آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

بهترین مدیر صندوق تامین سرمایه گذاری جهان

بهترین مدیر صندوق تامین سرمایه گذاری جهانReviewed by مهران رنجی on Jun 18Rating:
 
مدت زمان تخمینی برای مطالعه این مقاله 2:30 دقیقه می باشد

دیوید تپر (David Tepper)که ایشان ، سرمایه‌گذار آمریکایی و مدیری موفق در زمینه صندوق‌های تامین سرمایه‌گذاری است که با ثروت 5/3 میلیارد دلار در سال 2010 از سوی مجله فوربز به عنوان دویست و پنجاه و هشتمین ثروتمندترین افراد جهان معرفی شد. او همچنین مؤسس شرکت مدیریت آپالوسا است.

 

تحصیلات:

دیوید آلن تپر در 11 سپتامبر سال 1957 در آمریکا متولد شد. او در شهر پیتزبورگ در ایالت پنسیلوانیا بزرگ شد و در آنجا به دبیرستان پی بادی رفت. وی پس از فارغ‌التحصیلی به دانشگاه پیتزبورگ رفت. دیوید تپر به طور همزمان در کتابخانه هنرهای ظریف فریک مشغول به کار شد. تپر توانست با افتخار در رشته اقتصاد از دانشگاه پیتزبورگ فارغ‌التحصیل شود. او همچنین در دوران کالج به شکل تفریحی در بازار سهام فعالیت می‌کرد.

شرو ع فعالیت:

دیوید تپر پس از فارغ‌التحصیلی به صنعت مدیریت مالی وارد شد و به عنوان یک تحلیلگر اعتبار در خزانه‌ داری ایکویی بانک شروع به کار کرد. پس از مدتی تپر که از شغل خود احساس رضایت نمی‌کرد در سال 1980 به مدرسه کسب‌وکار دانشگاه کارنگی ملون وارد شد تا در شاخه MSIA از رشته MBA تحصیل کند.

رشد :

دیوید تپر در سال 1982 از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و پس از آن پیشنهاد کاری در خزانه‌ داری شرکت ریپابلیک استیل در اوهایو را پذیرفت. او در سال 1984 در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک در بوستون استخدام شد و در سال 1985 نیز به استخدام گلدمن ساکس درآمد. او به عنوان یک تحلیلگر اعتبار در این شرکت مشغول به کار شد و طی شش سال تبدیل به مدیر معامله گران در سهام پربازده در گلدمن ساکس شد.

 

مدیریت کسب و کار:

دیوید تپر در سال 1992 گلدمن ساکس را ترک و در اوایل سال 1993 شرکت خود را با نام مدیریت آپالوسا تاسیس کرد. وی در سال 2001 با تمرکزذهن بر اوراق قرضه شرکت‌های ورشکسته یا مشکل دار توانست سودی 61 درصدی کسب کند. تپر در فصل چهارم سال 2005 نیز فرصت‌های بهتری را در سهام P500 & Sمشاهده کرد و در سال بعد از آن توانست با سرمایه‌گذاری در پرریسک‌ترین شرکت‌ها مثل MCI و میرانت به سود هنگفتی دست پیدا کند.

 

سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی مثل کانسکو و مارکونی هم برای صندوق تامین سرمایه تپر خیلی سودآور بود. صندوق تامین سرمایه تپر در سال 2009 با سرمایه‌گذاری روی اوراق بهادار شرکت‌هایی که با مشکل مواجه بودند (از جمله خرید سهام بانک آمریکا به قیمت 3 دلار به ازای هر سهم) و بهبود این سهام توانست با کسب درآمدی 7 میلیارد دلاری  که 4 میلیارد دلار از این مبلغ به خود دیوید تپر رسید.

نشریه نیویورک تایمز در مارس سال 2010 اعلام کرد که این موفقیت تپر او را در جایگاه نخست بهترین مدیران صندوق‌های تامین سرمایه‌گذاری جهان در سال 2009 قرار داده است. تپر با این موفقیت همچنین توانست در جایگاه دویست و پنجاه و هشتم ثروتمندان جهان در سال 2010 قرار گیرد. دیوید تپر در سال‌های اخیر همچنین به عنوان یک فرد خیر شهرت یافته است. بزرگ‌ترین مبلغ اهدایی او به دانشگاه کارنگی ملون اهدا شده که مدرسه کسب و کار آن به احترام وی به نام تپر نام گذاری شده است.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجه نمایید
 
تیم آموزشی ماهان تیموری 
ارائه دهنده ی آموزش های  کارآفرینی ، افزایش فروش ، کسب و کار خانگی

نظرات شما نسبت به زندگینامه رایلی بچتل ,برای تمام اعضای محترم سایت و تیم آموزشی ماهان تیموری بسیار مفید وسازنده می باشد.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.