کسب و کارهای خانگی پر درآمد و 100 در صد عملی

کسب و کار خانگی

فهرست مطالب

معرفی کسب و کار خانگی | کسب و کارهای خانگی پرسود

سلام ماهانی عزیز
تو این مقاله میخوام، هر چیزی که باید راجع به کسب و کارهای خانگی بدونی رو بهت بگم. تو این مقاله بهت یاد میدم که چطوری از نقطه ی صفر، تبدیل به یک کارآفرین در کسب و کار خانگی بشی:

 • کسب و کار خانگی چیست؟
 • کار در منزل چیست؟
 • انواع کسب و کار خانگی
 • مدیریت کسب و کار خانگی
 • مزایای کسب و کار خانگی چیست؟
 • کسب و کار اینترنتی چیست؟
 • کسب و کار تولیدی چیست؟
 • کسب و کار اشتراکی چیست؟
 • کسب و کار آموزشی چیست؟
 • ایده هایی برای کسب و کار اینترنتی
 • ایده هایی برای کسب و کار تولیدی
 • ایده هایی برای کسب و کارهای اشتراکی
 • ایده هایی برای کسب و کارهای آموزشی
 • ااا

تا همین چند سال پیش، کار کردن فقط یک تعریف داشت و اونم چیزی نبود جز اینکه هر روز صبح زود از خواب بیدار شیم و به بریم سر کارمون و بعد از 8 تا 10 ساعت کار کردن به خونه هامون برگردیم و دوباره روز از نو، روزی از نو. البته کسایی هم این وسط بودن که با شکستن این قانون، تونستن کسب و کارهای بسیار پول سازی رو راه بندازند.

اما نکته اینجاست که حتی همون افرادی که به ظاهر قانون کسب و کار رو شکستند، باز هم مثل همه هر روز صبح میرفتند به محل کارشون و دوباره مثل بقیه شروع می کردند به کار کردن و حتی بیشتر از بقیه کارمندها و کارگرها، استرس کاری رو تحمل می کردند تا که به یک سود دهی خوب توی کارشون برسند.

هدف از مقاله جامع راه اندازی کسب و کار خانگی

ما در تیم آموزشی ماهان تیموری، نه برای اولین بار، بلکه به جامع ترین شیوه ی ممکن قصد اینو داریم که، کسب و کار خانگی و شیوه های جدید کار در منزل رو برای شما دوستان توضیح بدیم و کاری کنیم که تمامی تعاریف، مزایا و معایب کسب و کار خانگی دستتون بیاد و اطلاعات جامعی داشته باشید.

و از اینم مهم تر، قصد داریم به تمامی سوالایی که شما از ما بارها و بارها پرسیدین و یا بهمون پیام دادین، مثل ” چگونه یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنیم؟ ” ، ” چه میزان سرمایه برای کسب و کار خانگی نیاز داریم؟ ” ، ” چگونه کار در منزل رو شروع کنیم ” و سوالاتی مثل این رو کاملا به شما ماهانی های عزیز ، جواب بدیم و خیالتون رو برای ورود به کسب و کار خانگی راحت کنیم.

انتخاب نامحدود کسب و کارهای خانگی

شما می تونید انتخاب کنید که هر جا که دوست دارید کارتون رو انجام بدید. بعنوان مثال، اگه یک مترجم هستید و پیش از این باید هر روز به دالترجمه می رفتید و کارهاتون رو انجام می دادید، حالا می تونید خودتون انتخاب کنید که در منزل، در یک کافه و یا در یک اتاق کار اشتراکی، کسب و کار خودتون رو داشته باشید و به کسب و کار خانگی روی بیاورید.

اما سوال دیگه ای که در باب کسب و کار خانگی وجود داره این است که:

 • کسب و کار خانگی ساعت کاری نداره؟ پس چطور ما درآمد کسب می کنیم و حقوق می گیریم؟
 • پاسخ : بله ، کسب و کار خانگی ساعت کاری مشخص نداره. شما می تونید هر زمان که دوست داشتید و بقولی در فضای کار کردن قرار گرفتید و میل به کار کردن داشتید ، کارتون رو انجام بدید.

سرمایه کسب و کارهای خانگی

پاسخ : بیش از شصت درصد کسب و کارهای خانگی، نیاز به هیچ سرمایه ای ندارند. در چهل درصد باقی مانده، باید گفت که بیش از بیست درصد اون ها، به سرمایه ای بین پنج تا ده میلیون نیاز دارند و باقی شغل ها نیز بسته به بزرگی و یا کوچکی کاری که دارند به سرمایه هایی بین ده تا صد میلیون نیاز دارند. که ما حالا همه ی این شغل ها رو به شما معرفی می کنیم و سعی می کنیم چند تا از نمونه های خیلی خوبشم بهتون بگیم که ازشون استفاده کنید.

برای اینکه جواب این سوالتون رو بدیم، باید چند تا مفهوم اولیه رو براتون کامل توضیح بدیم و بعد بریم سر وقت این که کسب و کاری که میخواهیم راه بندازیم رو چجوری شروع کنیم.

انواع کسب و کار خانگی

کسب و کارهای خانگی در تمام دنیا به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند.

 1. کار در منزل
 2. کسب و کار خانگی

کار در منزل

طبیعی است که همه ی افرادی که در جامعه مشغول به کار هستن، مدیر و یا صاحب یک کسب و کار نیستن و خب خیلی از آدمایی که ما هر روز می بینیمشون و دارن میرن سر کارشون، قشر کارمند و کارگر هستند. در بحث کسب و کار خانگی هم همین ماجرا رو داریم. طبیعتا همه ی مردم ما نمی تونند خودشان مدیر و یا صاحب یک کسب و کار باشن و این نیاز هم وجود داره که هر کس با توجه به مهارتی که در اختیار داره، برای یک کارفرما شروع به کار کند. چون اگر همه بخان مدیر باشن، پس چرخ تولید و کسب و کار رو کی بگردونه؟

پس کار در منزل، به کارهایی گفته می شه که شما بر اساس مهارت خودتون و بر اساس نیازهای یک کارفرما و یا چند کارفرما، بصورت پروژه ای قبول به کار می کنید و کار خودتون رو توی اون حوزه شروع می کنید. اما با چند تفاوت اصلی:

1- دیگه نیاز نیست به سر کار مشخصی بری.

کار در منزل، همونجوری که اسمش روی کار هست، نیاز به رفتن سر کار مشخصی نداره و این شما هستید که می تونید در بازه های مختلف زمانی، کارهای متفاوت رو انجام بدید. بعنوان مثال اگه شما یک برنامه نویس هستید، لزومی نداره که هر روز به محل کار برید و یک کار مشخص داشته باشید. می تونید بر اساس پیشنهاد هایی که می شه، شرکت های مختلف و یا چند مجموعه ی متفاوت رو برای کار کردن انتخاب کنید

2- آزادی عمل داری.

کار در خونه به شما آزادی عمل بسیاری می ده. چرا که شما دیگه یک کارمند نیستید، بلکه یک انسان مستقل در کسب و کارتون هستید که قدرت انتخاب کار مشخص، در ازای درآمد مشخص رو دارید. بگذارید یک مثال براتون بزنیم .

اگه شما یک گرافیست هستید و تصمیم گرفته اید که به جای کارمند بودن در منزل کار کنید، این آزادی عمل رو دارید که در هر حوزه ای که دلتون بخواهد طراحی انجام بدید. مثلا یک روز پوستر یک کنسرت رو طراحی کنید و روز دیگه طراحی گرافیک یک سایت رو در دست بگیرید. در حالی که اگه کارمند جایی خاص باشید، باید هر روز یک طرح مشترک رو با المان های مشترک طراحی کنید که موجب کسل شدن و روزمرگی در شما می شه.

3- زمان بندی کارت با خودته.

طبیعیه که هر کارفرمایی و یا هر صاحب پروژه ای، کارش رو در زمانی معین به شما می سپارد. اما این شمایید که تصمیم می گیرید در همون زمان مشخص، چقدر بر سر کار او وقت بگذارید. فرض کنید که شما یک ادمین در شبکه های اجتماعی هستید. اگه کارمند یک مجموعه باشید، باید هر روز در یک ساعت مشخص، بدون هیچ آزادی عملی، یک میزان مشخص از کار شبکه های اجتماعی اون مجموعه رو انجام بدید.

اما اگه کار در منزل رو انتخاب کنید، می تونید هر میزان که بخواهید پروژه دریافت کنید و تصمیم بگیرید که چه وقتی و در چه زمان، کار رو به کارفرما تحویل بدید. اگه کارفرمایی سه روز به شما مهلت انجام کاری رو واگذار کرد. این شمایید که برنامه ریزی می کنید، در سه روز کارش رو انجام بدید و یا بگذارید در روز آخر و در کل یک روز کارش رو انجام بدید و اون دو روز دیگه رو به پروژه ای دیگه بپردازید.

4- هیچ سقفی در کسب درآمد ندارید.

این بخش از کار در منزل، بیشترین انگیزه رو به کسایی میده که می خواهند یک کسب و کار خانگی داشته باشن. با کارمند بودن در یک مجموعه، شما یک درآمد ثابت دارید و هیچ وقت فرصت رشد کسب نخواهید کرد. اما وقتی که کار در منزل رو برای درآمد زایی انتخاب می کنید، می تونید تا بی نهایت درآمد زایی کنید .

این دیگه بسته به مهارت شما و بسته به زمانی داره که شما پای کار در منزل می گذارید. بعنوان مثال، اگه شما برای یک مجموعه صنایع دستی کار می کنید و کارتون تولید سبدهای حصیری است، بسته به وقتی که پای کار می گذارید، می تونید از یک سبد تا بی نهایت سبد برای اون مجموعه تولید کنید و درآمدتون رو افزایش بدید. حتی می تونید در کنار اون، سفارش های دیگه ای رو نیز دریافت کنید که به رشد درآمد شما کمک کند.

مدیریت کسب و کار خانگی
مدیریت کسب و کار خانگی

از سوی دیگه، افرادی که به طور مستقل فعالیت می کنند ، نیاز به یک مدیر هم دارند. این طبیعت بازار کار است. مدیران به افرادی با مهارت های مختلف نیاز دارند و افراد با مهارت های مختلف نیز نیاز به همکاری در تیمی دارند که مدیری کار بلد داشته باشد. مدیریت کسب و کار خانگی، دسته ی دوم از سبک های کسب و کار خانگی است.

در مدیریت کسب و کار خانگی، شما تولید کننده، مدیر پروژه و یا صاحب یک مجموعه هستید که به واسطه ی یک همکاری تیمی، به درآمدزایی می رسید. بگذارید چند مثال در این حوزه براتون بزنیم که می تواند به شما کمک کند که راحت تر این مسئله رو درک کنید و فرق اون رو با کار در منزل متوجه شوید. فرض کنید که شما در منزل دستبند تولید می کنید و قصد دارید که با فروش دستبند، به درآمد زایی برسید. در اینجا شما مدیر کسب و کار خانگی خودتون هستید.

بخش بندی تولیدی خانگی شما

چرا که به تولید مشغولید و صاحب این تولیدی هم خود شما هستید. حال شما می تونید چندین نیروی کار در منزل در اختیار بگیرید و هر کدام رو مسئول یک بخش از تولیدی خودتون کنید. برای مثال اگر دستبند درست می کنید، یکی رو می تونید مدیر تولید محتوای خودتون کنید، یکی دیگه رو می تونید طراح دست بند ها کنید.

یکی دیگه رو می تونید ادمین پیج و یا سایت فروش دستبندتون کنید. این ها دیگه به شما بستگی داره. یا یک مثال دیگه:
فرض کنید که شما نویسنده هستید و قصد دارید که یک تیم تولید محتوا فراهم کنید. شما می تونید بعنوان مدیر این تیم رو راه اندازی کنید و سپس بر اساس نیازهاتون از افرادی که کار در منزل انجام میدهند، استفاده می کنند .

بعنوان مثال پروژه هایی که مربوط به ترجمه است رو به یک مترجم بسپارید. تولید محتوای ویدیویی رو به یک انیماتور و یا یک تدوین گر بسپارید و به همین شکل مدیریت یک کسب و کار خانگی، اون هم در حوزه ی تولید محتوا رو به دست بگیرید. یا بگذارید یک مثال دیگه هم بزنیم :

آموزش آنلاین

آموزش آنلاین | ایده کسب و کار خانگی

این روزها، آموزش آنلاین یکی از پر درآمد ترین شیوه های کسب و کار خانگی است. این رو می تونید یک معرفی کسب و کار خانگی هم بدانید. اما طبیعتا هر شخصی، چه بعنوان مدیر، چه بعنوان مدرس، تنها می تواند یک حوزه رو تدریس کند و نیاز به کسایی داره که به صورت کار در منزل تدریس می کنند. اینجاست که شما بعنوان مدرس، ده ها مدرس دیگه رو نیز دعوت به کار می کنید و با یکدیگه یک مجموعه ی آموزشی آنلاین تاسیس می کنید.

کار تولیدی | فرق با کسب و کار خانگی و مدیریت کسب و کار خانگی

کارهای تولیدی هم درست مثل دیگه کارها، یک مدیر داره و چند فرد که کار در منزل انجام میدهند. فرض کنید که شما یک تولیدی پوشاک راه اندازی می کنید و مدیریت اون رو برعهده می گیرید.

اینجاست که شما از تمامی کسایی که در حوزه ی خیاطی، طراحی و دوخت کار می کنند دعوت می کنید و یک تولیدی خانگی رو راه اندازی می کنید. کارهای تولیدی هم به تازگی این امکان رو پیدا کرده اند که به صورت کار در منزل انجام شوند. یعنی شما می تونید در منزل خودتون باشید و سفارش ها رو دریافت کنید و به دوخت مشغول شوید.

شخصیت افراد و مدیریت کسب و کار خانگی

پس همه ی کارهای خانگی ، می تونند هم به صورت کار در منزل انجام شوند و هم بصورت مدیریت کسب و کار خانگی . این دیگه بسته به انتخاب افراد در حوزه ی کاریشان داره . بعضی ها ترجیح میدهند که مدیریت یک کار رو بر عهده بگیرند و یک مجموعه رو اداره کنند و بعضی دیگه روحیه ی کاریشان به مدیریت نمی خورد و ترجیح میدهند که در منزل ، مجری کارهای دیگهان باشن .

در یک برآیند ساده ، درآمد مدیریت کسب و کار خانگی و کار در منزل ، به یکدیگه نزدیک است و بستگی به مشاغل مختلف ، می تواند کمی اختلاف داشته باشد.
خب ، حالا که با تمام دسته بندی کسب و کارهای خانگی هم آشنا شدید ، وقتشه که به معرفی کسب و کارهای خانگی بپردازیم .

از اون جایی که تیم آموزشی ماهان تیموری ، تاکید بسیاری بر روی جزئیات داره و دوست داره که شما مخاطبین ، با تمام جزئیات کسب و کار خانگی آشنا شوید . برای هر بخش از معرفی کسب و کارهای خانگی دسته بندی جدایی تعیین کرده است و به معرفی کسب و کارهای خانگی در اون حوزه پرداخته است.

مشاغل خانگی پردرآمد

به طور کلی با پیشرفت تکنولوژی امروزه خیلی ساده‌تر می‌توان به درآمد رسید و شما با ایجاد کسب‌ و کار خانگی می‌توانید درآمد زیادی را به دست آورید.

شاید باورتان نشود اما کارهایی که حتی به آنها فکر هم نمی کنید مثل تولید و فروش لواشک، ترشی، غذای خانگی و… جز مشاغل خانگی موفق به حساب می‌آیند و می‌توانید ماهیانه فروش خوبی از آنها به دست آورید.

به شرطی که شما بتوانید محصول خانگی باکیفیتی را تولید کنید و از طریق تولید محتوای خوب آن را در بستر‌هایی مانند اینستاگرام و تلگرام و… به دیگران معرفی کنید به درآمدهای خیلی خوبی و فروش چندین میلیونی در ماه می رسید و اگر این روند را سه تا پنج سال ادامه دهید به تمام خواسته‌های خودتان میرسید. پس از آن حتی می توانید کار خودتان را از کار تولیدی در خانه، به کار تولیدی در کارگاه و پس از چند سال در کارخانه تبدیل کنید.

مزایای کسب و کار خانگی

مزایای کسب و کار خانگی چیست؟

مجله اقتصادی میوز، در مقاله ای به ده مزیت کسب و کار خانگی اشاره کرده است که بد نیست همه ی ما از اون اطلاعاتی داشته باشیم :

1. برنامه ریزی انعطاف پذیر

بر خلاف کارهای اداری و دفتری، کسب و کار خانگی برای ما یک برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیر رو فراهم می کند. ما می توانیم در طول روز و بر اساس برنامه ای که از قبل تعیین کرده ایم، به انجام کارهایمان بپردازیم و در کنار انجام کارهایمان به تفریحات دلخواه و یا به کارهای شخصی خودمان نیز بپردازیم. این در حالی است که کارهای دفتری و اداری، تقریبا دو سوم یک روز ما رو درگیر خود می کنند و فرصت برنامه ریزی رو برای ما محدود می کنند .

2. محیط کاری دلخواه

هر کسی، بسته به کاری که انجام میده، یک محیط کاری دلخواه رو متصوره. بعضی ها دوست دارند روی مبل دراز بکشند و کار کنند. بعضی ها دوست دارند در فضایی کار کنند که یک موسیقی آرام پخش شه و بعضی دیگه هم دوست دارند در یک فضای آرام و بدون هیچ سر و صدایی کار خودشان رو انجام دهند و یا به کافه ها بروند و در میان مردم کار کنند. در واقع، کسب و کار خانگی، یک مزیت فوق العاده به افراد می ده و اون انتخاب فضای کاری دلخواه است. در حالی که درکارهای اداری و دفتری و حتی کارگاهی، شخص حق انتخاب فضای کار خودش رو نداره.

3. لباس های راحت

شاید این مسئله خنده دار به نظر برسد، اما پوشیدن یک لباس رسمی اون هم به مدت ده ساعت در یک روز، برای بعضی ها غیر قابل تحمل است. بعضی مشاغل، نیاز به یک آزادی جسمی و ذهنی دارند و پوشیدن یک لباس رسمی و همینطور توجه به اینکه مبادا نظم لباس هایشان به هم خورده باشد یا کمی سر و رویشان بهم ریخته باشد، باعث می شه که استرس زیادی به افراد وارد شه و در بازدهی شان تاثیر بگذارد. این در حالی است که شما با یک کسب و کار خانگی می تونید با هر لباسی که دلتون خواست، حتی با یک شلوارک سر محل کارتون که خونه ی شماست، حاضر شوید و کارهاتون رو به آسانی انجام بدید.

4. ارتباطات آسان تر است

در یک محیط کاری که روزانه ده ها کارمند با یکدیگه کار می کنند، ارتباط با هر بخش بسیار سخت است. چرا که رسیدگی به هر کدام وقت زیادی می خواهد و چه یک مدیر و چه یک کارمند و کارگر، نمی تواند بسیاری از ارتباطات کاری خودش رو در ساعات کاری برآورده کند. در حالی که در کسب و کار خانگی، یک پیامک یا یک ایمیل و یا حتی یک چت چند دقیقه ای می تواند تمام نیازهای ارتباطی شما رو حل کند.

5. همیشه در تعطیلات هستید

این یک مورد، زیاد باب پسند مدیران نیست، اما باید بگوییم که کسی که یک کسب و کار خانگی داره، همیشه در تعطیلات است. چرا که به هیچ وجه به فضای کارش وابسته نیست و می تواند همیشه در سفر دور دنیا باشد و کارهاش رو نیز انجام بده. این در حالی است که کار اداری و دفتری، نیاز به حضور فیزیکی و اون هم سر وقت داره و این باعث می شه که شما تقریبا آزادی عمل خود رو برای رسیدن به آزوهاتون از دست بدید.

6. هیچ مزاحمت کاری ای وجود نداره

این رو همه می دانیم که در یک فضای دفتری و اداری، هر روز مشکلاتی بوجود می آید و یا بحث ها و چالش هایی ایجاد می شه که در اکثر موارد هم هیچ ربطی به شما نداره و شما مجبورید که همه ی اون ها رو تحمل کنید. این در حالی است که در کسب و کار خانگی، شما از همه ی این مزاحمت های کاری به دور هستید و می تونید در یک آرامش بی انتها ، به کار خودتون بپردازید .

7. حمل و نقل به صفر می رسد

تقریبا یک تا دو ساعت از زمان روز یک کارگر یا کارمند و حتی یک مدیر، در مسیر رفت و برگشت هدر می رود. البته اگه این زمان رو ضرب در تمام ترافیک ها، شلوغی ها، سر و صدا و مسائل دیگه کنیم، می بینیم که علاوه بر مسیر کار، کلی استرس روانی نیز به ما وارد می شه. اما در یک کسب و کار خانگی، شما هیچ حمل و نقلی ندارید و می تونید به راحتی در خونتون به دور از استرس ها کار کنید و کسب درآمد کنید.

8. در هزینه ها صرفه جویی می شه

اگه هیچ حمل و نقلی نباشد. اگه هیچ هزینه ای برای خورد و خوراک میان وعده ها و خرید لباس های جدید برای سر کار نباشد، طبیعتا پول بیشتری نیز پس انداز می شه. شما در یک کسب و کار خانگی می تونید 80 درصد هزینه های خودتون رو کم کنید و پول بیشتری رو برای خودتون پس انداز و یا سرمایه گذاری کنید.

9 . زمان بیشتری رو برای بودن در کنار عزیزان تون دارید

یکی از خوبی های غیر قابل اون کار کسب و کار خانگی این است که همیشه کنار خانواده تون هستید. شما می تونید هر روز صبح با همسرتون صبحانه بخورید. به دیدار پدر و مادرتون برید. با دوستونتان بیرون باشید و در عین حال به کارهاتون هم برسید. این در حالی است که در یک کار دفتری و اداری شما باید پس از ده ساعت کار در روز، به خونه برید و با خستگی تمام، فقط به تخت خواب فکر کنید.

10 . فرصت رشد نامحدود دارید

نهایت رشد یک کارمند در فضای کار و یا یک کارگر در شرکت، این است که از پشت یک دستگاه به یک دستگاه دیگه و یا از پشت یک میز به یک میز دیگه برود. اما در کسب و کار خانگی، شما همیشه رئیس خودتون هستید و می تونید بی نهایت رشد کنید. فرصت رشد بی نهایت چیزی است که کسب و کار خانگی رو بیش از هر مسئله ای برای شما جذاب می کند.

شروع کسب و کار خانگی

کسب ‌و کار خانگی پردرآمد

همانطور که گفتیم شما به راحتی می‌توانید در خانه خودتان و با استفاده از صفحه اینستاگرام و یک خط تلفن، تولیدات خانگی پر سود را شروع کنید و خانه خودتان را به کارگاه خانگی پردرآمد تبدیل کنید. 

یکی از بزرگترین مزیت‌های کسب‌وکار خانگی این است که شما می‌توانید تولید در منزل با سرمایه کم را تجربه کنید.

در حالی که اگر می‌خواستید همان کار را در یک مغازه یا دفتر کاری انجام دهید باید کلی برای‌ آنکار هزینه می‌کردید. شاید برای شما جالب باشد که اکثر برندهایی مانند بهروز یا برند نامی نو در ابتدا به نوعی کسب‌ و کار کوچک خانگی به حساب می‌آمدند و رفته رفته به برند های بزرگ در صنعت غذا تبدیل شدند.

اگر به دنبال ایده‌های ساده و پر درآمد هستید از شما می‌خواهیم با این حال که ما به شما در ادامه مقاله ایده‌ها و کار های ساده و پر درآمد برای شروع کسب‌وکار خانگی را معرفی می‌کنیم؛ اما لیستی از کارهایی که می‌توانید از آنها پولی به دست آورید را برای خودتان لیست کنید.

هر کاری شامل آشپزی، بافتن، تعمیرات منزل و… . هرکاری که به فکرتان میرسد و آن را به خوبی انجام می‌دهید بنویسید و سپس در مورد آنها تحقیق کنید و بهترین آنها را انتخاب کنید و شروع کنید به انجام دادن آن کار و پس از مدتی کار پر درآمد در منزل خودتان ایجاد کنید.

کسب و کار خانگی رو از کجا شروع کنم؟

دسته بندی شیوه های کسب و کار خانگی، از نگاه استاد ماهان تیموری، به چهار دسته تقسیم می شه:

 1. کسب و کارهای اینترنتی
 2. کسب و کارهای تولیدی
 3. کسب و کارهای اشتراکی
 4. کسب و کارهای آموزشی

کسب و کار خانگی اینترنتی، چقدر سرمایه نیاز داره؟

تقریبا می توان گفت که برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی، اون هم به صورت اینترنتی، هیچ هزینه ای جز خرید بسته های اینترنت نیاز ندارید . شما با مهارت و رزومه ای که از خودتون دارید، می تونید به سایت های کاریابی و یا برون سپاری پروژه برید و بسته به مهارتی که دارید با دیگه کارفرماها و مدیران همکاری کنید و کسب درآمد کنید. برای کار در منزل اینترنتی، شما به سرمایه ای زیر صد هزار تومان نیاز دارید.

کسب و کار تولیدی و خدماتی چیست؟ | ایده ای برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی

تولید، یکی از سرفصل های اصلی در بحث کسب و کار خانگی است. کسب و کار تولیدی، در ایران سابقه ی طولانی ای داره. ولی چند سالی است که کسب و کار خانگی، تبدیل به یک موج جدید برای درآمد زایی شده است .

کسب و کار تولیدی، تعریف ساده ای داره. هر چیزی که در منزل بتوان اون رو تولید کرد و در بازار اون رو عرضه کرد و یا با استفاده از یکی از شیوه های فروش، اون رو به درآمد تبدیل کرد، یک کسب و کار تولیدی در خونه است.

کسب و کار تولیدی و خدماتی نیاز به چقدر سرمایه اولیه داره؟

پاسخ به این سوال نیاز به یک بررسی دقیق داره. چرا که کارهای تولیدی، مدل های متفاوتی دارند و هر کدام طبیعتا سرمایه متفاوتی هم نیاز دارند. بعنوان مثال، اگه شما بخواهید تولید رب گوجه فرنگی در خونه داشته باشید و یا بخواهید لواشک تولید کنید، یک مقدار هزینه نیاز دارید و اگه بخواهید شستشو و رفوی فرش رو به عنوان کسب و کار خانگی انتخاب کنید، طبیعتا یک میزان سرمایه اولیه دیگه نیاز دارید .

راه اندازی کسب و کارهای خانگی در زمینه ی کارهای تولیدی و خدماتی

کارهای تولیدی و خدماتی در ایران، به شدت طرفدار دارند و این روزها هم در اوج رونق خودشان هستند. اما برای اینکه بهترین کسب وکارها رو به شما معرفی کنیم، 5 کسب و کار پرطرفدار که هم تقاضای بسیار بالایی دارند و هم درآمد بسیار خوب رو به شما معرفی می کنیم و در کنار اون نیز ایده های دیگه رو هم به شما عرضه می کنیم.

تهیه غذای خانگی

1. تهیه غذا و پخت سبزیجات

اولین شغل پردرآمدی که قصد معرفی اون رو خدمت شما دوستان داریم، شغل آشپزی در منزل یا همون تهیه غدا و پخت سبزیجات است. این شغل، یکی از بهترین مشاغل زنان در کسب و کارهای خانگی است.

همه ی ما می دانیم که یکی از مهارت های بسیار پول ساز در دنیا آشپزی و صنعت رستوران داری است. اما سلیقه ی مردم ما همیشه به سمت و سوی غذاهای خانگی بوده است و غذاهایی که طعم خانگی دارند رو بیشتر از غذاهای رستورانی دوست دارند.

برنامه غذایی

از سمت دیگه نیز، بسیاری از خانم ها، خانواده ها، شرکت ها و سایر ارگان ها، برای برنامه ی غذایی خود نمی تونند وقت بگذارند و این خود ایجاب می کند که یک برنامه غذایی سالم ترتیب بدهند و باز هم بهترین انتخاب برای یک خانواده و یک سازمان این است که از غذاهای خانگی استفاده کند.

چرا که هم قیمت ارزان تری دارند و هم اینکه بسیار سالم هستند. شاید بنیان گذار این سبک از غذاها در ایران برند ” مامان پز ” باشد. این برند از تمامی زنان خونه دار درخواست کرد که روزانه در کنار غذایی که برای فرزندان و خانواده ی خودشان درست می کنند، چند پرس اضافه تر هم برای شرکت های مختلف درست کنند.

تهیه غذای خانگی | ایده راه اندازی کسب و کار خانگی

از همون روزهای نخست اون قدر این کسب و کار مورد توجه قرار گرفت که امروزه بیش از صد تهیه ی غذای خانگی و هر کدام با برندهای مختلف در شهرهای مختلف ایجاد شده است، اما هنوز در برابر جمعیت ایران، این شغل جای رشد بسیاری داره .

مطمئن باشید که اگر در آشپزی مهارت بسیاری دارید، این شغل می تواند شما رو تبدیل به یک سرمایه دار خود ساخته کند.

میزان درآمد این شغل

اگه در نظر بگیریم که شما روزی 100 پرس غذا بپزید و هر پرس غذا میانگین سی هزار تومان باشد. شما روزانه به درآمد سه میلیون می رسید که بیش از 80 درصد اون سود خالص شما خواهد بود. با این اوصاف شما در ماه می تونید با تهیه تنها 100 پرس غذا در روز، به درآمد بالغ بر پانزده میلیون برسید.

البته اگه شما بتونید با یکی از شرکت ها یا با چند سازمان قرارداد کاری هم امضا کنید، می تونید تا روزانه 500 پرس غذا تولید کنید و چند نیرو هم کنار دست خودتون بگذارید و درآمد بالای صد میلیون در ماه داشته باشید.

همین حالا، آشپزخونه های کوچکی وجود دارند که توسط سه یا چهار خانم خونه دار ارائه می شوند و روزانه بیش از سه هزار پرس غذا به دست مردم می رسانند. یعنی درآمدی معادل چهل و پنج میلیون تومان در روز و بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون در ماه. به خودتون ایمان داشته باشید.

از هر مهارتی می توان ثروت ساخت. در باب سرمایه اولیه نیز باید بگوییم که می شه با ده تا پانزده میلیون آشپزخونه ای رو افتتاح کرد که توانایی تولید هزار پرس رو در روز داشته باشد.

2. ساخت جواهرات و صنایع دستی

اگه تنها کلمه ی جواهرات و صنایع دستی رو در اینترنت سرچ کنید و یا سری به صفحات شبکه های مجازی بزنید، می بینید که یکی از پر تقاضا ترین کسب و کار های خانگی، شغل های مربوط به صنایع دستی هستند. ایرانی ها مردم هنر پسندی هستند. صنایع دستی همیشه زینت دهنده ی خونه هایشان بوده و جواهرات هم که علاقمندی همه ی خانم هاست.

اما سوالی که پیش می آید این است که با وجود برند های معتبر صنایع دستی و جواهر سازی های مطرح، آیا کسی کار کسایی که در خونه مشغول به درست کردن جواهرات و صنایع دستی هستند رو می خرد؟ پاسخ واضح است. صد در صد. چرا ؟

به دو دلیل اساسی:

دلیل اول

قیمت تمام شده ی ساخت صنایع دستی و جواهرات در منزل، به شدت پایین تر از بازار است و این باعث می شه که قیمت محصول تولید شده در کسب و کار خانگی به شدت کاهش پیدا کند و این باعث می شه که مردم اقبال بیشتری به محصولات تولید شده در کسب و کار خانگی داشته باشن .

دلیل دوم

این که می تواند بسیار مورد اقبال مردم باشد، طرح ها و خلاقیت هایی است که یک طراح خانگی می تواند روی جواهرات داشته باشد.

اکثر برندهای مطرح دنیا به این دلیل که ساز و کار سختی برای تولید محصولات جدید و یا طرح های جدید دارند، این فرصت برای شاغلین در منزل رو ایجاد کرده است که با تکیه بر توانایی های درونی خودشان، به سراغ طرح های جدید بروند و در این حوزه بسیار موفق باشن.

3. خدمات تعمیر وسایل الکتریکی

وسایل الکتریکی تمام زندگی ما رو احاطه کرده اند. در هر خونه ای برید، بیش از نیمی از وسایل منزل، همه وسایل الکتریکی هستند. از این رو امکان خراب شدن هر کدام از وسایل هم وجود داره.

از سمت دیگه هم، مشکلات اقتصادی باعث شده است که مردم کمتر به سمت خرید وسایل جدید بروند و تا جای ممکن به تعمیر وسایل منزل روی می آورند. پس تعمیر وسایل الکتریکی، می تواند یکی از کارهایی باشد که به شدت برای شما درآمد زایی کند.

این کار نیز برای شروع نیاز به سرمایه ی اولیه نداره و شاید تنها سرمایه اولیه ی مورد نیاز اون خرید یک جعبه ابزار کامل باشد.

طراجی لباس

4. خیاطی و طراحی لباس

پوشاک و خوراک، دو اصل از نیازهای مردم هستند که هیچگاه بازارشان کساد نمی شه و همیشه تقاضای بسیار بالا دارند. در باب خوراک صحبت کردیم و گفتیم که تاسیس یک تهیه غذای خانگی ، می تواند به کل زندگی شما رو متحول کند ، اما برویم سراغ پوشاک

33 دیدگاه برای “کسب و کارهای خانگی پر درآمد و 100 در صد عملی

 1. نوروزی گفته:

  سلام خانه دار هستم آشپز خوبی هستم
  نوعی اش محلی میپزم که بسیار خوشمزه هست
  لطفا راهنمایی کنید چطور میتونم بازار فروش این غذا رو به دست بیارم

  • کارشناس سایت گفته:

   سلام دوست عزیز امیدوارم حالت عالی باشه. اینستاگرام می تونه خیلی برات مفید باشه. در پست های اینستاگرام انواع آش ها رو آموزش بده و سعی کن که از اونجا مشتری به دست بیاری. همچنین می تونی به صورت ویزیتوری به انواع رستوران ها و یا به شرکت‌های مختلف محصول خودت رو نشون بدی و با اونها قرارداد ببندی و محصول خودت رو بهشون نشون بدی و سعی کنی که اونها رو به مشتری های خودت تبدیل کنی. الآن یه فرصت خوبی به نام ماه رمضان جلوته پس سعی کن که آماده کنی خودت رو. همچنین می‌تونی در ماه رمضان به افراد نزدیک و فامیل و دوستان هم بفروشی برای شروع کارت

 2. نوید گفته:

  سلام دوست عزیز سپاسگزارم که اطلاعاتتون رو در اختیار ما میزارید .
  اما به نظر من هر کاری که بخوای بکنی به سرمایه نیازی داری حالا اون سرمایه میتونه پول دانش یا استعداد یک نفر باشه پس میشه نتیجهئ گرفت که اگه میخوایم پیشرغت کنیم باید تحصیل کنیم و یاد بگیریم یاد بگیریم یاد بگیریم.

 3. فاطمه گفته:

  سلام
  من بافندگی میکنم سودشم خوبه ولی هم زحمت زیاد داره هم تولید پایین هست
  مثلا در ماه دو کار میتونم تحویل بدم دیگه خیلی وقت وانرژی بزارم ۳ کار…یعنی سود خالص حدود۲۰۰ تومن
  چیکار کنم که سودم به میلیون برسه؟

  • کارشناس سایت گفته:

   سلام دوست عزیز
   تولید محتوا در اینستاگرام و آموزش دادن به دیگران یکی از راه هایی هست که به شما این امکان را میده که درآمد های زیادی رو در حرفه‌ای که هستی به دست بیاری. می تونی یک صفحه اینستاگرام راه بندازی و روش های خیاطی آسان و در خانه رو به دیگران آموزش بدی. می تونی که در اینستاگرام نمونه کارهات رو بزاری و پس از یه مدتی از مشتریان سفارش های زیادی بگیری و همین سفارش‌ها برای تو پول بیشتری خلق خواهد کرد. پس از گذر چند ماه یا یکی دوسال که به مخاطبینت آموزش دادی می تونی یک کار دیگه هم انجام بدی و همچنین فروش محصولت رو هم انجام دادی نوبت به این میرسه که پکیج آموزش خیاطی تولید کنی و از این طریق هم به مخاطبینت به بهترین شکل خیاطی یاد بدی و به اونهایی که شغلی ندارند کمک کنی که کار کنند و هم برای خودت یک منبع درآمد جدا از فروش محصولات خودت ایجاد کنی.

 4. وحید گفته:

  سلام خسته‌ نباشید‌ من۳۲سال دارم من صدمیلیون سرمایه دارم میخواستم‌ یک تولیدی پوشاک‌ بچه گانه یا لباس زیر بزنم‌ ومیشه‌ بااین سرمایه تولیدی زدودستگاهش ازکجا تهیه‌ کنم یاشماآشنا دارید‌ دستگاهاش باهزینه کم ترخرید ممنون‌ میشم‌ که کمک کنید

  • کارشناس سایت گفته:

   سلام دوست عزیز لازم نیست که در ابتدا با و خریدن ۴یا۵ چرخ خیاطی شروع کنی. اول برای خودت و یک خیاط دیگه چرخ تهیه کن و به جز چرخ ضروری ترین وسیله ای که برای خیاطی وجود داره رو تهییه کن. بعد سعی کن که یک نفر رو استخدام کنی، اگر حرفه‌ای بود که هیج اگر هم نه یک مقدار بهش آموزش بده و کارت رو شروع کن. برای سفارش گرفتن هم می‌تونی در اینستاگرام پیج بزنی و نمونه کارهای خودت رو بزاری، هم می‌تونی از مغازه های عمده فروشی سفارش بگیری. علاوه بر اون می تونی به عنوان تولید کننده با مغازه های تک فروشی قراداد ببندی و به اون ها هم محصول بفروشی. برای اینکه بتونی دستگاه با قیمت کم بخری بهتره که در اینترنت و بازار به خوبی بگردی و در نهایت محصول داشته باشید.

 5. حسن گفته:

  سلام خیلی عالی بود ولی من یه مشکلدارم اصلا دل ندارم کاری رو شروع کنم میدونم هم اگه شروع کنم میشه ولی توکل ندارم الان من توی روستا زندگی میکنم و ایده پرورش نهال رو خیلی دوست دارم ولی چه کنم به نظر شما؟

  • امین ملک زاده گفته:

   با سلام وقت بخیر,
   لطفا با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنمایتون کنند
   تلفن تماس: 02143000203

  • یوسف گفته:

   سلام دوست عزیز خداوند گفته از شماحرکت از من برکت……. ضمنا اگر روستا هستی میتون چند کار انجام بدی شما براحتی میتونی بوقلمون یا مرغ بومی تخمگذار پرورش بدی ودر بازارهای محلی بفروشی از کم شروع کن در عرض یکی دوسال فنون کار را یاد میگیری بعد یواش یواش گسترشش میدی همه این مرغداریها اول از کم شروع کرده اند باید محکم باشی خدا یارو یاورت

 6. افشين گفته:

  سلام و درود

  درمورد کسب کار توليد غذاي خانگي ، آيا تو اين شرايط بيماري امکانش هست؟

  • محمدحسین شفاعی گفته:

   سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو دوست خوبم و برات مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

  • محمدحسین شفاعی گفته:

   سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو دوست خوبم و برات مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

 7. حمید رضا عبدی گفته:

  خدا خیرتون بده کو کار کو پول 4سال بیکارم افسردگی گرفتم کارم تعمیر و نگهداری کمپرسور سردخانه بود به دلیل دیسک کمر خونه نشین شدم

  • محمدحسین شفاعی گفته:

   سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

 8. سعید گفته:

  سلام ،خسته نباشید،کارگرفنی دستگاه تزریق پلاستیکم ،حقوقم کفاف زندگیمو نمیده راهی هست که زندگیم متحول شه

 9. حسینی گفته:

  سلام ، وقت بخیر
  دوستان من دو سال پیش ورشکست شدم و دار و ندارم از دستم رفته در حدی هستم که نتونستم اجاره خونه رو بدم و خونه ام را به یک خانه ۵۰ متری در حاشیه شهر منتقل کنم ۳ تا بچه محصل دارم و واقعا دیگه به آخر خط رسیدم تو رو خدا کمک کنین یه راهی جلو پای من بذارین بتونم صاحب درآمد بشم تو همین خونه با اینکه کوچیکه ولی یه کاری شروع کنم یا هر راهی که آشنا هستین خواهش میکنم راهنمایی بکنین،ممنون

 10. ایمانی گفته:

  سلام. لطف کنین در مورد کسب وکار خانگی تولید لوازم خواب (متکا. روتختی، تشک و…) اطلاعاتی بدین که ایا کار خوبی و درآمد خوبی آره؟

 11. علی گفته:

  سلام آقای تیموری
  آیا تولید کریستال فیک مناسب کسب و کار خانگی است و یا حتی تولید وسایل آرایشی بهداشتی و زیبایی با منابع طبیعی مناسب است

 12. سید گفته:

  سلام جناب تیموری
  مهمترین راه بازاریابی و فروش محصول هست که راهش رو نمی دونیم
  راه حلش چیست

دیدگاه‌ها بسته شده است.