آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

دوره بیزینس کوچینگ با تضمین افزایش روند درآمد

 

بیزینس کوچینگ به انگلیسی (Business Coaching) نوعی رهبری کسب‌ وکار است که در آن یک فرد که کوچ یا مربی نامیده می‌شود به صاحب کسب‌ و کار مهارت‌های رشد کسب‌وکار را آموزش می‌دهد و دوره بیزینس کوچینگ هم آموزش رشد مهارت ها به وسیله اساتید ماهر و با تجربه تلقی می شود.

اصلا فرقی نمی‌کند که یک آبنبات فروشی کوچک در خیابان تجریش داشته باشید یا یک شرکت تبلیغاتی بزرگ با بیش از صد پرسنل را مدیریت ‌کنید. در هر حالت مزایا و قابلیت‌های فوق‌العاده بیزینس کوچینگ قطعا به رشد کسب و کار شما کمک زیادی خواهد کرد.

راه اندازی کسب و کار شاید به نظر یک فرآیند انفرادی به نظر برسد. اما مانند تمام تجربه‌های دیگر زندگی، داشتن یک مربی که شما بتوانید به او اتکا کنید، یکی از ارزشمندترین منابع در دسترس برای صاحبان کسب و کار است؛ به خصوص که در این زمینه منابع بسیار کمی وجود دارد که واقعا بتوانند به پیشرفت شما کمک کنند.

البته که مقاله‌ها و ای‌بوک‌های بی‌شماری در مورد موفقیت در کسب و کارها نوشته شده است. اما دوره بیزینس کوچینگ حقیقت این است که داستان موفقیت برای هر کسب و کاری منحصر به فرد است و قابل تعمیم به سایر کسب وکارها (حتی در همان حوزه) نیست. هر بیزینسی شرایط، امکانات و وضعیت ویژۀ خود را دارد و روش‌هایی که باعث رشد یک شرکت شده، ممکن است در مورد کسب و کار شما جواب ندهد و بدتر از آن باعث صرف زمان و هزینه‌های بیهوده و بی‌بازگشت شود.

خوشبختانه این روزها بیزینس کوچینگ یا ( کوچینگ کسب و کار) می‌تواند با راهنمایی‌هایی که فقط و فقط مختص کسب و کار شماست و کاملا شخصی و انحصاری است، به کمک شما بیاید تا موفقیت در کسب و کار شما را رقم بزند. اما پیش از هر چیز اجازه بدهید که به شما توضیح بدهم که بیزینس کوچینگ دقیقا چیست.

دوره بیزینس کوچینگ چیست؟
بیزینس‌ کوچ‌ها معمولا کارآفرینان باتجربه‌ای هستند و بیشتر آنها خودشان صاحب کسب و کار هستند، این افراد با بهره‌گیری از هوش، استعداد و مجموعۀ تجاربشان مسیر موفقیت کسب و کارها را ترسیم می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا موفق شوند و به اهداف تجاری خود برسند. به این فرآیند بیزینس کوچینگ می‌گویند.

همانطور که در بالا هم اشاره کردم، اطلاعات و مقالات آنلاین زیادی در مورد موفقیت، پیشرفت شغلی و راه‌اندازی کسب و کار وجود دارد. اما هیچ کدام این موارد تا زمانی که فقط و فقط برای کسب و کار شما شخصی‌سازی نشده باشد، نمی‌تواند برای شما مفید واقع شود. در نقطه مقابل تمام این آموزش‌های عمومی، آموزش‌های شخصی و اختصاصی بیزینس کوچ قرار دارد که تمام جوانب و امکانات کسب و کار شما را بررسی می‌کند، بازار شما را می‌شناسد و متناسب با نیازها و اهدافتان به شما آموزش می‌دهد.

برای اینکه درک بهتری از بیزینس کوچینگ داشته باشید یک مثال می‌زنم. تصور کنید که می‌خواهید پیانو زدن را یاد بگیرید. آیا در کنار یک معلم بهتر، سریع‌تر و هدفمندتر پیانو را یاد می‌گیرید یا اینکه خودتان از روی جزوات و آموزش‌های آنلاین یاد بگیرید؟ مسلما با یک استاد کار را پیش ببرید هم سریع‌تر و هم بهتر جواب می‌گیرید. کسب و کار شما هم از این قاعده مستثنا نیست.

ما با تمام وجود به این باور داریم که سریع‌ترین و بهترین راه برای موفقیت و پیشرفت شغلی شما داشتن مربیان با تجربه و بزرگ است. این مهم‌ترین چیزی است که باعث رشد کسب و کار شما می‌شود. بیزینس کوچ به شما، تیم اجرایی و مدیران کمک می‌کند که اهداف خود را واضح‌تر بشناسید و تصویر درست‌تری از برند خود داشته باشید. در حقیقت بیزینس کوچینگ مجموعه‌ای از استراتژی‌هایی است که قدم به قدم شما را در مسیر موفقیت در کسب و کار قرار می‌دهد.

هر نقطه از مسیر کسب و کار شما که دچار ایراد شود یا به مشکلی بر بخورد، وظیفه بیزینس کوچ است که برای حل مشکل شما را راهنمایی کند.

 

دوره بیزینس کوچ چگونه به پیشرفت کسب و کار شما کمک می‌کند؟

بیزینس کوچ هم در نقش مربی(mentor) و هم راهنمای (trainer)شماست. مربی است، چراکه تمام مهارت‌هایی که برای موفقیت در کسب و کارتان به آن نیاز دارید را به شما آموزش می‌دهد و راهنماست چراکه مانند یک دایره المعارف برای کسب و کار شما عمل می‌کند که شما هر زمان سوالی داشته باشید یا به اطلاعات خاصی نیاز داشته باشید، می‌توانید به آن رجوع کنید.

مانند هر مربی دیگری، بیزینس کوچ به شما کمک می‌کند که استعدادها، قابلیت‌ها و اهداف خود را به درستی بشناسید. در تصمیمات بزرگ و مهم شما را راهنمایی می‌کند. در یک کلام بیزینس کوچ تمام آن چیزی که شما برای موفقیت در کسب و کار خود نیاز دارید را یکجا فراهم می‌کند.

 

 

 

 

 

 

بعد از برگزاری چندین دوره ، کارگاه ، مشاوره و مصاحبه مهمترین چالشهای صاحبان کسب و کار به شرح زیر :

۱. نمیدونم چه جوری نیروی کار مناسب پیدا کنم ؟

۲. کارکنانم کارآیی و بهره‌وری خوبی ندارند.

۳. در این بازار خراب، کاهش فروش داشتیم.

۴. با افزایش قیمت دلار، ما مجبور شدیم قیمت محصولات رو بالا ببریم و مشتری هامون کم شدند.

۵. اگر خودم تو کسب و کارم نباشم، کارم درست انجام نمیشه.

۶. همش در حال کار کردن هستم و وقت کافی برای استراحت ندارم.

۷. با وجود کارهایی که انجام می دهم، سود بالایی بدست نمی آورم.

۸. برای کسب و کارمون، تبلیغات موثری نداریم.

۹. نمیدونم چیکار کنم که مشتریها من رو انتخاب کنن.

۱۰. اطلاعات دقیقی از مشتری ها نداریم و هر سال خیلی از آنها رو از دست می دم چون نمی تونم پیگیریشون کنم.

۱۱.  اسناد مالی، ثبت دقیقی ندارن و قادر نیستم تجزیه و تحلیل درستی از آنها داشته باشم.

 

این روزها بیشتر صاحبان کسب و کارهای کوچک شرایطی مشابه دارند، هر چند که واقعا در کارهایی که انجام می دهند، متخصص هستند، – این معمولا دلیل اصلی آنها برای ورود به کسب و کار در وهله‌ی اول است – اما هیچ کس به آنها یاد نداده است که چگونه کسب و کار خود را مدیریت کنند و چگونه بهبود و توسعه دهند.

 

تور یک روزه بیزینس کوچینگ

شما در این تور، یک روزتان را در جلسات آموزشی شرکت کرده و با محتوای دوره و فضای آموزشی آشنا می شوید.

جهت ثبت نام تور یک روزه بیزینس کوچینگ، فرم زیر را پر کرده و دکمه ارسال را بزنید.

 • توجه : لطفاً اعداد به لاتین وارد شود.

 

 

پاسخ صحیح در دل این دو سوال است:

۱. لازم است چه کاری انجام شود؟ (نیاز به دانش کسب و کار)

۲. چطور انجام شود؟ (نیاز به یک کوچ و منتور)

 

دانش کسب و کار:

ما در دوره بیزینس کوچینگ اطلاعات و دانش بنیادین کسب و کار را که صاحبان کسب و کار به آن نیازمند هستند را آموزش می دهیم و از طریق مسترمایند ( به اشتراک گذاری تجربه )، صاحبان کسب و کار مصداق های لازم و خِرد بکارگیری آموزه ها را یاد خواهند گرفت.

 

کوچ (Coach):

بر طبق آمار کنت بلانچارد یکی از دلایل اصلی که افراد به دانسته هایشان عمل نمی‌کنند عدم پیگیری آنها است. که ما در این دوره به وسیله کوچهای حرفه ای اقدام ( Action coach) برنامه‌های اقدامی که منجر به رشد کسب و کار می‌شود را به واسطه آنها پیگیری نموده و صاحبان کسب و کار را برروی اهدافشان متمرکز و مسئولیت‌پذیر نگه می‌داریم.

با تغییر شرایط کسب و کارهای امروزی، تا زمانی که اقدامات موثر انجام نشود، دانش ها تاثیر خود را نمایان نمی کنند! اقدامات موثر، اقداماتی هستند که از آنها یادگیری سریع و کم‌هزینه حاصل می شود و با تکرار اقدامات و افزایش یادگیری پاسخ مناسب مسائل پدیدار می‌شود.

 

 

 

نتیجه یک کسب و کار موفق چیست؟

۱. نتایج پایدار در سود

۲. بالا بودن سطح عملکرد کارکنان

 

برای دیدن قسمتی از نتایج دانش آموخته گان دوره بیزینس کوچینگ می توانید عکس زیر را کلیک کنید.

 

 

 

 

براساس آمار، حدود ۱۰٪ تفاوت بین یک کسب و کار موفق و یک کسب و کار در حال سقوط، مربوط به عوامل بیرونی و خارج از کنترل مدیران است. مانند تحولات سیاسی، نواسانات ارز (به ویژه دلار)، قیمت نفت، طلا و ...

اما سوال این است که آیا در مورد ۹۰٪ تفاوت باقیمانده ” بدون کمک گرفتن از کسی و پیش رفتن ” می توانند به بهترین نتیجه برای کسب و کار دست یابند؟

گزارش های اخیر Infusionsoft، Emergent Research، Define and Achieve Small Business Success، نشان داده اند که اکثریت قریب به اتفاق، یعنی ۹۴٪ از صاحبان کسب و کار کوچک بررسی شده، اهداف خاص مالی برای کسب و کار خود تعیین می کنند، اما  65٪ آنها اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به اهدافشان را ندارند.

و در نهایت تنها ۲۹٪ از صاحبان کسب و کار اعتماد به نفس لازم برای رسیدن به اهداف مالی خود دارند، اما حتی این گروه نمی‌توانند با اطمینان بیان کنند که به آن اهداف دست پیدا می‌کنند. در این موقعیت، کوچینگ نقش بسیار موثری ایفا می کند.

 

 

 

آمار موسسه بیزینس کوچینگ لندن نشان داده است که بازگشت سرمایه در بیزینس کوچینگ ۷۰۰٪ ، یعنی ۷ برابر می باشد. همچنین آمارهای این موسسه نشان داده نزدیک به ۷۰٪ صاحبان کسب و کار که از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کرده اند، افزایش درآمد تا ۳ برابر را تجربه کرده اند.

 

 

در بیزینس کوچینگ، با مشاهده وضعیت فعلی مشتری و شناسایی نقاط قوت او، از طریق شاخص های اندازه گیری مالی، برنامه ای برای رسیدن به وضعیت مطلوب ساخته می شود.

یک بیزینس کوچ، با مهارت های اساسی کوچینگ مانند گوش دادن، پرسش، بازخورد، و دعوت به عمل، مشتری را تشویق می کند تا یاد بگیرد و وظایف مشخص شده برای رشد شخصی و سازمانی و عبور از موانع داخلی و خارجی را انجام دهد.

 

دستاوردهای بیزینس کوچینگ:

برخی از دستاوردها در کوچینگ کسب و کار برای سازمان ها و افراد عبارتند از:

  •     غلبه بر رکود مالی سازمانی و فردی
  •     تدوین نقشه راه توسعه فردی و کسب وکار
  •     مدیریت زمان و سرمایه
  •     محافظت از کسب و کار
 •     کشف ظرفیت ها و پتانسیل ها و مانع های پنهان در مسیر موفقیت

 

برای مشاهده کلیپ نرخ بازگشت سرمایه گذاری بیزنیس کوچینگ، می توانید عکس زیر را کلیک کنید.

 

 

بیزینس کوچینگ

 

 • توجه : لطفاً اعداد به لاتین وارد شود.

 

 

 

هدف دوره بیزینس کوچینگ چیست؟

ما با شناخت دقیقی که حاصل سالها تجربه و مطالعه بر روی کارآفرینی و بازاریابی و اقتصاد ایران و جهان داشتیم اقدام به راه‌اندازی این دوره نمودیم.

ما قصد داریم بیزینس کوچ یا ساده تر بگوییم یک کوچ کسب و کار تربیت کنیم.

کوچ که در وهله اول بتواند آموزه‌هایش را در زندگی خود بکار ببندد و به موفقیت برسد و همچنین این موفقیت را در زندگی و کسب و کار دیگران نیز جاری سازد. در واقع شما با طی این دوره نه تنها می‌توانید یک کارآفرین نمونه باشید بلکه می‌توانید با یادگیری اصول بیزینس کوچینگ، در نقش یک کوچ کسب و کار ظاهر شوید و نه تنها مفید واقع شوید بلکه برای شما نیز درآمد فوق العاده‌ای داشته باشد.

با اطمینان خاطر می‌گوییم در همین دوران بحران اقتصادی و تحریم‌ها و ورشکستگی های سریالی کارخانه‌ها و مراکز تولید، روزانه فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد می‌شود و این آینده قطعی، پیشِ روی ایران می باشد. در امسال و سال های آینده کارآفرینان زیادی پا به عرضه کسب و کار می‌گذارند که نیاز به مشاوره و آموزش‌هایی درباره‌ی بهبود روش‌های مدیریتی و مهارتهای شخصی و تحلیل شرایط اقتصادی، دارند.

آنان که زودتر آموزش می بینند فرصت نابی را برای ورود به اکو سیستم و کلوپ کسب و کارهای موفق  خواهند داشت. شاید امروز هم دیر باشد، همین الان اقدام کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مدرسان دوره

با بیزینس منتورینگ ماهان تیموری

 

 

 

بیزینس‌هایی که برای آموزش خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، درجا خواهند زد و با این درجا زدن در واقع مشغول فرو رفتن در باتلاقی خواهند شد که خودشان درست کرده‌اند. و اگر در بیزینس خود به دنبال ابزاری برای بازار چالش برانگیز امروز و داشتن موفقیتی پایدار هستید، سرمایه گذاری در دوره های بیزینس کوچینگ، راهی تضمینی برای رشد است.

 

تور یک روزه بیزینس کوچینگ

شما در این تور، یک روزتان را در جلسات آموزشی شرکت کرده و با محتوای دوره و فضای آموزشی آشنا می شوید.

جهت ثبت نام تور یک روزه بیزینس کوچینگ، فرم زیر را پر کرده و دکمه ارسال را بزنید.

 • توجه : لطفاً اعداد به لاتین وارد شود.

 

 

سرفصلهای دوره تخصصی بیزینس کوچینگ | MBC

تخصص ما تبدیل کسب و کارهای معمولی به خوب و کسب و کارهای خوب به عالی است

 

مشخصات دوره بیزینس کوچینگ

بیزینس‌هایی که برای آموزش خود سرمایه‌گذاری نمی‌کنند، درجا خواهند زد و با این درجا زدن در واقع مشغول فرو رفتن در باتلاقی خواهند شد که خودشان درست کرده‌اند. و اگر در بیزینس خود به دنبال ابزاری برای بازار چالش برانگیز امروز و داشتن موفقیتی پایدار هستید، سرمایه گذاری در دوره های بیزینس کوچینگ، راهی تضمینی برای رشد است.

 

 

اما متأسفانه من شرایط شرکت در این دوره را ندارم…

شاید شما بگویید که خیلی دوست دارم در دوره بیزینس کوچینگ شرکت کنم و در مسیر موفقیت حرکت کنم اما متأسفانه شرایطش رو ندارم.

بهانه های منطقی برای شرکت نکردن در دوره بیزینس کوچینگ

 • امکان مالی برای شرکت در این دوره را ندارم.
 • باشه یکم سرم که خلوت شد
 • الان کارهای مهم تری دارم
 • من درست بشو نیستم و اعتماد به نفس ندارم
 • خیلی گرونه، ارزشش رو نداره!
 • بعید می دونم اثری داشته باشه
 • دیگه از من که گذشته
 • این چیزا با آموزش درست نمی شه! ذاتیه!
 • با آموزش که آدم تغییر نمی‌کنه! باید خودم تصمیم بگیرم تغییر کنم
 • اینا یه کیسه دوختن واسه جیب خودشون به فکر بقیه نیستن که
 • من که نمی‌خوام آپولو هوا کنم، همین زندگی عادی که دارم خوبه
 • وقت من اجازه نمی‌دهد در این دوره شرکت کنم.
 • راه من دور است و نمی‌توانم حضور داشته باشم.
 • و….

اجازه بدهید بحث را با این داستان زیبا ادامه دهیم:

مرد جوانی از سقراط پرسید: «راز موفقیت چیست؟» سقراط به او گفت: «فردا به کنار نهر آب بیا تا راز موفّقیت را به تو بگویم.» صبح فردا، جوان مشتاقانه به کنار رود رفت. زمانی که به لبه رود رسیدند به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانه آنها رسید. ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد. جوان دست و پا می‌زد و همه تلاش خود را می‌کرد که خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر قوی بود که او را زیر آب نگه دارد.

مرد جوان آنقدر زیر آب ماند که رنگش کبود شد اما بالاخره توانست خود را از دست سقراط نجات دهد. همین که روی آب آمد، نفسی بسیار عمیق کشید.

پس از این که حال مرد جوان جا آمد، سقراط پرسید: «زیر آب ، بیشتر از همه به چه چیزی مشتاق بودی؟»

مرد جوان گفت: «هوا»

سقراط گفت: «هر زمان که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی، موفقیت را مشتاق بودی، تلاش می‌کنی که آن را به دست بیاوری؛ راز موفقیت این است.»

حالا سوال اینجاست که شما دوست عزیز چقدر اشتیاق دارید که در این دوره شرکت کنید و بهانه‌ها را کنار بگذارید.

هر مسأله‌ای که در راه رسیدن به خواسته شما وجود دارد (اگر بهانه نباشد) قابل حل است و این بسته به تلاش شما دارد. این که آیا به اندازه هوا برای رسیدن به خواسته خود اشتیاق دارید؟ یا این که می‌خواهید هیچکدام از گام‌های حل مسأله را به صورت کامل و مکتوب استفاده نکنید؟!

زمانی که عزیزی به من می‌گوید که «من واقعاً خیلی دوست دارم در این دوره شرکت کنم اما امکان پرداخت هزینه‌اش را ندارم» از او یک سوال می‌پرسم: «آیا واقعا به این نتیجه رسیدی که این آموزش نقش حیاتی برای تو داره و به اندازه نفس کشیدن برای تو مهمه؟ »

پاسخ‌ها عموماً بله است. اما زمانی که می‌گویم اگر عزیزی در بیمارستان باشد و برای سلامت او باید مبلغی معادل این دوره را پرداخت کنی , آن هزینه را چطور تهیه میکینی؟ آیا بازهم امکان ندارد به این مبلغ دست پیدا کنی؟! اکثر عزیزان پاسخشان تغییر می‌کند! پس مطمئن باشید هیچ مانعی قوی‌تر از دلیل شما برای رسیدن به یک خواسته نیست!

 • توجه : لطفاً اعداد به لاتین وارد شود.