آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

غول رسانه ای آلمان

غول رسانه ای آلمانReviewed by on Jun 19Rating:

 

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 2 دقیقه می باشد

مقدمه :در این مقاله شما می خوانید که آقای رینهارد ماهن چگونه توانسته با وجود مشکلاتی از جمله جنگ جهانی دوم و کمبود سرمایه اش توانسته  لغب غول رسانه ای آلمان را نسیب خود کند .

رینهارد ماهن (غول رسانه ای آلمان) در 29 ژوئن سال 1921 در گوترسلوه در وستفالیا در آلمان متولد شد. او یک انتشارات محلی کوچک آلمانی را به ششمین شرکت رسانه جهان تبدیل کرد.

امید وشناخت فرصت :

رینهارد ماهن ششمین فرزند خانواده‌هاینریش ماهن بود. جد وی،‌ کارل برتلسمان در سال 1835 یک شرکت انتشارات خانوادگی در شهرشان تاسیس کرده بود. رینهارد ماهن در سن هجده سالگی به جنگ جهانی دوم فرستاده شد. وی در سال 1943 در تونس توسط آمریکایی‌ها زخمی‌ و دستگیر شد و در نهایت به زندانی در اردوگاه کانزاس فرستاده شد. وی در آنجا زبان انگلیسی و همچنین شیوه کسب و کار آمریکایی را آموخت.

رینهارد ماهن

چالش های غول رسانه ای آلمان :

زمانی که ماهن در سال 1946 از زندان آزاد شد و به خانه بازگشت، پدرش او را ترغیب کرد تا کسب و کار خانوادگی را اداره کند. البته‌ این انتشارات خانوادگی طی یک بمباران از بین رفته بود. در نهایت ماهن از سال 1947 مدیر اجرایی‌این شرکت شد و تا سال 1981 در‌این سمت باقی ماند.

 

او در آغاز به خاطر کمبود سرمایه از طریق سهیم کردن کارگران در سود شرکت، سرمایه مورد نیاز را تامین کرد. سهیم کردن کارگران در سود شرکت یکی از فرم‌های دستمزد است که در آن کارگران و کارمندان یک کارخانه یا واحد تولیدی علاوه بر دستمزد یا حقوق ماهانه‌شان سهمی ‌از سود سالانه آن واحد یا کارخانه می‌برند.

 

افتخارات رینهارد ماهن :

غول رسانه ای آلمان برای اولین بار مفهوم «باشگاه کتاب» را در آلمان معرفی کرد که در سال 1950 با موفقیت چشمگیری مواجه شد. وی طی 4 سال توانست بیش از میلیون‌ها مشترک را جذب انتشارات خود کند. ماهن در سال 1962 کسب‌وکار خود را از طریق باشگاه مطالعه سیرکولودولکتورز به اسپانیا نیز گسترش داد.

کسب درآمد‌ ازفروش‌این باشگاه کتاب ماهن را قادر ساخت تا بتواند شرکت‌های انتشاراتی دیگری همچون بانتام بوکز، دابل دی و رندوم‌هاوس و شرکت‌های رادیو و تلویزیونی همچون شرکت آلمانی تلویزیون RTL و 90 درصد شبکه 5 بریتانیا را بخرد.

 

غول رسانه ای آلمان ( غول رسانه ای آلمان )در سال 1981 بازنشسته شد، اما از آنجایی که حس می‌کرد یکی از زیردستانش توماس میدلهوف قصد دارد شرکت را از دست او دربیاورد وی را در سال 2002 از کار برکنار کرد و به‌این شکل کنترل شرکت در دست خانواده باقی ماند. درآمد شرکت برتلسمان در سال 2009 در حدود 15/35 میلیارد یورو و سود خالص آن در حدود 35 میلیون یورو برآورد شده بود.‌ این شرکت در حال حاضر در 63 کشور دنیا فعالیت می‌کند و در حدود 103 هزار نفر برای آن مشغول به کار هستند.

 

 

غول رسانه ای آلمان در سال 1977 یک بنیاد غیرانتفاعی به نام برتلسمان تاسیس کرده که به اصلاحات اجتماعی و سیاسی می‌پردازد. در حال حاضر بیش از 77 درصد سهام شرکت برتلسمان در مالکیت ‌این بنیاد بوده و باقی سهام آن نیز در اختیار خانواده ماهن است.

 

رینهارد ماهن دوبار ازدواج کرد و یک پسر و دو دختر از همسر اول خود که در سال 1949 با او ازدواج کرد دارد. وی سپس در سال 1982 با الیزابت بکمان که یکی از اپراتورهای عملیاتی شرکت بود ازدواج کرد و از او نیز صاحب دو پسر و یک دختر شد.

نام رینهارد ماهن بارها در فهرست ثروتمندان جهان درمجله فوربز قرار گرفته است. وی به‌ رغم ثروت میلیاردی خود در غذاخوری شرکت و به همراه کارکنان دیگر غذا می‌خورد.
رینهارد در سوم اکتبر سال 2009 از دنیا رفت و ثروت او به همسر دوم و 6 فرزندش به ارث رسید.

 

رینهارد در سال 1994 و سال 1998 نشان لیاقت جمهوری فدرال آلمان را از آن خود کرد. او همچنین در سال 1996 به عنوان یکی از اعضای افتخاری «باشگاه رم» انتخاب شد و در سال 1998 جایزه پرمیو پرینسیپ دو آستوریا را در زمینه ارتباطات و علوم انسانی از ‌این باشگاه دریافت کرد. وی همچنین در سال 2001 یک مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه مونستر دریافت کرده است.

نتیجه:رینهارد ماهن به دلیل داشتن هدف از زندگی و شناخت فرصت هایش وایده های خلاقانه و خودباری که داشته توانسته به غول رسانه ای آلمان تبدیل شود.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه رینهارد ماهن ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 دانلود فایل pdf مقاله

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس