آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

زندگینامه آقای ابراهیم آسایش

زندگینامه آقای ابراهیم آسایشReviewed by on May 17Rating:

زندگینامه آقای ابراهیم آسایش- بنیانگذار لبنیات سارا

مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله4 دقیقه می باشد

زندگینامه ابراهیم آسایش یکی موثر ترین زندگینامه های ایرنی است زندگینامه ایشان نشانه دهنده تلاش و پشتکار ایشان است زندگینامه این تواندمند ایرانی را مطالعه کنید و لذت ببرید آقای ابراهیم آسایش سال1331 در شهر رشت به دنیا آمد.

 

آخرین فرزند خانواده بود. پدرش مغازه خیاطی داشت. در آن زمان بندرانزلی محل مناسبی برای تفریح خارجی ها بود، او که علاقه ی زیادی به زبان خارجی داشت، سعی می کرد به انزلی برود و با آنها صحبت کند، به این ترتیب زبان انگلیسی اش روز به روز بهتر می شد. در دبیرستان به دلیل علاقه به پزشکی در رشته ی تجربی ادامه تحصیل داد.

 

تحصیلات آقای ابراهیم آسایش و شروع کسب و کار :

 

بعد از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل به همدان رفت و در دانشکده کشاورزی شروع به تحصیل کرد، اما نتوانست درس خود را به اتمام برساند؛ به ناچار بعد از گذشت دو سال تحصیل را رها کرد و به سربازی رفت. در پادگان مراحل کاشت، داشت و برداشت چای را یاد گرفت.

 

بعداز اتمام دوره ی سربازی در موسسه ای که برای بیمارستان های رشت سبزیجات تولید می کرد، مشغول کار شد. با اینکه از حقوق خوبی برخوردار بود اما تصمیم گرفت ادامه تحصیل دهد. در آزمون دانشجویان اعزام به خارج شرکت کرد و قبول شد اما به دلیل هزینه ی زیاد کشورهای اروپایی به آنجا نرفت. به همین دلیل در سال1354به پاکستان رفت و در دانشگاه فیصل آباد ادامه تحصیل داد. دانستن زبان انگلیسی عامل بسیار مهم واساسی در کسب موفقیت وی بود.

 

در حین تحصیل، تجارت می کرد. در تعطیلات میان ترم به کشورهای اطراف پاکستان می رفت و اجناس ایرانی را که همراه خود آورده بود می فروخت و زمانی که به ایران برمی گشت، اجناس پاکستانی که به همراه آورده بود را  می فروخت. بعد از اتمام لیسانس در دانشگاه هند پذیرفته شد، اما به دلیل جریان انقلاب از ادامه تحصیل منصرف شد و به ایران بازگشت.

 

درسال1358با استاندار گیلان ملاقات و درخواست کار کرد. استاندار گیلان او را به کارخانه شیر پاستوریزه گیلان ارجاع داد. در آن زمان مدیر کارخانه متواری بود و کارخانه توسط استانداری اداره می شد. به عنوان مسئول کنترل کیفیت کارخود را آغاز کرد، پس از یکماه با نامه ای از استاندار درخواست کرد تا از کارخانه شیرپاستوریزه تهران بازدید کند. اطلاعات روز کارخانه تهران را به رشت منتقل کرد. بعد از آن از کارخانه پاک بازدید کرد تا از تکنولوژی آنها استفاده کند.

بعد از سر و سامان گرفتن کارخانه، سازمان صنایع ملی ایران، کارخانه شیر را تحت پوشش خود قرار داد. او نیز درخواست کرد به عنوان عضو هیئت مدیره به کار خود ادامه دهد. به دلیل تسلط به زبان انگلیسی و کار موثر در کارخانه عضو هیئت مدیره شد.

 

رشد  آگاهی :

 

در سال1358 با دختر دایی اش ازدواج کرد و ثمره ازدواجشان  دو  پسر است. در خرداد سال1360 از سازمان صنایع ملی درخواست کرد راهی کشور دانمارک شود تا ضمن بازدید، از دانش آنها نیز استفاده کند. با درخواست او موافق شد و اولین تجربه مدیریتی فرا مرزی خود را با موفقیت به پایان رساند. بعد از این موفقیت مدیریت کارخانه افشره به او پیشنهاد شد، به دلیل سر رشته نداشتن در کارهای مالی نپذیرفت؛ همین بهانه ای شد تا حسابداری را بیاموزد.

 

شرکت آلومینیوم پارس شرکت مهم و معتبری در سطح خاورمیانه است. فویل ماست را، از این شرکت می گرفت و به کمک آنها توانست پاکت چهار لایه شیر را تولید کند. با این دستاورد، خروج ارز برای وارد کردن این محصول بسیار کاهش یافت.

