آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

راضی بودن از زندگی مهمترین عامل بهبود شخصی

راضی بودن از زندگی مهمترین عامل بهبود شخصیReviewed by مدیر سایت on Sep 29Rating:
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 3 دقیقه می باشد

مقدمه

همه ما میدانیم راضی بودن از زندگی نقش به سزایی در میزان رشد شخصی دارد،میزان راضی بودن از زندگی را می‌توان از صحبت‌های معمول هر فرد متوجه شد؛، برای مثال افراد ناراضی معمولاً از این ناله و شکایت دارند که چرا فلان کس در فلان زمان فلان کار را برایم نکرد؟ شاید این گره سال‌هاست که در ذهنشان وجود دارد اما به آن بی‌توجه هستند بااین‌وجود همین مسئله می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین موانع موفقیت فرد تا به امروز باشد.

شاید خودش هم نداند که چرا رشدی، پیشرفتی، دستاوردی ندارد؟! اما من می‌دانم… کوچک‌ترین مانع در ذهن، می‌تواند تمام راه‌های موفقیت را مسدود کند و چه چیزی بدتر از اینکه بخواهیم همه‌چیز و همه‌کس را مسبب ناکامی‌ها و شکست‌هایمان بدانیم جز خودمان؟!

وقتی عامل یا مانع را بیرون از خود جستجو کنید هیچ‌گاه به جواب درستی نمی‌رسید و درنتیجه به نتیجه‌ای می‌رسید که امروز به آن رسیده‌اید! آیا از شرایط زندگی خودت راضی هستی؟

درک صحیح شما از این موضوع می‌تواند دنیایتان را متحول کند. خیلی وقت‌ها افراد در سنین مختلف به این درک نرسیده‌اند که هیچ‌کس مسئول زندگی آن‌ها نیست.شخصیت شناسی در این قسمت بسیار مهم است

 

بارها و بارها شده که با گلایه و شکایت از خانواده، دوستان، جامعه و … به‌نوعی این مطلب را عنوان کردند که “من مسئول زندگی خودم نیستم! ” شاید اصلاً حواسشان نباشد که با این کار یعنی مقصر دانستن همه غیر از خودشان، چه بلایی بر سر خود وزندگی‌شان می‌آورند بااین‌حال ما می‌خواهیم در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم.

فرقی نمی‌کند چند سال دارید و در چه شرایطی هستید، شاید مادر یا پدر باشید، شاید دختر یا پسر خانواده باشید، شاید مدیر یا کارمند مجموعه‌ای باشید، فرقی نمی‌کند که چه جایگاهی در جامعه دارید، شاید دارای یک زندگی معمولی با درآمدی معمولی باشید و شاید هم از جایگاه والایی از هر لحاظ برخوردار باشید،

 

راضی بودن از زندگی

رابطه راضی بودن از زندگی با  مسئولیت زندگی

مهم این است که بخواهید قدمی برای داشتن یک زندگی عالی و لذت‌بخش بردارید. راضی بودن از زندگی موضوع بسیار مهمی است که تأثیر بسیار زیادی بر روی میزان موفقیت، رشد و بهبود زندگی‌تان دارد.

شاید بتوانم به‌جرئت بگویم که اولین قدم برای رسیدن به هر آنچه می‌خواهید، درک همین موضوع است. زمانی می‌توانید برای بهتر کردن زندگی‌تان قدمی بردارید که مهم‌ترین تصمیم زندگی‌تان را بگیرید. مهم‌ترین تصمیم زندگی، اولین قدم در راستای بهتر کردن زندگی چیزی نیست جز پذیرفتن مسئولیت زندگی خودتان!

بپذیرید که هیچ‌کس مسئول زندگی شما نیست! اگر فکر می‌کنی که از زندگی که داری راضی نیستی و می‌خواهی برای بهتر کردنش قدمی برداری، بدان که هیچ‌کس جز خودت نمی‌تواند تو را به خواسته‌هایت برساند پس با اعتماد به نفس کامل بلند شو و تصمیمت رو برای رشد شخصی خودت بگیر!

شاید کمی سخت باشد که بخواهی به‌ یک‌ باره همه‌چیز را تغییر دهی، اما می‌خواهم بگویم شیرینی یک‌لحظه بعدازاین تصمیم بزرگ را نمی‌توانی با تمام لحظه‌های گذشته‌ات مقایسه کنی؟ پس سعی کن با تمرکز ذهن لحظه های شیرین زندگی خود را بسازی!

اگر احساس می‌کنی از خودت و شرایط زندگی‌ات راضی نیستی، حتماً کتاب “زندگیت رو چرخ خودت میچرخه یا دیگران” را مطالعه کن تا بتوانی تغییر بزرگی درروند نامطلوب زندگی خود ایجاد کنی و از این سیکل معیوب بیرون بیایی و به هدف راضی بودن از زندگی برسی.

در کتاب زندگیت رو چرخ خودت میچرخه یا دیگران به تمام عوامل مؤثر در راضی بودن در زندگی پرداختیم. پیشنهاد می‌کنم این کتاب را مطالعه کنید. راضی بودن از زندگی متأثر از موضوعات مختلف است که با آگاهی از آن ها می توانید از زندگی لذت بیشتری ببرید.

نتیجه گیری

در این مقاله ما فهمیدیم راضی بودن از زندگی زمانی اتفاق می افتد که بدانید هدف از زندگی چیست و چه کسی مسئول زندگی شماست و افراد ناراضی با خواندن این مقاله می توانند به رازی بودن از زندگی برسند.

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تندخوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، ارتباط موثر

برای دانلود PDF مقاله روی لینک زیر کلیک نمایید

 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است

پیشنهاد میکنم مقالات مربوط به اینم موضوع را نیز مطالعه کنید.

با عرض پوزش تصویر زندگیت رو چرخ خودت میچرخه یا دیگران نمایش داده نمی شود

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.