آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راه اندازی کسب و کار 2

راه اندازی کسب و کار 2Reviewed by مهسا فرازمند on Jul 19Rating:

 راه اندازی کسب و کار 2

امروزه کشور ما با کمبود شغل و افزایش روز به روز امار بیکاری مواجه است و دیگر شغل های قدیمی که دیگر ایده یا امکانات تازه ای در ان نیست امکان کسب درامد را کاهش داده و جامعه نیازمند راه اندازی کسب و کار 2 وشغل های جدید و رفع نیاز های بیشتر است. 

 

تکنیکی را ارائه می دهم که می توانید با استفاده از این تکنیک

یک کار افرین باشید و کسب و کارتان را راه اندازی کنید.

 

ترکیب ……… با ………. از نظر (رنگ، خواص، بو، شکل، زیبایی، اندازه) چه چیزی را می تواند بدست اورد؟

مثال:ترکیب   گیاه     با    صنایع غذایی     از نظر  طعم  چه چیزی را می توان بدست اورد؟ اسانس

      ترکیب   گیاه     با   صنایع غذایی      از نظر   خواص  چه چیزی را می توان بدست اورد؟  محصولات ارایشی بهداشتی

      ترکیب گیاه       با   صنایع غذایی     از نظر   رنگ  چه چیزی را می توان بدست اورد؟ رنگ خوراکی

    ترکیب گیاه   با    صنعت نساجی    از نظر رنگ چه چیزی را می توان بدست اورد؟ رنگ نخ و پارچه

و چیز های دیگر که می توانید با این تکنیک  تبدیل به یک کار افرین بشید و کسب و کار خودتان را راه بیاندازید.

 

راه اندازی کسب و کار 2

  • استفاده از ضایعات برای  راه اندازی کسب و کار 2 :

مواد اولیه ارزشمندی که به چشم نسل گذشته ضایعات نام گرفته است از منابع مهم وتجدید پذیر برای تولید ثروت و اشتغال است.

الف- ضایعات کشاورزی: برگ درخت خرما به عنوان مواد اولیه صنایع کاغذ و مقوا،بلوک ساختمانی، ساقه برنج با همین توانمندی، تفاله انگور برای استخراج روغن هسته انگور،ضایعات میوه برای تبدیل مجدد ان به برنج تولید سرکه ،الکل، خشکبار، صنایع کیک و شیرینی، خوراک دام و طیور و فضولات حیوانی به عنوان مواد اولیه برای تولید غذای دام ودر محصولات مختلف و صدها ضایعات گوناگون کشاورزی و افت های موجود در دریاها به عنوان منابع پروتئینی.

ب-ضایعات صنعتی: ضایعات حاصل از واحدهای تولید یا پتروشیمی،لاستیک مستعمل،باطری،لوازم الکترونیکی،زبالهای صنعتی و پسماندهایکه خود دریای فرصت ها را در خود دارد.

به طور مثال: در حال حاضر میلیون ها حلقه تایـر در محل هـای مختلف جمع شده و میلیون ها حلقه نیز به صورت غیرقانونی در محیط زیست رها شده است . 50 درصد از تایرهای دور انداخـته شده به صورت سوخـت مصرف می شود، 15 درصد به مصرف آسفـالـت اصـلاح شـده با لاستیـک ، پرکـننده برای صنـایع تولید لاستیک و … مصرف شده و مقداری نیز صادر می شود.

 

  • استفاده از معادن برای راه اندازی کسب و کار 2 :

کشور ایران در حال بهره برداری معادن است که قسمت اعظم ان باقی مانده. طلا ،المینیوم،نیکل،خاک های معدنی،فیروزه،سنگبری،مس، سرب و اهن بخش کوچکی از این توانمندی است.

 

  • استفاده از پتروشیمی برای راه اندازی کسب و کار 2 :

از دکمه لیاس تا ظروف اشپزخانه یا مبلمان و کود و سم و رنگ و لوازم تحریر و اسباب بازی،ملزومات کشاورزی و هزاران مواردد دیگر بخشی از توانمندی های ایرانیان است.

 

  • استفاده از کشاورزی برای  راه اندازی کسب و کار 2 :

براساس گزارش سازمان جهانی خوارو بار،بشر تا کنون به ۷۰ هزار سوژه کشاورزی اشنا گردید ولی ایرانیان از قرون وسطی تا به امروز تعدادانگشت شماری از این کشاورزی را هم به صورت سنتی در فرهنگ خود دارد.

 

  • استفاده از سنگ ها برای راه اندازی کسب و کار 2 ؛

شامل سنگ دهای قیمتی، سنگ تزیینی، سنگ های ساختمانی، قلوه سنگ ها، و سنگ های رنگی بستر ساز صدها محصول هنری ،فرهنگی،ساختمانی،و اشیاء تزیینی،هدایا و لوازم منزل است که با کمی توجه و دقت می توان فرصت های بیشماری با استفاده از این مواهب فراهم نمود.

 

  • استفاده از خاکبرای راه اندازی کسب و کار 2 :

شور ایران دارای انواع خاک ها یمعدنی ، رنگی صنعتی است که در صنایع کود، پتروشیمی، لاستیک ،شیشه، سیمان ،سرامیک،رنگ، لوازم ارایش، نمای ساختمانی و محصولات ارایشی می تواند به عنوان کالای صادراتی ویا مواد اولیه برای فراوری صدها محصول باشد.

۲- گیاهان: کشورایران بستر و زیستگاه بیش از ۸۳۰۰ گونه گیاه ارزشمند است که با توجه به سابقه تاریخی ملت ایران در صنایع داروسازی در گذشته و صنایع گوناگون امروز در صد ها محصول وبا صادرات جلوه گری می کند.

 

نویسنده : مهسا فرازمند – ماهان تیموری

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    ممنن عالی بود