درسال1369کارخانه به صاحب اصلی اش منتقل و او نیز از آن مجموعه جدا شد. به اصرار یکی از دوستانش که کارخانه کارتن سازی داشت در آنجا مشغول کار شد و توانست رونق را به آنجا برگرداند. او به دنبال کسب وکار مستقل بود، اما نمی خواست جداشدن او باعث ضرر شود. به همین دلیل تاسال1373 در آنجا کار کرد. در این سالها تمام تجربیات خود را در اختیار دوست وشریکش قرار داد و بعد از کارجدا شد.

درهمان سال به کمک دایی اش یک مکان 90 متری اجاره کرد، خود به طراحی ماشین آلات پرداخت؛ با آماده شدن آنها تولید ماست و دوغ را آغاز کرد. برای شروع کار فقط پروانه صنفی داشت اما تصمیم گرفت کار را صنعتی تر کند و سرانجام همین اتفاق نیز افتاد.

 

گسترش کسب و کار :

محصولات گسترش پیدا کرد؛ به ماست چندین طعم گیاهی افزوده شد. دلیل انتخاب نام سارا برای محصولات به دلیل ارادت نسبت به مادربزرگش است. در سال1372 با خریدن یک ماشین، محصولات را در شهر تهران توزیع کرد. آرام آرام ضعف ها برطرف شدند، مثلا بسته بندی دوغ به صورت لیوان بود که بسیار آسیب می دید.

طراحی بطری آغاز شد و محصولات به شهرستان ها نیز فرستاده شد. ماشین پرکن ظروف ماست و دوغ را به کمک یکی از دوستانش طراحی و با ابتدایی ترین وسایل شروع به ساخت کرد؛ بعد از چهارماه ماشین آماده شد. ظرف ماست و دوغ به کمک دستگاه به راحتی پر می شد.

درسال1374با تنها کارخانه موجود در ایران که بطری های مخصوص روغن مایع را تولید می کرد وارد مذاکره شد و تولید بطری های خانواده دوغ سارا را به آنها سپرد. حالا ایده استاندارد کردن دوغ سارا ذهنش را درگیر کرده بود. موفق شد دوغ سارا را به عنوان اولین دوغ استاندارد ایران به محصولات غذایی معرفی کند.

 

روزهای پیشرفت طی شد؛ توانست کارگاه را به 150متر گسترش دهد. در همان زمان کارگاه او به عنوان واحد نمونه استان گیلان معرفی شد. سه سال بعد از این اتفاق توانست رتبه برتر واحد تولیدی در سطح کشور را به خود اختصاص دهد. در سال 1378اقدام به خرید واحدی در شهر صنعتی رشت کرد، با در اختیارگرفتن محیط3000 متری در شهر صنعتی، کارخانه تاسیس شد و دستگاه ها نیز به روز شدند.

در سال 1390مقرر شد ،موسسه استاندارد نماینده دو واحد تولیدی را برای حضور در اجلاس فرآورده های تخمیری نیوزیلند معرفی کند. کارخانه سارا فرصت این حضور جهانی را پیدا کرد. او همراه خود محصول لبنی دوغ سارا را برد، در پی همین حضور توانست دوغ سارا در نیوزیلند به ثبت رساند که هنوز طرفدار زیادی دارد.

 

پرسنل این مجموعه در ابتدا 4 نفر بودند، اما امروز به250 نفر رسیده است. محصولات کارخانه شامل شیر، ماست، خامه، دوغ و… است. پسر بزرگش در  رشته شیر و لبنیات فارغ التحصیل شده و اکنون مدیر کارخانه است.

او می گوید: موفقیت انسانها در امری نتیجه فرایند تمرکزذهن بر آن امر است. اعتقاد، توکل و پیگیری مهم ترین و اصلی ترین ارکان وجودی انسان موفق را تشکیل می دهد.

صداقت و راستی در انجام کار، بزرگترین سرمایه و معتبرترین ضامن برای کسب موفقیت است و در شرایط مختلف به کمک انسان خواهد آمد. رسیدن به مقصد اصول دارد و آن اصل چیزی نیست جز پیمودن راه درست!!

هر ایده ای در مقیاسی از حجم و اندازه، باید به وسیله عقل مدیریت شود. روی پای خود ایستادن و خود ساخته بودن از شرایط اساسی و مهم یک انسان موفق است.

نتیجه : 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید

نظرات شما نسبت به زندگینامه‌ی آقای ابراهیم آسایش ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حامد قاصد باهوش . کاربر می‌گوید

    سلام آقای آسایش بنده زندگینامه شما را خواندم وخوشحال شدم اما چه فایده که بنده خرج کش خانواده هستم پدرم ازساختمان افتاده و خانه نشین شده مادری پیر و فشاربالا وخودم هم بیکار برای کار پخش و رانندگی آمدم از من مدارک گرفتن برای کار دوباره مدارک رو به من دادن و آمدم دوباره سرخانه اول ازشما تقاضا دارم عنایتی بفرمایید تا بنده به عنوان راننده که گواهینامه پایه ۲قدیم دارم بیام و درکنار شما مشغول شوم ودل یک خانواده را شاد کنید. و دعا خانواده ام پشت سرشما ۰۱۳۳۳۴۲۵۸۶۰

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس