آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

فوت و فن کسب و کار

فوت و فن کسب و کارReviewed by مهسا فرازمند on Jul 17Rating:

فوت و فن کسب و کار 

در کسب و کار فوت و فن هایی وجود دارد که با کمی توجه به انها می توانید درامد خود را افزایش دهید یا حتی ایجاد اشتغال کنید.که خلق ایده در زمان و مکان و مشخص را برای شما در مقاله   اورده ام.

فوت و فن کسب و کار

خلق ایده در زمان و مکان و امکان مشخص:

شما باید در این تمرین و بررسی دقیق به مرحله ای برسید که در هر زمان و در هر مکان با هر امکانی که روبه رو می شوید ایجاد فرصت نموده و بتوانید ایده هایی را خلق کنید.
به نظر شما چگونه در هر زمان و مکانی می توان ایده داد که ایجاد فرصت کند؟
برای این کارابتدا کافی است در هر زمان و در هر مکانی که قرار دارید این سوال را از خود بپرسیدکه چگونه از امکانات موجود می توان فرصت،ثروت و اشتغال افرید؟
در این زمان و در این مکان چه چیز هایی وجود دارد؟چه چیز هایی که همیشه انها را می بینید ولی برایتان عادی شده و بی تفاوت از انها رد می شوید؟
لیستی از انها تهیه کنید

مثلا در اتوبوس نشسته اید در کتابخانه در جلوی تلوزیون در مسیر محل کارتان تا منزل، چه امکاناتی وجود دارد؟ و چگونه می توان از ان امکانات ایجاد فرصت ،ثروت و اشتغال افرید؟
در روستایی که خبری از اب،برق،تلفن ،مغازه وحتی ادم با سوادی نیست چگونه می توان فرصت،ثروت و اشتغال ایجاد کرد؟ فوت و فن کسب و کار
در این باره، فوت وفن کسب و کار  یکی از کارافرینان را به زبان خودشان به شرح زیر ارائه می کنم. فوت و فن کسب و کار

من در روستایی زندگی می کردم که خبری از اب،برق، تلفن و مغازه و ادم با سوادی نبود تنها چیزی که در انجا یافتم طبیعتی زیبا و غنی روستا بود.ابتدا با خود فکر کردم چگونه می توان از این امکانات ایجاد فرصت،ثروت و اشتغال کرد؟در ابتدا به این نتیجه رسیدم که پاره ای از این گیاهان برای لابراتورها،تجار و عطاری ها می تواند ارزشمند بوده و قابل عرضه به بازار است.من که به جز تجربه دوران کودکی و حرف های مادر بزرگ تجربه ای در این رشته نداشتم شروع به جمع اوری اطلاعات نموده و دریافتم که این گیاهان قابل فروش است.نکته دیگری که توجه مرا جلب نمود کودکان رروستا را وادار به تحصیل در مدرسه نمایم و چون امکان مالی نداشته وقادر به تامین هزینه کودکان نبودند از تحصیل محروم می شدند لذا به کودکان اموختم که گیاهانی که قابل عرضه و فروش است جمع اوری و به من بفروشند به شرط انکه در مدرسه درس بخوانند.این کار با موفقیت اغاز شد هم هم تحصیل کودکان فراهم شد و هم درامد یکایک انها. فوت و فن کسب و کار

در خلال این کوشش به این نتیجه رسیدم که با احداث کارخانه ای می توان محصولات غذایی،ارایشی،بهداشتی و داروئی از طبیعت تولید نمود که این ارزو هم تحقق یافت و یکصد فراورده از طبیعت روستا تولید و عرضه گردیدکه موجب شهرت و ثروتمند شدن من گردید وان کودکان به افراد برجسته و ارزشمندی تبدیل شدند و بیش از ۳۰۰شغل در روستا ایجاد گردید.ان موفقیت و نگرش من بود که از تنها امکان موجود در روستا بهره گرفته و تبدیل به ثروت نمودم.

 

نویسنده : مهسا فرازمند – ماهان تیموری

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    مرسی از این مقاله های عالی