آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

سر ریچارد دووس

سر ریچارد دووسReviewed by مهران رنجی on Jun 19Rating:

سر ریچارد دووس
میلیاردر شدن از راه کنترل شبکه توزیه کنندگان

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 5 دقیقه می باشد

مقدمه: 
سر ریچارد دووس (Richard DeVis)ایشان ، رئیس شرکت آلتیکور و زیر مجموعه آن ام وي است. مجله فوربز او را در سال 2010 با ثروت 5/4 ميليارد دلار به عنوان صد و هفتاد و ششمين از ثروتمندان جهان معرفی کرد. شرکت او هنوز هم يکي از بزرگ ترين شرکت ها در زمينه بازاريابي چند سطحي (MLM) در دنيا است.

از کودکی تا جوانی :

سر ریچارد دووس در 4 مارس سال 1926 در گرند رپيدز در ايالت ميشيگان در آمريکا متولد شد. سر ریچارد دووس به دبيرستان مسيحيان گرند رپيدز و سپس براي ادامه تحصيل به کالج کالوين در گرند رپيدز رفت. دووس از سال 1944 تا 1946 طي جنگ جهاني دوم ، در نيروي هوايي ايالات متحده به خدمت سربازي مشغول بود.
او در سال 1959 به همراه دوست دوران دبيرستان و شريک تجاري اش، جي وان آندل، شرکت دووس را تاسيس کردند. آنها در واقع در سال 1949 توسط يکي از بستگان وان آندل به شرکت نوتريليت، يک شرکت فروش مستقيم در کاليفرنيا، معرفي شدند. مؤسس شرکت نوتريليت ، کارل رنبورگ، با ایده های ناب خود اولين کسي بود که بازاريابي چند سطحي را در ايالات متحده توسعه داد. دووس و وان آندل تصميم گرفتند که توزيع کننده مواد مکمل غذايي شرکت نوتريليت شوند.

سر ریچارد دووس

شروع کسب و کار :

آنها اولين جعبه محصول را روز بعد از شروع کارشان به قيمت 5/19 دلار به فروش رساندند، گرچه طي دو هفته بعد سودي نداشتند. کمي بعد به اصرار همان فاميل وان آندل که حامي مالي آنها نيز شده بود، به سمينار نوتريليت که در شيکاگو برگزار مي شد رفتند. اين دو دوست پس از شرکت در اين سمينار با اشتياق تصميم گرفتند راه شرکت نوتريليت را دنبال کنند. آنها بعد از بازگشت، دومين جعبه از محصولات را نيز فروختند و سپس به سرعت شروع به راه اندازي کسب و کاري براي خود کردند. آنها در سال 1949 شرکتي به نام «جاري» را براي واردات کالاهاي چوبي از کشورهاي آمريکاي جنوبي تاسيس کرده بودند. آنها پس از شرکت در سمينار اين کسب وکار را متوقف کرده و شرکت را تبديل به توزيع کننده محصولات نوتريليت کردند.

توسعه کسب و کار: 

شرکت نوتريليت علاوه بر سود هر محصول فروخته شده، کميسيون فروشي نيز بابت معرفي توزيع کنندگان جديد به شرکت به آنها مي داد. اين سيستم در حال حاضر با عنوان بازاريابي چند سطحي شناخته مي شود.سر ریچارد دووس و وان آندل تا سال 1958 شرکت خود را تبديل به سازماني با بيش از 5000 توزيع کننده کردند.

 

بازاریابی و فروش :

آنها در سال 1959 شرکتي با نام انجمن آمريکن وي تاسيس کردند تا نماينده اي براي توزيع کنندگان بوده و محصولات جديدي که هنوز به بازار عرضه نشده بودند را نيز به بازار عرضه کنند. بعدها نام شرکت را به ام وي، مخفف اسم قبلي، تغيير دادند. ام وي در نهايت در سال 1994 کل شرکت نوتريليت را خريد.

ام وي که کار فروش مستقيم را انجام مي دهد در حال حاضر در بيش از 80 کشور در جهان فعاليت مي کند و بيش از 3 ميليون نفر را قادر مي سازد که کسب و کار مستقلي براي خود راه اندازي کنند. ام وي به همراه شرکت کيکسار و گروه اکسس بيزينس پلان شرکت آلتيکور را شکل دادند.

 سر ریچارد دووس
شرکت آلتيکور در سال 1999 تاسيس شده و به عنوان شرکت مادر بسياري از شرکت هاي موفق به ويژه در زمينه فروش مستقيم، توزيع کالاهاي مصرفي و هتلداري است. در حال حاضر خانواده هاي وان آندل و دووس مالک اين شرکت هستند.
دووس يکي از اعضاي هيئت معتمده دانشگاه نورث وود و رئيس شوراي سياست هاي ملي آمريکا است. او همچنين در حال حاضر يکي از اعضاي هيئت معتمده مرکز محافظه کاران ملي آمريکا در فيلادلفيا است. و جزو ثروتمندان جهان است.

آثار سر ریچارد دووس :

سر ریچارد دووس چهار کتاب نيز تاليف کرده و به عنوان سخنراني شاخص در جهان شهرت دارد. دووس همچنين مالک چندين فرانشيز ورزشي حرفه اي، شامل باشگاه بسکتبال اورلاندو مجيک در NBA است.
سر ریچارد دووس در سال 1993 بازنشسته شد.يکي از پسران او، ديک دووس کانديداي حزب جمهوري خواه ايالات متحده در انتخابات فرمانداري ميشيگان در سال 2006 بود که از همتاي خود، جنيفر گرانهولم، شکست خورد. جوان ترين فرزند دووس، دوگ، نيز در حال حاضر رئيس شرکت آلتيکور و زيرمجموعه آن ام وي است.

دووس و همسرش هلن، به طور سخاوتمندانه اي از بيمارستان ها، کالج ها و دانشگاه ها، سازمان هاي هنري و امور خيريه در گرند رپيدز، ميشيگان و همچنين از سازمان هاي متعددي در فلوريداي مرکزي حمايت مالي مي کنند.

نظرات شما نسبت به زندگینامه‌ی سرریچارد ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید


تیم آموزشی ماهان تیموری
 

ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه محمداسماعیل کاویان آملی ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

می خواهم PDF این مقاله را داشته باشم:

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.