آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

چگونه یک کسب و کار موفق داشته باشیم

با نگرش چگونه میتوانیم به کسب و کار موفق دست پیدا کنیم؟؟ 

نگرش کسب و کار موفق

برای اینکه بتوانید یک کسب و کار موفق داشته باشیدباید نگرش کسب و کار موفق را داشته باشید  ابتدا باید بدانید که افراد موفق در کسب و کار هایشان چه نوع عملکرد و نگرش هایی دارند.در واقع نگرش هست که عملکرد ما را تغییر می دهند و یک نگرش سازنده می تواند زندگی ما را دگرگون و به کسب موفقیت هایی برساند.وهمانطور نگرش غیر سازنده که ما را از هدفمان دور می کند.و همانطور که هر مکانی دارای قانون است جهان و طبیعت هم دارای قانون است پس با رعایت این قوانین می توان به موفقیت دست پیدا کرد.رمز نگرش کسب و کار موفق این است که نگرشهای مان را در راستای قوانین طبیعت سوق دهیم . که در اینجا چند مورد از نگرش کسب و کار موفق را ذکر می کنم:

 

راه اندازی کسب و کار 1

 •    به عنوان مالک کسب و کارتان در برابر کارمندانتان و اجتماع و محیط زیست مسئول هستید.

  تملک کسب و کار با خود مسئولیت می اورد.هر انچه را که دارا باشی –خواه خانه و خواه اتومبیل و خواه کسب و کار – مسئول ان خواهی بود:مسئول حفظ و نگهداری ان و تاثیرش بر جهان.

 • در دراز مدت ،حمایت از کارمندان و کمک به بهبود محیط زیست برای کسب و کارتان نیکوست.اگر نمی توانید بدون استثمار افراد یا الودگی این سیاره کسب و کارتان را اداره کنید واز همان نخست نباید به ان کار بپردازید.

 • درصد سخاوتمندانه ای از سود خود را به سازمانهایی که در راه بهبود جهان و محیط زیست تلاش می کنند ببخشایید.این بخشش از راه های بسیار به خودتان باز می گردد.

 • کیفیت زندگی ما بسیار مهم تر از درامد ما است.ثروت اندوزی به خودی خود ارزشی ندارد. همان بهتر که این ثروت به مصرف کارهای نیکو برسد. شرکتهای خصوصی می توانند برای کمک به همنوعان و بهبود محیط زیست خدمات ارزنده ای ارائه دهند. نگرش کسب و کار موفق

 • کسب و کارهای موفق و روابط موفقیت امیز براساس خدمت به دیگران به وجود می ایند. فقط در صورتی که به دیگران کمک کنیدتا به اهداف خود دست یابند می توانید به اهدافتان برسید.

 • پول معیار نهایی ارزش انسان نیست و معیارهای مهم تری وجود دارد:کیفیت زندگیمان و شیوه رفتارمان با دیگران و محیط زیست و خدمتی که به دیگران می کنیم و میزان محبت و شفقتی که به دیگران داریم و از همه مهم تر غایت حیاتمان و میزانی مه ان را به تحقق در می اوریم و سهمی که در بهبود وضعیت سیاره مان ایفا می کنیم.

 • مهم ترین کلماتی که باید در زندگی به یاد اورد و به کار بست عبارتند از: محبت و شفقت و شکیبایی و سخاوت برای خویشتن و دیگران.

 

کسب و کار کوچک

 

 

راز یک کسب و کار موفق

 

راز موفقیت در تجارت و کسب‌وکار را باید از زبان فردی بانام جان پل گتی ثروتمندترین مرد جهان تا دهه‌ی 1950 میلادی شنید. او می‌گوید: کسی که می‌خواهد در تجارت و کار به اوج برسد، باید از قدرت و نیروی عادت قدردانی کند. باید به‌سرعت عاداتی را که مانع موفقیت او می‌شوند را ترک کند و کارهایی را انجام دهد ;که برای رساندن او به موفقیت دلخواه به عادت تبدیل شوند.

 

طبق تحقیقات انجام‌شده 90% رفتارهای ما در طول روز همان عادات ما هستند

از چگونگی بیدار شدن از خواب گرفته تا شیوه‌ی دوش گرفتن، خرید کردن;صحبت کردن;متقاعد کردن و … . عادات هر شخصبه شیوه‌ی زندگی و نوع تربیت والدینش بستگی دارد. این صحبتم را همه قبول دارید؟ ما کارهایی را که از سر عادت انجام می‌دهیم را بسیار راحت‌تر انجام می‌دهیم ;تا کارهایی که به‌تازگی شروع به انجامشان کرده‌ایم.

گاهی سخت‌ترین کارها را به‌راحتی انجام می‌دهیم ولی کاری چون مطالعه‌ی چند ورق کتاب برایمان از کندن کوه هم سخت‌تر است.این نشان می‌دهد ما کارهایی که عادت به انجامشان داریم را به‌راحتی انجام می‌دهیم.

 

حال هدف از این صحبت‌ها چیست؟

 

هدف از این صحبت‌ها این است: برای موفقیت در تمام زمینه‌های زندگی سعی کن; کارهایی که می‌دانی برای موفق شدنت لازم و ضروری هستند را تبدیل به عادت کنی. در این صورت خیلی راحت و سریع به تمام خواسته‌هایت دست پیدا می‌کنی.

یکی از نظراتی که غالباً افراد در مورد انسان‌های موفق می‌دهند این است; انسان‌های موفق به‌طور روتین و کاملاً عادی و راحت به موفقیت یا ثروت دست پیدا می‌کنند.

آن‌ها برای به دست آوردن پول به نظر می‌رسد تلاشی نمی‌کنند؟! درحالی‌که ما مردم عادی برای کسب چندرغاز پول باید جان بکنیم  راز این موفقیت و راحتی در کسب ثروت را گفتم فقط کافی است کمی به آن توجه کنی، راز این موفقیت و سهولت در کسب پول و ثروت در تکرار و مداومت کارهایی است ;که یک فرد را به انسان قدرتمندی در حوزه‌ی کاری‌اش تبدیل می‌کند.

تا به‌ حال دقت کرده‌ای افراد ثروتمند به دنبال پول نیستند؟ بلکه این پول است که به دنبال آن‌ها می‌رود؟; این افراد به فراتر از پول فکر می‌کنند. نتایج برای آن‌ها بسیار مهم‌تر از صرف داشتن پول است; آن‌ها پول را وسیله‌ای می‌دانند برای بالا بردن توانایی‌های خود در کسب پول و ثروت، آن‌ها انسان‌های درمانده‌ای نیستند بلکه همیشه به دنبال راهی بهتر برای حل مشکلاتشان هستند.

آسان‌ترین راه، بیشتر کار کردن است؛ اما بهترین راه این نیست چراکه نمی‌شود با این شیوه به ثروت رسید. من در مورد موضوع مهمی با شما صحبت می کنم; آقای رابرت جی رینجر در کتاب عادت‌های یک‌میلیون دلاری می‌گوید:

موفقیت یعنی درک و تمرین عادت‌های خاص و ساده‌ای که همیشه به موفقیت منتهی می‌شود.

راز موفقیت در تجارت و کسب‌وکار را باید از کسانی پرسید که در این راه موفق شده‌اند؛ بنابراین توجه کنید.

موفقیت شانس نیست، موفقیت حاصل مداومت در انجام کارهایی است که به موفقیت ختم می‌شود.

برای کسب پول و ثروت بیشتر;به دنبال پول بیشتر نباشید در عوض ;به دنبال راه‌هایی برای رشد خود و ایجاد عاداتی باشید که شمارا به انسان قدرتمندی تبدیل می‌کند; کارهایی مانند:

 • تأخیر نیانداختن کارها
 • سحرخیزی
 • اوقات فراغت را با تماشای تلویزیون پر نکردن
 • پاسخ ندادن به تلفن زمانی که با خانواده هستید
 • تا دیروقت کار نکردن
 • پرداخت به‌موقع صورت‌حساب‌ها
 • تعیین زمان مشخصی در طول روز برای مطالعه و یادگیری
 • اهمیت به رشد بعد روحی و عبادت
 • تعیین زمان مشخصی برای چک کردن پیام‌ها و ایمیل‌ها
 • و…

بعد از مطالعه‌ی این مقاله قلم و کاغذی بردارید و تمام عادات منفی خود را یادداشت کنید. تمام عاداتی که مانع از رشد شما در کسب‌وکارتان می‌شود.

در مقابل کارها و عاداتی را که باید جایگزین کنید را یادداشت کنید; و برای انجام این  تمرین متعهد شوید. پیشنهاد می‌کنم کلیپ تأثیر تعهد در موفقیت را در سایت ما ببینید تا بتوانید با درک این موضوع عملکرد بهتری نسبت به تغییر عادات بد و نادرستی که مانع از موفقیتتان می‌شود داشته باشید; برای رسیدن به موفقیت به سه چیز نیاز دارید:

 1. کار متمرکز

 2. انضباط شخصی

 3. یک دنیا انرژی و انگیزه

در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که موفقیت از آن شماست; عادت‌هایی که از همین امروز در خود ایجاد می‌کنید آینده‌ی شمارا تعیین می‌کند پس از شما می‌خواهم به آن توجه کنید.

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
 1. Ramin کاربر می‌گوید

  من هم موافقم واقعا داشتن عادت های شخصی به موفقیت خیلی کمک میکنه و باید سعی کنیم که این عادت های موفقیت ساز رو در خودمون ایجاد کنیم تا بتونیم که راحت تر در طور روز کار های روزانه مون رو انجام بدیم و به موفقیت برسیم.