آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

از خودگذشتگی و صبر در کسب و کار اینترنتی

از خودگذشتگی و صبر در کسب و کار اینترنتیReviewed by Marjan on Jan 1Rating:

متاسفانه بسیاری از افرادی که کسب و کار اینترنتی داشته اند ، به خاطر نداشتن صبر و حوصله کافی ، مجبور شده اند کاری را که داشته اند ، ترک کنند و به سراغ کسب و کار دیگری بروند . یکی از دلایل اصلی این مسئله ، نداشتن تجربه است . البته هزار و یک دلیل دیگر هم وجود دارد که افرادی که سالیان سال به کسب و کار اینترنتی مشغول بوده اند ، مجبور به ترک کردن آن بشوند . خیلی از این افراد ، آن قدر صبر نداشته اند تا ببینند که کارهایی که انجام داده اند ، چه نتیجه ای می دهد .

صبور بودن در کسب و کار اینترنتی

 

 

صبور بودن در کسب و کار اینترنتی ، به این معناست که افراد ، در برابر مشکلات و سد های احتمالی ، بردباری و آرامش داشته باشند تا طی زمانی که از قبل برنامه ریزی کرده اند به هدفی که در سر دارند ، برسند و به عنوان فردی موفق در کسب و کار خودشان مطرح شوند .

خصوصیات افراد موفق

یکی از دلایلی که باعث می شود که افراد در کسب و کارشان موفق بشوند و به دستاوردهای مهم و بزرگ برسند ، خصوصیت های ویژه ای است که به دلیل نوع تربیت و آموزش این افراد در دوران کودکی و یا شرایط منحصر به فردی که در دوران زندگی شان داشته اند ، در این افراد شکل گرفته است . یکی از خصوصیات افراد کارآفرین پر صبر و کوششی که فقط رسیدن به موفقیت مد نظرشان است ، پشتکارشان است . همین ویژگی مثبت که در آن ها به شکل یک عادت در آمده است ، باعث می شود که آن ها چند قدم اساسی از رقیب هایشان جلو تر بیافتند .

افراد صبوری که در زمینه کسب و کار اینترنتی مشغول هستند ، به شدت ایمان دارند که در این راه موفق شدنشان حتمی است و در نتیجه فقط روی رسیدن به این موفقیت تمرکز کرده اند و هیچ وقت زمان خودشان را با فکر کردن به موانع و مشکلات احتمالی ای که در سر راهشان قرار دارد ، هدر نمی دهند .

خصوصیات افراد عجول

 

 

افراد عجول و بی صبر ، آن چنان که باید به خودشان ایمان و اعتماد کافی را ندارند و مدام این شک در دلشان موج می زند که شاید به آن هدفی که می خواهند ، نرسند و دائما می خواهند که برای برخورد نکردن به آن موانع فرضی ، راه خودشان را عوض بکنند .

چرا بسیاری از افرادی که در کسب و کار اینترنتی هستند ، عجله می کنند ؟

خیلی از افراد ، وقتی که زندگی نامه انسان های موفق در کسب و کار اینترنتی را می خوانند ، فکر می کنند که این مدیران موفق ، یک شبه به این ثروت و موفقیت رسیده اند ؛ اما اصلا این طور نیست و این افراد برای این که به آرزوی پولدار شدن خودشان برسند ، صبر زیادی به خرج داده اند و بارها و بارها شکست خورده اند اما نا امید نشده اند .

 

 

چرا می گوییم که برای موفق شدن در کسب و کار اینترنتی ، هرگز نباید عجله کرد ؟

 

از خودگذشتگی و صبر در کسب و کار اینترنتی5

 

عجله کردن در هر کاری از جمله در کسب و کارهای اینترنتی ، خطرات زیادی را به همراه دارد . چون این عجله باعث می شود که فرصت های بزرگ و طلایی ای را از دست بدهید و دیگر فرصت جبران آن را نداشته باشید . هیچ وقت فراموش نکنید که زمان ، بزرگ ترین ثروتی است که شما دارید و وقتی که زمانتان را از دست بدهید ، دیگر با هیچ مبلغ پولی نمی توانید آن را دوباره به دست بیاورید و جبران کنید .

مشکلات و معایب عجله کردن در کسب و کار اینترنتی

 • خصلت عجله کردن ، به یکی از عادت های دائمی شما تبدیل می شود .
 • موجب می شود که شما تصمیمات اشتباهی بگیرید .
 • وقتی عجله می کنید ، ایده های ناب و خوبی به ذهنتان نمی رسد .
 • عجله کردن ، باعث می شود که فرصت های طلایی ای را که در کسب و کار اینترنتی ایجاد می شود را از دست بدهید .
 • عجله کردن باعث می شود که هیچ وقت موفق نشوید .

فواید صبور بودن در کسب و کار اینترنتی

 

از خودگذشتگی و صبر در کسب و کار اینترنتی6

 

 • به آدمی با حوصله و آرام تبدیل می شوید .
 • تصمیم های مناسب و درستی می گیرید .
 • ایده های خلاقانه و خوبی برای موفق شدن به ذهنتان می رسد .
 • فرصت های پولساز و سرشار از موفقیتی برایتان پیش می آید و می توانید از آن ها استفاده کنید.
 • کسب و کارتان رونق می گیرد و به موفقیت می رسید .

لازمه دستیابی به موفقیت

برای رسیدن به موفقیت ، لازم است که عشق و صبر و پشتکار داشته باشید . اگر به افرادی که کسب و کار اینترنتی موفقی دارند توجه کنید ، می بینید که آن ها عاشق کارشان و رسیدن به موفقیت هستند . آن ها بر روی رسیدن به هدفی که در سر دارند ، به شدت پافشاری می کنند و در این راه ، حوصله کافی را به خرج می دهند . باید بدانید راهی که شما را در مسیری که در پیش گرفته اید به موفقیت می رساند ، نه چند روز و نه چند هفته ، بلکه ممکن است که حتی یک سال طول بکشد ؛ به همین دلیل است که اگر صبر و حوصله کافی در این راه داشته باشید ، موفقیتتان در کسب و کارهای اینترنتی ، تضمین می شود .

اعتماد سازی

از خودگذشتگی و صبر در کسب و کار اینترنتی4

 

اعتماد سازی در کسب و کارهای اینترنتی ، کاملا با کسب و کارهای فیزیکی فرق دارد . چون در کسب و کارهای اینترنتی ، مخاطبان شما ، با یک صفحه مجازی رو به رو هستند ؛ در نتیجه لازم است که شما به طور منظم به تولید محتوا بپردازید و همیشه در دسترس باشید و با مخاطبان سایت خودتان ، ارتباط دوستانه و صمیمی ای برقرار کنید و خدمات رایگان و مفید ثابت و مطمئنی را در اختیار کاربرانتان قرار دهید تا کاربران سایتتان بتوانند به مرور زمان به شما اعتماد کنند و به این طریق مسیر موفقیت کسب و کار اینترنتی شما ، هموار شود .

دوری از شکست در کسب و کارهای اینترنتی

در هر ماه ، سایت های کسب و کار بی شماری راه می افتند و خیلی زود به خاطر عجله ای که برای رسیدن به درآمد بالا و نتیجه ای که می خواهند به کار می برند ، بساط خودشان را جمع می کنند ؛ زیرا آن ها به خاطر عملکرد عجولانه ای که دارند ، دچار مشکلات زیادی می شوند و انرژی خودشان را کم کم از دست می دهند و بی انگیزه می شوند و همین مسئله ، نقطه پایان ناخوشایندی برای فعالیتشان می شود .

برای این که هیچ وقت چنین وضعیتی برای شما پیش نیاید ، لازم است که از قبل برای کارتان برنامه ریزی کنید و در دوره های آموزسی ای که برای به راه انداختن کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد ، شرکت کنید و پیشاپیش تصمیم محکمی بگیرید که در یک بازه زمانی مشخص ، مثلا 6 ماه ، به نتایج مد نظرتان برسید . مهم نیست که این نتایج ، چقدر کوچک باشند چون در هر صورت این کار ، انگیزه لازم برای پیمودن ادامه راه را به شما می دهد .

مضرات و فواید مقایسه خود با دیگران

 

اگر کسب و کاری را می بینید که به آن موفقیتی رسیده است که همیشه در ذهن شما بوده است ، باید این را قبول کنید که موقعیت شما با او یکسان نیست و بنابراین در چنین شرایطی بهتر است که به نیمه پر لیوان نگاه کنید . دیدن موفقیت آن ها نباید باعث شود که شما عجول شوید و در نتیجه در راهی که در پیش دارید ، مرتکب خطا شوید . به گذشته آن ها نگاه کنید . شاید آن ها هم در شروع کارشان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده اند و در نهایت به موفقیت رسیده اند .

دانستن این مسئله ، نور امید را در قلب شما شعله ور می کند و باعث می شود که شما با جدیت و پشتکار بیشتری کارتان را دنبال کنید . خواندن داستان هایی راجع به افراد موفقی که در گذشته از هیچ شروع کرده بودند و حالا به موفقیت های چشمگیری رسیده اند , می تواند در شرایط دشوار به شما انگیزه بدهد .

نتیجه گیری

همان طور که قبلا هم گفتیم ، شاه کلید شما برای موفق شدن در کسب و کارهای اینترنتی ، این است که در دوره های آموزشی مفید و کاربردی شرکت کنید و به کاری که انجام می دهید ، عشق بورزید . داشتن پشتکار و تلاش دائمی شما و صبر و حوصله ای که برای رسیدن به موفقیتی که مد نظر شماست از خود نشان می دهید ، در نهایت شما را به موفقیت و درآمد اینترنتی ای که آرزویش را دارید می رساند . ممکن است که این تلاش شما حتی 8 تا 12 ماه هم طول بکشد اما نتیجه شیرینی که در پایان به دست می آورید ، آن قدر لذت بخش است که تمام خستگی راه را از تن شما به در می کند .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. امین خاتمی کاربر می‌گوید

  salam………….

 2. علی خانی کاربر می‌گوید

  سلام
  عالی بود
  می خواستم بدونم چرا نمی شه کتاب متخصص شغل خود شوید را دانلود کرد آخه استاد در یکی از کلیپها گفته بودند میتونید از سایت دانلود کنید