‌های اینترنتی، تبلیغات کلیکی، سئو و ..، همه بسترهای بازاریابی اینترنتی هستند. و ما این وظیفه رو داریم که برای بازاریابی در فضای مجازی، مناسب ترین بستر رو برای کارمون انتخاب کنیم.

یه مثال ساده بخوام براتون بزنم، باید بگم که ما اگر یه قصد داریم که یه رستوران رو تبلیغ کنیم و میخوایم به وسیله‌ی بازاریابی اینترنتی این کارو انجام بدیم، طبیعتا تبلیغات کلیکی برای ما گزینه‌ی مناسبی نیست و ما باید بستری رو انتخاب کنیم که به وسیله‌ی اون مخاطب ما با غذاهای ما آشنا بشه . فضای رستوران ما رو ببینه و این یعنی بهترین راه تبلیغ و بازاریابی اینترنتی برای ما، اینستاگرام میتونه باشه.

البته این تنها یک مثال ساده است . هزار مثال میشه زد که با استفاده از اون ما میتونیم بهترین بستر برای بازاریابی اینترنتی خودمون رو مناسب انتخاب کنیم. انتخاب بستر مناسب، به ما یه کمک بزرگ میکنه و اون چیزی نیست جز کاهش هزینه و افزایش مخاطب.

هدف بازاریابی خودتان را مشخص کنید

3.هدف بازاریابی خودتان را مشخص کنید.

ما توی بحث هدف گذاری در بازاریابی اینترنتی، دو تا مبحث داریم: 1) هدف از بازاریابی و 2) نشان دادن هدف به مشتری. منظور از هدف گذاری در بازاریابی اینترنتی اینه که ما برنامه‌ی خودمون رو برای بازاریابی بدونیم.

خیلی وقتا ما قصدمون فروش نیست و ما میخوایم صرفا برند سازی کنیم. خیلی وقتا ما در ابتدای راه هستیم و فقط نیاز به معرفی خودمون داریم و بعد باید بریم سراغ برند سازی. و یه زمانی هم میشه که ما همه‌ی کارهای مقدماتی رو انجام دادیم و میخوایم به طور مستقیم بریم سراغ فروش.

پس ما باید برای بازاریابی اینترنتی اول برای خودمون هدف تعیین کنیم و ببینیم که ما چه هدفی از بازاریابی اینترنتی داریم. اگر ما این هدف رو مشخص کنیم، اونوقت هم در طراحی بازاریابی اینترنتی و هم در نتیجه‌ای که میخوایم از این کار بگیریم، منطقی تر و روشن تر عمل می‌کنیم.

اما مسئله‌ی دوم اونجاست که ما باید این هدفمون رو به مخاطب هم منتقل کنیم. یعنی چی؟ یعنی مخاطب وقتی با تبلیغ ما روبرو میشه، درست باید متوجه منظور ما بشه . اگر ما میخوایم محصولمون رو تبلیغ کنیم به قصد فروش، باید بهش بگیم که ما شرایط ویژه‌ای برای فروش گذاشتیم و اگر قراره که صرفا خودمون رو برند کنیم، باید دعوتش کنیم که بیاد و از وبسایت یا کانال و پیج ما دیدن کنه.

بودجه بندی کنید

4.بودجه بندی کنید.

ده نکته بازاریابی اینترنتی : این مورد هم درست مثل همه‌ی بخش‌های کار ما، باید با یک بودجه بندی درست انجام بشه. من در اکثر همایش‌ها وقتی با تولید کننده‌ها و یا صاحبان مشاغل، صحبت می‌کنیم و بحث بازاریابی اینترنتی پیش میاد، تنها مشکلی که تو کارشون می‌بینم اینه که بودجه بندی درست نداشتند.

بعضی اوقات، وقتی خودم بحث بازاریابی اینترنتی رو در سطح کشور آنالیز میکنم و میشینم تک تک تبلیغات فضای مجازی و نوع بازاریابی اینترنتی شرکت‌های مختلف رو می‌بینم، از این حجم از خلاقیت تعجب می‌کنم و واقعا کارشون رو عالی می‌بینم.

اما وقتی به ساز و کار کاریشون نگاه می‌کنم، می‌بینم که چقدر در بودجه بندی و توزیع محتواشون مشکل دارن . بحث بودجه بندی هم دو نکته بسیار مهم داره که ما باید بهش توجه کنیم:

1) بودجه بندی برای بازاریابی اینترنتی

2) مدیریت بودجه برای بازاریابی اینترنتی

ما وقتی قصد داریم یک بازاریابی اینترنتی گسترده انجام بدیم، باید اول از همه مشخص کنیم که چقدر بودجه می‌خوایم روی این کار صرف کنیم. مقدار بودجه ما تفاوتی نمیکنه . یعنی مهم نیست که ما چقدر بودجه داریم، مهم اینه که ما چطور این بودجه رو صرف کار می‌کنیم. اگر ما قرار باشه ده میلیون برای بازاریابی اینترنتی هزینه کنیم، پس باید تمام هدفمون رو، روی همین مبلغ بگذاریم.

اگر ما ده میلیون و یک ریال هزینه کنیم، اشتباه کردیم و اگر نه میلیون هزینه کنیم هم اشتباه کردیم. پس ما باید به اندازه بودجه خودمون، یک محدودیتی بگذاریم و این محدودیت رو تبدیل به یک فرصت برای خودمون کنیم.

بحث بعدی اینه که ما باید برای کار طراحی و محتوای بازاریابی اینترنتی خودمون، بسیار وقت بگذاریم. این وقت گذاشتن معادل با صرف هزینه است. ما باید یه طراحی خوب داشته باشیم که نیاز به یه گرافیست داریم و یه محتوای خوب که نیاز به یک تولید کننده‌ی محتوای خوب داریم.

پس باید برای بازاریابی اینترنتی خودمون حسابی هزینه کنیم. اما این هزینه نیاز نیست که زیاد از حد باشه. ما با توجه به بودجه خودمون اینکارو میکنیم. و از یه طرف هم یادتون باشه که هر چقدر با توجه به بودجه خودتون روی طراحی و محتوا وقت بگذارید، نتیجشو می‌بینید.

پس سعی کنید مدیریت بودجه رو به همراه بودجه بندی در بحث بازاریابی اینترنتی رعایت کنید. البته تکنیک‌های مدیریت سرمایه هم میتونه تو این زمینه به شما خیلی کمک کنه.

روی سئو کار کنید

5.روی سئو کار کنید

ده نکته بازاریابی اینترنتی : طبیعتا مهم ترین اصل در بازاریابی اینترنتی، بحث سئو هستش . سئو شاید تنها راهیه که در بحث بازاریابی اینترنتی، به نسبت هزینه‌ای که برای ما داره، دستاورد بسیار عالی‌ای رو هم نصیب ما میکنه. ما برای چی روی سئو بسیار تاکید می‌کنیم.

اول از همه یه توضیح مختصری در مورد سئو بدم و بعد مزایای سئو رو بهتون بگم که تو بازاریابی اینترنتی خیلی ازش میتونید استفاده کنید. سئو، علمیه که به واسطه اون، ما به موتورهای جستجو این مسئله رو اعلام می‌کنیم که ما در کارمون خیلی غنی هستیم .

محتوای خوبی داریم . محصولات درجه یکی داریم و داریم در این حوزه به شدت فعالیت می‌کنیم. وقتی که موتور جستجو، یعنی جایی مثل گوگل، این مسئله رو از سمت ما متوجه بشه، ما رو به صفحه اول نتایج سرچ میاره .

و وقتی مثلا ما تولیدی لباس داشته باشیم، و گوگل متوجه بشه که ما داریم در این زمینه خوب فعالیت می‌کنیم، وقتی کسی کلمه تولیدی لباس رو سرچ میکنه، ما جز اولین نتایج جستجوی گوگل هستیم و این احتمال جذب مشتری رو به شدت بالا میبره.

حالا خوبی سئو چیه؟ اولین خوبی‌ای که سئو داره اینه که ما همیشه میتونیم در یک کمپین بازاریابی اینترنتی باشیم، بدون اینکه بخوایم هزینه‌ای کنیم. یعنی وقتی ما به گوگل این رو حالی کنیم که ما در کارمون درجه یک هستیم . گوگل همکار ما میشه و ما رو همیشه در بالا قرار میده و این یعنی ما هر روز میتونیم از تمام کسانی که دنبال کسب و کار ما هستن و یا کلمه‌ای مرتبط رو سرچ میکنن، مشتری جذب کنیم.

خوبی دیگه‌ی سئو که من خیلی روش تاکید دارم اینه که در بسیاری از مواقع، وقتی کسی تبلیغ ما رو در اینترنت میبینه، یا مثلا کمپین ما رو در اینستاگرام مشاهده میکنه، اولین کاری که میکنه اینه که اسم ما رو یا واژه‌های مرتبط با اسم ما رو در گوگل جستجو میکنه.

یعنی بازاریابی اینترنتی ما، به جای اینکه مستقیم عمل کنه، داره غیر مستقیم عمل میکنه و مخاطب رو به سمت سایت ما و یا اصولا محصول ما آورده. اگر ما درست عمل کنیم و سئو رو خوب به ثمر رسونده باشیم، مخاطب با ما و سایت ما روبرو میشه و میتونیم جذب مشتری داشته باشیم.

اما اگر ضعیف عمل کنیم، مخاطب تبلیغ ما رو دیده، ما براش هزینه‌ی بازاریابی اینترنتی پرداخت کردیم، اما رقبای ما چون در سئو بهتر عمل کردند، اونها رو نشون میده و این باعث میشه که مخاطب به جای ما، به سایت رقیب بره و تبدیل به مشتری اون بشه. پس پروسه‌ی بازاریابی اینترنتی، فقط در تبلیغات نیست، ما باید به جوانب کارمون توجه کنیم.

مخاطب را بمباران کنیم

6.مخاطب را بمباران کنیم

ده نکته بازاریابی اینترنتی : یقینا نصف شمایی که دارید این مقاله رو میخونید، بارها و بارها، تبلیغ منو در فضاهای مجازی دیدید و اسم ماهان تیموری رو از سایت‌ها گرفته تا اینستاگرام و تلگرام، بارها مشاهده کردید. ما به این تکنیک میگیم، تکنیک بمباران کردن مخاطب .

اما این بمباران، تنها بمبارانیه که نتیجه‌ی بدی نداره و به کسی آسیب نمیزنه. اما اگر یه خرده بخوایم دقیق تر به این تکنیک بپردازیم باید بگیم که توی مبحث بازاریابی اینترنتی، ما نباید همیشه بر روی یک روش یا یک تکنیک تمرکز کنیم.

ما باید با مخاطب ارتباط برقرار کنیم و اون رو درگیر کار خودمون کنیم. اگر دقت کرده باشید، اصولا مردم توی خرید‌های عادیشون هم همینن. مثلا وقتی میخوان یه گوشی بخرن، یا حتی میخوان یه سفری برن. اولین بار میرن یه سری به سایت‌ها میزنن. فروشگاه‌ها رو بررسی میکنن . آژانس‌ها رو مرور میکنن و هیچ کاری نمیکنن. دفعه‌ی دوم، احتمالا یه دو دو تا چهارتایی هم میکنن که ببینن میتونن بخرن یا نه. ولی دفعه‌ی سوم میان که بخرن.

پس ما هم باید این روند رو برای مخاطب تکرار کنیم تا مخاطب قانع بشه که حداقل وارد صفحه‌ی محصول ما باشه . یا مخاطب حداقل به صورت بالقوه مشتری ما باشه. و متاسفانه اشتباهی که کسب وکارهای جدید انجام میدن اینه که توی بازاریابی اینترنتی به جای اینکه مخاطب رو درگیر کنن، فقط یک تلنگر بهش میزنن و رهاش میکنن.

این رو به خاطر داشته باشید که روزانه از کسب و کار شما، هزار تبلیغ و تکنیک بازاریابی اینترنتی، توی فضای مجازی و سایت‌ها دیده میشه، ولی اونی برنده هستش که بتونه مخاطب رو به خودش درگیر کنه. پس سعی کنید تداوم رو به کارتون اضافه کنید.

یک راه ارتباطی بگذارید

7.یک راه ارتباطی بگذارید

بازاریابی هیچوقت یک راه یک طرفه نبوده . اگر به مثالی که در اول همین آموزش زدیم توجه کنید، می‌بینید که بازاریابی به زبان ساده جذب مشتریه . اما چرا ما وقتی میخوایم بازاریابی اینترنتی انجام بدیم، فقط یک طرفه اینکارو میکنیم؟

این یه نکته‌ی طلایی در بازاریابی اینترنتی هستش که اگر بهش توجه کنید مطمئنا از چند جهت به شما کمک میکنه که بازخورد بهتری داشته باشین. یک اینکه شما خواسته‌های مشتری رو می‌بینید . مثلا مشتری میاد به شما پیام میده که جشنوار فروش ویژه ندارید؟ اینجاست که شما متوجه میشید که باید یه تخفیف روی محصولات برید تا فروشتون بیشتر بشه .

یا مشتری میاد به شما میگه که فلان خدمات رو بیشتر کنید . یا از فلان کالا بیشتر بیارید. یا کی فلان محصول رو موجود می‌کنید. اینجا شما دستتون میاد که پر فروش‌های شما و چیزایی که مخاطب دوس داره دقیقا چیه؟

آنالیز بازاریابی اینترنتی

8.آنالیز بازاریابی اینترنتی

ما در بازاریابی اینترنتی دو حالت داریم . یا بازاریابی ما موفق میشه که سود خوبی نصیب ما کنه. یا اینکه ما توش شکست میخوریم . هیچ حالت میانه‌ای وجود نداره . اما مسئله اینجاست که اگر هر کدوم از این نتیجه‌ها حاصل شد، ما باید بازاریابی رو به حال خودش ول کنیم؟ یا همون رو دوباره تکرار کنیم؟

نه اینطور نیست . اگر می‌خواید یه بازاریابی اینترنتی خوب داشته باشید و از طریق بازاریابی اینترنتی، درآمدتون رو افزایش بدید، بعد از هر فاز یا کمپین بازاریابی اینترنتی، باید یه بار به طور کامل پروسه‌ی بازاریابی اینترنتی خودتون رو آنالیز کنید.

این آنالیز به شما کمک میکنه که قوی تر عمل کنید و درست تر دست به کار بشید. اگر موفق شده باشید که میتونید عوامل موفقیت خودتون رو لیست کنید و بعد تصمیم بگیرید که با چه رویکردی اونها رو تقویت کنید.

و اگر شکست خورده باشید، ضعف کارتون رو پیدا می‌کنید و قوی تر در جای دیگه ظاهر میشید. این خوبی آنالیز در بازاریابی اینترنتی هستش که نباید ساده از کنارش بگذرید.

9.از دیگران الهام بگیرید

ده نکته بازاریابی اینترنتی : برای اینکه شما بتونید بازاریابی اینترنتی رو به خوبی انجام بدید، باید اول تا میتونید بازاریابی اینترنتی ببینید. باید ببینید که شرکت‌های بزرگ روی چه اصولی دارن سرمایه گذاری می‌کنن؟ باید طراحی‌های مختلف رو ببینید .

به جرئت میتونم بگم که اگر الگوی درست بازاریابی اینترنتی رو پیدا کنید، ولو با الهام گرفتن از دیگران، میتونید به یک طرح و ایده‌ی جدید برسید. این رو بخاطر داشته باشید که قرار نیست که همیشه ما همه‌ی راه‌ها رو از صفر بریم . گاهی نیازه که ما از تجربه‌ها استفاده کنیم.

بازاریابی اینترنتی هم تقریبا ده سالی در ایران داره انجام میشه و شما میتونید یه نگاهی به روند امروزی اون داشته باشید و با تجربه‌ای که از دیدن خیلی از روش‌های بازاریابی در شرکت‌های بزرگ می‌بینید، کار خودتون رو آسون تر کنید.

به کسب و کار خودتون اعتماد داشته باشید

10.به کسب و کار خودتون اعتماد داشته باشید

آخرین رازی که در مورد بازاریابی اینترنتی میخوایم بهتون بگیم اینه که به کسب و کار خودتون اعتماد داشته باشید. خیلی‌ها احساس می‌کنن که تازه تو بازار اومدن و در برابر برند‌های معتبر جایگاهی ندارن. خیلیا هستن که چندین بار رفتن سمت بازاریابی اینترنتی و نتونستن موفقیتی بدست بیارن .

ولی این‌ها هیچ کدوم نباید باعث بشه که شما از مسیری که توش قدم گذاشتید نا امید بشید. شما باید به کارتون مطمئن باشید. شما باید به تک تک المان‌های کارتون ایمان داشته باشید. هر شکست برای شما یک پلی به سمت پیروزیه.

در آخر باید بگم که بازاریابی اینترنتی رو جدی بگیرید . سعی کنید روش وقت بگذارید و آموزش‌های رایگان سایت رو هم دنبال کنید. اگر از این مقاله خوشتون اومده و دوستی دارید که توی بازار فعالیت میکنه و دوست دارید که اون هم مثل شما پیشرفت کنه، این مقاله رو براش بفرستید.

 

سوالات متداول : 

1-چرا بازاریابی اینترنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است؟

بسیاری از مردم زمان قابل توجهی از روزشان را در اینترنت سپری می کنند. به همین علت شما باید تلاش کنید تا در همین زمان خودتان را به آنها معرفی کنید.

2-مهم ترین نکته در بازاریابی اینترنتی چه چیزی می باشد؟

مهم ترین نکته در بازاریابی اینترنتی، محتوا و تبلیغات می باشد. اگر بتوانید این دو مورد را به خوبی انجام دهید، می توانید کیفیت تولید محتوای خودتان را به صورت چشم گیری افزایش دهید.

3-راز موفقیت در محتوا چه چیزی است؟

مهم ترین اتفاقی که باعث می شود شما محتوای خوبی تولید کنید، شناخت مخاطب هدف، تولید محتوا برای مخاطبین هدف، استمرار در تولید و توزیع  محتوا می باشد.

4-نحوه انجام تبلیغات در بازاریابی اینترنتی به چه صورت است؟

برای تبلیغات باید تلاش کنید تا محتوای تبلیغاتی خوب بسازید و در رسانه های پرطرفدرار( ترجیحأ مربوط به کسب و کارخودتان) پخش کنید. به یاد داشته باشید که هرگز از جیب پول تبلیغ ندهید. بلکه هر چه از بخش اینترنتی کسب و کارتان به دست آوردید در این کار بگذارید.

5-هدف شما از بازاریابی اینترنتی چیست؟

اهداف مختلفی برای بازاریابی اینترنتی وجود دارد. برای مثال شما می توانید دادن خدمات اضافه به مخاطبان و افزایش رضایت آنها را هدف خود قرار دهید، می توانید افزایش آگاهی از برند را هدف قرار دهید و… نکته مهم تعیین هدف در بازاریابی اینترنتی می باشد.

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد