چرا و چطور پول دربیارم؟

خلاصه مطلب

چرا و چطور پول دربیارم؟ بسیاری از افراد نمی توانند از پس بسیاری از هزینه های زندگی خودشان بر بیایند. به همین علت زندگی
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

چرا و چطور پول دربیارم؟ بسیاری از افراد نمی توانند از پس بسیاری از هزینه های زندگی خودشان بر بیایند. به همین علت زندگی برای بسیاری از آنها تلخ می شود. متاسفانه بسیاری از خانواده ها به دلیل هزینه های بالای درمان نمی توانند جان فرزند و یا سایر اعضای خانواده خودشان را حفظ کنند. این مسئله اتفاق بسیار تلخی است. شاید برایتان جالب باشد که درست در همین شرایط بسیاری از افراد هستند که درآمد های بسیاری زیادی را در ماه به دست می آورند. شاید با خودتان بگویید که این افراد یا از در خانواده ای پولدار به دنیا امده اند یا اینکه از طریق راه های نادرست به این وضعیت رسیده اند. این گفته شما درست است. اما باید قبول کنیم که بسیاری از این افراد نیز جز افراد خودساخته هستند.

پس گفته های بالا توجیه خوبی برای به دست نیاوردن پول و درگیر مشکلات مالی بودن و تحمل سختی های بسیار بی پولی نیست. در این مقاله قصد داریم به سوال چطور پول دربیارم پاسخ بدیم.

باور های محدود کننده  خودتان را دور بریزید

اولین پاسخی که در برابر سوال چطور پول دربیارم، می توان داد این است که شما باید سعی کنید که ذهن خودتان را از تمامی باور های منفی دور کنید. همانطور که لنگر کشتی باعث توقف کشتی می شود، ذهن و باور های ما اگر به درستی کنترل نشوند می توانند باعث توقف زندگی شوند و ما را از رسیدن به بسیاری از رویا های خودمان باز دارند. باور های منفی باعث می شوند که ما نتوانیم در مسیر رسیدن به استقلال مالی به درستی گام برداریم.

نکته ای که وجود دارد این است که تمامی باور هایی از قبیل این که پول فقط زیر پای فیله، فقط دزدان می توانند درآمد زایی کنند و …. همگی اشتباه و حاصل محدودیت های گذشتگان ما است.

همه ما باید به این نکته توجه کنیم که آفریدگار تمام این جهان خداوند می باشد. خداوندی که نا محدود است و از محدودیت نیز خوشش نمیاید.

پس در چنین دنیایی اگر تلاش کنیم و به تلاشمان هم چاشنی تفکر را اضافه کنیم پس از مدتی قادر خواهیم بود از نعمت های نامحدود خداوند که برای همه ما یکسان است بهره مند شویم.

چرا و چطور پول دربیارم؟ علاقه خودتان رو پیدا کنید

پس از پاکسازی ذهنمان از باور های منفی برای اینکه بدانیم چطور پول دربیارم باید سعی کنیم که علاقه خودمان را پیدا کنیم و در آن به تخصص برسیم. نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که همه مشاغل از درآمد خوبی برخوردارند. پس زمانی که ما کاری که به آن علاقه داریم را انجام می دهیم و در آن نوآوری به خرج دهیم می توانیم درآمد خوبی را کسب کنیم.

البته نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که شما ببینید آیا توانایی و استعداد حضور در آن کار را دارید یا نه.

بسیاری از افراد پس از مدتی که به دنبال علاقه خود می روند متوجه می شوند که آن کار واقعا علاقه خودشان نبوده است و در آن کار استعدادی ندارند. به شما پیشنهاد  می کنیم هر کاری که احساس می کنید به آن علاقه دارید را مدتی به صورت امتحانی انجام دهید تا متوجه شوید که آیا واقعا به آن علاقه دارید یا نه.

هدفتان را پیدا کنید

احتمالاً زمانی که شما از هر کسی که بپرسید که چطور پول دربیارم به شما خواهد گفت که باید هدف گذاری کنید.زمانی که باور های خودتان را تغییر دادید و علاقه خودتان را پیدا کردید باید هدف گذاری کنید. هدف گذاری به شما این امکان را می دهد که درباره خواسته خودتان بیشتر تحقیق کنید و مهارت های مورد نیاز آن را شناسایی کنید.

سپس شما می توانید برای به کسب کردن آن مهارت ها اقدام کنید. همین کار باعث می شود که شما بسیار در کار خودتان جلو بیوفتید.

چرا و چطور پول دربیارم؟ واقع بین باشید

بسیاری از افراد زمان بسیار زیادی را درباره چطور پول دربیارم تحقیق می کنند. انواع راه های درآمد زایی که می توانند از حرفه مورد علاقه خودشان پول دربیاورند را پیدا می کنند. این افراد حتی قصد می کنند که این کارها را در برنامه خودشان جای دهند. اما درست پس از مدتی که وارد فاز اجرایی می شوند با مشکلات مختلفی رو به رو می شوند.

مهم ترین دلیل این اتفاق این است که این افراد اقدامات غیر واقع بینانه برای خودشان تعیین کرده بودند.

چرا و چطور پول دربیارم؟ اصول داشته باشید

شاید مهم ترین پاسخ درباره سوال چطور پول دربیارم این باشد که شما اصول داشته باشید. متاسفانه یکی از اتفاقاتی که باعث می شود افراد نتوانند پول خوبی دربیاورند این است که برای خودشان هیچ قانونی ندارند و تا متوجه می شوند که فلان بازار سود خوبی را به آن ها می دهد به سرعت وارد آن بازار می شوند.

زمانی که شما اصول و قواعد خودتان را داشته باشید با هر بادی تغییر جهت نمی دهید و سعی می کیند که تمرکز خودتان را روی همان مسیری که شروع کرده اید و در آن حوزه به تخصص کافی برسید. همین مسئله باعث می شود که پس از مدتی درآمد خودتان را افزایش دهید.

اجازه بدهید برای آنکه تاثیر داشتن اصول را بر چطور پول دربیارم را بیشتر با هم بررسی کنیم به یک داستان تاریخی اشاره کنیم. اکثر ما داستان حضرت ابراهیم را که در روز عید قربان حاضر شد تا از جان پسر خود بگذرد را شنیده ایم. اما به نظر شما هدف از ذکر این داستان چه بود؟

این داستان به ما نشان داد که حضرت ابراهیم که تنها یک اصول مهم داشت و آن هم رعایت از حق بود و حاضر شد برای این که به این اصول پایبند بماند خیلی کار ها انجام دهد. از پریدن در آتش  و شکستن بت ها گرفته تا مهم ترین آنها که آماده بریدن سر فرزندش شد. هر چند این اتفاق رخ نداد ولی همان که تصمیمش را گرفت نشان داد که به اصول پایبند است.

همانطور که حضرت ابراهیم با رعایت اصول موفق شد به هدفش برسد، شما نیز می توانید با ایجاد اصول خودتان و پایبند ماندن به آن به هرچیزی که می خواهید برسید.

 

کلام آخر

پولدار شدن رنج دارد و پولدار نبودن درد. شما برای این که بخواهید پول به دست بیاورید باید سختی های مختلف از کم خوابی گرفته تا شکست های بزرگ را تجربه کنید. در حالی که پولدار نشدن هیچ رنج و سختی برای شما ندارد. اما شما نمی توانید بسیاری از احتیاجات خودتان را برطرف کنید.

 

هوش مالی پلاس
تلخ و شیرین …
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

55 پاسخ

  1. با شاید ی میلیون تومن شرایط سختی بر ما حاکم میشه . پدر مریض و از کار افتاده و مادرخانه دار شرایط سختی پیش رو داریم . تلخی من از پول نیس از اینه ک استعداد و توانایی کارو زحمت رو دارم ولی نمیدونم چیکارکنم

    1. سلام دوست من
      هیج وقت این رو توی ذهنت قبول نکن و روی باور هات کار کن
      کتاب جنگ باور ها هم خیلی می تونه بهت کمک کنه

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد