برند چیست ؟

برند چیست ؟

بغضیا این سوال براشون پیش میاد که برند چیست ؟  اقتصاد امروز از اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه به سوی اقتصاد مبتنی بر سفارشی سازی انبوه حرکت کرده است . پس حق انتخاب مخاطب به شدت افزایش یافته و چند برابر شده . برای پیروزی در این بازار نیاز دارید خود را و خدماتتان را در ذهن مخاطب ثبت کنید و مهر کسب و کارتان را بر تصویر ذهنی مشتریان بکوبید.

برند یا علامت  تجاری عبارت است از : طراحی منحصر به فرد ، نشانه، نماد، کلمه یا ترکیبی از این موارد که تصویری را در ذهن تداعی می کندکه معرف محصولی یا خدمات یک سازمان است و آن را از رقبایش متمایز می کند.

برند جمع کل احساسات و برداشت هایی است که تمام مخاطبان احتمالی و مشتریان کنونی شما در ذهن و قلب خود درباره ی شما دارند.

که اگر در طول زمان این تصویر با کیفیت مشخصی ارائه شود در ذهن مشتری با رضایت و اطمینان همراه می شود.

 

پیشنهاد ما به شما : ویژگی های برند

ارزشی که برند ایجار می کند

برند در بازار شلوغ و پیچیده برای محصول شما تمایز ایجاد می کند.

شخصیت برند Brand Personality چیست؟

شخصیت برند در واقع به رفتار و گفتاری که یک برند از خود بروز می دهد اشاره دارد که برای ایجاد تمایز از رقبا ئ دیگران مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژگی ها در مورد رفتار برند در حوزه های  اشخاصی که به عنوان نماینده برند و در مورد تبلیغات و نوع  بسته بندی هستند.شخصیت برند چیزی به جز این نیست که بخواهیم آن را مانند انسانی دارای شخصیت بدانیم

زمانی که این کار را انجام می دهیم برند را مظهر شخصیت سازمان خود می کنیم که نشان دهنده تمام تجره  هایی است که مشتری ما از برند ما داشته است.

این موضوع با تصویری که خود برند دارند متفاوت است.

پرسونالیتی یا همان شخصیت برند از موضوعاتی است که در مبحث برندیگ بسیار جذاب و شیرین  و حتی بسیار مهم است  . با این تفاسیر چرا این امر اینقدر مهم است؟ علت این موضوع این است که برندسازی در ایجاد ارتباط خوب با مشتری یا مخاطب نقش بسیار مهمی دارد .به همین خاطر است که برای شکل گیری این ارتباط باید به برند خود شخصیت داد.

هنگامی ما در مورد پرسونالیتی برند صحبت می کنیم در اصل به این موضوع اشاره می کنیم که برند ما دارای هویت ،کلام  و یک فرهنگ غنی است که باید هر لحظه به آن رسید و در جهت پیش رفت آن قدم برداشت.

طبیعی است که همه ما انسانی که شخصیت درستی دارد ارتباط بهتری برقرار می کنیم و همچنین اعتماد بیشتری نسبت به او خواهیم داشت و همین موضوع باعث می شود به صورت پایدارتری با او ارتباط داشته باشیم.

 

هدف برند چیست ؟

هدف برند چیست ؟

ثبت محصول و خدمات در ذهن مشتری و در نهایت فروش است.

برای تعیین اهداف برند خود باید به دو سوال پاسخ دهید:

  1. شما از برند خود چه انتظاری دارید ؟
  2. دوست دارید دیگران شما را چگونه بشناسند و در مورد محصولات و خدمات شما چگونه قضاوت کنند ؟

 یکی از عواملی که می تواند در فروش موثر باشد سر عت تصمیم گیری مشتری است.

هر زمان که مشتری به شما گفت : بعدا مزاحمتون می شم ! در فرصت بعدی خرید می کنم ! باید بیشتر بررسی کنم ! و ….شما باخته اید. برند موفق به شما کمک می کند که سرعت تصمیم گیری مشتری را بالا ببرید.

هویت برند

هویت برند

هرنشانه ( بصری ، صوتی ، لمسی، یا طعم و بو ) که منعکس کننده و رابط بین شما و مخاطبتان است ، هویت برند شما را تشکیل می دهد. به علاوه ی تمام پیشنهاد ها، ارزش ها ، وعده هاو ذهنیتی که برای مخاطب ایجاد می کنید.

لوگو هویت بصری و انعکاس تصویری برند شماست که می گویند برند چیست؟

برای طراحی لوگو به نکات زیر توجه کنید:

-اولین قدم در طراحی لوگو بررسی رقبا است. حتما قبل از هر کاری افراد یا سازمان هایی که در زمینه کاری شما فعالیت می کنند را بررسی کنید و تا حد ممکن سعی کنید طراحی های شما با آنان متفاوت باشد.چون همان طور که گفتیم مهم ترین نکته ی برندینگ ایجاد تمایز است.

– تلاش کنید که لوگو تا حد ممکن ساده باشد. این کمک می کند که بهتر در ذهن بماند.

– برای انتخاب رنگ، فونت و نماد هایی که استفاده می کنید دقت کنید که همه ی این موارد در راستای اهداف کلی سازمانی شما باشد.

– سعی کنید با استاندارد های مدرن پیش بروید و اگر نیاز بود بر اساس نیاز روز تغییراتی در لوگو خود ایجاد کنید. ( گوگل در این مورد بهترین و در دسترس ترین مثال است)

-شناخت درست مخاطب به شدت می تواند به شما در طراحی لوگو کمک کند. با توجه به این شناخت شما طراحی مناسبی بر اساس سلیقه ی مخاطب خود انجام می دهید.

-و نکنه ی نهایی و خیلی مهم دیگر خلاقیت است . اجازه ندهید که روند های معمول در طراحی و تصاویر تکراری مانعی بشوند سر راه خلاقیت شما.

استراتژی که می گوید برند چیست ؟

استراتژی برند

در لغت به معنای برنامه ­ای بلند مدت برای توسعه و پیشرفت برندی موفق است،

یعنی برنامه‌ی شما برای انتقال پیام برند‌تان

برند سازی استراتژیک به شکلی پایدار، منجر به شکل‌گیری یک برند قدرتمند می‌شود که بیان کننده این سوال است که برند چیست و به معنای ارزش افزوده‌ی بیشترِ محصولات و خدمات کسب‌وکار شما است که به شما امکان می‌دهد در مقایسه با موارد مشابه موجود، قیمت بالاتری برای محصولات و خدمات خود در نظر بگیرید.

موارد تعیین کننده در مورد استراتژی برند

– بازار هدف: گسترش بازار هدفتان را تعیین کنید ، ( محلی ، در سطح کشور ، در سطح بین الملل)

– یکپارچگی: سبک خاص خودتان را داشته باشید.

– احساس برند:  به حسی که قرار است خریداری محصول یا خدمات شما در افراد ایجاد کند دقت کنید و آن را در نان تجاری تان فریاد بزنید.

– انعطاف پذیری: تعصب را کنار گذاشته و با تغییرات بازار و تغییرات سلیقه ی مخاطب خود را تطبیق دهید.

همه ی موارد بالا منجر می شود به وفاداری مشتری که هدف کلی و نهاییی ای سوال اسست که برند چیست.

 

پیشنهاد ما به شما : ویژگی های یک برند خوب

 

به پایان این مقاله رسیدیم ، هر سوالی داشتی که توی این مقاله بهش نرسیدی کامنت کن واسمون تا خیلی سریع به سوالت برسی .

 

سوالات متداول :

 

ثبت محصول و خدمات در ذهن مشتری و در نهایت فروش است.

 

بازار هدف: گسترش بازار هدفتان را تعیین کنید ، ( محلی ، در سطح کشور ، در سطح بین الملل)

– یکپارچگی: سبک خاص خودتان را داشته باشید.

– احساس برند:  به حسی که قرار است خریداری محصول یا خدمات شما در افراد ایجاد کند دقت کنید و آن را در نان تجاری تان فریاد بزنید.

– انعطاف پذیری: تعصب را کنار گذاشته و با تغییرات بازار و تغییرات سلیقه ی مخاطب خود را تطبیق دهید.

همه ی موارد بالا منجر می شود به وفاداری مشتری که هدف کلی و نهاییی برند سازی است.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید